Serija "Rome"
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Serija "Rome"



    Ova autentična istorijska drama je hronika pada Republike i uspona Carstva kroz iskustva dva obična vojnika.

    Ni nalik na bilo koji do sada viđen film ili seriju, Rim je ep o vremenu koje nam predstavlja. Njegovo snimanje zahtevalo je preko 4.000 odevnih predmeta, oko 1.250 pari cipela i sandala, 250 muških tunika, od kojih svaka teži oko 16 kilograma, ekipu od 350 ljudi, i setove širom sveta.

    Sinopsis

    Svaki grad ima svoje tajne. 52. godine p.n.e. Rim je najbogatiji grad na svetu. Četiri stotine godina po osnivanju Republike na principima podele vlasti i žestoke konkurencije, temelji poretka su srušeni, izgriženi korupcijom i razvratom. Posle osam godina ratovanja, vojnici Lucius Vorenus i Titus Pullo nesvesno bivaju upleteni u istorijske događaje drevnog Rima. Ozbiljna drama o ljubavi i izdaji, gospodarima i robovima, muževima i ženama, Rim odslikava turbulentnu eru koja svedoči o propasti Republike i uzdizanju Carstva.

    Od svoje premijere “Rim” je pod budnim okom kritike. Prva sezona nominovana je za Zlatni Globus 2006. u dve kategorije: Najbolja drama i Najbolja glumica (Poli Voker), i kotirana je kao jedna od najboljih serija na mnogim top-listama, uključujući i Variety i Denver Post.

    Ekipa uključuje Kevina Mek Kida (Nebesko kraljevstvo) kao Luciusa Vorenusa, Reja Stivensona (Kralj Artur) kao Titus Pollua, Siarana Hindsa (Road to Perdition) kao Gaja Julija Cezara, Keneta Kranhama (Gangster broj 1) kao Pompeja Magnusa, Poli Voker (Patriotske igre) kao Atiu, i mnoge druge.

    Snimanje serije je počelo u Rimu, marta 2004. sa Majkl Aptedom koji je režirao prve tri epizode. Među ostalim režiserima su i Alen Koulter, Džulian Farino, Džeremi Podesva, i drugi.

    RIM - interesantne činjenice

    - HBO odlučio je da snima Rim u Italiji u proleće 2003, i pripremna produkcija je počela u Rimu u legendarnom Cinecittà Studiju tog avgusta

    - Set je dizajnirao Džozef Benet, a gradnja je počela novembra 2003. Snimanje na lokaciji započeto je 22. marta 2004.

    - Rim je prva serija na engleskom jeziku koja je snimana u potpunosti van tog govornog područja

    - Reference za boje i hramove, statue i ulice, uzete su direktno sa ruševina Pompeje, Herkulaneuma i Ostia Antike.

    - Serija je zahtevala preko 4.000 delova garderobe, koju je dizajnirao dobitnik Oskara April Feri, od kojih je oko 2.500 upotrebljeno samo u prvoj epizodi. Oko 1.250 pari cipela i sandala proizvedeno je u Bugarskoj

    - Svi materijali korišćeni za odeću i scenu su autentični iz tog vremena - vuna, lan, pamuk i svila. Materijali su poticali iz Prata, Italija, kao i iz Indije, Tunisa i Maroka.

    - 250 muških tunika, od kojih svaka teži oko 16 kilograma, proizvedeno je u Indiji, kao i 40 kožnih ogrtača za legionare

    - Prototipe kaciga i drugih metalnih delova kostima ručno je napravio dizajner Luka Đanpaoli

    - Na snimanju je korišćeno i do 40 konja u jednoj sceni, a na snimanju scene Cezarevog trijumfa, nalazilo se više od 750 glumaca i statista.

    - Kevin Mek Kid i Rej Stivenson trenirali su sa učiteljem mačevanja Đorđom Antoninijem mesec dana pre snimanja, učeći autentične borbene tehnike starih Rimljana, do sada retko prikazane u serijama i filmovima.

    - Od 55 Italijana, koliko ih je poslato u kamp na dve nedelje, da žive u šatorima i treniraju kao rimski vojnici, 43 su završila obuku.



    http://www.hbo.com/rome/
    http://en.wikipedia.org/wiki/Rome_(TV_series)
    http://www.imdb.com/title/tt0384766/


    Gledam, gledam Tek počela i kako odmiče sve su bolje epizode Za one koji vole istorijske drame, preporuka
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Serija "Rome"

    danas Sova doletila sa sve dve sezone serije [shto znachi 2x po 12 komada]
    prvu sam jedva prozhvakala, a nakon toga se nisam mogla 4 cuke odvojim od Rimljana
    mnogo dobra serija super muzika, totalno sve deluje autentichno [sem engleskog jezika].. ali mozhda i bolje da je na engleskom, jerbo titlovanje kasni poprilichno
    mora da je do Sova putem popila koju ljutu


    DZikavac danke
    moomoo meee jooouu

  3. #3

    Odgovor: Serija "Rome"

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    ali mozhda i bolje da je na engleskom, jerbo titlovanje kasni poprilichno
    mora da je do Sova putem popila koju ljutu
    Ima da nacinculiraš to zbog keve nemo da si takva bato, rekla sam ti kako

    Jedna od boljih serija u poslednjih ne znam koliko godina po mojemu mišljenju. Ja sam oduševljena
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Serija "Rome"

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ima da nacinculiraš to zbog keve nemo da si takva bato, rekla sam ti kako
    jaooo da, sad sam se setila da si mi neshto govorila al' zar zbilja mislish da se secam? deder ti meni to lepo ponovi

    evo pokushavam, ali zbilja se ne secam
    moomoo meee jooouu

  5. #5

    Odgovor: Serija "Rome"

    Nope, znala sam da se nećeš sećati, znam sa kim imam posla
    Prvo pustiš i seriju i uključiš prevod i onda:

    http://www.vojvodinacafe.com/forum/242422-post3.html
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Serija "Rome"

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Nope, znala sam da se nećeš sećati, znam sa kim imam posla
    Prvo pustiš i seriju i uključiš prevod i onda:

    http://www.vojvodinacafe.com/forum/242422-post3.html
    ee pa kod mene to ne funkcionishe probala sam, ne shljaka chak sam mislila da sam totalno zeznula stvar kad sam vidjela da uopshte nema prevoda ali onda sam skontala da to samo 9. epizoda nema preovd

    nema veze, mozhe da se gleda i ovako

    zavrshila sam prvu sezonu, stvarno su ga zakomplikovali
    moomoo meee jooouu

  7. #7

    Odgovor: Serija "Rome"

    Ovdi završavamo ovaj chat! Nemoguće da nemaš prevod na devetoj kad sam ti kopirala moji disci, a svi imaju al' dobro, ostavljam mogućnos' da se nekim slučajem izgubio u putu

    Nisam napomenula, a osećam da je potrebno, da se ova pomoć odnosi na KMPlayer, za druge ne znam di se namešta.
    Kako sam još zaljubljena u legionare i u te bicepse
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Serija "Rome"

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Nisam napomenula, a osećam da je potrebno, da se ova pomoć odnosi na KMPlayer, za druge ne znam di se namešta.
    pa da, probala sam na KMplejeru lepo ti kazhem, 9. epizoda nema prevoda ma garant je Sova neshto putem spetljala


    Kako sam još zaljubljena u legionare i u te bicepse
    nishta mi ne prichaj
    moomoo meee jooouu

  9. #9

    Odgovor: Serija "Rome"

    Legionari? Bicepsi Negde na msn-u imam preporuku, a i ovo ovde oko prevoda, pa ću se valjda snaći. Koliko danas Rome eto i mene

  10. #10

    Odgovor: Serija "Rome"

    Ko se nije snašao, a hteo je - više nema ni potrebe da se snalazi

    http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/2...4384/Rim+.html

    Subotom od 23h ili malo kasnije, RTS1. Večeras je bila prva epizoda. Verovatno ima i repriza, ali ne znam kad
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Serija "Rome"

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Subotom od 23h ili malo kasnije, RTS1. Večeras je bila prva epizoda. Verovatno ima i repriza, ali ne znam kad
    e jbg jos ja kontam, necu da se oglasavam na forumu da ce biti, mislim se, ici ce nedeljom umesto "Prison break", pa cu da gledam uvece.. a ono trt..
    bedak
    a koliko mi se da primetiti, posto prvi put sad vidim ikakvu najavu za seriju, bas je dobro.. samo sto cu ja to subAtom verovatno propustati.. moracu d alovim ili reprize ili torente
    Krek, krek.. Ne gudra

  12. #12

    Odgovor: Serija "Rome"

    Odlican film imam ga na dvd vidim da ide na rts po serijama

  13. #13

    Odgovor: Serija "Rome"

    Rim je ipak Rim, najlepsi deo svetske istorije...cista 10-ka.

  14. #14

    Odgovor: Serija "Rome"

    Serija je super imam je na DVD-u

  15. #15

    Odgovor: Rome / Rim (TV serija)

    Necu trositi reci o ovoj seriji jer je odlicna.

    Gledao sam i prvu i drugu sezonu.

    Serija se lako moze naci na net-u i skinuti sto sam ja nedavno ucinio i odgledao obe sezone u kvalitetnom DVD-rip formatu.

    Ova serija defitivno moze stati "rame uz rame" sa najboljim istorijskim spektaklima iz sveta filma.

Slične teme

  1. Serija "Doctor House"
    Autor maski u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 06.04.2012, 21:39
  2. Serija "Lie to me"
    Autor yige_gui u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 14.05.2010, 19:08
  3. Serija "LOST"
    Autor bubica u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.04.2010, 12:04
  4. Serija "Surface"
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 15.08.2007, 02:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •