Muškarci i datumi - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 35
  1. #16

    Odgovor: Muškarci i datumi

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Šta je to sa muškarcima i datumima? Ili, još bolje - šta je to sa ženama i datumima? (Primer: Danas nam je dva meseca, 15 dana i 3 sata od kako smo se poljubili, a ti se nisi setioooooooo )
    Mislim da je ovo drugo ključno, mislim da žene generalno imaju omanji "problem" sa prioritetima, nisam sigurna da sam upotrebila pravu reč, nije možda problem, možda samo totalno različito poimanje sveta od muškaraca. Sve si lepo rekla u delu teksta koji nisam citirala , kako je njima nekako sve "lako ćemo" i "ono što treba da se desi, desiće se" i "što bih ja pravio buku oko bilo čega, sve će to samo da legne" i tako redom.
    Dok smo mi po prirodi stvari malo više opterećeno svetom oko sebe i reakcijom na nas (pade mi na pamet šminkanje, koje jeste, bar u nekim svojim počecima, bilo ženska stvar, i mislim da je bilo i jeste još uvek pretežno ženska stvar, zato što je ženama više važno da privuku pažnju, zato što ja njima više važno da ih svet vidi, zato što je njima više važno da se opterete time šta je drugima važno). Zašto je sve tako kako jeste, pojma nemam. Mentalni sklopivi meni nerazumljivi i tako to.


    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Kako vi stojite sa tim? I koliko su vam uopšte datumi bitni u životu? Muški, jel znate kad vam se rodila mama koja vas je rodila?
    Meni, kao i većini pripadnica našeg pola datumi jesu jako važni i jako mi je važno da se ja setim rođendana svih dragih ljudi i važno mi je i znači mi kada se dragi ljudi sete mog rođendana, ništa daje od toga, slavlja i ostale gluposti, može i ne mora.

    A o muškima, pa ja živim odvojeno od svojih već nekoliko godina, i svake godine kada su mamin i tatin rođendan zovem svog batu da ga podsetim da im čestita, i onda dobijem odgovor : "Ma setio sam se ja, samo još nisam čestitao"


    Citat Captain Jack kaže: Pogledaj poruku
    Lepo je reci nekom da mu uskoro ide rodjendan...
    Još je lepše kada nekome čestitaš rođendan onda kada mu stvarno jeste, baz najave danima unapred, pa se onda slučajno zaboravi taj dan
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  2. #17

    Odgovor: Muškarci i datumi

    Nema tu neke veće razlike u zaboravljanju datuma, izmedju nas i njih... Zaboravljamo podjednako dobro... Najviše se razlikujemo u reakciji na zaboravljene datume... Oni su u pa-šta-sad-dešava-se fazonu, dok smo mi u stanju da ceo svet okrenemo na glavce zbog tog strašnog previda...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  3. #18

    Odgovor: Muškarci i datumi

    Alo bre,devojke,zene i zenturace ... kocite malo ! Sta ste nas spopale sa svih strana kao krvopije.A mi vas uvek hvalimo i stitimo! I ... volimo,naravno!
    Citajuci vase komentare,covek stice utisak da se radi o nekoj raspustenoj bandi skleroticnih antihrista,kojima nije nista ni vazno a ni sveto.
    A, u stvari mi smo fini momci koji 364 dana u godini iscekuju vase rodjendane,osme i ostale martove.I od tog silnog iscekivanja,i onako ludo zaljubljeni u vas,ponekad zaboravimo neki tako zeljeni datum.Malo razumevanja i tolerancije nece skoditi,cak je i pozeljno! Unapred vam hvala ...
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  4. #19

    Odgovor: Muškarci i datumi

    Sa datumima sam stvarno u dobrim odnosima.
    Pamtim sve - rođendane, venčanja, razne godišnjice i sl. Često sama sebe iznenadim nekim datumom za koji baš i nemam neki razlog da se setim...

    Pre par godina sam imala jedan blam koji mi se desio i od onda pomno pratim i beležim sve datume da se ne bi ponovilo... Mojoj kumi je bio rođendan. Nazvala sam lepo ja nju, ona se javila i ja bez uvoda počeh da pevam:
    -Danas nam je divan dan, divan dan...
    Ja pevam, a moja kuma se smeje s one strane...
    Kada sam završila sa pevanjem, moja kuma reče:
    -Hvala ti puno na pesmi, ali meni je rođendan za mesec dana...
    Onda sam tek došla sebi...nije 8.novembar, već 8.decembar...
    Danas to prepričavamo kao anegdotu kako sam ja osoba koja je prva čestitala rođus...

    Sa mojim dragim mužem je priča kao i sa većinom muškog sveta... Ne vodi računa o datumima... Srećom počeli smo se zabavljati na njegov rođendan, pa to ne može lako da zaboravi... A i za venčanje smo izabrali simboličan datum, koji se lako pamti, mada njegova majka ga obično zove rano ujutro da čestita, čisto da ga podseti (jer je prisustvovala jednoj godišnjici koju je on omanuo) ...

  5. #20

    Odgovor: Muškarci i datumi

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Još je lepše kada nekome čestitaš rođendan onda kada mu stvarno jeste, baz najave danima unapred, pa se onda slučajno zaboravi taj dan
    A jos je lepse kad na trideseti dan se probudi pored trideset ruza...
    ... na dvadeset i deveti je sacekaju dvadeset i devet njenih nasmejenih slika na frizideru...
    ...na dvadeset osmi dan od njenog rodjendana joj zalepim dvadest i osam flurocentnih zvezdica u obliku srca iznad kreveta...
    ...na dvadeset i sedmi provozate se dvadeset sedmicom..........

    Sinoc sam ostao do ranih jutarnjih sati cekajuci logovanje mog najboljeg prijatelja samo da mu cestitam duboku i poznu starost u koju je zalutao.Interesantno da je 23.jul dan kada tri moja dobra prijatelja slave rodjendan pa se sa setom setih da sam uvek imao problem da na ovaj dan ne ostanem trezan.By the way,23.jul je dan kada i bivsi gitarista Gunsa slavi rodjus
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  6. #21

    Odgovor: Muškarci i datumi

    Citat Captain Jack kaže: Pogledaj poruku
    ...Interesantno da je 23.jul dan kada tri moja dobra prijatelja slave rodjendan....:
    Da se nasalim sa kolegom Kapetanom Dzekom i da mu preporucim da on za svaki slucaj proveri da ti njegovi prijatelji nisu rezultat nekog grupnog dogadjaja (ako su rodjeni iste godine), ili, pak, nekog periodicnog (godisnjeg) obicaja ili rituala....

    Ali da se vratimo temi. Ja ne da ne pamtim datume, nego ne pamtim ni imena. To mi je jedna u nizu losih osobina, koju nikako nisam mogao da otklonim. Naravno da sam zbog toga ne jednom bio u nezgodnoj situaciji. Sva sreca u ove mobilne, pa sam u podsetnik memorisao sve vazne datume, tako da sam to nekako resio...

    Ali, sa imenima i dalje muka. Pre neki dan bio sam na jednj proslavi kod dugodisnjih saradnika, gde je sekretarica jedna fina gospodja za koju nikada ne znam (evo ni sada) da li je Sladja ili Jaca. Sva sreca sto je zena skuzila o cemu se radi i kada god je oslovim, samo se nasmesi. A tek Bilje i Ljilje. Nema sanse. Pa Zorice, Gorice, Gordane, Snezane... i tako redom nikako da pohvatam koja je koja...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #22

    Odgovor: Muškarci i datumi

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Da se nasalim sa kolegom Kapetanom Dzekom i da mu preporucim da on za svaki slucaj proveri da ti njegovi prijatelji nisu rezultat nekog grupnog dogadjaja (ako su rodjeni iste godine), ili, pak, nekog periodicnog (godisnjeg) obicaja ili rituala....
    Mnogo puta smo se shalili na tu temu poshto su rodjeni iste godine,roditelji se znaju medjusobno i svo troje su bili gimnazijalci.Izgleda da je to bila zurka za pamcenje
    Nego ide septembar,a u septembru dosta razloga za slavlje
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  8. #23

    Odgovor: Muškarci i datumi

    Desi mi se da zaboravim neke datume ali retko zaista.

  9. #24

    Odgovor: Muškarci i datumi

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Šta je to sa muškarcima i datumima? Ili, još bolje - šta je to sa ženama i datumima? Kako vi stojite sa tim? I koliko su vam uopšte datumi bitni u životu?
    Iskreno, ne pridajem tome uopće neku važnost niti ću se naljutiti ako se on ne sjeti naše godišnjice braka. Ja Vam nisam tipična žena iako jako dobro pamtim datume ako ne točno, onda bar približno dok je moja starija seka sušta suprotnost.

    A da postoji neka zajednička komponenta većini muškaraca - postoji. Doista, zašto im datumi ne idu, tko će ga znati.

    Ma vjerujem da je sve u glavi. Kako je tko posložio kockice što je 'važno' a što nije.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #25

    Odgovor: Muškarci i datumi

    8. decembar
    Na današnji dan je ubilo Lennon-a.


    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  11. #26

    Odgovor: Muškarci i datumi

    Ja pamtim sve datume, rodjendane, rodjenja ,krstenja , svadbi i ko zna cega sve.....po neki put se pitam da li uopste treba da znam sve te datume....ali jednostavno mi se urezu....
    Moj dragi ne pamti sve te datume......ali one najbitnije ne zaboravlja, tako da me za drugo bas i briga.........obicno ga ja podsetim na te ne toliko bitne datume....uvek me prijatno iznenadi za rodjendan, godisnjicu.......

  12. #27

    Odgovor: Muškarci i datumi

    Ja jesam muskarac ali pamtim brojeve neverovatno.Sto se tice rodjendana,nekih bitnih datuma pa i brojeva telefona i ako nisu datumi.Znam u napred za naredni mesec gde sta i kad se desava,kad je kome rodjendan.Nije da me intersuje ali jednostavno upijam brojke da je to cudo jedno

  13. #28

    Odgovor: Muškarci i datumi

    neverovatno... ali kada sam ja zaboravljao - propast sveta... kada je ona zaboravljala - nikom ništa...
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  14. #29

    Odgovor: Muškarci i datumi

    Moj dugogodišnji je imao tu sreću da ima mene da ga podsetim na mamin, tatin, bratov, kumin, kumov, drugarov, .... rođendan, a istovremenu i nesreću da ima mene koja nisam htela da ga podsećam kada je meni rođendan. Prve godine je naravno zaboravio, pa je nekako posle 4-5 dana onako usput dok smo bili u društvu čuo da mi je bio rođendan. Ne znam je li više bio postiđen ili besan, ali to mi je bila slatka osveta za njegovu nemarnost vezanu za datume. Narednih godina je uvek poranio sa čestitkom, od tri nedelje do jedan dan . E, onda me je zamolio da mu ukucam sve datume koje držim u glavi i onaj na koji ga nikad ne podsećam u mobilni. Od tad ne promašuje.
    Neverovatno, još nisam upoznala onog koji zaboravi na svoj rođendan.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #30

    Odgovor: Muškarci i datumi

    Datumi....uh,uvek sam ja ta koja ih zaboravlja,a tu je on obicho da me podseti....
    Naravno da datume rodjendana dragih osoba znam...al' npr godishnjicu veze ili tako neki ''znachajan ljubavni" datum ne znam...jer jednostavno zaboravim da ih upamtim...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Muškarci i žene..
    Autor kohili u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 10.09.2016, 21:27
  2. Moćni muškarci
    Autor Najgora u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 16:39
  3. Muškarci i nakit
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 27.08.2011, 17:54
  4. I muškarci plaču, zar ne?
    Autor makilli u forumu Muška kafana
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 19.08.2011, 23:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •