Homoseksualnost

Prikaz rezultata glasanja: Homoseksualci:

Učesnika ankete do sada
146. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Smetaju mi. Homoseksualnost je bolest.

    18 12.33%
  • Ne treba da imaju pravo da ispoljavaju ljubav prema voljenoj osobi kao i heteroseksualci.

    7 4.79%
  • Treba da imaju pravo da ispoljavaju ljubav prema voljenoj osobi kao i heteroseksualci.

    51 34.93%
  • Smetaju mi ukoliko se previše eksponiraju

    70 47.95%
Strana 1 od 30 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 450
  1. #1

    Homoseksualnost

    Zašto uopšte o tome pričati, zar ne može to prosto da zadrži za sebe?

    Homofobija je još uvek vrlo izražena i vrlo česta pojava u našem društvu. Možemo je videti u medijima, zakonodavstvu, obrazovanju, zdravstvu, radnim organizacijama, na ulicama itd. Iako se više ne smatra psihičkim poremećajem, veliki deo društva o homoseksualnosti misli kao o poremećaju. Takvo društvo homoseksualne osobe posmatra kao inferiorne, bolesne, grešne, doživaljava ih kao pretnju za svoj opstanak.

    Zbog toga gej osobe bivaju ismevane, diskriminisane na razne načine, moralno osuđivane, pa čak i izložene fizičkim napadima i maltretiranju.

    Podrška prijatelja, na koju bi mogli da računaju, izostaje, jer se i oni povlače zbog straha od društvene osude kojoj bi mogli biti izloženi.

    Kako je seksualni identitet važan deo identiteta jedne osobe, gej osobe, zbog toga što su neprestano suočene sa homofobičnim institucijama, shvatanjima, akcijama i negativnim stereotipima o sebi, vremenom izgrađuju sve lošiju sliku o sebi.

    gej osobe ostaju same, prisiljene da se kriju, vode dvostruki život, žive u izolaciji, žive u stalnom strahu, sa osećanjem krivice, stide se, gube samopoštovanje...

    Uprkos uobičajenom mišljenju da je izbor partnera stvar same osobe i da nema potrebe da o tome svima priča, stvar je malo složenija.

    Mnogo je onoga što smatramo sastavnim delom svakodnevnog života, a što je gej osobama u nekoj meri uskraćeno.

    Šta bi to moglo da bude?

    gej osobe ne mogu otvoreno da pričaju o svojim vezama i partnerima/kama na poslu ili u školi...

    ne mogu svog partnera/ku držati za ruku ili poljubiti na javnim mestima

    ne mogu svog partnera/ku povesti na porodičnu večeru

    ne mogu svima pokazivati slike sa zajedničkog letovanja

    ne mogu da se venčaju sa osobom koju vole

    moraju da odgovaraju na pitanja o tome zašto su drugačiji, kad su to prvi put shvatili ...

    često su izloženi raznim neprijatnim komenatrima

    gube posao zbog veze sa svojim partnerom/kom

    dovodi se u pitanje njihova profesionalna kompetentnost, moralnost, psihičko zdravlje...

    A ovo su samo neke od stvari koje su problematične.

    Seksualna orijantacija ima mnoge implikacije i povezana je sa raznim aspektima života.

    Tako su gej osobe suočene sa problemima na najmanje tri nivoa:

    najvidljivija je direktna diskriminacija i fizičko maltretiranje,

    zatim malo manje vidljivi problemi koji dolaze do izražaja u tome što se od njih očekuju da ne pričaju otvoreno jer ljudi o tome ne žele da slušaju,

    i najmanje vidljive- poruke koje primaju od svoje okoline vremenom bivaju pounutrene i sami o sebi izgrađuju sliku koja je loša.

    Da stvar bude gora, stručnjaci koji bi trebalo da znaju odgovore često ni sami nisu dovoljno upoznati sa problematikom sa kojom se gej osobe suočavaju.

    Zbog svega ovoga je veoma važno pričati javno, dugo i puno o gej identitetu.

    Pokušajte da se setite koliko je Vama bilo značajno da podelite neke važne stvari o sebi sa ljudima do kojih vam je stalo. Iz istog tog razloga je i Vašem sinu ili ćerki važno da može otvoreno da razgovara o svojim problemima, partneskim vezama, lepim i ružnim trenucima, zaljubljivanju, raskidima...

    Očekivati od nekoga da ćuti o tako važnom delu sopstvene ličnosti značilo bi zatvoriti kanal za komunikaciju i bilo kakvu dublju razmenu sa sinom ili ćerkom. Umesto toga, činjenica da možete otvoreno da razgovarate o tome može značajno da obogati vaš odnos i produbi komunikaciju.

  2. #2

    Odgovor: Homoseksualnost

    Danas su istopolni brakovi priznati u :

    1. Holandiji
    2. Kanadi
    3. Belgiji
    4. Spaniji
    5. Juznoafrickoj republici
    6. Severnoamerickoj drzavi Masacusets

    Ipak, pored istopolnih brakova postoje razni oblici zakonski priznatih istopolnih zajednica, kojima se garantuje manje ili više jednaka prava kao venčanim parovima. Takvi su registrovano partnerstvo, građanska zajednica ili domaće partnerstvo. Takvi oblici zakonski priznatih istopolnih zajednica postoje u: Andori, Brazilu, Češkoj, Danskoj, Finskoj, Francuskoj, Hrvatskoj, Islandu, Izraelu, Luksemburgu, Nemačkoj, Norveškoj, Novom Zelandu, Portugalu, Sloveniji, Švedskoj, Švajcarskoj, Velikoj Britaniji, kao i Tasmaniji u Australiji i u pojedinim državama SAD.

    U Srbiji nema inkriminišućeg zakona kada je reč o homoseksualnosti, odnosno, stupanju u istopolne odnose. Međutim, nema ni zakona koji bi priznali homoseksualne zajednice. U članu 62. Ustava Republike Srbije u kom se govori o pravu na zaključenje braka i ravnopravnosti supružnika navodi se da se brak zaključuje na osnovi slobodno datog pristanka muškarca i žene pred državnim organom. Pojedine nevladine organizacije i političke partije su pre donošenja novog ustava protestovale jer su, po njihovom mišljenju, tako zaobiđena prava homoseksualaca.

    Za razliku od Srbije, njen zapadni sused Hrvatska je 14. jula 2003. godine donela zakon o istopolnim zajednicama, kojim se reguliše neregistrovana kohabitacija između osoba istog pola. Ovaj zakon propisuje da zajednica mora da traje najmanje tri godine, a njime se reguliše i pitanje izdržavanja, kao i imovinski odnosi.

  3. #3

    Odgovor: Homoseksualnost

    Smatram da je homosexualnost najveci greh i bolest. Za zemlje koji istopolne brakove prihvatise nemam reci, ali Srbija je (jos kako je Sveti Simeun rekao) blagoslovena zemlja i nadam se da ce takva i ostati.

    Na vecini gay parada gejevi i lezbejke bivaju pretuceni od strane vecine. Zvucace grubo, verujte mi mrzim violenciju ali ovakve tuce ne osudjujem. Za sada necu nista vise reci.

  4. #4

    Odgovor: Homoseksualnost

    Citat Cezar kaže: Pogledaj poruku
    Smatram da je homosexualnost najveci greh i bolest.
    Zasto mislis da je to greh i bolest?

    Na vecini gay parada gejevi i lezbejke bivaju pretuceni od strane vecine. Zvucace grubo, verujte mi mrzim violenciju ali ovakve tuce ne osudjujem. Za sada necu nista vise reci.
    Zasto ne osudjujes tuce?

    BTW ja jesam protiv gay parada ali samo zato sto nema potrebe da bilo ko paradira,ni heteroseksulaci(koji to i ne cine) pa ni homoseksulaci...Ne vidim nikakvu svrhu u paradiranju ali sam protiv bilo kakve agresije spram bilo koga pa i tih ljudi...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  5. #5

    Odgovor: Homoseksualnost

    Nadam se da ce se uskoro naci lek protiv ove pojave ali znam da pripadnici nece hteti da prihvate menjanje sexualne orijentacije.

    Ne osudjujem tuce na gay paradama, sad cu biti jos grublji, zato sto tada dobiju sta, po mom misljenju zasluzuju...

    Greh je zato sto je to obican blud. Ne moze imati decu...

  6. #6

    Odgovor: Homoseksualnost

    Citat Cezar kaže: Pogledaj poruku
    Smatram da je homosexualnost najveci greh i bolest. Za zemlje koji istopolne brakove prihvatise nemam reci, ali Srbija je (jos kako je Sveti Simeun rekao) blagoslovena zemlja i nadam se da ce takva i ostati.

    Na vecini gay parada gejevi i lezbejke bivaju pretuceni od strane vecine. Zvucace grubo, verujte mi mrzim violenciju ali ovakve tuce ne osudjujem. Za sada necu nista vise reci.
    Blago nama u ovako blagoslovenoj zemlji gde brdoviti balkanci potajno opste sa pojedinim pripadnicima zivotinjskog carstva(da ne spominjemo ostale devijacije) a onda izigravaju macho muskarcine i tuku pripadnike gay parada.
    No comment...
    I may not be perfect but I'm always me

  7. #7

  8. #8

    Odgovor: Homoseksualnost

    Citat Cezar kaže: Pogledaj poruku
    Nadam se da ce se uskoro naci lek protiv ove pojave ali znam da pripadnici nece hteti da prihvate menjanje sexualne orijentacije.

    Ne osudjujem tuce na gay paradama, sad cu biti jos grublji, zato sto tada dobiju sta, po mom misljenju zasluzuju...

    Greh je zato sto je to obican blud. Ne moze imati decu...
    A da li bi mogao da malo pojasnis svoj stav,ovako sturo napisano samo izgleda da ti nemas pojma o cemu pricas....Da je tvoj stav baziran samo na predrasudama,na rekla kazala a ne tvom licnom misljenju...
    Znas ok je i ne imati stav o necemu nego pricati o onome o cemu se nema pojma samo prenoseci tudje reci...


    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Blago nama u ovako blagoslovenoj zemlji gde brdoviti balkanci potajno opste sa pojedinim pripadnicima zivotinjskog carstva(da ne spominjemo ostale devijacije) a onda izigravaju macho muskarcine i tuku pripadnike gay parada.
    No comment...
    Ko kaze da su svi oni ili cak bilo ko ko je tukao gay paradiste bio zoofil ili ima neku drugu seksualnu devijaciju?
    Taj tvoj koment je opet cista predrasuda,optuzba bez bilo kakve validne osnove za to...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  9. #9

    Odgovor: Homoseksualnost

    Citat Cezar kaže: Pogledaj poruku
    Greh je zato sto je to obican blud. Ne moze imati decu...
    Po ovome su i sterilni ljudi jednaki s pederima...
    A svi smo bludnici,evo na primer apstiniras li ti od sexa do braka?

    Ubica mekog srca.

  10. #10

    Odgovor: Homoseksualnost

    Ja rekoh sta sam imao a sad to sto vi pricate neke gluposti ne interesuje me...

    Ti si sigurno mnogo pametna a svoj stav iskazujes napadajuci druge...

  11. #11

    Odgovor: Homoseksualnost

    Citat Cezar kaže: Pogledaj poruku
    Ja rekoh sta sam imao a sad to sto vi pricate neke gluposti ne interesuje me...
    Dozvolices ali nisi rekao nista,jer svj stav nisi obrazlozio
    Ponavljam,ovako sturo napisano samo izgleda da ti nemas pojma o cemu pricas....Da je tvoj stav baziran samo na predrasudama,na rekla kazala a ne tvom licnom misljenju...
    Znas ok je i ne imati stav o necemu nego pricati o onome o cemu se nema pojma samo prenoseci tudje reci...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  12. #12

    Odgovor: Homoseksualnost

    Ti znas koliko sam ja blizu... znas cemu... svoj stav ne mogu potpuno obrazloziti zbog iskustava koja sam imao kada sam takvo nesto uradio pa sam objavio samo delove... I da smem da ga objavim to ne bi izmenilo vasa misljenja tako da ja ne vidim koja je tu svrha... Necu sad da rizikujem, kad prodje odredjeno vreme...

    I nemoj mi se hvaliti tako sto pricas da ga nemam i da prenosim tudje reci jer je to pateticno... povlacim se sa ove teme...

  13. #13
    Moze se moj komentar nazvati predrasudom,ali je isto tako predrasuda smatrati homoseksualca gradjaninom drugog reda kao sto neki cine.Nisu svi ucesnici u takvim tucama sexualno devijantni,mozda nijedan od njih nije,ali ne volim kada ljudi na one koji imaju bilo kakvo drugacije opredeljenje od njih gledaju sa prezirom i nerazumevanjem.Nismo svi isti i hvala Bogu sto ne mozemo biti,postujem razlicitost iz razloga sto i razliciti od mene postuju mene.A prethodni post je iskreno bio na prvu loptu,ne znam da se iskontrolisem kada dodjem u situaciju da neko nesto naziva grehom,bez validnog objasnjenja za isti.

    Citat Cezar kaže: Pogledaj poruku
    Ja rekoh sta sam imao a sad to sto vi pricate neke gluposti ne interesuje me...

    Ti si sigurno mnogo pametna a svoj stav iskazujes napadajuci druge...
    Gluposti ?Ako me oci ne varaju,prvi si ostavio post na ovoj temi,...prema tome nemoj se iskljucivati iz diskusije cim se osetis prozvanim .


    Znas kako kazu,ili pobednik ili pokojnik...
    I may not be perfect but I'm always me

  14. #14

    Odgovor: Homoseksualnost

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Moze se moj komentar nazvati predrasudom,ali je isto tako predrasuda smatrati homoseksualca gradjaninom drugog reda kao sto neki cine.Nisu svi ucesnici u takvim tucama sexualno devijantni,mozda nijedan od njih nije,ali ne volim kada ljudi na one koji imaju bilo kakvo drugacije opredeljenje od njih gledaju sa prezirom i nerazumevanjem.Nismo svi isti i hvala Bogu sto ne mozemo biti,postujem razlicitost iz razloga sto i razliciti od mene postuju mene.A prethodni post je iskreno bio na prvu loptu,ne znam da se iskontrolisem kada dodjem u situaciju da neko nesto naziva grehom,bez validnog objasnjenja za isti.
    To je ok makili ali ne mozemo braneci jedne od predrasuda i napada napadati druge po istom patternu a to si ti upravo ucinila...

    No da vidimo dalje, sta ko od nas misli o homoseksulacima
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  15. #15

    Odgovor: Homoseksualnost

    Nemam nista protiv homoseksualaca,ako je njima ok tako,meni je jos bolje...zivim i pustam druge da zive...
    I may not be perfect but I'm always me

Strana 1 od 30 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Planete i homoseksualnost
    Autor Crazy Angel u forumu Astrologija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.08.2008, 05:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •