Odluka i kako je doneti - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 40
  1. #16

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ..da ti pozajmim ja moj novčić...
    Da znas da bi mozda i mogao. Upravo sam se nesto rastuzila, i mozda bih mogla da prelomim nesto.

    ZOE, u pravu si. Treba nekad reagovati sto pre. Pre nego sto neke stvari udju pod kozu, pre nego sto se naviknemo na nesto sto nam ne odgovara, pre nego sto nam neko drugi ukaze na to...

  2. #17

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Одлуке нису проблем. Реализација је проблем.
    Волим да доносим одлуке као једаред на мору, у Трпњу на Пељешцу... кладио сам се да знам да пливам... потрчао сам и скочио с мола. Било је скроз лако. Мало теже је било да се не удавим, али и то сам некако решио...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #18

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Izgleda mi da i ja spadam u grupu onih koji odluke donose u hodu...

    Nekada je za neke odluke potrebno dugo hodanje, a ponekad ne....uglavnom to koliko dugo cu odlucivati i kako zavisi od datih okolnosti i neretko od mog raspolozenja....ponekd mi je potrebno beskrajno puno vremena da donesem neku odluku....najcesce kada na neke stvari treba da sravim tacku, da napravim hiruski rez...sa tim uvek odugovlacim....

    Desava mi se i da prodjem glavom kroz zid, kao i da postupim krajnje impulsivno i neocekivano...

    Nema pravila....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  4. #19

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Одлуке нису проблем. Реализација је проблем.
    Ok, ali da bi krenula sa realizacijom, moram prvo odluciti na koju cu stranu.

  5. #20

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Želeo bih ovim postom da pokušam da dam još jednu dimenziju ovoj temi a koja bi donekle objasnila sam proces donošenja odluke, odnosno ukazala na najznačajnije činioce koji utiču na donošenje odluke, bez obzira na njen značaj...

    Iako sam se bavio teorijom rukovođenja (i komandovanja) dosta davno, verujem da nisam baš toga previše zaboravio.

    Uvek su prvi koraci u procesu odlučivanja identifikacija i shvatanje problema ili zadatka koji trebamo rešiti. To shvatanje je polazni osnov za naše postupke u kasnijim fazama donošenja odluke, jer od njega zavisi koliko će naredni koraci zaista biti u funkciji uspešnog odlučivanja.

    Posle shvatanja zadatka prelazimo na planiranje koje je uvek anticipativno što je i suština odluke, jer je jasno da njenim donošenjem želimo da predvidimo rešavanje problema u budućnosti.

    U planiranju prvo vršimo procenu naših resursa, odnosno naših mogućnosti. To je složena aktivnost i zahteva realan pristup, jer što je ta procena bolja to je odluka i uspešnija.

    Dobro je uvek planirati bar jedno alternativno rešenje jer je moguće da naša odluka zbog nekog razloga ne može da se realizuje na zamišljen način.

    Vrlo su važni i uslovi u kojima će se događati planirane aktivnosti iz naše odluke i vršimo njihovu procenu, kao i procenu vremena kao astronomskog, pa i meteorološkog faktora.

    Tek posle svega ovoga prelazimo na implementaciju odluke, obezbeđujući uvek mehanizme njene kontrole.

    Naravno, postoje još i drugi aspekti donošenja odluke, ali ja bih se zadržao na ovim osnovnim...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #21

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ok, ali da bi krenula sa realizacijom, moram prvo odluciti na koju cu stranu.
    Нисам ни рекао да не треба. Мада нисам сигуран ни да треба.
    Рекао сам само да ми није проблем доношење одлука, обављено, одрађено, готово, финито, одлучена страна...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #22

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Нисам ни рекао да не треба. Мада нисам сигуран ни да треба.
    Рекао сам само да ми није проблем доношење одлука, обављено, одрађено, готово, финито, одлучена страна...
    Cestitam na hrabrosti i brzini.
    Ok, vremenom sebe upoznamo toliko da se najveci broj odluka moze donositi rutinski, bez mnogo polemisanja sa sobom. Ali mene su neka bivsa zakucavanja ipak naucila da uzmem sebi vremena kad bi neke vazne stvari zbog brzopletosti mogle doci u pitanje.
    Vrag odneo šnalu...

  8. #23

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    procenim
    vidim da li sam u stanju da se pomirim sa gubitkom (jer nesto negde uvek gubimo,zar ne?)
    odlucim
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #24

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    skockam misli,naprawim male kontre u glawu,i serwiram odluku

  10. #25

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Uglavnom koristim intuiciju,ne donosim odluke na precac,ali ni nedozvoljavam sama sebi da odugovlacim sa njima.Neke manje bitne odluke,donosim u hodu i do sad se nisam prevarila.Sto se tice,onih vecih, dam sebi neki odredjen period
    za razmisljanje ,ponekad stavim i na papir sta je lose a sta dobro u svemu tome.I uvek ih donosim sama.Retko slusam savete,jer ako i pogresim znacu da sam sama kriva,pa necu moci opterecivati sebe,sta bi bilo da sam drugacije postupila.

  11. #26

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Cestitam na hrabrosti i brzini.
    Ok, vremenom sebe upoznamo toliko da se najveci broj odluka moze donositi rutinski, bez mnogo polemisanja sa sobom. Ali mene su neka bivsa zakucavanja ipak naucila da uzmem sebi vremena kad bi neke vazne stvari zbog brzopletosti mogle doci u pitanje.
    Не ради се о храбрости, више о очају... као кад је мајор Гавриловић наредио јуриш Знаш оно, Врховна команда избрисала је наш пук...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #27

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Ja sam šampion u kolebanju... Valjda mi je takav horoskop ... Šalu na stranu, najbolje odluke sam donosila svaki put kada sam bila u stisci s vremenom tj kada nisam imala prostora da predugo razmišljam... Ups... To izgleda znači da nisam baš bistra,a?..
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  13. #28

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam šampion u kolebanju... Valjda mi je takav horoskop
    Ko je vaga u horoskopu,tome nije strano kolebanje.

    Uvek se dvoumim-pjesmicu ili recitaciju?
    -Pjesmicu!...a možda ipak bolje recitaciju?...Ne!Ipak ću pjesmicu!...Recitaciju definitivno!

    Dvaput merim,jednom sečem.A i kad presečem,često se pitam da li sam dobro izmerila ,i kako bi bilo da sam...
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  14. #29

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Uglavnom se oslanjam na intuiciju i nisam imala nekih problema oslanjaju ći se na to žensko oružje.
    Kada su u pitanju neke jako velike i važne odluke u životu obično se potrudim da razmislim o svim argumentima za i svim argumentima protiv pa vidim šta u kojoj varijanti gubim a šta dobijam.Obično na taj način brzo dođem do zaključka i odluke.
    Taj proces ne traje dugo, brzo mogu da se saberem i oduzmem i to je to.
    Nikada se nakon donesene odluke ne kajem, niti se zamaram razmišljanjem šta bi bilo da sam odlučila drugačije. To mi je malo besmisleno, jer prosto ne mogu vratiti vreme u nazad, pa nema svrhe da razbijam glavu time "šta bi bilo da sam..."
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  15. #30

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Odluke. nekad su nevažne i male, a nekad su važne i velike. donosimo ih trenutno ili posle promišljanja. ali da li ih donosimo jer imamo slobodu odluke. da li je već odlučeno ono o čemu odlučujemo. da li mi u izboru između dve stvari uvek biramo onu koju moramo izabrati ali samo toga nismo svesni.

    svaki dan se srećem sa odlukama. da li ustati, jesti, raditi, piti, ići do prodavnice... koliko ste puta bili u situaciji da gledate oko sebe, sagledavate problem. i gle čuda, u toj situaciji kao da ste već bili. i znate kako će te ju rešiti. ne odlučujete već jednostavno znate šta morate. koliko puta ste se našli u situaciji u kojoj već kao da ste bili i znate kako će ko oko vas uskoro odreagovati. i sad: kad se situacija razvije onako kako ste vi videli da hoće i svako uradi i kaže ono što ste videli da će, da li je to onda urađeno uz postojanje izbora.

    da li mi biramo ono što hoćemo ili ono što moramo

    pozdrav svim forumašima

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odluka Ustavnog suda Srbije o Statutu AP Vojvodina
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Spomenar
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 18.08.2012, 20:03
  2. Šta će doneti ".rs" domeni?
    Autor SQUAW u forumu WWW
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.06.2009, 18:49
  3. NIS - politicka ili ekonomska odluka?
    Autor maleni u forumu Politika
    Odgovora: 110
    Poslednja poruka: 18.05.2009, 20:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •