Horarna astrologija - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 51
  1. #16

    Odgovor: Horarna astrologija

    bez greske

    ali sve na preskok i pusti sad koja je koja planeta vladar koje kuce, treba da ispises dostojanstva za svaku planetu, recimo ovako, ja cu napisati za tvoje Sunce a ti nastavi za ostale planete, odredi SVE

    Sunce je u Devici

    Sunce je u sedistu - MERKURA
    u egzaltaciji MERKURA
    u triplicitetu MESECA
    u terminu MERKURA
    u licu SUNCA, dakle u svom licu i dakle ima vrlo, vrlo malo osnovnog dostojanstva
    u izgonu je JUPITERA
    u padu VENERE

    i tako redom do SATURNA

  2. #17

    13 Odgovor: Horarna astrologija

    e idemo dalje, e a moji podaci su 28.08.1982 u 4 i 45 u bgd, dok ne postavim kartu, da bi se mogli snaci.

    ah ja to sve naopako.

    Merkur je u vagi, na 0,01
    - merkur je u sedistu venere
    - u egzaltaciji saturna
    - e sad u triplicitetu saturna, ali takodje i u svom triplicitetu
    - u terminu saturna
    - u licu meseca
    - u izgonu je marsa
    - u padu je sunca

    Saturn koji je na 19,17 u vagi
    - u sedistu je venere
    - u egzaltaciji saturna
    - e sad u triplicitetu saturna, ali takodje i u svom triplicitetu
    - u terminu merkura
    - u svom licu
    - u izgonu je marsa
    - u padu je sunca

    Jupiter na 5,32

    - u sedistu je marsa
    - egzaltacije tu nema
    - u triplicitetu marsa
    - u terminu marsa
    - u licu marsa
    - u izgonu venere
    - u padu meseca

    Mars na 14,54 je u skorpiji

    - mars je u svom sedistu
    - egzaltacije tu nema
    - u svom triplicitetu
    - u terminu jupitera
    - u licu sunca
    - u izgonu venere
    - u padu meseca

    Mesec 23,38 je u strelcu

    - u sedistu je jupitera
    - u egzaltaciji juznog mesecevog cvora
    - u triplicitetu sunca i jupitera
    - u terminu merkura
    - u licu saturna
    - u izgonu merkura

    i jos venera koja je na 16,46 u lavu
    - venera je u sedistu sunca
    - nema egzaltacije
    - u triplicitetu sunca i jupitera
    - u svom terminu
    - u licu jupitera
    - u izgonu satunra
    - i koliko ja vidim pada nema

    Jel dobro??? nadam se da jeste
    pozdrav
    Poruku je izmenio Escela, 04.04.2008 u 14:49

  3. #18

    Odgovor: Horarna astrologija

    RECEPCIJE

    Recepcije nam pokazuju interesovanja planeta i njihovu spremnost na delovanje. Odgovaraju nam na pitanja sta neka planeta zeli ili ne zeli. Obicno u horarnim pitanjima zelimo da se nesto desi a nece se desiti ako nema zainteresovanih strana jer zelja je nagon za akciju. Ako devojka pita: da li mu se svidjam i hocemo li nas dvoje biti zajedno? Recepcije nam daju odgovor u kolikoj je meri on zainteresovan za nju, jer bez njegove zainteresovanosti, ne vredi nam aspekt koji donosi dogadjaj, njihov susret. Zainteresovanost-recepcija je to, sto ce ga zadrzati s njom i posle tog jednog susreta.
    Postavka neke planete u odredjenom znaku znaciti da ta planeta voli sve ono sto planeta vladar tog znaka predstavlja. Recimo, Mesec je u Lavu, Lavom vlada Sunce, znaci da Mesec voli sve ono sto je Sunce u toj karti.
    Postavka planete u egzaltaciji neke druge planete je ljubav preko ruzicastih naocara, malo se preteruje. Pa ako imamo Saturna u Ribama, a u znaku Riba egzaltirana je Venera, kazemo da on egzaltira Veneru. Voli je mnogo ali ne vidi njene mane.
    Postavka planete u triplicitetu druge planete pokazuje na sasvim solidnu zainteresovanost, ali na nivou prijateljstva. Pa ako imamo Marsa u Blizancima u dnevnom horoskopu sto je triplicitet Saturna, on sa Saturnom lepo moze funkcionisati.
    Postavka neke planete u terminu i licu druge planete je veoma slaba recepcija da bi bila od veceg znacaja. Planeta jednostavno ne pokazuje dovoljnu tj. dovoljno dugu zainteresovanost za planete u cijem je terminu ili licu.
    I na kraju veoma zanimljive negativne recepcije. Postavka planete u znaku izgona druge planete znaci da planeta ne voli ono sto ta planeta predstavlja. Pa ako imamo Merkura u Vagi, a znamo da je u Vagi Mars u izgonu, znamo, da nas Merkur ne voli nista od onoga sto u nasoj karti predstavlja Mars. Dok postavka planete u padu druge planete daje isto ali uz preterivanje, slicno kao i kod egzaltacije.

  4. #19

    Odgovor: Horarna astrologija

    ja kako krenem nesto da ispravljam obavezno mi se ukoci.
    pa cu ostaviti podatke da bi bilo jasnije ovo sto sam dole pisala 28.08.1982 u 4 i 45, u bgd.
    ja cu sad da probam onaj drugi horar sto sam se pitala za brak sa njim?

    u bgd 28.03.2008 u 22 i 57

    ac je u strelcu na 5,37. Ja sam predstavljena jupiterom koji je na 19,46 u jarcu. On je predstavljen merkurom koji je u ribama na 21,32.

    jupiter:
    - je u sedistu saturna
    - egzaltaciji marsa
    - triplicitetu venere
    - terminu marsa
    - licu marsa
    - izgonu meseca
    - u svom padu se nalazi

    moj kosnifikator mesec je u strelcu na 27,37:
    - u sedistu jupitera
    - egzaltaciji juznog mesecevog cvora
    -triplicitetu sunca i jupitera
    - u terminu marsa
    - u licu saturna
    - u izgonu merkura, sad me bas ovo zbunjuje sta bi pokazao izgon. Ja koliko sam procitala indiferentnost, a ja bas prema merkuru secem vene. malo me zbunjuje sve to

    Merkur:
    - u sedistu je jupitera, ovo mi bas deluje dobro i lepo
    - egzaltaciji venere
    - triplicitetu marsa
    - terminu marsa
    - u licu marsa
    - markur je u svom padu i izgonu

    od aspekata vidimo da su jupiter i merkur u separicionom aspektu, u sekstilu, sto je pokazuje proslost. i merkur i mesec u separaciji, u kvaddratu.
    ja ovde vidim da je lepo sto je merkur u sedistu jupitera, to bi znacilo da mu dosta znacim, sediste je jako bitno u Ta. Iskreno nesto me opet zbunjuje, a ne znam sta. ne mogu doci ni do kakvog zakljucka. mozda sam i umorna

  5. #20

    Odgovor: Horarna astrologija

    Escela, u vezi tvog pitanja za mogucnost braka sa momkom u kog si zaljubljena

    28.03.2008
    22 57 bgd
    ASC 5.4 Strelca

    Analizirala si samo tri signifikatora ali tebe jos predstavlja Venera a njega Sunce. Situacija je dosta konfuzna i tesko je dati konkretan zakljucak.

    Ti si dakle:

    Jupiter u Jarcu u svom padu, peregriniran, bez recepcije-interesovanja prema planetama koje oznacavaju njega. Jupiter u izgonu Meseca, nisi u svom elementuEvidentan je separacioni sekstil sa Merkurom.
    Mesec u Strelcu takodje peregriniran, okrenut sebi u prvoj kuci -u sedistu Jupitera i bez pozitivne recepcije prema njegovim planetama. Tacnije Mesec je u izgonu Merkura, sto nam kazuje da ga ne voli... Mesec je pri kraju znaka i uskoro ulazi u svoj izgon sto nije ohrabrujuce, bices losije emotivno.
    Venera je u sedistu Jupitera, egzaltirana. Od pozitivnih recepcija prema njenu ima samo slabasni termin Merkura a od negativnih recepcija, pa vidimo da je i u padu i izgonu Merkura. Veneri Merkur nije po volji. Evidentna je jaka separaciona konjukcija sa Merkurom, takodje gotovo egzaktna aplikacija ka Uranu koju moramo uzeti u obzir (kao fiksnu zvezdu).


    On je:

    Merkur u Ribama, peregriniran i ozbiljno oslabljen postavkom u svom padu i izgonu. Ugaonost mu daje nesto slucajnog dostojanstva ali je u sustini los. Njegova postavka nam govori da voli Jupiter i egzaltira Veneru.
    Sunce je egzaltirano i samo u terminu Venere ali mnogo losije je sto je i u njenom padu.


    Oboje ste prikazani peregriniranim planetama te nema mnogo mogucnosti da vas dvoje trenutno promenite nesto drasticno sto se situacije tice.
    Da bi neka veza trajala potrebne su nam pozitivne uzajamne recepcije. Ovde ih u velicoj meri nalazimo s njegove strane ka tebi iako ti tvrdis da si u njega veoma zaljubljena, u ovom horaru se to ne vidi. Nesto mi tu ipak smeta, kao da se niste pronasli na fizickom nivoujer ni Venera ni Sunce nisu dobro odreagovali na suprotnu stranu.
    Separacioni aspekti nam definitivno govore o necemu sto se vec desilo. Brak je u astroloskom smislu zajednica u kojoj su dvoje u bliskoj vezi i privrzeni su jedno drugom. Zvezdama nije potreban papir, crkva, pa cak ni zivot pod istim krovom da bi ga definisale.
    Mozda bi detaljnija analiza- sa arapskim tackama a konkretno mislim na tacku braka i sl. dala konkretniji odgovor ali na ovom nivou na kojem sada radimo, toliko.

  6. #21

    Odgovor: Horarna astrologija

    Hvala ti, ali mislim da si upravu, definitivno ja necu dobiti odgovor, a da cu biti u losijem emotivnom stanju to je ocigledno.
    Kuckam malo kasnije, kad dodjem do kompa.
    Hvala ti puno.

    e a sad cemo da probamo ensto drugo. ja se pitam da li je ok izaci na testove (voznja) 18.04. ili da odlozim za sledeci termin??? u beogradu 7.04.2008 u 21:40

    Ac je u skorpiji na 16,52. Mars naravno u raku, sto nam daje sliku na prvi pogled, bar meni da nije bas dobro. Mars je na 13,50 stepeni raka.
    mars:
    - u sedistu je meseca, obzirom da je mesec moj kosnifigator, ovo mi ne deluje lose
    - u egzaltaciji je jupitera
    - u svom triplicitetu
    - u terminu je merkura
    - u licu je merkura
    - u izgonu saturna
    - i padu svom

    mesec je na 11,27 stepeni bika:
    - u sedistu je venere
    - u svojoj egzaltaciji je
    - u triplicitetu venere takodje i u svom triplicitetu
    - u terminu je merkura
    - u svom licu je
    - u izgonu je marsa

    da bih nasla odgovor na pitanje moram gledati 3 polje, koje pocinje u jarcu, a saturn je na 2,14 stepeni device.
    saturn:
    - je u sedistu merkura
    - i u egzaltaciji merkura
    - u triplicitetu je venre i meseca, ovo mozda nije lose
    - u terminu venere
    - u licu merkura
    - u izgonu marsa, ne valja
    Boga mi meni se cini da bih ipak bilo bolje ostaviti za sledeci put. saturn i mesec su u separacionom trigonu.
    Bogami meni se cini dosta lose. Bolje ja to da ostvaim za drugi put.
    pozdrav
    Poruku je izmenio Escela, 07.04.2008 u 21:56

  7. #22

    Odgovor: Horarna astrologija

    pitas da li je ok da izdjes na polaganje
    sta je sustina odlaska na testove? sta zelis? pa da polozis, prodjes na ISPITU
    kada se postavlja horarno pitanje potrebno je da bude sto jasnije i sto konkretnije, posto tebe interesuje da to polozis, tako treba i da pitas:
    da li cu poloziti taj i taj ispit?

    Ispitna pitanja tj. nas uspeh kada nesto polazemo uvek prikazuje 10 to polje.

    znaci, vladara 3-ce na stranu, on nam ovde nije potreban, pogledaj vladara 10 tog u kakvom je stanju? ima li on pozitivnih recepcija prema tvojim signifikatorima? a tvoji prema njemu? ima li aspekata?

  8. #23

    02 Odgovor: Horarna astrologija

    hehe ja sam gleda 3 kucu zbog toga sto 3 predstavlja upravo te testove, jezike, i td. Ali eto uvek cu nesto novo nauciti.

    pa da vidimo vrh 10 kuce je bas na kraju lava, na 29,51 stepen lava. Sto znaci da se tu jako brzo menja znak.
    e sad da vidimo sunce je u ovnu na 18,22 stepeni:
    - u sedistu je marsa
    - u svojoj egzaltaciji
    - u svom triplicitetu i jupiterovom
    - u terminu je merkura
    - u svom licu
    - u izgonu venere
    - u padu saturna

    od aspekata sunce ima aplikciju sa mesecom i to sekstil, sto je jako dobro. A mars separacioni kvadrat sa suncem, sto nije bas dobro.

    Ali i po dostojanstvima se vidi da je to jako dobro, jer je sunce u sedistu marsa, u egzalatiji svojoj, u svom triplicitetu, u svom licu.
    Mislim da je ovde vec dobar odgovor. Dostojanstva su ok, a i aspekt imamo jedan koji je dobar, mesec 60 mars.

    Samo sto mislim da je ovde jako bitno sto je mars u 8 kuci, hm, i to ne znam da li se mora gledati???
    A sta kazes
    Poruku je izmenio Escela, 08.04.2008 u 11:10

  9. #24

    Odgovor: Horarna astrologija

    07.04.2008
    21.40 bgd
    asc 16.53 Skorpije

    Ti si u pitanju za polaganje testova Mars i Mesec a Sunce je vladar ispita.
    To sto se vrh 10 tog polja nalazi na samom kraju znaka i sto ce uskoro promeniti znak nam ne znaci nista. Vrh 10 je u Lavu i to je nepromenljivo. Signifikator ispita je dakle Sunce i to je to.

    Mars je u svom triplicitetu i PADU. Los je, ne moze da funkcionise. Nije ni u jednom dostojanstvu Sunca. Po ovome, ispit ga uopste ne interesuje.
    Mesec je u mnogo boljem polozaju, egzaltiran plus jos u svom triplicitetu i licu. Sva ta pozitivna dostojanstva mu se sabiraju . Mesec je u sedistu Venere tj voli je. Venera ovde vlada 11 poljem koje je polje nasih zelja i nadanja. Ti bi volela da polozis.

    Mesec je u izgonu Marsa, a Mars u sedistu Meseca. Konfuzno, razdor u tebi, nisi u svom elementu.

    Sunce vladar 10 tog egzaltirano, voli Marsa. Dobar je pokazatelj kada je signifikator ispita jak, cak te plus jos i voli, ali aspekt medju njima je separacioni.

    i posto nemamo aplikacioni aspekt-dogadjaj izmedju tvojih signifikatora i signifikatora ispita, mozemo reci da najverovatnije neces poloziti ne zato sto neces znati, nego zato sto neces izaci na ispit.

    Da li ces razlog tome biti ti, ili neka visa sila- to sto je vrh 10 polja ukljesten izmedju dva malefika Saturna i juznog cvora, videcemo

  10. #25

    02 Odgovor: Horarna astrologija

    Au, nemam pojma. trebalo bi da izadjem, bas danas sa instruktorom sam se dogovarala, bas cemo videti sta ce biti. Uzas, a i ovako sam nesto skroz pogubljena, voznja mi dosta lose ide. Tj. do skoro mi je isla super, ali su me onda neke stvari vratile na pocetak. Bas cemo videti, mozda pre instruktor odluci da odlozimo, videcu. sto se toga tice javljam.
    ljubac

  11. #26

    Odgovor: Horarna astrologija

    Evo jednog primera za vezbu

    Pitanje postavlja osoba zenskog pola koja je u vezi, ali kako mi sama kaze, ne zna moze li dalje:

    Ima li nasa veza buducnost?

    18.decembar. 2007.
    3 08 AM Beograd
    ASC 6,44 Skorpije

  12. #27

    Odgovor: Horarna astrologija

    Poruku je izmenio promenljiva, 08.04.2008 u 20:30

  13. #28

    02 Odgovor: Horarna astrologija

    Evo me jao lepog li pitanja. hehe
    sto ih ja volim, mislim ovakva pitanja.

    Epa da vidimo, ona je predstavljena 1 kucom, i Ac je u skorpiji na 6,59 stepeni. Hm, mars u raku, retrogran na 5,16 stepeni. On je predstavljen bikom na 6,59 stepeni. E venera je u skorpiji, ali u prvom polju, pa ovo je jako lepo, jel da. On je bas okrenut njoj.

    pa da vidimo dalje
    mars:
    - u sedistu je meseca
    - u egzaltaciji jupitera
    - u svom je triplicitetu
    - u svom terminu
    - hehe u licu je venere
    - u izgonu je saturna
    - i u svom padu

    mesec je u ovnu na 4,11 stepeni:
    - u sedistu je marsa
    - u egzaltaciji sunca
    - u triplicitetu sunca i jupiterovom
    - u terminu je merkura
    - u licu sunca
    - u izgonu venere, joj ovo ne valja
    - u padu saturna

    venera na 14,47 stepeni skorpije:
    - u sedistu je marsa, i ovo je lepo
    - nema egzaltacije
    - u triplicitetu je marsa
    - u svom terminu
    - u licu sunca
    - u svom izgonu
    - i u padu meseca

    sunce je na 25,46 stepeni strelca:
    - u sedistu je jupitera
    - u egzaltacji severnom m. c.
    - u triplicetu svom i jupitera
    - u terminu je marsa
    - u licu saturna
    - u izgonu merkura

    eh pa ajmo sad da vidimo, mars odnosno ta devojka, posto je mars u raku, u svom padu, vidi se da se ona bas ne oseca dobro. Mozda zato sto je mars retro mozda se ona vraca na nesto staro. Bogami ipak lice bas i nije tako divno, to je indiferentnost, sto znaci da je mars koji predstavlja devojku, samo oseca postovanje prema veneri, odnosno momku. E sad ako ne gresim, kako ono ti kazes, mars nije bas prenegriran, jel da jel nisam pogresila. Mozda i jesam, ne znam. Ijao da ovde nema neko treci, ako sad pogledamo ovog jupitera, odnosno mars je u egzaltaciji jupitera, tj. on je zaljubljen sto bi se reklo sa ruzicastim naocarima, a em je jupi vladar 5 polja. A???, jel bilo tu nesto??? E sad ako pogledamo mesec, tu vidimo da je on u egzaltaciji sunca, ako je sunce njegov kosnifigator, onda je ona i u njega zatreskana, odnosno i njega obozava, ko ja ovog mog. Opet lose, ovaj izgon venere, pa u licu sunca, niije bas dobro.
    E da vidimo njega::: pa vidimo da se ni venera bas ne oseca dobro, jako je lose sto je venera u svom izgonu, to znaci da se on nikako dobro ne oseca. A em je i u padu meseca. Ali je jako dobro sto je u sedistu marsa, ja bih rekla da on nju voli. Obzirom da je sunce u terminu marsa, definitivno bih rekla da sa njegove strane ima ljubavi ka njoj.
    da vidimo aspekte: mars trigon venera separacioni aspekt, hm, ne bas dobro. venera i mesec ne obrazuju nikakav aspekt. takodje ako gledamo sunce, nema nikakvih aspekata, sem separacionog kvadrata sa mesecom.
    hm po meni deluje kao da se ona opekla. da se zaljubila u nekog drugog, i da je time u stvari mozda izgubila. Ali mozda i ne, jer on ju sigurno voli.
    Sta kazes???
    Jel sam bar malo bolja

  14. #29

    Odgovor: Horarna astrologija

    Odlicna analiza. Iako ne postoji niko treci, ona se odljubila i želi da krene dalje ali ne zna kako da izadje iz te veze a da ga ne povredi, jer zna da on nju jos uvek voli

  15. #30

    02 Odgovor: Horarna astrologija

    jeeee
    a malo me zbunjuje sto ona bas ima egzaltaciju prema jupiteru, a jos jupiter vlada 5 poljem, a mozda je to samo zelja da se u nekog drugog zaljubi, da nadje nekog drugog. Malo me to bas zbunjuje.
    jejeeee

    e sad uradila bih jedan horarac, ali ne znam da li cu moci bez tvoje pomoci.
    moje pitanje je Da li je on srecan u toj njegovoj vezi, imali ljubavi izmedju njih. 9.04.2008 u beogradu u 12:01. E sad njega gledam kroz 7 kucu, a nju???

    mogu malo njega analizirati, jer to znam, ako se on gleda kroz 7 kucu.
    7 kuca, odnsono Dc pocinje na 28,27 stepeni jarca. Saturn je retrogradan, u devici u 2 kuci, na 2,10 stepeni. Po ovo me bih rekla da nije bas njemu toliko dobro, jel tako to nam govori retrogradnost, a i orjentisan je na pare, mada je to njegova 8 kuca, nije nikako dobro.

    saturn:
    - je u sedistu merkura
    - i u egzaltaciji merkura
    - u triplicitetu je venre i meseca
    - u terminu venere
    - u licu merkura
    - u izgonu marsa

    E sad posto vidimo da on (saturn) voli merkur, ja sam malo pogledala ko to moze biti u ovom horarcu, 3 polje, odnosno njegovo 9 polje pocinje u devici, to moze biti neko iz inostranstva. Ili to se ne gleda tako???
    E sad da li nju gledam kao 1 polje???
    pozdrav veliki

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Astrologija - nauka ili sujeverje?
    Autor Lady S u forumu Astrologija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 12.12.2008, 22:46
  2. Astrologija drevnih Hebreja
    Autor NSdjanka u forumu Astrologija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.12.2008, 23:21
  3. Karmicka astrologija - prema Martinu Shulmanu
    Autor Lillith u forumu Astrologija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.09.2007, 21:56
  4. Karmicka Astrologija
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16.12.2006, 11:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •