State of VOJVODINA ? - Strana 75

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 75 od 87 PrvaPrva ... 2565737475767785 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,111 do 1,125 od ukupno 1300
  1. #1111

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat eboye kaže: Pogledaj poruku
    U potpunosti se slazem sa predhodnim postovima Zlatnog Misa i Valtera
    Nemam sta drugo da kazem, ali me samo jedno zanima ....

    Zasto kad Vojvodjani postave takvo pitanje u drustvu u kojem ima i onih koji nisu ti ... uvek bude neka netrpeljivost deranje ... "Ocete i vi da se cepate", "Pojesce vas Madjarska i Hrvatska" i slicne argumente ...?
    Zasto ne moze lepo da se sedne i samo raspravi o statusu, NE ODVAJANJU...

    A mislim da Vojvodjani nisu josh dovoljno iznervirani da bi postali politicari kod nas, jer kod nas na vlast dolaze samo iskompleksirani, isfrustrirani, mozda cak i sizofrenici (to necu da tvrdim) ... a takvi lece svoje komplekse VLASCU, a naravno Vojvodinu ucutkuju kako znaju i umeju da ne bi ukinula SVE (mozda ne sve, ali dobar deo SVEGA)

    P.S. Ne volim politiku, i ne volim da raspravljam, ali na ovaj post sam morao da odgovorim.
    Slusaj, ja sam iz okoline V.Plane, tacnije jedno mesto na putu V.Plana-Smederevo. Posto zivis u Japanu verovatno bas i nisi upoznat sa cinjenicnim stanjem ovde. U vladi Republike Srbije, od cini mi se 25 ili 27 ministara 8-orica ili 9-orica su iz Vojvodine, 2-ica iz Sumadije (Srpski najcistijeg i najizvornijeg dela Srbije) i ostali su iz ostalih delova sicusne jos uvek nam drzavice, a najvise sa Novog Beograda. Ako se posmatra struktura stanovnistva najbogatije nam opstine, lako se uocava da apsolutnu vecinu cine dosljaci iz siromasnijih ili najsiromasnijih delova Srbije(cisto za primer: Djelic-Pirot>NB, Dinkic-Prokuplje>NB, Djindjic-Prokuplje>NB, Dacic-Zitoradja ispod Nisa>NB, .......ima ih koliko god hoces), a slicnu vecinu oni cine i u vladi Republike Srbije. Zasto je Novi Beograd najbogatija opstina u Srbiji?. Pa zato sto su u njega dosli skoro svi iole skolovaniji i pametniji ljudi sa juga majke Srbije, a ostatak se rasporedio po manjim gradovima uglavnom Centralne Srbije u pravom smislu te reci(citaj>Smederevo, Kraljevo, Jagodina, Kragujevac,...i tim redom..), a samim time je jasno i zasto je jug jako siromasan. Zasto npr. Novi Sad nije po nekoj logici stvari najbogatiji grad u Srbiji?, pa zato sto su u njega uglavnom stigli> siromasni, nedovoljno skolovani i pismeni ljudi iz vrleti hrvatske like i korduna. Zasto je predsednik Srbije bio uglavnom Crnogorac a u poslednje vreme Hercegovac, pa zato sto njih ima najvise od svih Srba u Srbiji. Da li je to bitno sto nam je predsednik> Licanin, Hercegovac, Vojvodjanin, Nislija ili Zajecarac, TOTALNO JE NEBITNO, jer upravo ti Licani i Hercegovci mnogo vise vole Srbiju od> Nislija, Zajecaraca, Beogradjana a od Novosadjana(starosedelaca) i Kragujevcana( to najvise boli) ponarocito.
    Njihov problem je u tome sto su vaspitavani u staromodnom duhu, da ne kazem...pomalo su sirovi, ali to ne znaci da medju njima nema kvalitetnih ljudi za bilo koju odgovornu funkciju u ovoj zemlji. Srbija je trenutno u vraski teskoj sitvaciji> jos nije ni priblizno reseno pitanje izbeglica iz HRV i BIH a nove sa Kosova pristizu, zbog Haga zaostajemo u EURO integracijama, udarila i finansijska kriza, Rusi slabo pomazu, Grci bankrot a Turci nikad jaci, a najveci problem je sto smo unutar sebe previse podeljeni, svako bi hteo svoje granice, svako hoce da pise svoje stranice, a ljudi ......i tako dalje. Te stihove(u sustini) je napsao upravo covek koji ima veliki uticaj na mladje generacije u Srbiji, cije se pesme vrte svakodnevno na svim> lokalnim, regionalnim i nacionalnim televizijama svakoga dana, a upravo on svesno ili nesvesno unosi seme nemira i razdora medju Srbima, on je samo jedan od MILION(Vojislav Kostunica, Vojislav Seselj, Nenad Canak, BOJAN KOSTRES, ....a tek u narodu koliko ih ima...!!!). Dakle sta treba uraditi> 1.Ukinuti sve pokrajinske, regionalne i ostale podparlamente i vlade i ostale bespotrebne trosace narodnih para(novaca-to je sada moderno ali moram priznati i srpskije). 2.Ukinuti sve politicke partije, vladine i nevladine organizacije i ostale dzabalebaroske trosace narodnih para,,,pardon... novaca. 3.Osnovati novi Srpski parlament...pardon...skupstinu-otecestvo po principu 1-na opstina 1-an poslanik(jasno je i zasto bas tako). 4.Da se nebi uskratila sa pravom stecena autonomija Vojvodini i nadam se za koju godinu Kosovu, doneti takvu uredbu ili sta vec da o pitanjima koja se ticu teritorije npr. Vojvodine glasaju svi ali presudnu ulogu imaju poslanici sa teritorije iste, tako sto se 66% mora izjasniti pozitivno po nekom predlogu kako bi se isti prihvatio, isto to bi vazilo i za jug Srbije koji u zadnje vreme sve vise insistira sa pravom na neku svoju autonomiju, i naravno ostaje Sumadija takodje sa istim pravima, tako ce svi biti jednaki. 5. Parlament bi zasedao podjednako u 4-iri najveca grada Srbije>BG,NS,NIS i KG. 6. Spustiti maximalnu mogucu autonomiju na nivo opstine(pre svega ekonomsko-socijalnu) 7. uvesti instituciju narodnog nadzora vlasti po opstinama. To jest svaka opstina treba da ima po jednu kancelariju gde ce se od prvog dana nakon izbora, skupljati potpisi za smenu novoizabrane vlasti pa ako se nakupi npr 50+% izbornog tela nezadovoljnog ucinjenim, raspisati nove izbore.8.Glasaci glasaju po principu potpisa(nema politickih stranaka i nametnutih ljudi), ja potpisujem komsiju Peru, neko drugi Petra a treci nekog sestog,...itd, pa onaj ko ima najvise listica sa svojim potpisom ide kao kandidat glasackog mesta da se takmici(onaj ko dobije najveci procenat glasaca na svom izbornom mestu a mogu i sibice da izvlace sto se mene tice)sa kandidatima ostalih glas. mesta za predstavnika te mesne zajednice u opstinskom parlamentu. Ako prvoplasirani odbije kandidaturu ide se na sledeceg itd...., dok neko ne prihvati. Opstinski poslanici medju sobom biraju jednog kandidata za predsednika opstine koji ce sastavljati opstinsku vladu i drugog za narodnu skupstinu. 9. Zabraniti sve komemorativne skupove svakoraznih zrtava svakoraznih genocida, jer ti skupovi samo podsecaju ljude sa terit. bivse SFRJ na medjusobne razmirice i netrpeljivosti i odrzavaju klimu pogodnom da se ovde po potrebi i interesima nekoga sa strane izazovu novi sukobi i krvoprolice. 10. Uvesti policiju policije. Npr. ide Pera ulicom i zaustaviga neki gosn cika, pokaze mu legitimaciju i kaze. "Gosn Pero vi sada lepo predjite ulicu na crveno pored cika Policajca". Ako gosn Pera uspe nezustavljeno od strane policajca da predje ulicu, gosn cika pridje policajcu upise mu recku u tefter i skrese bukvalno trecinu plate, za drugi minus cela a za treci napolje sa posla. Sve ovo se odnosi na sve prekrsaje> od bacanja papirica na uliu izvan kante za smece,...., pa do teskih kriminalnih dela. Te gosn cike ce birati ministar policije koji ce biti na potpis izabran od strane clanova narodne skupstine(vladu ce sastavljati clanovi skupstine, a predsednika ce birati medjusobno ministri vlade). Dakle nece biti kao danas, 5 ministara za isti resor. 11. Narodni poslanici su ljudi koji su odlucili da svoj licni ekonomsko-materijalni prosperitet podrede interesima drzave stoga ce primati plate npr. 15% vece od republickog proseka.
    Poruku je izmenio Mish, 08.05.2010 u 19:28 Razlog: bez ostavljanja mobilnog, na nekom drugom mestu osnivaj partiju

  2. #1112

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Vojvodina ne bi trebala da bude ni pokrajina ni oblast,vec unitarni deo republike srbije.....sta,po cemu se razlikuju vojvodjnaski srbi od ostalih,pa da budu pokrajina

  3. #1113

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat poirot kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodina ne bi trebala da bude ni pokrajina ni oblast,vec unitarni deo republike srbije.....sta,po cemu se razlikuju vojvodjnaski srbi od ostalih,pa da budu pokrajina
    Itekako treba!!!. Nisu u pitanju nekakve razlike, vec to da se smanji broj ruku preko kojih ce proci pare namenjene narodu ili boljitku u drzavi. A i zbog toga da Srbe u Vojvodini ne bi bilo sramota da na npr. nekoj televiziji spomenu rec Srbija,... prati malo TV program pa ces videti da u Vojvodini ljudi jako tesko izgovaraju rec Srbija. Madjarima, Rumunima a Slovacima ponarocito to i nije neki problem, ali jednom solidnom delu Srba(narocito onima severno i severosistocno od Novog Sada) jeste(ti si verovatno izuzetak). Naime oni u svojim glavama imaju sukob 2-e cinjenice zbog kojih su stalno neodlucni i ne shvataju da se te dve cinjenice itekako mogu spojiti i medjusobno uklopiti. Cinjenice su sledece:ISrbi u Vojvodini su veci deo svoje skorije istorije bili stanovnistvo Austrijske monarhije, II Srbi iz Vojvodine su u istu dosli pod najezdom Turaka 16xx godine, iz od strane Turaka okupirane drzave, pa su samim time Srbi. Srbi u Vojvodini figurativno receno misle.... da se ispod dunava jede drvenim kasikama i ore koriscenjem volova i drvenih plugova ili nesto slicno tome, sto je posledica nedovoljne informisanosti i zato smatraju da dobar deo para koje se naprave u Vojvodini odlazi na razvoj teritorija juzno od Bubanj Potoka, a ustvari i skoro da uopste nije tako. Nivo ekonomskog razvoja Centralne Srbije(bez Beograda) je nazalost svih nas priblizan onom u Vojvodini, razlika u godisnjem BDP-u je recimo nekih 5-6%, a u odnosu na Sumadiju razlika je jos manja, negde oko 3-4%. U to se mozes uveriti i preko zarada po opstinama kao i procentu nezaposlenih koji je doduse u Vojvodini u skorije vreme relativno manji. Kako bi svi stanovnici imali ispravan utisak da drzava ne zeli da otima jednom delu stanovnistva i kradom daje drugom, potrebno je svim regionalnim celinama u drzavi dati tacno onoliki stepen autonomije koji je dovoljan da steknu utisak da su ekonomski potpuno autonomni od ostalih celina i da nema razloga za odapinjanje otrovnih strelica na racun drugih i potezanje pitanja raspodele para u drzavi, tj da stanovnici svake regije 95+% na direktan ili indirektan nacin raspolazu novcima koji su napravljeni na teritorijalnoj regije u kojoj zive. Naravno svaki region mora da ti jedan procenat zarade za funkcionisanje vitalnih drzavnih institucija i sluzbi. Ovih cini mi se 11 tacaka koje sam naveo gore, uz dobrodoslu dobronamernu korekciju i dopune, su jedino resenje da se vecina problema u siromasnoj nam drzavi resi, drzava jeste siromasna ali u njoj ima dovoljno novca da velika vecina stanovnistva zivi skromno a ne kao sada 700000+.... ispod granice siromastva, samo treba te novce posteno rasporediti, tj stegnuti kajs onima koji primaju ogromne plate od drzave a ne rade gotovo nista ili nista za drzavu korisno i dati ih onima koji zele da rade nesto za drzavu korisno, a i jednih i drugih ima bar po milion. Takodje treba uvesti i polovicno radno mesto. Naime, na odgovornim radnim mestima gde se primaju ogromne plate dovoljne za pristojan zivot vise ljudi, i gde je to izvodljivo, uvesti da 4 sata radi jedan a 4 sata drugi covek-radnik. Tako bi se povecala efikasnost rada i drasticno smanjio broj nezaposlenih u zemlji. Ima jo milion sitnica koje zivot znace a ne kostaju mnogo ili nista a koje bi stvari drasticno pogurale nabolje. Sto kaze Zoran Djindjic koga ja cenim kao politicara ali ne bas toliko kao osobu,..., mi moramo raditi na sitnicama koje zivot znace, a globalne probleme ne resavamo mi sami vec to zavisi od nekog drugog na koga jako malo mozemo uticati, a sistematskim sitnim popravkama nacina funkcionisanja drzave cemo najbolje doprineti vecem ucescu stranih investitora u nasoj drzavi i postepenom popravljanju zivotnog standarda stanovnistva. Srbija nema zlato i naftu pa da ih za velike pare prodaje strancima, i nema belosvetsku narko mafiju kao Albanci ili jake lobije u svetu kao Jevreji pa da urgira u senatu SAD po pitanju resenja svojih problema na Srbiji povoljan nacin, a nazalost 89-e smo izabrali i pogresnu ulogu neprijatelja SAD-a u savremenoj SFRJ i Kosovskoj hronici. Dakle jedino sto ostaje je: da maksimalno dobro uredimo drzavu, na najoptimalniji nacin rasporedimo postojece novce u istoj, i samim time povecamo konkurentnost naseg trzista za strane investicije., jer ce investitor pre doci u drzavu u koja nema mogucnosti da mu ponudi finansijski vrlo povoljne investicije( u smislu npr placanja drzave investitoru po svakom radniku koga ovaj zaposli i sl.) ali u kojoj mu je zagarantovano maksimalno fer i posteno poslovanje, nego u onu koja je puna para ali i manipulanata i korupcionasa. Ovih 11+ tacaka su najbolje resenje za izlazak iz ogromne krize i gradjenje drzavnog sistema koji ce zaradjivati novac. Npr. poslednjih godina, bar prema medijima, se ogromni novci slivaju u Madjarsku, Bugarsku i Rumuniju. Sve tri zemlje imaju spoljne dugove koji vec odavno premasuju 100% BDP-a a u drzavama nisu postignuti rezultati ni priblizno srazmerni ulozenim novcima. Skidao sam neke dokumentarce i klipove sa you tuba o zivotu u tim drzavama i mogu ti reci da i ako ekonomsko-statisticki parametri EURO-STATA(citaj: Agencije za masovno zaludjivanje naroda) pokazuju da su ekonomske performanse tih drzava nesto bolje ili primetno bolje od Srpskih(Madjarska), u tim drzavama se zivi dosta gore(BUG i ROM) ili jedva nesto bolje(HUNG) nego u Srbiji, a o Hrvatskoj da ne govorim. Isto tako ti parametri pokazuju da je Srbija ispred BIH a licno sam bio u Banja Luci i uverio se da se tamo zivi cak i relativno nesto bolje nego u recimo BG ili NS. Mi u Srbiji mislimo da je kod nas najgore, a treba samo da ne slusamo vesti i ne idemo na Bugarsko more i Transilvanijski zamak Bran ili [B]Pestu[/B ]vec samo da skrenemo malo sa glavne marsute-novih puteva i vidimo pre svega nekulturu 5x vecu nego u Srba, seljake koji u 90% oru zemlju pomocu volova, nigde traktora i kombajna samo volovi i skupi automobili, zaparlozene njive i salase, gvozdjurije i smeca BUKVALNO 5x vise nego u Srbiji, ljude koji stalno vuku neke kesurine i dzakove i skupljaju neki otpad i gvozdjuriju(posebno u Bugarskoj), video sam i jednog tipa sto vuce neku staru daciju bez tockova po asvaltu a na krovu mu uvezana skoljka jos jedne, zene umotane u neke krpe i kozuhe(Rumunija), nedovrsene kuce zgrade i rusevine od pre hrista(ovo vazi i za Madjarsku koja u celosti nekako odise Staljinom(izuzev Peste, par vecih gradova i lepih autoputeva), starih kamiona-krseva koji zauzimaju trecinu puta a nikome ne pada na pamet da ih pomera(BUG), ljude koji samo gledaju da te prevare i uzmu ti novac(RUM, duplo iskustvo mojih roditelja),... i jos milion stvari. O Turskoj necu ni da govorim. DALEKO OD TOGA da je kod nas sjajno, ali u odnosu na ono sto sam video i cuo u hiljade pregledanih snimaka, ispricanih prica i iskustava poznanika i roditelja Srbija je majka, neznam sta drugo da kazem, pa onog ni u Tadzikistanu nema. Ali nije sramota to sto je neko siromasan i sto mu drzava ne daje para kolko bi trebala i mogla da mu daje, vec je sramota stepen nemara i nekulture koju taj neko pokazuje i tu je osnovna razlika izmedju npr nas i Bugara ili npr. Hrvata i nas. Problem tih drzava je sto novac ne ulazu jako malo novca ulazu u obrazovanje i prosvescivanje stanovnistva, tako da dobar deo POZAJMLJENOG EU novca bukvalno nestane ili se trosi suludo a samo jedan deo odlazi na po drzavu korisne stvari, pa je samim time i ekonomski razvoj jako spor a novci procerdani u nepovrat sto je skoro priznao cak i bivsi madjarski premijer. Ja sam prvi poverovao uzimajuci u obzir silne milijarde koje su se iz EU fondova slile tamo, da je Srbija sada Pakistan za njih, ali sitvacija je poprilicno obnuta i ako u to u pocetku nisam mogao da verujem. I ako na neki nacun gajim izvesne simpatije prema nekim od tih naroda, pre svih Bugarima, posto se na svakom koraku moze videti da i oni vole nas, u njihovim novinama se redovno prati sta se desava u Srbiji, vole nase estradne umetnike, festivale i slicno i zbog toga su mi na neki nacin dragi kao i Rumuni donekle kod kojih je relativno slicna sitvacija a siromastvo mozda i jos vece nego u Bugara, ipak mi se bez obzira na to sto sam i u Srbiji video mnogo cega loseg bukvalno gadi na neke stvari tamo koje su u najmanju ruku strasne a za koje nisu potrebni novci kako bi se popravile a ne popravljaju se. Dakle stanje ekonomije je jedno,zvanicna statistika nesto sasvim drugo a nasledje nesto trece, u to sam se do sada milion puta uverio pocevsi od 2005. godine na ovamo.
    Poruku je izmenio rosenborg, 17.05.2010 u 11:52

  4. #1114

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ako ikada bude odrzan referendum da se Vojvodina proglasi kao nezavisna, prva cu da budem na glasackom mestu.
    Do sada nam je Beograd otimao finansije...ali i to im nije bilo dosta, zlotvori jedni, vec su poceli da odvlace i ljude odavLe...
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #1115

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Ako ikada bude odrzan referendum da se Vojvodina proglasi kao nezavisna, prva cu da budem na glasackom mestu.
    Do sada nam je Beograd otimao finansije...ali i to im nije bilo dosta, zlotvori jedni, vec su poceli da odvlace i ljude odavLe...
    Куд не одвукоше Чанка, Пајтића, Костреша...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #1116

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ne razumem se mnogo u politicka pitanja,to sam vise volela kao mladja.Jedino mogu da primetim da se zemlja Srbija polako prodaje,isto je kao shto je i bilo,samo nas na kulturniji nacin pljackaju. Vojvodina ce se odcepiti,ostace beogradski pasaluk... Pooogtovo ako udjemo u Evropsku uniju,a ja niposto ne bih volela da tamo zavrshimo,a da ne bih skrenula s teme stacu ovde.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  7. #1117

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Куд не одвукоше Чанка, Пајтића, Костреша...
    Ajde de Yosso, izvrsavala sam zadataK iz igrice...a ova mi je tema delovala najbenignije...
    Iako zaista to mislim...
    Hebe mi se za Canka i Pajtica...
    Druge mene more...more...(licno je i personalno, ne zameri).
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #1118

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    A za ovog iz DSS, isto to sto Kostres radi sa jedne i Kostunica radi sa druge strane, a oboje svesni ili NESVESNO ustvari rade isto....razbijaju srpski nacion, iscrpljuju drzavu i svadjaju srbe sa drugim narodima koji zive u zajednickoj nam drzavi. Sto se Pajtica tice, radi se o tome da svako gleda svoj interes, da bi dobio ovu autonomiju koju sada ima smatrao je da treba odapeti par otrovnih strelica ka vladi srbije, kada si politicar moras biti prljav cak i ako mozda ides protivu svojih uverenja. Problem je u tome sto pojedini ljudi ne shvataju da je Vojvodina bila 300+ godina deo autrije i da pojedini ljudi koji su ponajvise poprimili austrijskog mentaliteta i ako su potpuno svesni svog srpskog porekla imaju potrebu za jednim vidom distanciranja od onih koji taj mentalitet nisu primili ili nisu imali prilike da ga poprime, to distanciranje bi bio jedan vid autonomije ali ne i nezavisne drzave, ali takodje ta autonomija ne moze biti drzavotvorna kao sto to Kostres predlaze. Ako nisi u...zargonski receno... tom fazonu..,onda nikada neces ni razumeti to. Isto tako ti ljudi su svesni odakle su dosli i u skladu sa tim zele da zive u drzavi srbiji, a naravno svi po nekada puknemo zbog ove bede i sirotinje koja nam se natakla na vrat i nikako da je skinemo a najgore je sto jako sporo radimo na tom skidanju i ne cinimo sve sto je do nas(i politicara i naroda) kako bi smo ublazili njene efekte a mogli bi smo ne samo da je ublazimo nego bar da je svedemo na nivo mizerne. Nasuprot ovim prvima postoji ne mali deo ljudi u Vojvodini ciji pretci nisu ziveli u Vojvodini kada je ova bila deo Austrije i samim time nemaju ili imaju u sebi jako malo tog mentaliteta i zato vecina njih ne kapira ove prve. Dakle sustina je u tome da su SRBI u Vojvodini vecinski narod, ali i da su ti Srbi tj. nekih 55-60% danasnjih Srba tamo tj. njihovi pretci ziveli u austrijskoj imperiji i na tome se bazira njihovo pravo na neki vid autonomije, pre svega ekonomske i donekle kulturne a obe trenutno imaju u zadovoljavajucoj meri ma da bi po meni ove prve mogli imati malo vise. Najbolje za srbiju je umerena politika, dakle treba imati razumevanja za sve ljude koji imaju neke realne i racioanlno prihvatljive prohteve ali nikako za one kojima je u glavi samo stvaranje drzava u drzavi ili slicno.
    Poruku je izmenio Morpheus, 01.06.2010 u 23:19 Razlog: Nepotreban komentar

  9. #1119

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Tema je state of Vojvodina, odnosno država Vojvodina. Svoju diskusiju ograničite na to.

  10. #1120

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Tema je state of Vojvodina, odnosno država Vojvodina. Svoju diskusiju ograničite na to.
    Pa ako je to tema onda sam ja da se organizuje jedan referendum u Srbiji i da se vidi kako je gde stanovnistvo raspolozeno i prema tome naprave nove drzave. Ako cemo da se cepamo, onda da se cepamo, ja cu u Beogradski pasaluk, neko ce u Vojvodinburg, neko u Juzni Srbistan, neko u Kosoves end Metohia zemlja Albanija, neko u Sandzakistan, a neko u Zapadni Vlasistan. Napravimo male knezevine i vojvodstva, napravimo finansijske rajeve, svako zna najbolje sam, svako zeli da pise svoje stranice i zivi unutar svoje granice al ljudi nista ne pamte, eee komandante, jesi bio samoljubac i autokrata a i gresio si i to mnogo, al' kada bi video sta se ovde pise i radi odma bi se vratio u vecna lovista a i ja cu tamo uskoro, za koji dan. Odoh ja lepo da nadjem nesto zensko za sebe a ako se vi pocepate bezim u Norvesku, na kraj evrope da se odmorim u jednoj prelepoj sneznoj i hladnoj zemlji, ne trebaju mi njihove ogromne plate i bogatstvo vec samo osecaj da sam daleko od svih ovih balkanskih sr..nja i zabokrecina,a ako me ne prime tamo ond cu se preseliti ili u Banja Luku ili u Bijeljinu, tamo cu se bar bolje osecati jer je mentalitet slicniji mome.
    Poruku je izmenio Morpheus, 02.06.2010 u 00:33

  11. #1121
    A kao sto je nekada lepo rekao Butros Butros Gali bivsi generalni sekretar UN-a,.., za 10-15 godina cemo imati sledecu sitvaciju: Predsednik Republike Severni Liman uputio je ostar protest predsedniku Republike Blok 22 usled emitovanja programa nacionalne republicke televizije Bloka 22 pod imenom B92 na nedozvoljenim frekvencijama i zatrazio pokretanje postupka prestanka emitovanja programa iste televizije. Predsednici regiona Severoistocni Cosak Zapadnog Balkana slozili su se da su Republika Novi Knezevac i Bivsa Severno Banatska Republika Coka faktori stabilnosti u regionu..

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Куд не одвукоше Чанка, Пајтића, Костреша...
    Iskljucite mozak, ukljucite B92!
    Poruku je izmenio Morpheus, 02.06.2010 u 11:19

  12. #1122

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ilić: Otvoriti pitanje secesije Vojvodine | Autonomija

    Umesto stalnog pravdanja Beogradu, Vojvodina mora da zatraži ravnopravan razgovor, pa i o temama kao što su secesija, ili država Vojvodina.
    Dogorilo i nama Vojvodjanima.. dosta nam je pljacke i nacionalizma

  13. #1123

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    ilić: Otvoriti pitanje secesije vojvodine | autonomija



    dogorilo i nama vojvodjanima.. Dosta nam je pljacke i nacionalizma
    Немојте ви који добијате по 2,5% да причате у име Војвођана.

    Мирослав Илић? Политички аналитичар? А како је наплатио ову своју анализу, у кунама или форинтама?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #1124

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Taj Ilić i Boarov bi mogli da ponude neka konkretna rešenja za tešku ekonomsku situaciju umesto što prodaju ljudima maglu i vode statistiku.



  15. #1125

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Hajde ljudi , nismo deca.!!
    Sve se vidi //a ko ne vidi ili iz nekih svojih razloga se pravi da ne vidi ..brojke i neposredan
    dozivljaj i pogled oko sebe sve govori.
    Imamo iskustvo u poslednjih dvadeset godina.
    Sreca jedna neopisiva.
    Sve oko BG a ..pustos i camotinja.
    Konstantno propadanje cele zemlje osim BG a ...
    I ko je kriv ?

    Mozda ona dvojica pevaca iz autobusa Firme "Krstic ?
    " Za Beograd ....za Beograd "
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

Strana 75 od 87 PrvaPrva ... 2565737475767785 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •