Kakvu vodu pijemo ?
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 48
  1. #1

    04 Kakvu vodu pijemo ?

    Pre par meseci dobio sam od prijatelja ovaj mail.... pogledajte sami, prenosim čitav mail u originalu kako sam ga i ja dobio:

    *********


    UNIVERZITET U NOVOM SADU

    PMF Laboratorija :

    Danas su nam testirali kvalitet vode za picje...
    Dosao covek, prvo izmerio tvrdocju cesmovace 454 i aqua vive koja se tu slucajno zadesila 348 od max 50...
    Zatim je elektrolizom doslo do ovoga:



    U prvoj casi je voda iz cesme.
    U drugoj Aqua viva.
    U trecoj kontrolni uzorak koji je dobijen preko posebne aparature.

    Onaj gornji sloj su razni hemijski otrovi i slicno - deterdzenti, teski metali, rdja, azbestna vlakna...
    Voda je plava zbog hlora. Mi smo jedni od retkih u evropi koji hlorisu a ne fluorisu vodu. Hlor je otrov btw.
    Ono crno sto tako zabavno lebdi u casi su mrtve (biloski neskodljive) fekalije, jelte govna...

    Litar "kupovne" flasirane vode je oko 30 din.
    1000 litara vode iz cesme je takodje 30 dinara.

    I pored fekalija, voda iz cesme je bakterijski ispravna za picje, nije ustajala.

    Naravucenije...
    Voda iz cesme je jeftinija i bolja. Ali ne dovoljno dobra.
    Dobre vode - NEMA.

    Jedino ako pljunete nekih 800 evra za neku skalameriju onda dobijete vodu kao u trecoj casi (ono zuto su minerali i metali).

    Povecan unos hlora pospesuje rak dojke zbog veze sa masnim tkivima.
    Teski metali iz vode, rdja iz cevi i slicno taloze se u organizmu i zajedno sa mastima zakrcuju krvne sudove.
    Oboljenje bubrega, pored oboljenja krvnih sudova je jedno od vodecih u Srbiji, narocito u Vojvodini.

    I onda metnes prs' na celo i razmislis sta li mi sve dodajvola pijemo, jedemo i unosimo u sebe svaki dan.. sta mi sve disemo i cime se trujemo???
    Da li euopste mogucje "zdravo" ziveti???
    Ili smo vecito osudjeni da krepavamo i razboljevamo se od raznih sr*** kojima nas tovare tokom godina, jer je tako profitablinije???

    Ne smem ni da pomislim sta sve ima u mesu koje mi jedemo, sta sve te zivotinje jedu... I sta ima u biljkama , genetski modifikovanoj hrani koju jedemo a ni ne znamo da je jedemo... i pesticidi i vestacka djubriva koja se bacaju na biljke.

    P.S.

    U Koka Koli i ostalim picjima je 99% bas ta ista voda iz cesme.... kao i u pivu.... i bilo gde.. you cannot hide ...

    **********

    Zanimljivo

  2. #2

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Tacno tako. Voda ne bi trebala imati boju, okus ni miris, a kod mene ima i boju i okus Miris nisam primetio, al' uskoro ocekujem i to

  3. #3

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Nije da verujem da pijemo čistu vodu ali ovo meni liči na one prezentacije filtera za vodu

  4. #4

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Nije da verujem da pijemo čistu vodu ali ovo meni liči na one prezentacije filtera za vodu
    E dakle stvarno si najgora kog filtera?
    Ovde se potencira da je česmovača najmanje zlo i najjeftinija od svega...

  5. #5

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    u 'meriku je moda kupovine vode u plastichnim bocama prevrshila svake mere.. naime, mnogi veci gradovi su proshli testove pitke vode iz chesme.. iz nekog razloga ljudi misle da je voda iz chesme svagde zagadjena.. Njujork, recimo, kao jedan od najvecih gradova ima relativno chistu vodu iz chesme.. a opet ima veliki problem sa plastichim bocama koje zavrshe u smecu.. s druge strane, "Poland Spring" -- voda koja se prodaje u bocama, nije ni manje ni vishe nishta drugo no voda koja se puni iz -- chesme.. znachi ljudi placaju 1-2$ za vodu koju u kuci mogu da dobiju za dz.. neko je dobre pare namlatio..

    jednostavno reshenje mozhe da bude upravo filter za vodu.. koji se menja jedanput mesechno (cca).. pa i ako je voda zagadjena donekle se prochisti kroz filter..
    moomoo meee jooouu

  6. #6

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Citat robins kaže: Pogledaj poruku
    E dakle stvarno si najgora kog filtera?
    Jes' da kažem kog pa da me opominju zbog reklame
    Ovde se potencira da je česmovača najmanje zlo i najjeftinija od svega...
    U prvoj casi je voda iz cesme.
    U drugoj Aqua viva.
    U trecoj kontrolni uzorak koji je dobijen preko posebne aparature.
    S'desna na levo ili s'leva na desno?

    A da nisi ti ili taj koji je slao mail nešto pobrkao?
    Na prezentaciji filtera urade elektrolizu na licu mesta nekim aparatom, voda iz česme bude kao na slici levo (tvoja leva strana ) a filtrirana voda kao u čaši desno

  7. #7

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Samo par redaka niže u tom mailu piše:

    Naravucenije...
    Voda iz cesme je jeftinija i bolja. Ali ne dovoljno dobra.
    Dobre vode - NEMA.
    Čitati šta je napisano


  8. #8

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Pa piše da nema dobre vode!

  9. #9

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Pa piše da nema dobre vode!

    Tačno tako i otud moj jedini autorski deo tog posta:

    Zanimljivo

  10. #10

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Citat robins kaže: Pogledaj poruku
    Tačno tako i otud moj jedini autorski deo tog posta:



    I?
    Crv sumnje proradio?
    Eto ti pogodno tle za dalje delovanje
    Misliš da te ne bih ubedila da kupiš filter za vodu posle ovakve prezentacije. Uživo! Da vidiš na licu mesta sav taj talog u čaši česmovače?
    Žednog preko vode bre

  11. #11

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Stari trik, vodovodari kazu da se prodavci filtra sluze trikom, zagadjenje u vodu dospeva od reagensa.
    Nisam hemicar da objasnim, verujem da je voda iz slavine pogodna za pice.
    O ukusima da ne raspravljamo...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #12

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    I?
    Crv sumnje proradio?
    Eto ti pogodno tle za dalje delovanje
    Misliš da te ne bih ubedila da kupiš filter za vodu posle ovakve prezentacije. Uživo! Da vidiš na licu mesta sav taj talog u čaši česmovače?
    Žednog preko vode bre
    Eto zašto je uzaludno prepirati se sa ženom, na kraju uvek kaže isto što i ti, ali drugačije upakovano...

    Ali evo priznajem, ubedila si me za taj *ebeni filter, , ma kupio bih od tebe i zrno peska u sred pustinje

  13. #13

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Moju vodu.

    Naime, tako se zove voda koju pravi fabrika vode u Mesiću kod Vršca.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #14

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Ne znam kako vas, al' mene za te filtere zovu neki ljudi na fixni bar jednom mesečno

    Imam neki ruski filter, pa kao nešto prečišćavamo, on uopšte nije bio skup nešto mnogo, ne mogu da se setim sad koliko je koštao ali 700 dinara je patrona koju menjamo. Doneo ga teča sa VMA Kad nestane patrona u međuvremenu popijemo opušteno i vodu sa česme ali i kupujemo. Deda npr nema šanse da bude bez Proloma. Ali njemu čovek može da proda sve što se pojavilo na televiziji.

    Ove slike me uopšte i ne čude, da kreneš sa bris epruveticom gde god zamisliš rezultati bi bili da se naježiš. Na sve su nam to organizmi navikli ili nas dosta toga ubija polako

    Jedno vreme sam ja vodu sama prečišćavala ovako (dok sam bila vegan i makrobiotičar):

    Prečišćavanje vode

    Ostavimo vodu u posudi sa otvorenim poklopcem ili u otvorenoj flaši 12 do 24 sata kako bi se dehlorisala, a zatim sipamo u plastične flaše i stavimo u zamrzivač. Kada izvadimo flaše sa potpuno zaledjenom vodom, primetićemo da je u sredini led postao mutan sa različitim nijansama bele, žute i sive boje, a okolo je providan. U tom unutrašnjem sloju koncentrisali su se viškovi soli iz vode, veliki deo toksičnih jedinjenja, teški metali, itd. U spoljašnjem delu zamrznute vode, tik uz ivice flaše, ostao je deuterijum - teška voda, veoma pogodna za pravljenje atomske bombe, ali ne i za funkcionisanje našeg organizma, koja u odredjenim, čak i veoma malim količinama veoma razorno deluje na organizam i izaziva smrt.

    Kada izvadimo flašu iz zamrzivača, prelijemo je minut - dva toplom vodom, onda pažljivo otvorimo poklopac i pod pritiskokm se izbaci voda bogata deuterijumom. Nakon toga flašu zatvorimio i spustimo u neki veći sud napunjen toplijom vodom - oko 40C. Voda u flaši će se brzo otopiti, a na dnu će ostati talog. Sada procedite vodu kroz nekoliko puta ispresavijanu gazu i dobićete vrlo kvalitetnu prečišćenu vodu sa kojom možete pripremati sve napitke i hranu koja zahteva primenu vode.

    Strukturisana voda

    Ovako pripremljena voda ne samo da je prečišćena, nego je i strukturisana, kao i sva voda u živim organizmima i voću i povrću. Tu vodu organizam može direktno koristiti ne trošeći 25Ccal/1l na dovodjenje vode u stanje u kojem može biti usvojena u organizmu.

    Strukturisana voda znatno je zdravija. Dugačak je niz lekovitih dejstava pročišćene i struktuisane vode: stvaranje veće snage i energije, dužom upotrebom smanjuje se potreba za snom i poboljšava kvalitet sna, produžava zdrav životni vek (nije slučajno što je piju dugovečni gorštaci), utiče na bolju reprodukciju i radjanje zdravije dece (jedan od razloga što ptice prelete hiljade kilometara u severne delove zemlje pre nego što na svet donesu mladunce).
    Voda će ostati strukturisana 15h nakon odledjivanja i to je period kada ju je najbolje upotrebiti. U suprotnom, izgubiće deo svojih korisnih dejstava, ali će i dalje ostati prečišćena, pa se može i kao takva koristiti.

    Svakako, na vama je odluka da li ćete zamrzavati vodu iz vodovoda, filtriranu, slabomineralnu flaširanu, izvorsku ili već neku drugu. U svakom slučaju, takvim postupkom znatno poboljšavate kvalitet svake vode.

    izvor

    Meni je ovako nešto rekao Georgij Nazarov, a ja ga poslušala
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #15

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Ne znam kad sam zadnji put pila vode...obicno su to neki sokici ili kola....

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako da izaberete flaširanu vodu
    Autor silvia u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 03.08.2011, 00:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •