Мржња и нетрпељивост према СПЦ - Strana 20
Strana 20 od 22 PrvaPrva ... 101819202122 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 286 do 300 od ukupno 318
  1. #286

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Лако је бити неосетљив кад си ти тај који вређа.



    Па добро, ја рецимо никад у животу нисам видео попа па не знам ништа о њима.

    Јел те неко тера да "купиш веру"? Нећеш? Одлично. Има нас који хоћемо. Који поштујемо СПЦ и институцију свештенства, иако смо свесни свих мана које су присутне. И шта сад? Ти боље видиш од нас, па је у реду да вређаш?

    Ја уопште не браним безрезервно њене службенике. Ја лично бих према службеницима Цркве био строжији него према "мирјанима". Ја сам итекако свестан и мана и карактера и понашања и грешака српско свештенства.

    Ја немам ништа против критике Цркве, по било ком питању. Све док то не прелази у антицрквену хистерију, пропаганду, ширење мржње и нетрпељивости, или у непристојно помодарско вређање, као код тебе.

    Данас у Србији је пљување по поповима популарно одмах после гледања Гранда.
    Poštovanje, je li?

    Jako velika reč. Vidiš, ja ga ne dajem blanko, samo zarad toga što neko nosi neku uniformu ili je na nekoj funkciji. Moj ćale mora da zasluži moje poštovanje, ako me razumeš. Jako su retki ljudi koje poštujem, a oni moraju da budu bolji od mene, u smislu poštenja i čistog obraza, ili barem tu negde. Čak ne moram ni da ih volim, ali ih poštujem. Popove ne mrzim, ali ih ne poštujem ni trunku.

    Dalje, malo bih o kredibilitetu. Jednom si napisao da je razlika između nas dvojice u tome što ja gledam ko je nešto rekao, a ti šta je neko rekao. Prvi deo je apsolutno tačan: postoje ljudi, novine, telvizije koji su u godinama iza nas istrošili svaki kredibilitet u mojim očima. Zašto bih čitao Kurir, gledao Pink ili obraćao pažnju na Aleksandra Vučića, recimo? Koliko još otrova treba da ubrizgaju u ovaj narod dok im se ne izlome zubi, a račvasti jezik bude iščupan...ukolko već nije kasno, a čini mi se da jeste.
    Što se drugog dela tiče, sam sebi skačeš u usta konstantnim pljuvanjem samo B92 i Blica, kao da su te novine i telvizija jedino leglo prostakluka, šljama i nemorala. Iznenađuje me da nikad nisi našao za shodno da komentarišeš naslove u, recimo, Kuriru, a svakoga dana možeš da nađeš bar 5 megabljuvotina, i to od politike do sporta. Da ne navodim primere kojih je koliko hoćeš.

    I na kraju, o objektivnosti. Šta je to što bi neko trebao da kaže da bi, eto, maaalčice iskritikovao braću sveštenike, a da ne bude "širenje mržnje i netrpeljivosti"? Je l' mržnja i netrpeljivost ako kažem da su gomila debeloguzih pohlepnika sa gladnim očima? To je de fakto istina u ogromnom procentu (barem ovde kod nas, u zelenoj Šumadiji). Treba li da stvari ublažavam, nazivam pravim imenom ili možda intenziviram zbog profesije kojom se bave? Da li je dovoljno reći "Eto, ima nas koji hoćemo da kupujemo veru i poštujemo sveštenstvo" ili bi možda trebalo ovako: "Ja hoću da me ne bude sramota mojih sveštenika"?

    Mislim da trenutno nema većeg pomodarstva u Srbiji od padanja u verske i religiozne transOve.

    A određeni sveštenici su po popularnosti odmah iza zvezda granda.

    Što je jako žalosno.

  2. #287

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    poštovanje, je li?

    Jako velika reč. Vidiš, ja ga ne dajem blanko, samo zarad toga što neko nosi neku uniformu ili je na nekoj funkciji. Moj ćale mora da zasluži moje poštovanje, ako me razumeš. Jako su retki ljudi koje poštujem, a oni moraju da budu bolji od mene, u smislu poštenja i čistog obraza, ili barem tu negde. Čak ne moram ni da ih volim, ali ih poštujem. Popove ne mrzim, ali ih ne poštujem ni trunku.
    Видиш, све зависи како се поштовање дефинише. Постоји неко кога ти цениш, о коме мислиш доста добро, чији поступке сматраш хвале вреднима... и то је поштовање које се стиче.

    Али постоји поштовање које си дужан свакоме, које је ствар лепог васпитања. Дакле, ако ја сретнем комшију кога не познајем добро, нећу му рећи "де си педеру матори", јер није још стекао моје поштовање.

    То је поштовање које дугујеш свакоме, јер је мало детињасто и јако егоцентрично мислити да цео свет мора да се потруди око тебе да би заслужио твоје поштовање.

    Дужан си да поштујеш свако људско биће, његов интегритет, његову личност... чак и ако ти се лично не свиђа, немаш право да будеш безобразан.

    Ту спадају и туђа верска осећања. Сад треба верници да ти се улагују и доказују како би имали твоје пристојно понашање према својој вероисповести?

    dalje, malo bih o kredibilitetu. Jednom si napisao da je razlika između nas dvojice u tome što ja gledam ko je nešto rekao, a ti šta je neko rekao. Prvi deo je apsolutno tačan: Postoje ljudi, novine, telvizije koji su u godinama iza nas istrošili svaki kredibilitet u mojim očima. Zašto bih čitao kurir, gledao pink ili obraćao pažnju na aleksandra vučića, recimo? Koliko još otrova treba da ubrizgaju u ovaj narod dok im se ne izlome zubi, a račvasti jezik bude iščupan...ukolko već nije kasno, a čini mi se da jeste.
    Ако признаш да је неко без кредибилитета рекао нешто паметно или истинито, то не значи да му враћаш кредибилитет.
    Ако Вучић каже да је зими хладно а лети вруће, ја немам никаквог разлога да се бавим његовим ликом и делом да бих се сложио с тим.

    Što se drugog dela tiče, sam sebi skačeš u usta konstantnim pljuvanjem samo b92 i blica, kao da su te novine i telvizija jedino leglo prostakluka, šljama i nemorala. Iznenađuje me da nikad nisi našao za shodno da komentarišeš naslove u, recimo, kuriru, a svakoga dana možeš da nađeš bar 5 megabljuvotina, i to od politike do sporta. Da ne navodim primere kojih je koliko hoćeš.
    Дајем себи за право да проценим ко је штетнији. Курир је смеће од новине које се усуђује да критикује власт. Блиц је смеће од новине иза које стоје јако моћне групације које нам свима кроје капу.

    i na kraju, o objektivnosti. Šta je to što bi neko trebao da kaže da bi, eto, maaalčice iskritikovao braću sveštenike, a da ne bude "širenje mržnje i netrpeljivosti"? Je l' mržnja i netrpeljivost ako kažem da su gomila debeloguzih pohlepnika sa gladnim očima? To je de fakto istina u ogromnom procentu (barem ovde kod nas, u zelenoj Šumadiji). Treba li da stvari ublažavam, nazivam pravim imenom ili možda intenziviram zbog profesije kojom se bave? Da li je dovoljno reći "eto, ima nas koji hoćemo da kupujemo veru i poštujemo sveštenstvo" ili bi možda trebalo ovako: "ja hoću da me ne bude sramota mojih sveštenika"?
    Да, кориштење увредљивих квалификација, запаљивог говора, говора мржње јесте ширење мржње и нетрпељивости. Већ сам објаснио, не бих да се понављам.

    Све то што си рекао може да се каже пристојно без вређања. Али ето, треба глумити гневног праведника, који свакоме у лице каже истину... па добијемо неукусно простачење и вређање. Таква мода.

    mislim da trenutno nema većeg pomodarstva u srbiji od padanja u verske i religiozne transove.
    Ојропа соколе, Ојропа... то је апсолутни хит после Секиног новог албума. Кад уђемо у Европу бићемо стално чисти, нећемо више морати да се купамо.

    И поред тога, пљување по Цркви и свештенству. Овако као ти, неодмерено, увредљиво, непристојно... само зато јер је много оних који мисле да је јако кул бити такав.

    Много људи не мисли све најбоље о свештенству, и критиковаће их, али кад ти наступиш овако, браниће их, јер то види као мање зло, одбрану таквог свештенства од оваквих напада.

    А кад би се упристојио, сложили бисмо се.

    a određeni sveštenici su po popularnosti odmah iza zvezda granda.

    Što je jako žalosno.
    Нисам сигуран да је тако. А и да јесте, у томе не бих видео ништа жалосно.

    А и та повика на свештенство има и мало друге позадине, поред нетрпељивости појединих фанатика.
    Шта свештеник контролише, на шта има утицај? Државну имовину, јавно предузеће, органе управе... ? Не, свештеник "контролише" "своју" цркву, своју паству, све оне који добровољно долазе код њега... али ако пљујемо попове, мање пљујемо оне који краду и упропаштавају имовину свих нас.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #288

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    yossarian: Видиш, све зависи како се поштовање дефинише. Постоји неко кога ти цениш, о коме мислиш доста добро, чији поступке сматраш хвале вреднима... и то је поштовање које се стиче.
    Али постоји поштовање које си дужан свакоме, које је ствар лепог васпитања. Дакле, ако ја сретнем комшију кога не познајем добро, нећу му рећи "де си педеру матори", јер није још стекао моје поштовање.
    То је поштовање које дугујеш свакоме, јер је мало детињасто и јако егоцентрично мислити да цео свет мора да се потруди око тебе да би заслужио твоје поштовање.
    Дужан си да поштујеш свако људско биће, његов интегритет, његову личност... чак и ако ти се лично не свиђа, немаш право да будеш безобразан.
    Ту спадају и туђа верска осећања. Сад треба верници да ти се улагују и доказују како би имали твоје пристојно понашање према својој вероисповести?
    E časna reč, odavno me nisi ovako nasmejao. Znači, po ko zna koji put pokušavaš da izvrneš moje reči, zaboravljajući pri tom sopstvene. Kad bismo krenuli da nabrajamo institucije i ljude koje si ti uvredio najcrnjim mogućim rečima (tu računam i predsednika Srbije, da, da), ne bismo brzo završili, šta misliš?
    Evo još jednom: nisam dužan da poštujem one koji svoim ponašanjem brukaju uniformu koju nose, da ih poštijem samo zbog te uniforme. Razumeo?

    Ако признаш да је неко без кредибилитета рекао нешто паметно или истинито, то не значи да му враћаш кредибилитет.
    Ако Вучић каже да је зими хладно а лети вруће, ја немам никаквог разлога да се бавим његовим ликом и делом да бих се сложио с тим.
    Da, to znači upravo to. Svedok si da se neki ljudi iz, recimo, SPS-a ponovo pitaju u vezi raznih državnih dešavanja. Vraćen im je kredibilitet.

    Дајем себи за право да проценим ко је штетнији. Курир је смеће од новине које се усуђује да критикује власт. Блиц је смеће од новине иза које стоје јако моћне групације које нам свима кроје капу.
    I ja dajem sebi za pravo da kažem kako Blic i Kurir ne mogu da se porede. I da su sveštenici (uglavnom) otpad.
    Да, кориштење увредљивих квалификација, запаљивог говора, говора мржње јесте ширење мржње и нетрпељивости. Већ сам објаснио, не бих да се понављам.
    Све то што си рекао може да се каже пристојно без вређања. Али ето, треба глумити гневног праведника, који свакоме у лице каже истину... па добијемо неукусно простачење и вређање. Таква мода.
    Podsećaću te na ovo svaki put, ali svaki put kad budeš krenuo sa svojom retorikom mira, prijateljstva i tolerancije. Ne sumnjaj nijednog trenutka.




    Ојропа соколе, Ојропа... то је апсолутни хит после Секиног новог албума. Кад уђемо у Европу бићемо стално чисти, нећемо више морати да се купамо.
    И поред тога, пљување по Цркви и свештенству. Овако као ти, неодмерено, увредљиво, непристојно... само зато јер је много оних који мисле да је јако кул бити такав.
    Много људи не мисли све најбоље о свештенству, и критиковаће их, али кад ти наступиш овако, браниће их, јер то види као мање зло, одбрану таквог свештенства од оваквих напада.
    А кад би се упристојио, сложили бисмо се.
    Нисам сигуран да је тако. А и да јесте, у томе не бих видео ништа жалосно.
    А и та повика на свештенство има и мало друге позадине, поред нетрпељивости појединих фанатика.
    Шта свештеник контролише, на шта има утицај? Државну имовину, јавно предузеће, органе управе... ? Не, свештеник "контролише" "своју" цркву, своју паству, све оне који добровољно долазе код њега... али ако пљујемо попове, мање пљујемо оне који краду и упропаштавају имовину свих нас.
    Ne etiketiraj me.

    Ako hoćeš da ti navodim primere iz života, slobodno kaži.

    Ne cmizdri više zbog puniŠa u crnom, pliZ.

    Mislim, pustiću suzu ako ovako nastaviš.


  4. #289

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Zemlja Srbija i vera pravoslavna u njoj su zaglavile, i ne znam kako će se izvući iz škripca u koji su upale.

    S jedne strane, stoji da bi predstavnici vere, kao ljudi koji se odriču ovozemaljskih užitaka zarad obećanog carstva nebeskog, trebali uživati određeno poštovanje zbog te i takve odluke. Međutim, vidimo da su ti Crkveni velikodostojnici u većini slučajeva sve, samo ne skromne Božje sluge koje prenose njegovu reč stanovništvu, a žive od darova verujućih.

    S druge strane, vidimo da je u Srbiji došlo do "cvetanja" pravoslavlja, a ono čemu svedočimo su ljudi koji su sve samo ne pravoslavci u pravom značenju reči, koji po automatizmu prisustvuju religijskim i manje religijskim obredima, bez ikakvog predznanja o istima, a u ogromnoj većini slučajeva i bez vere u Boga. Razlog tome što građani (većina) uopšte ne razlikuju i ne razdvajaju pripadnost srpskoj naciji i pripadnost pravoslavnoj veri, te prisustvo ritualima i njihovo delimično primenjivanje vide kao dokaz velike srpskosti u njima.

    U takvoj situaciji, ljudi koji nisu bliski Crkvi ni na koji način se osećaju prilično bespomoćno videvši sunarodnike u smešnim situacijama (moj stric još uvek drži badnjak u kući). Iz nemoći se rađa ljutnja, a nju usmeravamo tamo gde za to ima najviše osnova - ka sveštenicima nedostojnim odore.

    Nije u pitanju (bar kod mene) nepoštovanje vere, već ukazivanje na nedoslednosti između zaveta skromnosti i Audija u garaži.

  5. #290

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    međutim, vidimo da su ti crkveni velikodostojnici u većini slučajeva sve, samo ne skromne božje sluge koje prenose njegovu reč stanovništvu, a žive od darova verujućih
    Превише си уопштен, па испадне оно старо " мож да бидне ал не мора да значи "

    Јер очигледно да не познаје свештенике Православне !

  6. #291
    Mislim da je Morpheo u zadnjoj poruci pogodi ekser na glavu.

    Iz iskustva kažem, da ako neka crkva dobije kritike, onda je to prvenstveno zbog osnovanosti tih kritika u životu sveštenstva, a posle crkvenih odbornika. Dakle crkva se uvek kudi zbog onih koji su joj najbliži.
    Direktna posledica ovog je pad kredibiliteta reči crkvenih ljudi. Nažalost vernici to povezuju i pada i kredibilitet propovedi.
    Jedino je Sveto Pismo ostrvo u duhovnom životu čiji se kredibilitet nikad ne može dovesti u pitanje. Kredibilitet crkve se uspostavlja privrženošću Svetom Pismu. Logićki: ako nema kredibiliteta u crkvi, problem je u neprivrženosti Svetom Pismu.
    Ako ovaj problem postoji u SPC, rešenje je: čitati Sveto Pismo. Uvek ima rešenja...
    A ako ovaj problem zaista postoji u SPC, onda ne možemo pričati o mržnji i netrpeljivosti prema SPC, jer važnost te mržnje i netrpeljivosti je ništavno kad se pogleda na nepoštovanje Reči Božje.

    Mama i tata imaju sina Igora i kćerku Tanju, malu dečicu.
    Mama i tata su lepo naučili svoju decu šta se sme a šta se ne sme i kako se treba ponašati i pričati.
    Jednog dana Igor je uradio nešto što se kosilo sa time kako su bili odgojeni. Njegova sestra Tanja mu je ukazao na to. Igor je počeo da se ljuti i rekao Tanji: znam šta i kako treba da radim, pa i ja sam dete naših roditelja. A ti mi ovo govoriš jer me mrziš i ne možeš da me trpiš.
    Tanja samo odgovori: a ti ne poštuješ mamu i tatu.
    Naravno, Igor se i dalje osećao uvređenim.

    Ovo je pitanje za sve:
    Kad se mama i tata vrate sa posle, kome će dati pravo?
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 30.01.2010 u 14:09 Razlog: spajanje
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  7. #292

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    A ako ovaj problem zaista postoji u SPC, onda ne možemo pričati o mržnji i netrpeljivosti prema SPC, jer važnost te mržnje i netrpeljivosti je ništavno kad se pogleda na nepoštovanje Reči Božje.

    ?
    Напише текста колико ми је воља, а одговор - проблем претпоставим ( а ако постоји ) па се понашам и пишем као да је стваран !!!!

    Е па мож да бидне, ал не мора да значи !!!!!!


  8. #293

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat NIKNIK kaže: Pogledaj poruku
    Напише текста колико ми је воља, а одговор - проблем претпоставим ( а ако постоји ) па се понашам и пишем као да је стваран !!!!

    Е па мож да бидне, ал не мора да значи !!!!!!

    Za mene je naslov teme samo pretpostavka. Nisam tu da ocenjujem SPC. Ali, ako neko od pravoslavnih vernika ocenjuje da mu u crkvi SPC nešto ne štima, onda nek zna da je to obično zbog onih razloga koje sam naveo. Za moguću (moguće nije isto što i verovatno) dijagnozu sam dao uputstvo sa rešenjem.
    (Ja nisam pravoslavni vernik.)

    A na ovoj temi nije u pitanju moje ponašanje, koje si ti pokušao da ocenjuješ, jer ja ne mrzim SPC i nisam netrpeljiv prema njoj.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  9. #294

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Hteo bih samo da dodam nekoliko zapažanja iz razgovora sa vernicima koje poznajem a naročito jednog koji redovno ide u crkvu i posti ceo post, iz kojih sam shvatio da netrpeljivost prema crkvi postoji i unutar same verske populacije. Ipak ta netrpeljivost ne utiče slabljenje njihove vere prema Bogu.
    Najviše besa je usmereno prema samim sveštenicima koji se svojom imovinom sve više odvajaju od naroda kojem treba da ulivaju veru u Boga. U to sam se i sam uverio mnogo puta jer sam do sad video samo jednog popa u kecu i za njega mi je rečeno da je on u penziji.
    Za razliku od monaha koji u manastirima žive život koji priliči onom što vera propoveda ovi drugi bukvalno naplaćuju svoje versko opredeljenje.

    Ja nisam religiozan, smatram da religije odvajaju a ne spajaju ljude i da je zbog religije stradalo više ljudi nego od bilo čega drugog. Sve ono što vidim i čujem govori u prilog mom stavu.

  10. #295

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Dobro si zapazio Rumski
    U sve je usla politika i to ne radi ideologije nego zbog novca.Tako je svuda u svim porama drustva.

  11. #296

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat rumski kaže: Pogledaj poruku
    hteo bih samo da dodam nekoliko zapažanja iz razgovora sa vernicima koje poznajem a naročito jednog koji redovno ide u crkvu i posti ceo post, iz kojih sam shvatio da netrpeljivost prema crkvi postoji i unutar same verske populacije. Ipak ta netrpeljivost ne utiče slabljenje njihove vere prema bogu.
    Najviše besa je usmereno prema samim sveštenicima koji se svojom imovinom sve više odvajaju od naroda kojem treba da ulivaju veru u boga. U to sam se i sam uverio mnogo puta jer sam do sad video samo jednog popa u kecu i za njega mi je rečeno da je on u penziji.
    Za razliku od monaha koji u manastirima žive život koji priliči onom što vera propoveda ovi drugi bukvalno naplaćuju svoje versko opredeljenje.

    Ja nisam religiozan, smatram da religije odvajaju a ne spajaju ljude i da je zbog religije stradalo više ljudi nego od bilo čega drugog. Sve ono što vidim i čujem govori u prilog mom stavu.
    Мало бих исправио твоје запажење јер превише је уопштено.

    1. Ако сумњаш у цркву ( као институцију ) сумњаш и у Бога, јер је он успоставио.

    2. Ићи у цркву и постити, а сумњати је не спојиво.

    3. Да има свештеника који су богати ( мада би прво требали успоставити мерила, богатство, имати, живети, преживљавати ), али их је пуно, пуно, мање од оних који једва преживљавају, а опет служе и саслужују у цркви Оцу, Сину и Духу Светоме.

    4. У СПЦ је текво устројство да свештеник како ти кажеш наплаћује ( допунићу те само да те неће одбити и ако немаш ) јер од тога живи, значи нема плату или приходе као што је случај у Римокатолика, Исламоваца итд....

    5. Манастири ( Намастири ) и монаси су сатавни део СПЦ.

    sve ono što vidim i čujem govori u prilog mom stavu
    Ето сада видиш да није све, имаш и мој став, топло ти препоручујем да одеш да Манстира или до Цркве и упознаш барем једног Монаха или Свештеника па да са њим чисто попричаш, све ће ти се само казати !!!

  12. #297

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat NIKNIK kaže: Pogledaj poruku
    Мало бих исправио твоје запажење јер превише је уопштено.

    1. Ако сумњаш у цркву ( као институцију ) сумњаш и у Бога, јер је он успоставио.
    Ne znam da li se obraćaš meni ili onima koje sam spomenuo, jer sam naglasio da nisam religiozan tako da ne bih navodio ovde neke stvari koje bi uvredile tvoja verska osećanja. Samo sam naveo nešto što sam primetio i što evidentno postoji.

  13. #298

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat rumski kaže: Pogledaj poruku
    ne znam da li se obraćaš meni ili onima koje sam spomenuo, jer sam naglasio da nisam religiozan tako da ne bih navodio ovde neke stvari koje bi uvredile tvoja verska osećanja. Samo sam naveo nešto što sam primetio i što evidentno postoji.
    Своје си мишљење направио, према казивањима, како ти наводиш верника, па сам покушао најбољој намери да ти разјасним разлику, између верника и оних који то само причају.

    Нормално је и пожељно имати своје мишљење без обзира да ли си или ниси религиозан, али га онда барем створи направи према истинитим или барем великог броја разних информација !!!!

    Лично ја волим проверити, барем оно што ми је доступно !!!! а ово јесте !!!

  14. #299

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat NIKNIK kaže: Pogledaj poruku
    Своје си мишљење направио, према казивањима, како ти наводиш верника, па сам покушао најбољој намери да ти разјасним разлику, између верника и оних који то само причају.

    Нормално је и пожељно имати своје мишљење без обзира да ли си или ниси религиозан, али га онда барем створи направи према истинитим или барем великог броја разних информација !!!!

    Лично ја волим проверити, барем оно што ми је доступно !!!! а ово јесте !!!
    a put

    Dobro...
    Ja sam govorio o stanju a ne svom mišljenju, moje mišljenje nisam hteo da obrazlažem jer sam ti već dva puta rekao da nisam religiozan pa o tome možemo raspravljati u temi religija a ne politika. O tome koliki je ko vernik ti ne možeš govoriti jer ja ljude o kojima govorim poznajem lično, a ti da bi istakao svoju privrženost veri. Isto tako znam i one koji samo pričaju da su vernici. Sa sveštenicima sam razgovarao ranije kad sam gradio svoje stavove u životu. Novi razgovor ne bi pomogao, verujem.

  15. #300

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat rumski kaže: Pogledaj poruku
    sa sveštenicima sam razgovarao ranije kad sam gradio svoje stavove u životu. Novi razgovor ne bi pomogao, verujem.

    Значи да си верујући !!! сада још да објасниш у шта верујеш и све ок.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 02.02.2010 u 14:57

Strana 20 od 22 PrvaPrva ... 101819202122 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Застава Срема
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Srem
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 04.01.2014, 20:05
  3. Вук Јеремић
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 17.10.2011, 14:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •