Novi Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 77
  1. #46

    Odgovor: Novi Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima

    *Zapisnik
    Navata me da nisam pustio pesaka u Jevrejskoj kod Vase Pelagica sa sve video zapisom koji mi nije dao da pogledam kaze mogu na sudu - a na sudu veze nema sa pesakom...
    Veliki problem, jos ako daju *casnu rec i to im je dokaz na sudu.
    Nista ja policiji ne verujem - pogotovo sto znam kakvi su sve obukli uniforme.

  2. #47

    Odgovor: Novi Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima

    А како да се одбраним ако пандур напише у записник да су ми ''ћелаве гуме''.
    То носи 5 казнених, а ако је у колима дете- дупло.
    Два пута тако за две године... и то је 20.Ко ће мени поверовати, још ако се орган закуне

  3. #48

    Odgovor: Novi Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Није ли то, као и маса одредби у законима ове несретне власти, мало противуставно?
    Protivno je i upravnom postupku i ustavu. Srbija među šljivama...


    Citat pera lozac kaže: Pogledaj poruku
    А како да се одбраним ако пандур напише у записник да су ми ''ћелаве гуме''.
    То носи 5 казнених, а ако је у колима дете- дупло.
    Два пута тако за две године... и то је 20.Ко ће мени поверовати, још ако се орган закуне
    Nikako. Ranije, ne potpišeš zapisnik, pa kod sudije za prekršaje pa dokazuješ. Sad potpisao ili ne zapisnik (slagao se ili ne) možeš da se slikaš, pa i da dokažeš da ti nisu ćelave gume, ako u zapisniku stoji da nisi uopšte imao gume to ti je



  4. #49

    Odgovor: Novi Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima

    Možda ovo izgleda smešno, ali je zaista pitanje za razmišljanje.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  5. #50

    Odgovor: Novi Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Možda ovo izgleda smešno, ali je zaista pitanje za razmišljanje.
    Taksijem neka i oni ljudi zarade.



  6. #51

    Odgovor: Novi Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Taksijem neka i oni ljudi zarade.
    A kad sve spiskam u kafani, pa nemam za taHi?!

    Nego, da li je ovo predviđeno novim Zakonom?



    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #52

    Odgovor: Novi Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Nego, da li je ovo predviđeno novim Zakonom?
    Kad ne može više motor od 1000ccm dobre i sanke. Ako mene pitaš to je više za ludaru nego za policiju.

    Ali zanimljivo zaista.



  8. #53

    Odgovor: Počinje primena novog zakona o saobraćaju

    Mesec dana novog zakona o saobraćaju


    Policajci napisali 15.654 kazne




    B. Gigović | 17. 01. 2010. - 00:02h | Foto: M. Perić |



    Policija je izrekla 15.654 kazne na teritoriji cele Srbije od početka primene novog Zakona o bezbednosti u saobraćaju kaže za „Blic nedelje“ Nedeljko Munjas, zamenik načelnika Uprave saobraćajne policije za Beograd.











    Prema podacima Uprave saobraćajne policije, nešto više od šest hiljada kazni odnosi se samo na Beograd.
    – U početku, tačnije do Nove godine, samo smo upozoravali vozače, i to naravno one koji su počinili neki lakši prekršaj. Za one teže prekršaje ni tada nismo upozoravali, nego smo postupali u skladu sa zakonom – objašnjava Munjas.
    Među „lakšim“ prekršajima, najviše je bilo prekoračenja brzine, nepostupanja po saobraćajnom znaku, korišćenja mobilnih telefona tokom vožnje… U lakše prekršaje spada i vožnja u žutoj traci koja služi za kretanje gradskog prevoza u Beogradu, pa je od početka primene zakona napisano vozačima čak 2.300 kazni za ove prekršaje.
    Međutim, prema rečima našeg sagovornika, bilo je i onih težih prekršaja, poput vožnje 30 kilometara na sat iznad dozvoljene brzine u naseljenim mestima, zatim vožnje pod dejstvom alkohola, nepropisnog preticanja, odnosno bahate i drske vožnje...
    – Od 11. decembra, kada je počeo da se primenjuje novi zakon, napisane su 22 kazne za drsku i bahatu vožnju. Za ovaj prekršaj je zaprećena kazna zatvorom, odnosno ovo je najteži prekršaj za koji ne postoji drugačija kazna – kaže Nedeljno Munjas.
    Inače, za prvih 14 dana ove godine, prema rečima našeg sagovornika u Beogradu, napisano je ukupno 1.070 zapisnika za pokretanje prekršajnih postupaka. Napravljeno je i 5.000 zapisnika kojim je predviđen fiksni iznos novčane kazne od tri do pet hiljada dinara. Od ovih intervencija, u 220 slučajeva je bila vožnja pod dejstvom alkohola, a 33 osobe su zadržane zato što su imale više od 1,20 promila alkohola u krvi tokom testiranja. Načinjeno je i 330 prekršaja koji se bili prekoračenje brzine i 175 prolazaka na crveno svetlo. Takođe je evidentirano i 110 neregistrovanih vozila.
    – Vozači se nisu previše uplašili novog zakona, već su shvatili da je zakon vrlo ozbiljan u delu sankcije. Kazne za prekršaje nisu nimalo male jer minimalni iznos zbog nekog „slučajnog“ prekršaja ne može biti ispod 3.000 dinara – objašnjava Munjas.
    Naš sagovornik je još dodao da je ovim zakonom predviđeno i obavezno vezivanje svih putnika u vozilu, dakle i onih na zadnjem sedištu ukoliko su na njima ugrađeni pojasevi. Neće se tolerisati ni vožnja dece mlađe od 12 godina na prednjem sedištu.
    – Takođe je novim zakonom predviđen i jedan drugačiji odnos vozača u kontroli saobraćaja. Dakle vozaču nije dozvoljeno izlaženje iz kola, nego on mora da postupa po naređenju ovlašćenog lica. Više se ne toleriše ako vozaču istekne vozačka dozvola, već mora odmah da je zameni, ali i da popuni sve rubrike u njoj i da se potpiše, što se do sada tolerisalo – zaključuje Munjas.






    Kazne i za bahatu vožnju

    (Prekršaj Broj)

    Drska i bahata vožnja 22
    Neregistrovano vozilo 110
    Prekoračenje brzine 330
    Prolazak na crveno svetlo 175
    Alkoholisano stanje 33
    Pešaci (prelazak van pešačkog,
    na crveno…) 455
    Vožnja žutom trakom (Bgd) 2.300



    izvor:blic.rs


    Drska i bahata vožnja samo 22 ? To mi je već sumnjivo
    I may not be perfect but I'm always me

  9. #54

    Odgovor: Počinje primena novog zakona o saobraćaju

    Ma koga interesuje statistika o naplati kazni, šta je sa brojem nezgoda? Ima l' kakav dijagram sa opadajućom krivom? Biće zanimljivo ovo pitanje postaviti na kraju 2010.



  10. #55

    Odgovor: Počinje primena novog zakona o saobraćaju

    Priznajem da nisam pažljivo pročitao svaki član novog Zakona o bezbednosti saobraćaja, a nisam našao ni jednu reč o putnim nalozima.

    Pa evo ovde molim one koji su to pažljivo uradili (svojevoljno ili zarad profesionalne obaveze) da me upute u kojem članu je (da li je?!) obrađena tema putnih naloga.

    Nešto mi u podsvesti da sam negde čuo da su ukinuti, ali još ne verujem u toliku razumnost zakonodavca. Ipak, voleo bi da me prijatno iznenade.

    Poruku je izmenio AdrijanKronauer, 18.01.2010 u 15:30

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #56

    Odgovor: Počinje primena novog zakona o saobraćaju

    Zakon o prevozu u drumskom saobraćaju, pre ćeš tamo da pročitaš. Ne znam odakle ti ideja da će ih ukinuti Uzmeš lepo zakon, obavezna dokumenta za vozilo i vozača i tamo piše...



  12. #57

    Odgovor: Počinje primena novog zakona o saobraćaju

    Pu... 'bem ti Alchajmera.

    Izgleda da je kod mene ono "Što je babi milo, to joj se i snilo."!?

    Zaboravih u kojem zakonu sam to onomad proučavao, a ponadah se da je to u ovom novom. Mada, siguran sam da sam negde na TV-u čuo informaciju o ukidanju putnih naloga.

    Nije baš u okviru teme, odnosno Zakona o bezbednosti saobraćaja, ali pitanje me dugo već muči, što bre ne ukinu te putne naloge?! Ukinu u smislu obaveze i prava pandura da ih kontrolišu i naplaćuju kazne zbog neimanja istih?!. Šta briga pandura za putni nalog?!? Idiotizam.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  13. #58

    Odgovor: Počinje primena novog zakona o saobraćaju

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Pu... 'bem ti Alchajmera.

    Zaboravih u kojem zakonu sam to onomad proučavao, a ponadah se da je to u ovom novom. Mada, siguran sam da sam negde na TV-u čuo informaciju o ukidanju putnih naloga.
    .
    To je proisteklo iz SRP-a ili kako se vec zove ono ukidanje nepotrebnih propisa / nisu ukinuti nego im je produzen rok vaznosti, čini mi se na mesec dana / ne znam potpunije

  14. #59

    Odgovor: Počinje primena novog zakona o saobraćaju

    Cula sam,zato sam do daljnjeg pesak

  15. #60

    Odgovor: Počinje primena novog zakona o saobraćaju

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Nije baš u okviru teme, odnosno Zakona o bezbednosti saobraćaja, ali pitanje me dugo već muči, što bre ne ukinu te putne naloge?! Ukinu u smislu obaveze i prava pandura da ih kontrolišu i naplaćuju kazne zbog neimanja istih?!. Šta briga pandura za putni nalog?!? Idiotizam.
    Pa evo malo sam pogledao to što si spomenuo bila je ova priča:

    OPIS PROBLEMA

    Obaveza svakodnevnog popunjavanja i overe putnih naloga za sva vozila oduzima dosta vremena. Član 44. Zakona o prevozu u drumskom saobraćaju predviđa da republički inspektor za drumski saobraćaj ima pravo i dužnost da u vršenju inspekcijskog nadzora pregleda vozila kojima se obavlja prevoz u drumskom saobraćaju i kontroliše potrebnu dokumentaciju za vozila (putne naloge za vozila, ugovore o zakupu vozila, tovarne listove, saobraćajne dozvole i dr). Dalje, član 3. i 4. Pravilnika o sadržini, izdavanju i vođenju putnih naloga i evidenciji o izdatim putnim nalozima predviđaju da se putni nalog izdaje, po pravilu, dnevno, odnosno za svaki prevoz. Izuzetno, putni nalog se može koristiti i za više prevoza, a najduže sedam dana od dana izdavanja ili do povratka vozila u sedište vlasnika vozila. U praksi se, zbog redovnih kontrola, izdavanje putnih naloga vrši svakodnevno. Evidencija se vodi u knjizi evidencija izdatih putnih naloga ili izdavanjem duplikata putnih naloga, a izdati putni nalozi čuvaju se dve godine od izdavanja.

    REŠENJE PROBLEMA

    Potrebno je u potpunosti ukinuti postojanje putnih naloga. Putni nalozi predstavljaju recidiv prošlog vremena kada je država kontrolisala trošenje sredstava u državnoj/društvenoj svojini. Ističemo da postojanju putnog naloga nema mesta u okolnostima postojanja privatne svojine, gde je na vlasniku kapitala da preko svojih menadžera donese odluku da li će i na koji način vršiti upotrebu privatnih sredstava (u ovom slučaju prevoznih sredstava).

    PROPISI

    1) Član 44. Zakona o prevozu u drumskom saobraćaju (Sl. glasnik RS br. 46/95, 66/01, 61/05 i 62/06).
    2) Član 3. i 4. Pravilnika o sadržini, izdavanju i vođenju putnih naloga i evidenciji o izdatim putnim nalozima (Sl. glasnik RS br. 20/96).


    Nadležni organ: Ministarstvo za infrastrukturu, u vezi primene Zakona o prevozu u drumskom saobraćaju i Pravilnika o sadržini, izdavanju i vođenju putnih naloga i evidenciji o izdatim putnim nalozima.

    Ali nisam čuo da je išta urađeno po ovom pitanju, bar ja ne znam.



Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Izmene Zakona o bezbednosti u saobraćaju
    Autor Necromancer u forumu Auto-moto
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 26.02.2015, 13:00
  2. Saobraćajni znaci
    Autor zmax u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 30.05.2010, 23:34
  3. Predlog Zakona o bezbednosti saobraćaja
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 31.05.2009, 18:24
  4. Zakon o bezbednosti saobraćaja.
    Autor alokin74 u forumu Spomenar
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 09.08.2008, 09:35
  5. Putevima vina
    Autor ZOE u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 27.07.2007, 20:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •