Мржња и нетрпељивост према СПЦ - Strana 2
Strana 2 od 22 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 318
  1. #16
    hehe, naravno nisi me uopste shvatio kako treba

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Da li smatras da su svi popovi nasilnici ako si jednog video sa toljagom?
    Sta da se kaze, na ovo? Odobriti gej paradu znaci isto sto i prihvatiti to ponasanje kao nesto normalno, a to znaci da u slucaju da te tvoje dete pita da li normalno biti gej odgovoriti sa da. Razliciti ljudi razlicito reaguju na nesto dijametralno suprotno svojim stavovima i ubedjenjima.
    Sustina je u tome da svakome treba dopustiti da se slobodno izrazava dok ne utice na slobodno izrazavanje nekog drugog. Znaci ako je kod nas svaki dvadeseti muskarac gej, to ne znaci da je to normalno za nas, ali je normalno za njih. isto tako bih odgovorio i svom detetu, koje svakako jednog dana moze postati gej bez obzira na to sta mi ja odgovorio na takvo jedno pitanje. To da li ce postati gej ili nece tesko moze da bira, k**** ne bira na koga ce da se digne, samo slusa mozak i podsvest. Znaci to je upisano u toku embrionalnog razvoja, eventualno moze da se modifikuje u ranom detinjstvu. Shvati, to nije bolest. Sta ces raditi ako ti je dete gej, ubiti ga???

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Posebne potrebe imaju i pedofili, zasto i njih nisi nabrojao? Da li je pedofilija ekstremni liberalizam? Brkamo babe i zabe. Homoseksualci i narkomani (uzivaoci droga, pa i marihuane) su ljudi koji nisu slobodnog shvatanja, vec u njihovom mozgu postoje poprecne veze (kratak spoj).
    ti brkas babe i zabe. pedofili itekako uticu na neciju slobodu i pravo slobodnog izbora. isto vazi i za gejeve koji siluju druge. za takve su sada smislili hemijsku kastraciju. da li bi primenio tu vrstu kastracije na geja koji ima svog decka i potpuno normalan zivot i razmisljanja kao i svi mi (osim seksualnog shvatanja, sto je opet njegov problem).


    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Povecanje broja narkomana je samo posledica stanja na trzistu droge. Drzava ne sprecava sirenje narkomanije, pa sad imamo decu mladju od 10 godina narkomane, a razlog tome je sto pojedinci u samom vrhu vlasti imaju u tome licni interes.
    Istina je da je problem u politickom vrhu. Ali taj problem nikada nece biti resen dok nam opet ne ubiju premijera, posle cega se mreza sa potpuno novim ljudima javlja za 6meseci. Znaci tako nesto ne moze da se spreci. Ja licno legalizaciju vidim kao jedini izlaz. A moras shvatiti da razlicite droge razlicito uticu na nas mozak, tako da bolje klincima dati da kupe dzoint u radnji nego da kupe lepak u radnji. Legalizacijom bi se brutalno povecao turizam i izvoz, sto nas na neki nacin izvlaci iz deficita, a na omladinu deluje tako sto mogu da uzmu mnogo kvalitetniju drogu, a ne neka s*anja kojih danas ima na svakom koraku.

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Crkva nije visevekovna nego visemilenijumska tradicija, a liberalizam u odnosu na to je novotarija. Da li mislis da gej parada i narkomani ne ugrozavaju nas "normalne? Koliko puta te je u zivotu "startovao" neki gej, a jos da su "legalizovani"? Koliko nase dece je "probalo" drogu, a znamo da je droga zlo, a da li su oni to sami hteli ili im je neko ponudio (nagovorio)?
    Kada me startuje gej ja mu se nasmesim i kazem da sam strejt. I to je to, ne dira me vise. Koliko vas bi tako odreagovalo???? Sve o cemu pricam nije ono sto ja zelim, vec ono sto nam sledi. Nasa drzava tezi integracijama u evropu, a njeni gradjani ce snositi posledice toga. jedna od njih je i liberalizam. Ako budes hteo da zastitis svoje dete, slobodno ga drzi u kavezu, pa ce doci socijana ustanova i oduzeti ga, smestiti ga u dom pa ce tamo da opet iskusi sve sto si mu ti zabranjivao. Jedino resenje je da napravimo teokratsku drzavu kao sto je uradio Iran.


    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Crkva, bilo koje vrste, siri pozitivne stavove, ljubav. Ljubav prema svemu sto je pozitivno. Liberalizam u ekstremnom obliku je na delu vidjen u Hagu. Sud odbio da zabrani registraciju pedofila. Da li je to normalno ili nesto sto je staro vise milenijuma? (U poredjenju se uvek moraju posmatrati ekstremne stvari neke pojave)
    Covece, ovdasnji ljudi koji mrze crkvu uglavnom ateisti bi te ispljuvali za ovaj pasus. Crkva siri ljubav u miru, a mrznju u ratu. nemoguce da ti pricas ove stvari a zivis u drzavi u kojoj su milioni poklani zarad istrebljenja druge nacije i vere. Ukoliko dodje do novog rata na Kosovu, a sve je izvesniji, bez obzira sta bi nam Njegova Svetlost Patrijarh Pavle rekao preko televizije, znam sta bi govorio svom svestenstvu i koliko bi se ti iskazi razlikovali. Naravno, nikako ga ne bih osudjivao za to, jer je potpuno u pravu sto se tice nasih crkava i zaduzbina dole.

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Iz tvog stava vidim da se tvoj odnos prema crkvi zasniva samo na tradicionalizmu tj. danas je popularno slaviti slavu, prekrstiti se na sahrani, a otici u crkvu na neku svecanost je "cool" jer ces biti vidjen u drustvu poznatih.
    Molim te da me ne procenjujes na osnovu posta koji je bio potpuno neutralan. Odrastao sam u jednoj takvoj porodici, gde su dede i babe bili komunisti pa se zato sam slavila slava i mrsilo se iako je posna slava. Kada sam otisao da zivim u inostranstvu nesto sam se promenio, jer nasi ljudi u inostranstvu mnogo vise cene i paze na tradiciju nego ovde. U takvoj sredini sam spoznao pravu sustinu vere i Hriscanstva koliko sam mogao. Inace volim veronauku i mnogo puta sam mnoge sate provodio sa svestenicima pricajuci o tome. A to da li sam licemer, to je smesno pitanje, u crkvi nisam davno bio, a sigurno ne bi isao da bi me neko video tamo.

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Crkva ne upravlja drzavom. To sto ima iste stavove o Kosovu kao i vlast ne znaci da je u vlasti (pa i ja imam iste stavove, a nisam glasao za sadasnju vlast). Da je crkva u vlasti, ne bi bili toliko proganjani od strane pojedinaca iz vlasti (vec receno u prethodnim postovima).
    U kojim to postovima, molim te??? Koliko sam shvatio LDP nije u vlasti i sumnjam da ce ikada i biti. Kao sto rekoh

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Како можеш да напишеш овакву глупост и масну лаж? Владика Амфилохије био у "првим редовима навијача... "??? Па ово не само да није истина већ први пут чујем да неко уопште тврди такво нешто.
    ne znam davno je bio pokusaj te gej parade, znam da se njegovo ime u clanku pojavljivalo, verovatno nije bio u paradi, vec kontraparadi

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Какву забога подршку треба друштво да пружи хомосексуалцима? Националне пензије да им да? И на какву подршку наркоманима мислиш? Бесплатна дрога? Јел неко стварно озбиљно мисли да држава и друштво треба да подржавају "посебне потребе" такве врсте на такав начин?
    ne samo da se slobodno izjasne i ne dobiju batine zbog toga

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Иначе, историјски гледано, ширење наркоманије и сексуалних перверзија се обично повезује са декаденцијом неке цивилизације и кризом вредности, не са ширењем либералног духа.
    Stari Grci su masovno bili homoseksualci, pa gle sta su nam sve ostavili. Covek, mi tezimo ka evrointegracijama, ovo je stvar koja ce doci kada nasi ljudi kroce van ovih granica verujte mi.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    "Апсолутна слобода" појединца је зло, јер то онда значи одсуство било каквих правила, морала, обзира... то би било животињско друштво, џунгла, а не људско друштво.
    Постоје људска права и слободе. А право на вероисповест је једно од основних људских права.
    Православље није обавезна религија, припадност Цркви се ником не намеће. Али исто тако свако има право да изабере своју вероисповест. Црква не намеће и ником не намеће свој поглед на свет, али исто тако ни атеисти немају право да намећу било шта било коме. Православље не крши ничија права и слободе, и не само да се не коси са слободним друштвом (било би лепо да дефинишеш мало поближе то "либерално друштво"), већ оваплоћује саму суштину слободног друштва, односно један његов аспект - право на избор вере.

    Не знам шта подразумеваш под тим "либералним друштвом", али чини ми се да га замишљаш без икаквих правила, икаквог морала, икакве традиције... што је бесмислено.
    У слободном друштву има места и за конзервативне погледе на свет. Не може бити слободно друштво оно у ком је једини дозвољен поглед на свет - званични поглед на свет. Макар неко тај поглед на свет називао либералним, то је фашизам.
    Такође, слободно друштво не сме кршити право на слободу вероисповести, све док то нису деструктивне вероисповести.
    Ова твоја реченица да "нема места Цркви" у неком друштви које замишљаш је позив на кршење људских права и говор мржње.
    Apsolutna sloboda pojedinca dok ne ugrozava drugog. Molim te nemoj da se ponavljam. Isto tako vernici ne smeju da ugrozavaju navedene grupe, a naravno da niko ne sme da ugrozava vernike. Ovo sam rekao iskljucivo zbog Amfilohija i njegovih pristalica, kao i zbog onih pedofila ne mogu sad da se setim imena


    Da ne pominjem sada neke katolicke zamlje, recimo Rusija (Moskva) vrvi od homoseksualaca, a popovi ne idu okolo sa toljagama da ih biju.

    Још једна лаж. Кратко и јасно - масна лаж.
    Druze kad si bio u Moskvi??? Ja u martu. Pa da vidis koliko ih tamo ima, ne bi verovao. Ja sam bio par dana, upoznao desetak rusa i ispostavilo se da je vise od pola njih gej (7 od 10) sto je meni bilo totalno neshvatljivo kada sam krenuo na putesestvije

    Ти ниси позван да тумачиш свето писмо. Ако ниси верник, рецимо, СПЦ, ти немаш право да одређујеш њихово учење.
    Оно што имаш право да тражиш је да поштују законе, да не шире мржњу или нетрпељивост. А да ти одређујеш шта је у складу са Светим писмом а шта није, стварно ниси најпозванији.
    Sustina vere je u tumacenju svetog pisma! Svako treba da ga tumaci! Svako ko ga je procitao treba i da ga tumaci na svoj nacin. Naravno ja to ne odredjujem, to crkva odredjuje, ali licno tumacenje mora da postoji, inace postajes slepi vernik, sto je karakteristika sekti

    Прво, увредљиво је повезивати СПЦ са екстремним групама.
    Друго, рецимо ја мислим да пропагирање хомосексуализма или наркоманије треба забранити јер су штетне по друштво исто као што ти мислиш да је рецимо штетно деловање неких екстремних група.
    Ne kazem da crkva stoji iza svega, te grupe same govore da deluju u ime crkve u skladu sa crkvom itd itd. Kako npr neko ko sebe naziva vitezom kneza lazara nema veze sa crkvom????
    Poruku je izmenio Lillith, 25.08.2007 u 13:54 Razlog: spojene dve uzastopne poruke

  2. #17

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat dr0strangelove kaže: Pogledaj poruku
    hehe, naravno nisi me uopste shvatio kako treba
    Shvatio sam te onako kako si napisao. Ja citam po Vuku, a ti?
    Sustina je u tome da svakome treba dopustiti da se slobodno izrazava dok ne utice na slobodno izrazavanje nekog drugog. ...
    U pravu si. Mene ugrozavaju gologuzi gejovi u paradi. Ugrozavaju me i kad me "startuju", a ne mogu ni da zamislim svoje postupke, kad bi pokusala grupa gejova da me navedu na seks (radila bi lopata ).
    ...To da li ce postati gej ili nece tesko moze da bira, k**** ne bira na koga ce da se digne, samo slusa mozak i podsvest. Znaci to je upisano u toku embrionalnog razvoja, eventualno moze da se modifikuje u ranom detinjstvu. Shvati, to nije bolest. Sta ces raditi ako ti je dete gej, ubiti ga???
    U koliziji si sa samim sobom. Ako detetu objasnis sta je ispravno, a usput, ni nema u javnosti ona druga strana (gej) onda nece ni postati gej. Ako ima sloboda izrazavanja, pa na TV vidi "sretan par gologuzana" onda ce moci da napravi izbor, pa i da pogresi, jer boze moj, na TV je sve istina.
    A sto se dizanja tice, ja na to ne gledam tako. Ja ne idem kroz grad sa podignutim pa sta naleti... Po meni je seks kruna ljubavi, a ne puko mrdanje dupetom i praznjenje mosnica.
    Inace tebi za informaciju, moje dete nije gej (vec 22 godine).
    ti brkas babe i zabe. pedofili itekako uticu na neciju slobodu i pravo slobodnog izbora. isto vazi i za gejeve koji siluju druge. za takve su sada smislili hemijsku kastraciju. da li bi primenio tu vrstu kastracije na geja koji ima svog decka i potpuno normalan zivot i razmisljanja kao i svi mi (osim seksualnog shvatanja, sto je opet njegov problem).
    Ne postoji velika razlika izmedju homoseksualaca i ostalih devijantnih ponasanja. Kod svih njih ljubavni objekat je pomeren sa osobe suprotnog pola na nesto drugo, osobu istog pola, dete, zivotinu i sl.
    Istina je da je problem u politickom vrhu. Ali taj problem nikada nece biti resen dok nam opet ne ubiju premijera, posle cega se mreza sa potpuno novim ljudima javlja za 6meseci. Znaci tako nesto ne moze da se spreci. Ja licno legalizaciju vidim kao jedini izlaz. A moras shvatiti da razlicite droge razlicito uticu na nas mozak, tako da bolje klincima dati da kupe dzoint u radnji nego da kupe lepak u radnji. Legalizacijom bi se brutalno povecao turizam i izvoz, sto nas na neki nacin izvlaci iz deficita, a na omladinu deluje tako sto mogu da uzmu mnogo kvalitetniju drogu, a ne neka s*anja kojih danas ima na svakom koraku.
    Umesto da sprecimo narkomaniju, mi bi po tebi, trebalo da joj "damo na kvalitetu". Stvarno volis nasu decu, ti bi za nase 10-godisnjake da obezbedis cistu drogu po jeftinoj ceni. Svaka cast na brizi.
    Kada me startuje gej ja mu se nasmesim i kazem da sam strejt...
    Samo se ti njemu smeskaj, a kako on u njegovoj glavi to tumaci ja necu da komentarisem.
    Covece, ovdasnji ljudi koji mrze crkvu uglavnom ateisti bi te ispljuvali za ovaj pasus. Crkva siri ljubav u miru, a mrznju u ratu. nemoguce da ti pricas ove stvari a zivis u drzavi u kojoj su milioni poklani zarad istrebljenja druge nacije i vere. Ukoliko dodje do novog rata na Kosovu, a sve je izvesniji, bez obzira sta bi nam Njegova Svetlost Patrijarh Pavle rekao preko televizije, znam sta bi govorio svom svestenstvu i koliko bi se ti iskazi razlikovali. Naravno, nikako ga ne bih osudjivao za to, jer je potpuno u pravu sto se tice nasih crkava i zaduzbina dole.
    Oni koji mrze, mogu i da me pljuju, to je njihovo pravo. Ja ne mrzim.
    Crkva siri i u ratu ljubav. Ljubav prema bliznjem svom i svojoj drzavi. Npr. Katolicka crkva u Hrvatskoj sirila je ljubav Hrvata prema Hrvatima i Hrvata prema Hrvatskoj, a analogno tome i Srbi prema Srbima. Tu nije nista pogresno. Pogresno bi bilo da su popovi sirili ljubav Hrvata prema Srbiji i Srbima prema Hrvatskoj. Ja to ne bi razumeo. E, sad, ako ekstremi ljubav prema Hrvatskoj posmatraju tako da da samo Hrvatska bez Srba je prava Hrvatska onda je rat neizbezan.
    Molim te da me ne procenjujes na osnovu posta koji je bio potpuno neutralan. Odrastao sam u jednoj takvoj porodici, gde su dede i babe bili komunisti pa se zato sam slavila slava i mrsilo se iako je posna slava. Kada sam otisao da zivim u inostranstvu nesto sam se promenio, jer nasi ljudi u inostranstvu mnogo vise cene i paze na tradiciju nego ovde. U takvoj sredini sam spoznao pravu sustinu vere i Hriscanstva koliko sam mogao. Inace volim veronauku i mnogo puta sam mnoge sate provodio sa svestenicima pricajuci o tome. A to da li sam licemer, to je smesno pitanje, u crkvi nisam davno bio, a sigurno ne bi isao da bi me neko video tamo.
    Tvoja molba nije uslisena. Ja cu te uvek procenjivati na osnovu onog sto napises, a ne na osnovu onog sto jesi, naprosto zato jer te ne poznajem.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  3. #18

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    ...moj stav prema crkvi je isti kao i prema zdravstvu: ugled im do neslucenih razmera kaljaju njihovi sluzbenici ...da,bas tako,jer i popovi i lekari rade za kintu,odredjujuci je proizvoljno i odokativno...umesto da budu primer kako treba,odavno su primer kako ne treba...govorim sve ovo iz licnih iskustava i nemoguce me je ubediti u suprotno...toliko...

  4. #19

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Čitajući sve teme o veri, na žalost potvrdjujem ono što mi nije milo - ne treba nama niko sa strane za netrpeljivost (najblaže rečeno).
    Bavane i trunje kada budemo jednako primećivali dok se sa ne/istomišljenicima budemo gledali , nece nam država biti potrebna za rešavanje najjednostavnih pitanja,koje problemima zovu.

  5. #20

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Ne razumem ovde neke branitelje SPC, crkva je sposobna sama da se odbrani, nije li to činila kroz vekove. Crkva je uvek napadana i uvek se odbranila.
    Kada crkvu posmatramo kao "društvenu organizaciju" normalno je da se u njoj nađu i oni kojima tamo nije mesto,uostalom kao i drugim delovima društva.
    Nema mesta skrivanju od odgovornosti, ukoliko je ima, ma makar se skrivali iza mantije.

  6. #21

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Ne razumem ovde neke branitelje SPC, crkva je sposobna sama da se odbrani, nije li to činila kroz vekove. Crkva je uvek napadana i uvek se odbranila.
    Видиш, то је такође показатељ слике која се створила у друштву. Сасвим је нормално да неко пљује по Цркви, али је чудан онај ко каже нешто у њену одбрану. Није чудно што је појединци представљају као други Schutzstaffel, чудно је што неко говори нешто позитивно о Цркви.

    Као што неко има право да мисли негативно о Цркви и тај свој став износи, тако неко други има право и да мисли позитивно о Цркви и тај свој став износи. Слобода мишљења и слобода говора.

    Као што се прича рецимо о фашизму, тако треба да се прича и о ширењу мржње и нетрпељивости на верској основи.

    Kada crkvu posmatramo kao "društvenu organizaciju" normalno je da se u njoj nađu i oni kojima tamo nije mesto,uostalom kao i drugim delovima društva.
    Nema mesta skrivanju od odgovornosti, ukoliko je ima, ma makar se skrivali iza mantije.
    Наравно. Зар неко заговара скривање од одговорности за свештенике?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #22

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Као што неко има право да мисли негативно о Цркви и тај свој став износи, тако неко други има право и да мисли позитивно о Цркви и тај свој став износи. Слобода мишљења и слобода говора.
    Da li je to verski ili politički stav? E tome govorim.
    Vodi se politika preko crkve.

  8. #23

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Da li je to verski ili politički stav? E tome govorim.
    Vodi se politika preko crkve.
    Води се политика преко Цркве... то је јако широк појам, не знам шта си хтео да кажеш.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #24

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Ne razumem ovde neke branitelje SPC, crkva je sposobna sama da se odbrani, nije li to činila kroz vekove. Crkva je uvek napadana i uvek se odbranila.
    I ovde je napadaju, zar ne. Da li ovde vidimo ijednog predstavnika crkve? Kako onda da se brani? Ja, koji nisam "tradicionalni vernik" (retko idem u crkvu), iznosim svoje misljenje i to otvoreno i nedvosmisleno. Sad, to nekome ispada da sam branitelj, pa dobro, neka bude, barem branim nesto ispravno.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  10. #25
    Malo sam doduse popio,ali ne razumem kakve veze imaju pederi sa marihuanom sta ako neka cura duva ona je isto peder.

    Citat dr0strangelove kaže: Pogledaj poruku
    Svi znamo da je vladika Amfilohije Radovic bio prvi u redovima navijaca i ostalih koji su lomili sve redom ucesnike gej parade pre nekoliko godina.

    Kod nas u Srbiji postoji mnogo ljudi sa posebnim potrebama psiholoske prirode, znaci mnogih grupa koje drustvo generalno ne podrzava - najvece su homoseksualci i uzivaoci droga - prvenstveno marihuane. Najveci problem je u tome sto se povecavanjem liberalnog duha nacije povecava i broj pripadnika ovim grupacijama.

    Crkva je jedna tradicionalna institucija cija se visevekovna tradicija vrlo malo izmenila, tako da su ove nove pojave u liberalnom drustvu u totalnoj suprotnosti sa njenim ucenjima. Ali sama poenta liberalnog drustva se razlikuje od same poente Pravoslavlja - jedno tezi apsolutnoj slobodi pojedinca u delovanju i razmisljanju dokle god on ne ugrozava ljude u svojoj okolini dok drugo tezi pridrzavanju mnogobrojnih pravila iz zahvalnosti visoj sili. Sto znaci da u liberalnom drustvu nema mesta konzervativnoj crkvi. Da ne pominjem sada neke katolicke zamlje, recimo Rusija (Moskva) vrvi od homoseksualaca, a popovi ne idu okolo sa toljagama da ih biju. Sto znaci da crkva mora na neki nacin uticati na ekstremno opredeljeno svestenstvo i sledbenike kako bi se ocuvalo svacije pravo na opredeljenje i nacin zivota. Crkva NIKADA ne sme da siri netrepeljivost jer je to u sustoj suprotnosti sa Svetim pismom. Do sada je to mnogo puta korisceno, za vreme svih ratova u dalekoj i bliskoj proslosti. Ali vreme krstaskih ratova i inkvizicije je proslo. Vise nije moguce silom spreciti odredjene pojave.

    Licno volim i postujem nasu crkvu i nasu tradiciju. Ali voleo bih da svako ima pravo da se slobodno izrazi ne strepeci od kojekakvih ekstremnih grupa, koje svoje dejstvovanje povezuju sa Pravoslavljem i Bogom. Nadam se da ce u buducnosti i to biti moguce, do sada ni gej parada ni ganja mars nisu uspesno organizovani. A siguran sam na liturgijama i bogosluzenjima bude i po koji gej ili rasta.

    A to da crkva upravlja drzavom je delimicno tacko, zato jer sto sto se tice Kosova, crkva polaze ogromno pravo na njega, drzava takodje, pa je logicno da deluju sinergijski! cisto da zbog ovog liberalnog me ne povezete sa LDP
    Izvini a gde je to Rusija katolicka_I kakve veze ima LdP sta trpas Lsd
    Poruku je izmenio Lillith, 28.08.2007 u 08:04 Razlog: spojene dve uzastopne poruke

  11. #26

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Води се политика преко Цркве... то је јако широк појам, не знам шта си хтео да кажеш.
    Stranke se prepucavaju sa političkim neistimišljenicima preko crkve, po sistemu sad ću malo da napadam crkvu, a oni će je braniti, to je samo povod . Budalaština, posle se nezna ni koje kome šta rekao ni zbog čega. U životu ima mnogo pametnijih stvari od poltike,te ne treba trošiti enrgiju na istu.

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    I ovde je napadaju, zar ne. Da li ovde vidimo ijednog predstavnika crkve? Kako onda da se brani? Ja, koji nisam "tradicionalni vernik" (retko idem u crkvu), iznosim svoje misljenje i to otvoreno i nedvosmisleno. Sad, to nekome ispada da sam branitelj, pa dobro, neka bude, barem branim nesto ispravno.
    Da, treba još pop ovde da mi baca anateme.
    SPC neće ugroziti afere sa zlostavljanjem, prošla je kroz mnogo toga.
    Ja moju Crkvu poštujem. Činjenica je da obračunate sa političkim neistomišljenicima,pa i preko crkve. A crkva ne treba ovde da se brani, ipak je ovo forum zabavnog karaktera, ili sam ga ja tako shvatio,ima i svoj sajt, na kraju krajeva.

    Nisam video da je neko otvorio temu sa napadima na SPC, već je otvorena tema kako je crkva ugrožena, mislim.

  12. #27

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Stranke se prepucavaju sa političkim neistimišljenicima preko crkve, po sistemu sad ću malo da napadam crkvu, a oni će je braniti, to je samo povod . Budalaština, posle se nezna ni koje kome šta rekao ni zbog čega.
    Мислим да ниси у праву. Мислим да су већ годинама јасно профилисане партије које поштују Цркву и оне који је нападају најстрашније за најгнусније ствари.

    U životu ima mnogo pametnijih stvari od poltike,te ne treba trošiti enrgiju na istu.
    Не знам да ли има паметнијих, али важнијих је јако мало.

    Da, treba još pop ovde da mi baca anateme.
    Не схватам, хоћеш да кажеш да је афирмативно писање о СПЦ непожељно?

    SPC neće ugroziti afere sa zlostavljanjem, prošla je kroz mnogo toga.
    Сигурно да хоће, али не видим зашто је недопуштено изнети било какав афирмативни став о СПЦ? Треба ваљда да пустимо да једине оцене буду оне негативне, клеветничке, говор мржње?
    Да чекамо да се сами покају?

    Ja moju Crkvu poštujem. Činjenica je da obračunate sa političkim neistomišljenicima,pa i preko crkve. A crkva ne treba ovde da se brani, ipak je ovo forum zabavnog karaktera, ili sam ga ja tako shvatio,ima i svoj sajt, na kraju krajeva.
    Пази, ти си модератор овде, и ја то поштујем. Али ово не разумем, ово је форум забавног карактера, на којима постоје разне рубрике и разне теме. Постоји тема политика, постоји тема друштво, постоји подтема Црна хроника, где се износе мишљења о политичким, друштвеним, верским и црнохроничним питањима. Ову тему сам ставио овде јер се не тиче вере већ више политике и друштва, односу одређених политичких снага према Цркви и ширењу верске мржње. Није ми јасно како онда не сме да се пише ништа афирмативно о СПЦ?
    Постоје многи сајтови о многим темама, па опет те теме обрађујемо и овде. Шта је сад проблем с овом темом?
    Подвлачим да овде не коментаришем упозорење модератора, јер колико сам схватио Бане ово говори као своје мишљење а не као упозорење. Извињавам се ако сам погрешио.

    Nisam video da je neko otvorio temu sa napadima na SPC, već je otvorena tema kako je crkva ugrožena, mislim.

    Ни ово не схватам. Па ми овде обрађујемо једну појаву у друштву, нико није ни тврдио да се ово дешава (само) на овом форуму.
    Мислим, нико није написао ни да дечак са Новог насеља није пао кроз прозор нити је дечак пао кроз прозор на овом форуму, па се опет писало о томе нпр.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #28

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Подвлачим да овде не коментаришем упозорење модератора, јер колико сам схватио Бане ово говори као своје мишљење а не као упозорење. Извињавам се ако сам погрешио.
    Za izvinjavanje ovde nema potreba, jer ovo nije bilo nikakvo upozorenje, već sam kao i svaki drugi član izneo svoje mišljenje. Svako postuje na svoj način, otvara teme koje ga interesuju, to ja poštujem, a da li se to meni sviđa ili ne to uopšte nije bitno.

    Smatrao si da je crkva ugrožena pa si otvorio temu, ja mislim da nije. Mržne i netrpeljivosti ima prema svakoj društvenoj organizovanoj formi, uvek neko nekog ili nešto mrzi, što ja lično ne shvatam, al dobro sad.

  14. #29

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    U opstem haosu zadnje decenije dvadesetog veka, i ovih pocetnih godina dvadeset prvog veka Srbija i njen narod pokusava da nadje svoj put i identitet, nailazeci na svakojake sarene laze, ali i ozbiljna pozitivna obecanja, gde se obican covek vrlo tesko snalazi u prepoznavanju pravog puta, gde se ujedno i otvara put svakojakim probisvetima i mesetarima za sve i svasta. Normalno i SPC prolazi kroz period gde treba da na miran i pravi nacin da ocuva veru i ljude u njoj. Ordodoksno Hriscanstvo i SPC u njemu ide mirno svojim verskim putem, sto mnoge njene protivnike izaziva na najpodlije napade i laze, trudeci se da je ukalja, ali Crkva je mnogo starija i mudrija od svih njenih napadaca, pa ce kao i do sada izaci jaca i dostojanstvenija iz svih tih problema.

  15. #30

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Turbo-pravoslavlje je po meni jedan od najinteresantnijih fenomena koji su se pojavili u post-socijalistickoj Srbiji.
    Prvo, sam nastanak uslovljen je odricanjem mnogih od, kako junajted rece, Marksove religije, i masovnim i preko noci povecanjem broja vernika. Petokraka je u roku od 24h zamenjena krstom.
    Drugo, treba obratiti oaznju i na svestenike i njihovo poreklo i pozadinu. I oni sami su dobrim delom bili/jesu poklonici lika i dela Marsala i vernici petokrake i socijalizma koji su sebi pokusali da obezbede blagostanje u okviru crkve. Otvaranje tajnih dosijea bi pokazalo i koliko je UDBA imala dousnika iz crkve . Kada se to sabere sa prilikama devedesetih dobija se upravo turbo-pravoslavlje, cije odlike su malverzacija, mito, nacionalizam, populizam i sveprisutni oksimoroni.
    AKO VAM JE DOBRO,
    ONDA NISTA

Strana 2 od 22 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 10:32
  2. Застава Срема
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Srem
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 04.01.2014, 19:05
  3. Вук Јеремић
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 17.10.2011, 13:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •