Напад на Србију преко Војводине - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 84
  1. #46

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat Inspektor Nagib kaže: Pogledaj poruku
    Зато што је Војводина - Србија.
    Војводина може имати односе са остатком Србије, са централном владом... али не са Србијом.
    Slušaj sebe, po tebi grad Niš ne može da ima odnose sa Srbijom..
    Upravo sam ti u svim postovima naglasio da je Vojvodina deo Srbije. Ali pošto je njen deo, pošto ima autonomiju, i to je u Ustavu Srbije - može imati odnose sa Srbijom...

    Čak i ako se nekome ne dopada da Vojvodina ima autonomiju, trenutno to mora da prihvati kao činjenicu, a protiv činjenica je uzaludno govoriti, barem je to tako u pravnoj državi...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  2. #47

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    ...a protiv činjenica je uzaludno govoriti, barem je to tako u pravnoj državi...
    Cemu onda dalja polemika,Vojvodina je srpska,i to je cinjenica...a protiv cinjenica je uzaludno govoriti...bar u "pravnoj" drzavi....a "odnos" je rec koja moze da se upotrebi na bezbroj nacina....
      Vrh

  3. #48

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Cemu onda dalja polemika,Vojvodina je srpska,i to je cinjenica...
    Ali moraš da isključiš ekskluzivitet. Vojvodina pripada meni isto koliko i bilo kom mom komšiji u čijoj biografiji piše "rodio se u Vojvodini, odrastao u Vojvodini, živeo u Vojvodini". Isto tako svako od nas, koji potpadamo pod gornji opis, bez obzira na naciju ima više prava na Vojvodinu nego bilo koji Srbin koji je svoj život vezao za Niš, Banjaluku ili Čikago.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.
      Vrh

  4. #49

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ali moraš da isključiš ekskluzivitet. Vojvodina pripada meni isto koliko i bilo kom mom komšiji u čijoj biografiji piše "rodio se u Vojvodini, odrastao u Vojvodini, živeo u Vojvodini". Isto tako svako od nas, koji potpadamo pod gornji opis, bez obzira na naciju ima više prava na Vojvodinu nego bilo koji Srbin koji je svoj život vezao za Niš, Banjaluku ili Čikago.
    Nije to nikakav ekskluzivitet...nemoj da menjas teze...pominjala se pravna drzava,a to je pravni poredak....nije ekskluzivitet da je Sicilija Italijanska,iako je svakog gradjanina koji u njoj zivi...znaci gledamo drzavno-pravno,a ne emotivno....to i pise u biografiji tvojih komsija...drzavljanin Srbije....
      Vrh

  5. #50

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Pisalo i državljanin Jugoslavije... Dali zakletvu, pevali i bratimili-jedinili se. Pa sad svi pljuju po njoj.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.
      Vrh

  6. #51

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Pisalo i državljanin Jugoslavije... Dali zakletvu, pevali i bratimili-jedinili se. Pa sad svi pljuju po njoj.
    Pisalo i Austro-ugarska pa ne pise vise....znaci ipak se ispod one biografije koju si naveo krije separatizam...
    Znamo mi to...
      Vrh

  7. #52

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Pisalo i Austro-ugarska pa ne pise vise....znaci ipak se ispod one biografije koju si naveo krije separatizam...
    Znamo mi to...
    Ono Srbi behu separatisti u Turskoj i Austrougarskoj?
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.
      Vrh

  8. #53

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Slušaj sebe, po tebi grad Niš ne može da ima odnose sa Srbijom..
    Upravo sam ti u svim postovima naglasio da je Vojvodina deo Srbije. Ali pošto je njen deo, pošto ima autonomiju, i to je u Ustavu Srbije - može imati odnose sa Srbijom...
    Проблем настаје кад неки људи покушају да представе Војводину као државу и злоупотребљавају то, дакле покрајина има право на односе са републичком влашћу исто колико има и Ниш, Београд, Лесковац итд, дакле то је нормална комуникација највишег државног апарата са нижим деловима своје апаратуре! Дакле Војводина је нижи облик владавине Републике Србије на локалном тј. покрајинском нивоу, испод покрајине су окрузи а затим општине, и окрузи и општине имају исто као и покрајина: предедника скупштине, скупштину, грб, заставу, средства али имају обавезе према Републици исто као и покрајина, порез мора да се плаћа и тачка! У САД је најбитнији део федералне управе - пореска служба, а за утају пореза се добијаји казне и до 20 година затвора! Дакле, сви плаћамо 18% ПДВ + разно разни порези (екстрапрофит, итд...) Републици тј републичкој администрацији и у то се не сме задирати! Судство, одбрана, порези, образовање, царине су искључиво у надлежности Републике Србије која је УНИТАРНА и без федералних јединица!Све остало су само манипулације и играње чанка и братије ... а и само смо видели скоро да је Чанак још једна продана душа за фотељу! Дакле само манипулација... Дакле, да резимирам слово закона- Аутономна покрајина Војводина је само нижи (покрајински) облик владавине Републике Србије на једном делу територије Србије! Амен...

    Ono Srbi behu separatisti u Turskoj i Austrougarskoj?
    А Турска и Аустро Угарска уопште нису били окупатори ... поготову Турци ))

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

  9. #54

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Vojvodina ne može da ima isti nivo prava na odnose sa centralnom vlašću kao Niš, Beograd, Niš, jer, kao što i sam kažeš, nalazi se na višem nivou od njih. Sa druge strane, okruzi su potpuno veštačka tvorevina vlasti i ne može se upoređivati sa ostalim nivoima, jer vlast u opštini, gradu, pokrajini i republici je birana (poslanici, skupštine,...), a okruzi su nametnuti/postavljeni od strane države. Pod dva, Vojvodina nije nivo vladavine RS na delu teritorije, jer je ne bira Srbija, već građani Vojvodine. Ona spada u lokalne samouprave, tj. regije.
    A o tome ko je okupator je malo teže govoriti, jer mi volimo da verujemo da su Srbi sad, pre 100 godina i pre 1000 godina isto. Ako ćemo tako onda su i Srbi okupatori, okupirali su rimske provincije...
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.
      Vrh

  10. #55

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Богами од Београда и нема нека већа права ... а ни еконмски није баш боља ... Београд има посебан закон, статут као војводина, секретеријате који имају позамашне буџете, спорове са Републиком ....

    Ја сам рекао да је Војводина први нижи облик владавине Србије, а затим иду окрузи, општине итд, Београд је у истом нивоу као и Војводина, мада можда мало бољем јер је ипак главни град и све паре иду тамо!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

  11. #56

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ono Srbi behu separatisti u Turskoj i Austrougarskoj?
    Ili ovi behu okupatori....a sad ti odgovara pravni poredak koji Vojvodina ima...a porices da je u Srbiji...procitaj sam svoje postove od onog prvog na ovoj temi, pa do poslednjeg...poklapas sam sebe i neverovatno zamenjujes teze....mislio sam da ces pored Rimljana pomenuti i Krapinske praljude...ali sreca nisi....
      Vrh

  12. #57

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ono Srbi behu separatisti u Turskoj i Austrougarskoj?
    Каква логика
    Сепаратисти у сопственој окупираној земљи? О геније... ти мора да гласаш за Чанка редовно.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  13. #58

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Проблем настаје кад неки људи покушају да представе Војводину као државу и злоупотребљавају то, дакле покрајина има право на односе са републичком влашћу исто колико има и Ниш, Београд, Лесковац итд, дакле то је нормална комуникација највишег државног апарата са нижим деловима своје апаратуре! Дакле Војводина је нижи облик владавине Републике Србије на локалном тј. покрајинском нивоу, испод покрајине су окрузи а затим општине, и окрузи и општине имају исто као и покрајина: предедника скупштине, скупштину, грб, заставу, средства али имају обавезе према Републици исто као и покрајина, порез мора да се плаћа и тачка! У САД је најбитнији део федералне управе - пореска служба, а за утају пореза се добијаји казне и до 20 година затвора! Дакле, сви плаћамо 18% ПДВ + разно разни порези (екстрапрофит, итд...) Републици тј републичкој администрацији и у то се не сме задирати! Судство, одбрана, порези, образовање, царине су искључиво у надлежности Републике Србије која је УНИТАРНА и без федералних јединица!
    Sve je ovo u redu... ali ovo posle ostavi po strani, jer sad sam ja tu, a ne Čanak i bratija.. shvataš?

    Све остало су само манипулације и играње чанка и братије ... а и само смо видели скоро да је Чанак још једна продана душа за фотељу! Дакле само манипулација... Дакле, да резимирам слово закона- Аутономна покрајина Војводина је само нижи (покрајински) облик владавине Републике Србије на једном делу територије Србије! Амен...
    Nisam napisao ništa protiv ovoga, samo je neko pokušao da me (opet) okrivi za separatizam... a ja sam samo potegao za razgovor o uzrocima i platformama napada na Srbiju. Neki misle da je dobra platforma za to Vojvodina. A ja mislim da ako neko hoće da napada Srbiju, onda ima za to povoljnije platforme. O ovome sam u ranijem komentu pisao, i pomenuo odnos Vojvodine prema "privrednicima" i "biznismenima" Srbije (kao državno-teritorijalne celine sve sa Vojvodinom; Kosmet je trenutno posebna "privredno-biznismenska" sfera, da ne kažem: tamo gospodari druga mafija..), naročito Beograda. Pa su neki pokušali da izvrnu moje reči, kao da sam rekao nešto u smislu: "imaš Vojvodinu posebno i imaš užu Srbiju protivničku Vojvodini". Ali, ne ja to nisam rekao. Hvala, ako ste pročitali..
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  14. #59

    Напад на Србију преко Војводине

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Ili ovi behu okupatori....a sad ti odgovara pravni poredak koji Vojvodina ima...a porices da je u Srbiji...procitaj sam svoje postove od onog prvog na ovoj temi, pa do poslednjeg...poklapas sam sebe i neverovatno zamenjujes teze....mislio sam da ces pored Rimljana pomenuti i Krapinske praljude...ali sreca nisi....
    Jedno je ono što je faktičko stanje, drugo je šta je realno moguće, treće šta bi bilo najbolje, a nešto sasvim četvrto šta bih ja želeo. Ne govorim uvek o istom, zato te to i zbunjuje.
    Meni ne odgovara položaj koji ima u Srbiji, kao ni tendencija da se on i dalje pogoršava, a Vojvodina koristi za slikanje... Isto tako, i ono što joj se zvanično dozvoljava, na mala vrata se onemogućava.
    Uostalom, veoma me zadivlljuje koliko daleko se neki vraćaju nalazeći jednakost sa sadašnjim Srbima. Ne bi me iznenadilo kada bi neko našao i da su krapinski ljudi ugnjetavali goloruki Srpski narod, ili da su baš oni bili Srbi, pravoslavci

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Каква логика
    Сепаратисти у сопственој окупираној земљи? О геније... ти мора да гласаш за Чанка редовно.
    Zavis iz kog ugla gledaš. U Istanbulu su uvereni da je Otomanska imperija srpska otadžbina. Pa sad...

    A nikada nisam glasao za nekog političara, već za program, a nekada i protiv nečega.
    Poruku je izmenio Mish, 20.11.2008 u 19:51 Razlog: spajanje uzastopnih poruka
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.
      Vrh

  15. #60

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Zavis iz kog ugla gledaš.
    Из да не кажем ког угла.
    Ајде размисли мало пре него што почнеш да пишеш свашта.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Не волим у Војводини...
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.03.2012, 23:02
  3. Деца се не разумеју, нека уче мађарски
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.01.2012, 23:45
  4. Српско Војводство
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 22.01.2012, 09:42
  5. Имена места у Војводини
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.05.2010, 11:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •