State of VOJVODINA ? - Strana 41

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 41 od 87 PrvaPrva ... 31394041424351 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 601 do 615 od ukupno 1300
  1. #601

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    Crnogorci se nikad nebi odvojili da nije bilo pomoci sa strane.
    Pomoc polako opada i njima je sve teze i teze. Nemojte mislit da je obicnom narodu lako.

    U Vojvodini ne moze preko noci sve da se uradi, treba sacekat odredjeno vreme.
    Mozete primetit da se po tom pitanju uveliko radi....
    Zato su sad ameri, nemci, francuzi i britanci kupili celo crnogorsko primorje!! hahaha, nemoj da mi kažeš, pa danas je Crna Gora ekonomska kolonija Rusije. To bar svi znaju. Pomoć sa strane, da, ali ne sa zapada, nego iz bratske Rusije.
    Sve teže i teže, jer troše pare koje su im ruski novobogataši dali i šakom i kapom. A sad im ponestaje. Pa da, ako se ne radi i ne uloži, i ono malo dobijeno će se potrošiti. To je već u Svetom Pismu napisano: onom koji ima a ne poštuje i to malo će se uzeti.
    A građani Srbije idu i dalje na crnogorsko primorje kao pomahnitali, a crnogorci nam uveli "ekološku taksu" 10 evra za autiće a 150 evra za kamione. Smeš da preneseš kilo i po namirnica, a tamo kupuj za triput veće cene nego kod kuće ili ti uzmi pun pansion na letovanju, što opet košta.
    Vojvođani već "određenog" vremena čekaju na to da se "nešto" uradi i ZA Vojvodinu.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  2. #602

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Zato su sad ameri, nemci, francuzi i britanci kupili celo crnogorsko primorje!! hahaha, nemoj da mi kažeš, pa danas je Crna Gora ekonomska kolonija Rusije. To bar svi znaju. Pomoć sa strane, da, ali ne sa zapada, nego iz bratske Rusije.
    Sve teže i teže, jer troše pare koje su im ruski novobogataši dali i šakom i kapom. A sad im ponestaje. Pa da, ako se ne radi i ne uloži, i ono malo dobijeno će se potrošiti. To je već u Svetom Pismu napisano: onom koji ima a ne poštuje i to malo će se uzeti.
    A građani Srbije idu i dalje na crnogorsko primorje kao pomahnitali, a crnogorci nam uveli "ekološku taksu" 10 evra za autiće a 150 evra za kamione. Smeš da preneseš kilo i po namirnica, a tamo kupuj za triput veće cene nego kod kuće ili ti uzmi pun pansion na letovanju, što opet košta.
    Vojvođani već "određenog" vremena čekaju na to da se "nešto" uradi i ZA Vojvodinu.
    Srbija i Crna Gora.....
    Mislim da je dobro sto su se razdvojili i nasukali skoro ceo svet....hehehe
    Srbi i Cnogorci su isti narod i bili zajedno il razdvojeno, svejedno im je. Oni ce uvjek bit u dobrim odnosima.

  3. #603

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    Srbija i Crna Gora.....
    Mislim da je dobro sto su se razdvojili i nasukali skoro ceo svet....hehehe
    Srbi i Cnogorci su isti narod i bili zajedno il razdvojeno, svejedno im je. Oni ce uvjek bit u dobrim odnosima.
    A pitanje Crnogorske Pravoslavne Crkve? Pitaj i Udruženje "Krstaš" iz Lovćenca o dobrim odnosima. Po statistikama izbora za Crnogorsku Partiju je glasalo 1800 državljana Srbije.
    A pitaj i one o dobrim odnosima dole u Crnoj Gori. Pogledaj komente na B92 pred vaterpolo utakmicu na Olimpijadi između Srbije i Crne Gore za treće mesto.
    Ne razumem na šta misliš: kako su nasukali ceo svet?
    Jesu, isti su narod, ali dva plemena, i tako jedni su odlučili da se odvoje. Srbija u početku nije htela da prizna Crnu Goru, jel se sećaš?
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  4. #604

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat Elita kaže: Pogledaj poruku
    Zasto u Srbiji posle svakog problema nastaje novi problem?
    Zasto kazes da su to problemi nerazumem???To su samo cinjenice koje ce biti donesene.Zahvaljujuci DS to ce biti ostvareno ziveo DS sa Pajticem na celu.Moj prijatelj zna sta radi napred Bojane!!!

  5. #605

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Zasto kazes da su to problemi nerazumem???To su samo cinjenice koje ce biti donesene.Zahvaljujuci DS to ce biti ostvareno ziveo DS sa Pajticem na celu.Moj prijatelj zna sta radi napred Bojane!!!
    Sada mi je lakše! Sada uopšte ne sumnjam u uspeh g.dina Pajtića i politike DS-a. Sa takvom bezrezervnom podrškom njegovih prijatelja zasnovanim na dobokomislenim analizama kretanja savremneh demokratija u svetu i IV kvadrantu Kumove slame, uspeh je neminovan.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #606

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ovde treba 1 ovakav:




    Ako vam je dobro ... onda nista!

  7. #607

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    A pitanje Crnogorske Pravoslavne Crkve? Pitaj i Udruženje "Krstaš" iz Lovćenca o dobrim odnosima. Po statistikama izbora za Crnogorsku Partiju je glasalo 1800 državljana Srbije.
    A pitaj i one o dobrim odnosima dole u Crnoj Gori. Pogledaj komente na B92 pred vaterpolo utakmicu na Olimpijadi između Srbije i Crne Gore za treće mesto.
    Ne razumem na šta misliš: kako su nasukali ceo svet?
    Jesu, isti su narod, ali dva plemena, i tako jedni su odlučili da se odvoje. Srbija u početku nije htela da prizna Crnu Goru, jel se sećaš?
    Ma nisam ni ja u pocetku shvatio sta zele, al sam kasnije uvideo da su dobro uradili.
    Zasto se "klat" medjusobno?
    Srbi su dosli do resenja: Bolje da se Crnogrci odvoje i primaju od bogatih zemalja pomoc....neg da ih oni izdrzavaju.

  8. #608

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    Ovde treba 1 ovakav:
    Potražio sam nešto o Yukio Mishima-i i o njegovom delu "Patriotizam" iz kog je i film jedan snimljen sa istim imenom. Našao sam samo engleske tekstove, i to da se knjige njegove mogu kupiti i kod nas. Evo linkova, koga interesuje:

    http://www.kirjasto.sci.fi/mishima.htm

    http://www.midnighteye.com/reviews/yukoku.shtml

    I hvala na YouTube snimku. Poučno i za pogledati je...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  9. #609

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    A pitanje Crnogorske Pravoslavne Crkve? Pitaj i Udruženje "Krstaš" iz Lovćenca o dobrim odnosima. Po statistikama izbora za Crnogorsku Partiju je glasalo 1800 državljana Srbije.
    A pitaj i one o dobrim odnosima dole u Crnoj Gori. Pogledaj komente na B92 pred vaterpolo utakmicu na Olimpijadi između Srbije i Crne Gore za treće mesto.
    Ne razumem na šta misliš: kako su nasukali ceo svet?
    Jesu, isti su narod, ali dva plemena, i tako jedni su odlučili da se odvoje. Srbija u početku nije htela da prizna Crnu Goru, jel se sećaš?
    u poslednjih 50 godina od Srba su se odvojili Makedonci,Crnogorci,Muslimani(trenutno Bosnjaci),Jugosloveni (alal vera)...a sto se tice udruzenja Krstas,za njihov casopis OGANJ,licno pisem tekstove o istoriji,pa znam kako razmisljaju,i postuju moj srpski nacionalizam (ne sovinizam)...downlouduj neki od brojeva tog casopissa sa www.krstas.org.yu,pa ces videti....koji jos narod ima dva plemena?!...Hrvati?....Madjari?....daj dosta vise...inace,po informacijama Nenada Stevovica (KRSTAS) ima oko 60.000 deklarisanih Crnogoraca u Srbiji...zasto nisu glasali za njega?...veeeeliko pitanje...i ima i drugih izvora osim interneta...dosta vise sa wikipedijama i ostalim linkovima...istrazivanje podrazumeva nesto sasvim drugo...jednom prilikom sam na wikipediji napisao da su Srbi osnovali Istambul(iz zezanja)..i to je tamo stajalo skoro mesec dana...
    Poruku je izmenio felix, 23.08.2008 u 15:09

  10. #610

    01 Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    u poslednjih 50 godina od Srba su se odvojili Makedonci,Crnogorci,Muslimani(trenutno Bosnjaci),Jugosloveni (alal vera)...a sto se tice udruzenja Krstas,za njihov casopis OGANJ,licno pisem tekstove o istoriji,pa znam kako razmisljaju,i postuju moj srpski nacionalizam (ne sovinizam)...downlouduj neki od brojeva tog casopissa sa www.krstas.org.yu,pa ces videti....koji jos narod ima dva plemena?!...Hrvati?....Madjari?....daj dosta vise...inace,po informacijama Nenada Stevovica (KRSTAS) ima oko 60.000 deklarisanih Crnogoraca u Srbiji...zasto nisu glasali za njega?...veeeeliko pitanje...i ima i drugih izvora osim interneta...dosta vise sa wikipedijama i ostalim linkovima...istrazivanje podrazumeva nesto sasvim drugo...jednom prilikom sam na wikipediji napisao da su Srbi osnovali Istambul(iz zezanja)..i to je tamo stajalo skoro mesec dana...
    Kakve to ima veze sa ovom temom?


  11. #611

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    "Nikakva politika i koalicioni kompromisi ne dolaze u obzir po pitanju privatizacije NIS-a i izgradnje autoputa", naglasio je on.
    Каква штеточина, он би да спречава развој државе и изградњу аутопута, као и да оно што припада држави да стави у свој џеп.

    Само чекам да се Чанак дочепа војвођанске просвете, па почну деца да уче по програмима из Мађарске, као што су на Косову учила по програмима из Албаније. Или судства, па кад почне да поставља своје другаре криминалце на места судија...

    Ne znam dali ste primetili da ostavljate komentare tipa: "ovo je jedan od prvih koraka ka separatizmu Vojvodine..." A dali ste primetili to da je taj "prvi korak" (kako vi kažete, a kako ja ne mislim) predlog DS-a, a ne Čanka i LSV. Ako je po vašem, ko je sad taj ko se zalaže za separatizam u Vojvodini? DS?
    Војвођански ДСовци су сумњиви колико и Лички Социјадлемократи Војводине...

    Citat Elita kaže: Pogledaj poruku
    Zasto u Srbiji posle svakog problema nastaje novi problem?
    Зато што постоје људи који граде каријеру и зарађују новац тако што праве проблеме у Србији.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #612

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Ne vidim zašto treba stvarati problem tamo gde ga nema. Narod Vojvodine je rekao svoje na izborima i to mora da se poštuje. Podržao je politiku, ajmo reći Bojana Pajtića, a porazio je politiku Milorada Mirčića i to je amin. Pajtić je taj koji je napravio vojvođansku vladu i koji sprovodi politiku za koju je dobio mandat na izborima.
    Ne vidim takođe nikakav problem da Vojvodina dobije punu autonomiju, ali nikako samostalnost, jer sam protiv toga, alli nisam samo za puko prenošenje vlasti iz Beograda u Novi Sad da bi se zadovoljili nečiji apetiti.

    Volim je, jer svi smo iroki i obični kao ova ravnica...

  13. #613

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Prema radnoj verziji novog vojvođanskog statuta koji je pripremila Demokratska stranka, a u koju je Dnevnik imao uvid, Vojvodina se definiše kao autonomna pokrajina svih građana koji u njoj žive, u sastavu Republike Srbije, nastala na osnovu posebnih nacionalnih, istorijskih, kulturnih i drugih svojstava svoga područja, kao višenacionalna, višekulturna i višekonfesionalna demokratska evropska regija, integrisana u evropski poredak.
    Skupština Vojvodine je najviše predstavničko telo i nosilac normativne vlasti u APV. Ona će i dalje imati 120 poslanika kao i u aktuelnom Statutu. Nosilac izvršne vlasti biće pokrajinska vlada, a ne Izvršno veće, pošto je ocenjeno da je taj naziv anahron. Vojvođansku vladu činiće pokrajinski ministri i ona će moći da donosi pokrajinske uredbe.
    Novim statutom prvi put su regulisane institucije ombudsmana i Vojvođanske akademije nauka i umetnosti, koje su u međuvremenu ustanovljene. Novina ima i među pravnim aktima koje donose pokrajinski organi, pa će tako prvi put vojvođanski poslanici moći da donose pokrajinske zakonske odluke, a pokrajinska vlada pokrajinske uredbe.
    Predviđeno je i pravo Skupštine Vojvodine da uređuje nadležnosti u oblastima utvrđenim Ustavom Srbije, ali i da svojim privremenim odlukama uređuje pitanja od republičkog značaja o kojima nije donet zakon. Vojvodina, po ovom predlogu, može da uređuje pitanja od pokrajinskog značaja u oblastima prostornog planiranja, poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, turizma i ugostiteljstva, zaštite životne sredine, industrije i zanatstva, saobraćaja, prosvete, sporta, kulture, nauke, zdravstva i socijalne zaštite, javnog informisanja i drugim.
    Predlogom je ustanovljeno i pravo na formiranje razvojne banke Vojvodine radi podsticanja privrednog i društvenog razvoja Pokrajine. Pokrajina će moći i da predlaže mrežu sudova na svojoj teritoriji, te sudiju za Visoki savet sudstva, javnog tužioca u Državno veće tužilaca i kandidata za sudiju Ustvanog suda. U okviru međunarodne saradnje, uz pravo uključivanja u evropske i svetska udruženja regiona, predviđeno je i pravo Pokrajine da osniva predstavništva u inostranstvu radi promocije i unapređenja svojih privrednih, naučnih, obrazovnih, kulturnih i turističkih kapaciteta.
    Manjinskim nacionalnim zajednicama, uz stečena prava, garantuje se srazmerna zastupljenost u pokrajinskim organima i organizacijama. Uz to, novina je predlog za uvođenje saveta naroda i nacionalnih zajednica, kao posebnog tela Skupštine APV sastavljenog od jednakog broja poslanika koji se izjašnjavaju kao pripadnici većinske i kao pripadnici manjinskih zajednica.
    Ovim nezvaničnim predlogom DS-a predviđeno je i formiranje šest pokrajinskih upravnih okruga: u Bačkoj, sa sedištima u Subotici i Somboru, u Banatu, sa sedištima u Kikindi, Vršcu i Zrenjaninu, i u Sremu, sa sedištem u Sremskoj Mitrovici.
    U radnoj verziji statuta preuzeta je ustavna odredba po kojoj budžet APV iznosi najmanje sedam procenata budžeta Srbije, od kojeg će se tri sedmine koristiti za finansiranje kapitalnih rashoda. Pitanje imovine definisano je odredbom po kojoj su u javnoj svojini APV sve pokretne i nepokretne stvari utvrđene zakonom i statutom, a pre svega stvari u javnoj svojini koje koriste organi APV i javne službe čiji je ona osnivač.
    preuzeto sa: www.vojvodina.com

    Ako želimo decentralizaciju države, ovo bi morao biti prvi korak.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #614

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Свакога дана у сваком погледу све више напредујемо ....
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  15. #615

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    ...eto jos ministara za izdrzavanje.....

Strana 41 od 87 PrvaPrva ... 31394041424351 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •