Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 51
  1. #1

    Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta

    Skupština Srbije izabrala je u utorak, u rani jutrnjim satima, Tomislava Nikolića zamenika predsednika Srpske radikalne stranke, za predsednika parlamenta. Za Nikolića su glasala 142 poslanika: poslanici SRS-a, Demokratske stranke Srbije (DSS), Nove Srbije (NS) i Socijalističke partije Srbije (SPS). Kandidat Demokratske stranke Milena Milošević dobila je podršku 99 poslanika - iz redova te stranke, Liberalno-demokratske partije, G17 Plus i stranaka manjina. Troje poslanika bilo je uzdržano. Poslanici su glasali javno, prozivkom, nakon skoro 15 sati rasprave u okviru konstitutivne sednice, započete još 14. februara. Odmah nakon glasanja, sednicu su napustili poslanici DS-a, G17 Plus i Liberalno-demokratske partije.
    Pošto je preuzeo predsedavanje sednicom, Nikolić je zahvalio poslanicima, poručio da "nije opasnost za Srbiju" i zakazao nastavak sednice za utorak u 14 časova.

    Izjavio je i da očekuje predloge za potpredsednike parlamenta i za članstvo u odborima.

    Novi predsednik je poručio je da će u skupštini vladati demokratija, kao i da se za SRS saradnja sa svim strankama svodi samo na onu u parlamentu.

    Nakon što su proglašeni rezultati glasanja, Nikolić je preuzeo predsedavanje sednicom od poslanice SPS-a Borke Vučić koja je to činila kao najstariji poslanik saziva.

    On je zahvalio poslanicima, ali i gledaocima skupštinskog zasedanja koje je RTS direktno prenosio.

    Za 12 sati Nikolić je zakazao konsultacije sa šefovima poslaničkih klubova i "zamolio" je da se pripreme predlozi za članstvo u odborima i predlozi za potpredsednike parlamenta.

    Novinarima u skupštinskom holu, Nikolić je rekao da parlament čeka podnošenje izveštaja pregovaračkog tima za Kosovo i Metohiju, da bi mogao, "ako postoji dobra volja", da pristupi izradi niza zakona koje nalaže Ustavni zakon - o lokalnoj samoupravi, predsedniku, vojsci.

    Nikolić je kazao da će pokušati da ubedi stranke da svi ti zakoni budu usvojeni "čak i ako bude predizborna kampanja".

    Po njegovim rečima, podrška koju je za njegov izbor dala DSS bila je "isključivo" za to, kao i "verovatno" za izbor potpredsednika u toku dana.

    "Ni o čemu se drugom nismo dogovarali, niti je to ovog časa moguće. Mi uopšte ne mislimo na vladu niti nam je želja da u ovom sazivu bez izbora učestvujemo u bilo kakvoj vladi ni podršci bilo kakvoj vladi. Za nas se saradnja sa svim strankama svodi na saradnju u parlamentu", zaključio je Nikolić.

    On je ocenio da je Boris Tadić kao šef države morao da nekome poveri mandat i da će biti veoma rizično da raspusti skupštinu a da to nije učionio.


    Biografija Tomislava Nikolića

    Tomislav Nikolić rodjen je 15. februara 1952. godine u Kragujevcu. Po zanimanju je gradjavinski tehničar. U Kragujevcu je studirao na Pravnom fakultetu, ali je školovanje prekinuo i zaposlio se.

    Karijeru je započeo u Gradjevinskom preduzeću "Žegrap". Bio je šef izgradnje na pruzi Beograd-Bar, radio je u Majdanpeku, Priboju, Trebinju, Beogradu i drugim mestima širom bivše Jugoslavije.

    U firmi "22. decembar" bio je šef investicija u periodu od 12 godina, a dve godine i tehnički direktor Javnog komunalnog preduzeća u Kragujevcu.

    Nikolić se partijski prvi put angažovao u Narodnoj radikalnoj stranci u Kragujevcu. Na njegovu inicijativu došlo je do ujedinjenja te stranke i mesnih odbora Srpskog četničkog pokreta Vojislava Šešelja i stvaranja nove stranke 23. februara 1991, pod nazivom Srpska radikalna stranka.

    Za predsednika SRS izabran je Vojislav Šešelj, a Nikolić za potpredsednika. Kasnije je tri puta biran za zamenika predsednika stranke, poslednji put na Sedmom otadžbinskom kongresu stranke 8.
    oktobra 2006. godine.

    Nikolić je od 1992. godine poslanik u Skupštini Srbije i jedini poslanik koji je biran u svaki saziv od 1992. godine.

    Zajedno sa Vojislavom Šešeljom, 1995. godine osudjen je na tromesečnu kaznu zatvora koju je izdržavao u Gnjlanu.

    U martu 1998. godine izabran za potpredsednika Vlade Srbije, a krajem 1999. godine za potpredsednika Savezne vlade SRJ.

    Učestovao je na predsedničkim izborima 2000. godine i osvojio treće mesto iza Vojislava Koštunice i Slobodana Miloševića.

    Na predsedničkim izborima 2003. godine dobio je najviše glasova, ali zbog nedovoljne izlaznosti nije postao predsednik.

    Na ponovljen izborima 2004. u prvom krugu osvojio najviše glasova, a u drugom krugu izgubio od Borisa Tadića.

    Šef je poslaničke grupe SRS koja je sa 81 poslanikom najbrojnija u skupštini.
    U mladosti se bavio atletikom.

    Objavio je 12 knjiga, medju kojima su "Rovovi u narodnoj skupštini", "Kad padne vlada", "Milošević pada" i "Od početka".

    Oženjen je Dragicom i ima sinove Radomira i Branislava.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta

    Super, imamo preCednika skupštine



    Toliko od mene.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Super, imamo preCednika skupštine



    Toliko od mene.
    Vala i od mene.


    P.S. Gde nadje ovu fotku... MLogo fin neki čo'ek...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta

    какви смо, такви смо, изледа ни за где смо, нисмо.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta

    Bas super! Jesmo li mi u nekom vremeplovu?
      Vrh

  6. #6

    02 Odgovor: Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta

    Citat la femme kaže: Pogledaj poruku
    Bas super! Jesmo li mi u nekom vremeplovu?

    možda u zoni sumraka ....


    Strašno...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta

    ......

    O, nisu krivci primitivci što su pokupili mast.
    Korov nikne di god stigne. Ma, svaka njima čast.
    Krivi smo mi.
    Otkud svi ti paraziti što su nam zagustili?
    Nemoj stari moj, krivi smo mi što smo ih pustili.
    ......

    Ni svi ti silni infantilni što su puške sanjali.
    Ne, ne derane. Krivi smo mi što smo se sklanjali.
    Putuj Evropo, nemoj više čekati na nas.
    Ne pitaj mnogo, dospećeš i ti na rđav glas.
    Putuj planeto, super smo se družili.
    Nama je lepo, taman kako smo zaslužili.
    .....

    Nisu krivi sedativi što ih nisu sputali.
    Sorry matori, krivi smo mi koji smo ćutali.
    Putuj Evropo i pošalji nam malo peciva.
    Nama je dobro - sreća jedna neizreciva.
    Putuj planeto, ovde se vrag priziva.
    Nama je lepo. Slika jedna neopisiva.
    .....

    Putuj Evropo, nemoj više čekati na nas.
    Ne pitaj mnogo, dospećeš i ti na rđav glas.
    Putuj planeto, super smo se družili.
    Nama je lepo, taman kako smo zaslužili.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta

    Tacno tako...

    "Nama je lepo, taman kako smo zaslužili..."

    Ja ne znam jel ostao neko sa kim se nismo tukli do sada?...ili je vreme da se ponovo pocne krug?...ali kada ljudi koji su odgovorni za stotine hiljada mrtvih, proteranih i unesrecenih zivota dobijaju po milion i kusur glasova na izborima...a oborili su svetski rekord u broju ratova u kratkom vremenskom periodu (4-5 za 10 godina)...onda ne znam sta tu vise moze da se kaze...

    Nemam nameru da se upustam u diskusije...ko do sada nije razgranicio o kakvim se tu ludacima radi, tesko da cu ih ja ili neko drugi ubediti...

    "Za pametnog coveka svaki rat je izgubljen"...a njihov povratak na vlast plasi...
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    ......
    O, nisu krivci primitivci što su pokupili mast.
    Korov nikne di god stigne. Ma, svaka njima čast.
    Krivi smo mi.
    Otkud svi ti paraziti što su nam zagustili?
    Nemoj stari moj, krivi smo mi što smo ih pustili.
    Danas sam prelistavajući komentare na B92 naišla na komentar jednog Tate kog ću parafrazirati: "Izvinite deco što sam verovatao da će vam moj glas te 2000. godine doneti bolju budućnost. Nisam vam ovu budućnost želeo."
    Da, ni ja nisam ni u najcrnjim snovima mogla pretpostaviti da će onaj entuzijazam imati ovakav tok. Boreći se protiv zla naletesmo opet na isto zlo.

    Citat remorker-bgd kaže: Pogledaj poruku
    "Za pametnog coveka svaki rat je izgubljen"...a njihov povratak na vlast plasi...

    Plaši njihov povratak. Plaši i činjenica da su glasovi naših sugrađana dali šansu da se noćas njemu da ta 144 glasa za.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta

    Toma Nikolić je izabran za predsednika demokratskim putem. Ne vidim potrebu za dizanjem prašine, jer nije izabran za premijera ili predsednika Srbije. Pa čak i da je izabran za neku od te dve pozicije - ako je izabran demokratskim i poštenim putem - tako je kako je. Njegov izbor je volja naroda, a to je upravo demokratija.

    Čitajući po netu, saznao sam da Toma u principu nema nikakva ovlašćenja dokle god Tadić može da izvršava svoju funkciju, tako da...

    Druga stvar je što EU svoje oduševljenje pokazuje time što nam odlaže potpisivanje sporazuma o viznim olakšicama. Solana je lepo rekao pre par dana da EU želi da DS dobije ministarstva "sile", što predstavlja mešanje u unutrašnju politiku republike Srbije. Da nas vole kao što pričaju, onda bi nam odavno pokazali tu "ljubav" i onemogućili jačanje desno orijentisanih stranaka. Znajući nas koji se prodajemo kako stignemo, da imamo para, savršeno bi nam bilo svejedno i čije je Kosovo i ko je na vlasti i još mnogo toga. Ovako je EU (in)direktno odgovorna za sve ovo. Uostalom, postoji još nekoliko evropskih zemalja u kojima su izraziti desničari na vlasti, pa ne vidim da im je EU bilo šta sankcionisala. Konkretno mislim na novog predsednika Francuske, pa na predsednika Hrvatske, na predsednika Kosova i negde sam pročitao da su i u Škotskoj na vlasti desničari.

    Očigledno je da podrška radikalima čist Koštuničin inat DS-u u fazonu "ako nećete kako ja kažem, evo vam radikala na vlasti." Ali to i dalje ne znači da će vlada biti formirana u sastavu DSS-SRS-SPS, mada me odavno ništa ne može začuditi. Ali opet, sa druge strane i da bude formirana takva vlada - ona će biti jednako demokratska kao i u slučaju DS-DSS-G17+. Postizborne koalicije su dozvoljene isto kao i predizborne. Činjenica je da DSS nije najavio koaliciju sa radikalima, ali isto je tako nije ni negirao. Jedino su bili izričito protiv LDP-a. Dakle, sve je demokratski.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta

    Evo iz EU vec stizu negativni komentari.Sad jos smo treba Vucic da postane premijer!
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta

    у сваком случају из ЕУ увек долазе негативни коментари, када то преноси Б92 и када их не преноси, тако да то и није нека битна промена у ставовима ЕУ.
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta

    svako normalan treba da se zgrozi na ovakvog predsednika skupstine, a da pljune svakog DSS-ovca kojeg zna kada ga sretne na ulici.
    dzaba smo krecili........
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta

    јесте тако је, али бато то ти је Србија, једино преостаје да се међусобно поубијамо, или да се битне разлике уклоне договором, заједничким радом, треће не видим.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta

    pa posto nismo razumni i izgleda da nam nije dosta sr..a onda treba svi da se lepo poubijamo, da da ovu zemlju prepustimo nekim normalnijim ljudima da je nasele
      Vrh

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vitomir Vito Nikolić
    Autor Grunt u forumu Jugoslovenska poezija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.09.2018, 13:08
  2. Tomislav Nikolić podneo ostavku
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 18.06.2007, 21:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •