Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41
  1. #1

    Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Ova tema je, priznajem, kontratema onoj čiji je naziv "Čime se osvaja Carstvo božje - srcem ili jezikom?".
    Više puta sam postavio komente na toj temi, i na koje se niko nije obazirao. Ti moji komenti su ukratko bili ove sadržine: Carstvo Božje se ne osvaja. Ono se dobije iz milosti Božje.

    E, upravo o tome je ova tema: o milosti Božjoj. O suverenosti Božjoj, što znači da Božju volju čovek ničim ne može usloviti.
    Da li ste ikad osećali tu milost, za koju znate da nikad ne možete dati ništa, što Bog već nema...?

    Ovo jeste kontratema, ali ne da bih kontrirao stavovima drugih, nego jednostavno, pošto se na onoj drugoj temi malo govori o milosti, postavio sam ovu temu, da eto, ima i o ovome...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  2. #2

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Ova tema je, priznajem, kontratema onoj čiji je naziv "Čime se osvaja Carstvo božje - srcem ili jezikom?".
    Više puta sam postavio komente na toj temi, i na koje se niko nije obazirao. Ti moji komenti su ukratko bili ove sadržine: Carstvo Božje se ne osvaja. Ono se dobije iz milosti Božje.

    Pa dobro, možda je reč "osvaja" prejaka za one koji pod njom podrazumevaju neko osvajanje silom, nasiljem ili kojekakvim spletkarenjem.
    Meni je lično ova reč "osvaja", ekvivalentna sa rečju "zaslužuje"! Dakle, "čime se zaslužuje Carstvo Božije" ?
    Analogno tome, rekli bi : "Čime mladić zaslužuje-osvaja srce devojke" ili "čime sportista zaslužuje-osvaja pehar/medalju" ... itd itd....
    Znači, Carstvo Božije se zaslužuje-osvaja... pa se dobija iz milosti/pravednosti Božije.

    O suverenosti Božjoj, što znači da Božju volju čovek ničim ne može usloviti.
    Naravno.
    Nismo mi stvorili Boga pa da uslovljavamo kao da smo bogovi. Nego je Bog stvorio nas, i iz prevelike ljubavi dao nam slobodnu volju...
    Medjutim čovek se danas ponaša upravo suprotno. Čovečanstvo se ponaša onako kako je sotona saopštio/lagao Adamu: "Nećete vi umreti! Postaćete kao bogovi" ... Nažalost, Adam mu je poverovao. Posledice su vidljive i pogubne....po nas, naravno.....


    Da li ste ikad osećali tu milost, za koju znate da nikad ne možete dati ništa, što Bog već nema...?
    Milost Božija se oseća i vidljiva je svuda. Da nemamo tu beskonačno veliku i nadasve trpeljivu Božiju milost, kojom nas Bog obasipa, već odavno bi svi bili uništeni, istrebljeni, sa sve planetom i celokupnim svemirom!
    Pogrešno je shvatanje da mi nikada Bogu ne možemo ništa dati, a da Bog to već nema!
    Ooo itekako imamo da damo. Imamo da damo sebe, da damo svoj život Bogu u ruke a ne sotoni, da svoju dušu saćuvamo ispravnim i moralnim životom, poštujući zakone koje nam je Bog uspostavio, kako bi je mogli vratiti Gospodu. Da, Bog nema nas. I Bog nas neće imati, ako mu mi sami nepružimo ruku. U suprotnom, pripadamo sotoni.....i konačnom uništenju....

    "Bog je stvorio tako veliki kamen, koji ni On sam ne može podići. Taj kamen je čovek"

    Više puta sam postavio komente na toj temi, i na koje se niko nije obazirao
    Ne ne ne ... ....
    Ponekad se "slaganje" poistovećuje sa "neobaziranjem" .... pa ispadne tako

  3. #3

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    Pa dobro, možda je reč "osvaja" prejaka za one koji pod njom podrazumevaju neko osvajanje silom, nasiljem ili kojekakvim spletkarenjem.
    Meni je lično ova reč "osvaja", ekvivalentna sa rečju "zaslužuje"! Dakle, "čime se zaslužuje Carstvo Božije" ?
    Analogno tome, rekli bi : "Čime mladić zaslužuje-osvaja srce devojke" ili "čime sportista zaslužuje-osvaja pehar/medalju" ... itd itd....
    Znači, Carstvo Božije se zaslužuje-osvaja... pa se dobija iz milosti/pravednosti Božije.

    Ne ne ne ... ....
    Ponekad se "slaganje" poistovećuje sa "neobaziranjem" .... pa ispadne tako
    Ne možeš srce devojke ili pehar da staviš u istu ravan sa Carstvom Božjim, jer jedne stvari, pojmovi su konačni, a Carstvo Božje beskonačno.
    Tako da se ne može reći za Carstvo božje, da je osvojivo. Ni srce devojke se ne dobija iz milosti, tako da osvajanje/zasluga ne ide zajedno sa milošću.
    Milost je bezuslovljiva i zavisi od suverene odluke Boga. A zasluga i ono što se sa njom osvaja se upravo zasniva na ispunjavanju određenih uslova.
    Carstvo Božje se ne može osvojiti. Sinhedrin iz doba Isusa je razmišljao baš na taj način - Carstvo Božje može da se stekne samo zaslugom. A Isus je rekao, da niko ne može ka Ocu, nego samo preko njega. Dakle zasluga je samo Isusova za naš udeo u Carstvu Božjem. A on je uslov zasluge skupo platio - svojim životom.
    Dakle, po meni Božja milost briše sve ljudske pokušaje zasluživanja spasenja.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  4. #4

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Ne možeš srce devojke ili pehar da staviš u istu ravan sa Carstvom Božjim, jer jedne stvari, pojmovi su konačni, a Carstvo Božje beskonačno.
    Ko je stavio devojačko srce ili pehar u istu ravan sa carstvom Božijim?

    Ta dva primera se odnose na slikoviti prikaz reči-->"osvojiti/zaslužiti" .... I na ništa drugo!
    Kako sam shvatio, tema je pokrenuta upravo zbog "problematične" reči: "osvojiti" , a nemamo spora oko toga kako to učiniti, odnosno zaslužiti

    Milost je bezuslovljiva i zavisi od suverene odluke Boga.
    Da. Samo bih opet napomenuo, radi pravilnijeg razumevanja, da izmedju suverenosti i pravednosti Božije--> stoji apsolutni znak jednakosti.
    Bog je suveren, ali je i apsolutno pravedan!
    Bog se ne ponaša mimo onih principa koje je uspostavio za čoveka. Ili kako ti kažeš: "uslovio". Bog ne gazi svoj princip, pa da sad izbriše čovekovu 'slobodnu volju' koju mu je dao, jer se čovek odmetnuo i odbacio Boga tom istom slobodnom voljom.
    Da pojednostavim: Bog nam daje slobodnu volju da izaberemo kako ćemo živeti. Ćovek odabira da odbaci Boga Stvoritelja, i da živi samostalno, vodjen nevidljivom sotoninom palicom. Bog pogleda i kaže: "aha, nisu odabrali mene i moje životne zakone, daj da im izbrišem slobodnu volju i sve ih vratim".
    Ali Bog to ne radi, ne radi jer je bezgranično pravedan. I pored patnji koje trpi, gledajući hiljade godina kako se njegova deca svadjaju i ubijaju medjusobno, odbacujući i psujući sopstvenog Oca Stvoritelja..... Bog ostaje pravedan i dosledan sopstvenim principima.
    Isto tako, Bog nam pokazuje i dokazuje da se svi zakoni mogu držati i ispuniti. Isus je ispunio sve Božije principe i zakone!
    Dakle, kakva god bude Božija "suverena" odluka, ona neće biti pogrešna ili neispravna...ona će biti apsolutno pravedna.

    Dakle, po meni Božja milost briše sve ljudske pokušaje zasluživanja spasenja.
    Božija milost briše sve ljudske (ne)pokušaje zasluživanja spasenja......dajući novu šansu .....

    I to je ono što je Isus platio---> nova šansa za spasenje.

    Isus gine na krstu otkupljujući ljudske grehe, ali ne da sad svi grešimo kolko hoćemo i kako hoćemo! Nego zarad dobijanja nove šanse da se popravimo primajući Njega , Božije zakone i principe . . .

  5. #5

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Ova tema je, priznajem, kontratema onoj čiji je naziv "Čime se osvaja Carstvo božje - srcem ili jezikom?".
    Više puta sam postavio komente na toj temi, i na koje se niko nije obazirao. Ti moji komenti su ukratko bili ove sadržine: Carstvo Božje se ne osvaja. Ono se dobije iz milosti Božje.

    E, upravo o tome je ova tema: o milosti Božjoj. O suverenosti Božjoj, što znači da Božju volju čovek ničim ne može usloviti.
    Da li ste ikad osećali tu milost, za koju znate da nikad ne možete dati ništa, što Bog već nema...?

    Ovo jeste kontratema, ali ne da bih kontrirao stavovima drugih, nego jednostavno, pošto se na onoj drugoj temi malo govori o milosti, postavio sam ovu temu, da eto, ima i o ovome...
    Ako si vec konstatovao da je sve volja Bozija, zasto koristis termin "milost" ?
    Bog kreira, Bog ne bira, "milost" predstavlja izbor.
    Sve sem smrti je nagrada.

    piter

  6. #6

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ako si vec konstatovao da je sve volja Bozija, zasto koristis termin "milost" ?
    Bog kreira, Bog ne bira, "milost" predstavlja izbor.
    Sve sem smrti je nagrada.

    piter
    Kako to misliš "zašto koristim termin milost"? Pa, logično je da sve zavisi od Boga, pa tako i milost. Od Boga zavisi, hoće li se nad nekim umilostiviti ili ne. I Bog dakako bira, u tome je suština njegove suverenosti.

    No, on je istovremeno i pravedan, pa tako je i u milosti pravedan. Tu se uklapa žrtvovanje Isusa.

    Bog jeste suveren, ne može se usloviti, ali može se predviditi šta mu se sviđa, a šta ne. Pročitaj knjigu proroka Jone, tu ti je na delu i nedokučivost Božjih odluka za čoveka, ali sve je to ipak pravedno na kraju.

    "Sve sem smrti je nagrada." - istina, ali to je ona vrsta nagrade za koju ne moraš ništa da uradiš, jer zasluga za dobijanje nagrade nije i ne može biti tvoja. Tu nagradu čovek dobija besplatno, ali čovek mora da zna da je neko ipak platio za tu nagradu - Isus. Zato, nagrada ne sme da se primi olako.

    A ima tu nešto.. ipak neki "uslov".. "nagrada", odnosno milost treba i da se prihvati. Uz prihvatanje milosti čovek istovremeno priznaje da zavisi od Boga, i da je u Njegovim rukama, i istovremeno još i polaže svoj život u ruke Boga.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  7. #7

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Biog je Diktator. On nam govori šta da radimo, da bi smo dobili tu milost, i opet čak iako uradimo sve što treba, on bira da li će nam dati tu milost ili ne. Ma da. Da li to ikome zvuči fer ili logično. Bog, ako hoće, može narediti ljudima da ratuju ili čine preljubu, čak iako je on prethodno zapovedio da je to zabranjeno. Bog je licemer. I to od najgore vrste. I sve što on radi, pravda se tinme što je on iznad nas, i da sve to ima neku dobru svrhu. Ne verujem ja u to.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  8. #8

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Kako to misliš "zašto koristim termin milost"? Pa, logično je da sve zavisi od Boga, pa tako i milost. Od Boga zavisi, hoće li se nad nekim umilostiviti ili ne. I Bog dakako bira, u tome je suština njegove suverenosti.

    No, on je istovremeno i pravedan, pa tako je i u milosti pravedan. Tu se uklapa žrtvovanje Isusa.

    Bog jeste suveren, ne može se usloviti, ali može se predviditi šta mu se sviđa, a šta ne. Pročitaj knjigu proroka Jone, tu ti je na delu i nedokučivost Božjih odluka za čoveka, ali sve je to ipak pravedno na kraju.

    "Sve sem smrti je nagrada." - istina, ali to je ona vrsta nagrade za koju ne moraš ništa da uradiš, jer zasluga za dobijanje nagrade nije i ne može biti tvoja. Tu nagradu čovek dobija besplatno, ali čovek mora da zna da je neko ipak platio za tu nagradu - Isus. Zato, nagrada ne sme da se primi olako.

    A ima tu nešto.. ipak neki "uslov".. "nagrada", odnosno milost treba i da se prihvati. Uz prihvatanje milosti čovek istovremeno priznaje da zavisi od Boga, i da je u Njegovim rukama, i istovremeno još i polaže svoj život u ruke Boga.
    Konacno osoba sa kojom moze da se civilizovano komunicira.
    Radi se o spasenju, Bog kreira gresnike, od kojih ce samo ove koji zive danas
    da spase, i oni ce postati bas kao i on - vecni. Sve ostale je vec pobio, ili ce da ih pobije. Bog ne bi bio pravedan da je milostiv prema jednom gresniku, a
    nemilostiv prema drugom. Muslimani nazivaju Boga - milostivim.

    Kakvu pravednost vidis u zrtvovanju Isusa, kad je Isus bio bezgresan ?

    Isus je deo Boga koji je zrtvovan da bi ti i ostali bili spaseni kroz Isusa
    (Hrista-istinu)
    Biblija opisuje 6000 Bozije kreacije kroz rec/Hrista, sve sto vidis kreirano oko tebe, je kreirano zahvaljujuci reci/Hristu. Hrist je Carstvo nebesko koje ima
    6000 rok trajanja. Proroku Isaiji je dato prorocanstvo o Novom nebu, Novoj zemlji, u kojoj rec/Hrist/Duh ne postoji (Isaija 65:17-25)
    Opet, razmisli, Bog je kreirao sve, "svidjanje" predstavlja - izbor, izbor ukida
    perfekciju. Nema kod Boga ljudskih emocija, ljubav je energija koja stvara sve,
    nedostatak ljubavi prouzrokuje smrt/unistenje.
    Jezik kojim je pisan Stari Zavet/Zakon i Prorocanstva, je nadahnuce ljudi koji su bili na emotivnom nivou, na kom su bili (od Mojsija do Danijela).
    Uopste ne shvatam gde u Joni vidis "nedokucivost Bozije volje" ?
    On mu je rekao sta da uradi, ovaj je pobegao, bio kaznjen, i nateran da uradi sta mu je prvi put bilo receno. Taj prorok je upravo dao primer da volja Bozija
    ne moze da se manipulise, sa snaznom parabolom o Isusovoj smrti i dizanju iz mrtvih. Sto je najbolje opisano u Hosea 6:2 (ja mislim da je to Osija na Srpskom, nemam stari zavet na Srpskom) " After two days he will revive us;
    on the third day he will restore us,
    that we may live in his presence."
    Opet itebejac (imam brata od tetke u Sr.Itebeju) nema "prihvatanja", posto nema "odbijanja", niko ne moze da odbije ili prihvati smrt, ili zivot vecni.

    Lepo si rekao "sve je to ipak pravedno na kraju" posto covek nema "izbora",
    niti ima sansu da negoduje, svi koji negoduju ce svakako zavrsiti na groblju.

    To sto si rekao na kraju je takodje istina koju je Isus rekao u Jovan 12:25
    " Ko voli svoj život - upropašćuje ga, a ko mrzi svoj život na ovom svetu - sačuvaće ga za večni život."
    Ko zivi na "Ego tripu" i "slobodnoj volji", umrece, a onaj (kao ti) sto shvata
    Boziju volju (kroz Hrista, naravno) preci ce u besmrtnost, kao i sto ovaj ne prilicno autentican prevod kaze - sacuvace ovaj zivot (nece ga izgubiti).

    Isus je to isto objasnio i u Jovan 11:26 " I svaki, koji živi i veruje u mene, neće umreti doveka; veruješ li to?

    Ekstremno je vazan deo "koji zivi" posto grobovi ne zive.
    Postoji samo duhovna smrt u Hristu/istini.

    jos jednom impresioniran sam tvojim rezonovanjem, na ovim prostorima, to je dasak svezeg vetra !

    piter

  9. #9

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Gunslingeru dete, tvoje apsolutno pravo je da ne veruješ u Boga i da veruješ u bilo šta što želiš, u vampire, vukodlake, gunslingera i Stephena Kinga....ali imaj malo poštovanja radi onih koji veruju i koji su pobožni.
    Nazivati Boga diktatorom i licemerom, više je nego podlo i bezobrazno. Ali delimično te opravdava tvoja zelenost, tvoja mladost i neiskustvo. Besan si, ali nisi jedini, mnogo mladih ljudi tvoje generacije je besno, razočarano i nesrećno. Razlozi su mnogobrojni i ima ih puno, ali svi su ovozemaljske prirode i potiču direktno od čoveka i njegovog delovanja. Bog sa tim nema ama baš ništa. Sve je čovek sam sebi zakuvao i posledice su vidljive iz generacije u generaciju.
    Ima još neko ko je Boga nazivao nepravičnim, i da mu je oduzeo privilegije koje je imao, a to je sotona......
    Zato te molim, da ubuduće biraš reći kada uzimaš Božije ime u bilo kom kontextu.

    Hvala.

  10. #10

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Biog je Diktator. On nam govori šta da radimo, da bi smo dobili tu milost, i opet čak iako uradimo sve što treba, on bira da li će nam dati tu milost ili ne. Ma da. Da li to ikome zvuči fer ili logično. Bog, ako hoće, može narediti ljudima da ratuju ili čine preljubu, čak iako je on prethodno zapovedio da je to zabranjeno. Bog je licemer. I to od najgore vrste. I sve što on radi, pravda se tinme što je on iznad nas, i da sve to ima neku dobru svrhu. Ne verujem ja u to.
    Bog je mnogo gori od bilo kog diktatora poznatog coveku, i sat na kome tvoj zivot otkucava je u njegovim rukama. Groblja su puna ljudi koji mrze diktatore.
    Jedino mi nije jasno sta ces ti da uradis ako ne budes mogao da umres, i zivot ti postane nesnosna patnja, a eutanazije nema ni od korova.
    I to ce sve trajati jedan dan ili hiljadu godina, sto prakticno znaci da,
    kada bi ziveo hiljadu godina, ceo bi ti zivot stao u jedan dan.

    To nije rekao moj prijatelj Cane iz Brejkersa nego neki Jovan u nekakvom
    "Otkrovenju" u 20-toj glavi.

    piter

  11. #11

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Radi se o spasenju, Bog kreira gresnike, od kojih ce samo ove koji zive danas da spase, i oni ce postati bas kao i on - vecni. Sve ostale je vec pobio, ili ce da ih pobije. Bog ne bi bio pravedan da je milostiv prema jednom gresniku, a
    nemilostiv prema drugom.
    Čoveče šta to pričaš ovde?
    Bog kreira grešnike i spasiće samo ove koji danas žive, a sve ostale je pobio ??!?

    Pa kome je Isus pričao i u kom vremenu je živeo? Po tebi ispada da su svi oni koji su prihvatili Hrista još pre 2000 godina, pobijeni !!?? Jer privilegiju na spasenje imaju samo ovi grešnici danas ?!?
    Ne mogu da verujem --> da ovakva razmišljanja i hula uopšte postoje!

    Bog je pravedan! I milostiv je prema svakom grešnom čoveku koji se pokaje i zaiska svim srcem oprost i pomilovanje!

    pera :
    Hrist je Carstvo nebesko koje ima 6000 rok trajanja.
    Neverovatno.
    Kakav rok trajanja?
    Pa nije Carstvo nebesko prehrambeni proizvod pa da ima rok trajanja!
    Ono što ima svoj početak i kraj to je čovekovo bitisanje u grehu, na ovoj planeti. A kada će biti kraj niko ne zna niti treba da zna. Jer Bog da je hteo da to znamo, rekao bi nam kroz Sveta Pisma, kao što nam je objavio kada je bio početak stvaranja. Ono što nam je dalje obljavljeno je da kraj stiže sa Hristovim drugim dolaskom. A tada Isus neće doći kao jagnje, nego kao lav, da se obračuna sa nevaljalstvom, bezbožništvom, lopužama, ubicama, silovateljima, mučiteljima, kurvarima, narkomanima i ostalim ološom ovoga sveta...Dok će pravedni biti apsolutno zaštićeni, zato jer je i Bog naš pravedan!

    pera :
    Isus je to isto objasnio i u Jovan 11:26 " I svaki, koji živi i veruje u mene, neće umreti doveka; veruješ li to?

    Ekstremno je vazan deo "koji zivi" posto grobovi ne zive.
    Postoji samo duhovna smrt u Hristu/istini.
    Kakav si ti manipulator, nemam reči.
    Neverovatno. Treba da te je sram što činiš to što činiš....stvarno ne znam(znam) koja te to sila vuče i tera da ovako izvrćeš i manipulišeš Isusovim rečima. Užas je jedina reč kojom se opisuje tvoja delatnost.

    citiraču prvo tvoj text, pa zatim rečenicu koja je predhodila :

    (Jovan 11:26)

    26 I nijedan koji živi i veruje mene neće umreti vavek. Veruješ li ovo?


    a rečenica pre :

    (Jovan 11:26)

    25 A Isus joj reče: Ja sam vaskrsenje i život; koji veruje mene ako i umre živeće.

    Dakle? Ako i umre živeće!

    O čemu ti onda ovde pričaš? Da ne kažem neku drugu reč....za pričati.....

  12. #12

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Gunslingeru dete, tvoje apsolutno pravo je da ne veruješ u Boga i da veruješ u bilo šta što želiš, u vampire, vukodlake, gunslingera i Stephena Kinga....ali imaj malo poštovanja radi onih koji veruju i koji su pobožni.
    Nazivati Boga diktatorom i licemerom, više je nego podlo i bezobrazno. Ali delimično te opravdava tvoja zelenost, tvoja mladost i neiskustvo. Besan si, ali nisi jedini, mnogo mladih ljudi tvoje generacije je besno, razočarano i nesrećno. Razlozi su mnogobrojni i ima ih puno, ali svi su ovozemaljske prirode i potiču direktno od čoveka i njegovog delovanja. Bog sa tim nema ama baš ništa. Sve je čovek sam sebi zakuvao i posledice su vidljive iz generacije u generaciju.
    Ima još neko ko je Boga nazivao nepravičnim, i da mu je oduzeo privilegije koje je imao, a to je sotona......
    Zato te molim, da ubuduće biraš reći kada uzimaš Božije ime u bilo kom kontextu.


    Hvala.

    Ono sto sam rekao je moje vidjenje stvari. Nisampokushavao nikoga da uvredim ili bilo shta. Samo sam rekao shta mislim. I kako se to meni chini. Nisam besan, ali sam prochitao bibliju i puno stvari koje sam video tamo su bile potpuno nelogichne. Bog je chesto bio kontradiktoran samom sebi. Zabrani preljubu, a jednom choveku naredi da prevari svoju zenu sa slushkinjom. Naredi jevrejima da ratuju, a pre toga je naredio "ne ubij". A "slushaj boga ili cesh goreti u vatrama pakla" meni zvuchi poprilichno diktatorski. Nikad nisam rekao nishta za sotonu, niti sam satanista, ako ti je to palo na pamet (A verujem da jeste). Ja samo posmatram sve objektivno, a ne ochima slepe vere.

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Bog je mnogo gori od bilo kog diktatora poznatog coveku, i sat na kome tvoj zivot otkucava je u njegovim rukama. Groblja su puna ljudi koji mrze diktatore.
    Jedino mi nije jasno sta ces ti da uradis ako ne budes mogao da umres, i zivot ti postane nesnosna patnja, a eutanazije nema ni od korova.
    I to ce sve trajati jedan dan ili hiljadu godina, sto prakticno znaci da,
    kada bi ziveo hiljadu godina, ceo bi ti zivot stao u jedan dan.

    To nije rekao moj prijatelj Cane iz Brejkersa nego neki Jovan u nekakvom
    "Otkrovenju" u 20-toj glavi.

    piter
    Chitao sam bibliju, vishe puta, i nema potrebe za otrovnim sarkazmom.

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Čoveče šta to pričaš ovde?
    Bog kreira grešnike i spasiće samo ove koji danas žive, a sve ostale je pobio ??!?

    Pa kome je Isus pričao i u kom vremenu je živeo? Po tebi ispada da su svi oni koji su prihvatili Hrista još pre 2000 godina, pobijeni !!?? Jer privilegiju na spasenje imaju samo ovi grešnici danas ?!?
    Ne mogu da verujem --> da ovakva razmišljanja i hula uopšte postoje!

    Bog je pravedan! I milostiv je prema svakom grešnom čoveku koji se pokaje i zaiska svim srcem oprost i pomilovanje!
    Dakle mozesh da uradish bilo shta, ali ako se ISKRENO POKAJESH onda puj pike ne vazi? Zanimljivo. Ajde da svi ubijamo lazemo krademo pa da se onda pokajemo i budemo spaseni, jer je pokajanje karta za raj bezobriza na sva zlodela koja pochinish u zivotu. Da li to ikome zvuchi pravedno? Meni ne.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  13. #13

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    To nije rekao moj prijatelj Cane iz Brejkersa...
    Koliko znam,a dobro znam,Cane ne deli tvoje misljenje....

  14. #14

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Nisam besan, ali sam prochitao bibliju i puno stvari koje sam video tamo su bile potpuno nelogichne. Bog je chesto bio kontradiktoran samom sebi. Zabrani preljubu, a jednom choveku naredi da prevari svoju zenu sa slushkinjom. Naredi jevrejima da ratuju, a pre toga je naredio "ne ubij". A "slushaj boga ili cesh goreti u vatrama pakla" meni zvuchi poprilichno diktatorski.
    Lepo je što si pročitao Bibliju, ali to istovremeno ne podrazumeva da si je i razumeo.
    Uostalom, niko ni neočekuje od tebe da sa 16 god. shvatiš i razumeš ono o čemu se, i način na koji se --> govori/propoveda kroz Bibliju....Nisam je ni ja razumeo sa 16..... ...eh, da.....

    Ubuduće kada klasifikuješ i tumačiš odredjene dogadjaje iz Biblije, kao npr. ovo sa sluškinjom i naredbama da jevreji ratuju(što je inače ortodoksna laž), molio bi te da postaviš tačan citat, koja je glava i koji je stih!. Jedino tako možeš dobiti adekvatan i pravi odgovor. I da se naš razgovor ne svede na rekla-kazala i pričam ti priču

    Dakle mozesh da uradish bilo shta, ali ako se ISKRENO POKAJESH onda puj pike ne vazi? Zanimljivo. Ajde da svi ubijamo lazemo krademo pa da se onda pokajemo i budemo spaseni, jer je pokajanje karta za raj bezobriza na sva zlodela koja pochinish u zivotu. Da li to ikome zvuchi pravedno? Meni ne.
    I gle, stvarno, kada ti to tako predstaviš/izokreneš/pogrešno protumačiš, e onda to stvarno ne zvuči pravedno
    Šta znači : "iskreno pokajanje"?
    Da li si nekada imao bilo kakvo iskustvo "iskrenog pokajanja" za bilo šta što si u životu uradio? bilo kakva sitnica? Ako si imao(u šta slabo sumnjam zbog tvoje mladosti) da li si opet to isto radio? Ili si prestao da činiš delo zbog kojeg si se iskreno pokajao.
    Vidi, nije iskreno nešto što ne ide iz dubine srca i dubine samog čovekovog bića...ti možeš rećima, a čak i mislima da kažeš "kajem se". Pitanje je koliko je to stvarno iskreno? Da li je to pokajanje samo do sledeće prilike?
    Mi možemo da lažemo druge, možemo da lažemo i sebe, ali Boga nikada ne možemo slagati!

    Ali, ajde da okrenemo pitanje i situaciju--> Da li si ti imao prilike da oprostiš -nekada - nešto - nekome?
    Ili--> da li bi mogao nekome koga voliš da oprostiš i najveću doživljenu/ nanesenu bol od strane tog nekog?
    Znači, neko koga voliš ti je naneo bol i povredio te, pao je na kolena i moli te za oproštaj....Da li bi mu oprostio?
    Tako isto i Gospod. Božije srce nije tvrdokorno i kameno, ono je otvoreno za sve ljude koji ga iskaju i traže. Božija ljubav je trpeća i beskonačna za naša poimanja.

    Dakle, ne možemo činiti zlodela koja si naveo, jer sud na zemlji je -> zatvor i robija(pakao), a na nebu -> ognjeno jezero(pakao) i smrt.

  15. #15

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Lepo je što si pročitao Bibliju, ali to istovremeno ne podrazumeva da si je i razumeo.
    Uostalom, niko ni neočekuje od tebe da sa 16 god. shvatiš i razumeš ono o čemu se, i način na koji se --> govori/propoveda kroz Bibliju....Nisam je ni ja razumeo sa 16..... ...eh, da.....

    Ubuduće kada klasifikuješ i tumačiš odredjene dogadjaje iz Biblije, kao npr. ovo sa sluškinjom i naredbama da jevreji ratuju(što je inače ortodoksna laž), molio bi te da postaviš tačan citat, koja je glava i koji je stih!. Jedino tako možeš dobiti adekvatan i pravi odgovor. I da se naš razgovor ne svede na rekla-kazala i pričam ti priču



    I gle, stvarno, kada ti to tako predstaviš/izokreneš/pogrešno protumačiš, e onda to stvarno ne zvuči pravedno
    Šta znači : "iskreno pokajanje"?
    Da li si nekada imao bilo kakvo iskustvo "iskrenog pokajanja" za bilo šta što si u životu uradio? bilo kakva sitnica? Ako si imao(u šta slabo sumnjam zbog tvoje mladosti) da li si opet to isto radio? Ili si prestao da činiš delo zbog kojeg si se iskreno pokajao.
    Vidi, nije iskreno nešto što ne ide iz dubine srca i dubine samog čovekovog bića...ti možeš rećima, a čak i mislima da kažeš "kajem se". Pitanje je koliko je to stvarno iskreno? Da li je to pokajanje samo do sledeće prilike?
    Mi možemo da lažemo druge, možemo da lažemo i sebe, ali Boga nikada ne možemo slagati!

    Ali, ajde da okrenemo pitanje i situaciju--> Da li si ti imao prilike da oprostiš -nekada - nešto - nekome?
    Ili--> da li bi mogao nekome koga voliš da oprostiš i najveću doživljenu/ nanesenu bol od strane tog nekog?
    Znači, neko koga voliš ti je naneo bol i povredio te, pao je na kolena i moli te za oproštaj....Da li bi mu oprostio?
    Tako isto i Gospod. Božije srce nije tvrdokorno i kameno, ono je otvoreno za sve ljude koji ga iskaju i traže. Božija ljubav je trpeća i beskonačna za naša poimanja.

    Dakle, ne možemo činiti zlodela koja si naveo, jer sud na zemlji je -> zatvor i robija(pakao), a na nebu -> ognjeno jezero(pakao) i smrt.

    Ne znam tachan stih ili poglavlje jer to ne pamtim, ali ako pretrazim sigurno cu naci, pa ti javiti. ALi verujem da ti znash na koji deo mislim (chak iako ja ne znam tachan stih).
    Da pokajao sma se za neke stvari i nisam ih vishe radio, ali to nije moja poenta. Moja poenta je da, ako chovek uradi razna zlodela, pa se na kraju zivota pokaje, da li on josh uvek treba biti kaznjen za to shto je uradio? Po mom mishljenu, trebalo bi, jer pokajanje to nem oze tek tako da izbrishe, makar bilo i iskreno i pravo.
    Mogu da oprostim smao osobama kojima zao shto su mi uradile to shto su uradile. Ne moraju da padnu na kolena, ali ako im u ochima i glasu prepoznam da zale zbog toga shto su uradili, oprosticu im. Ostalima, ne mogu da oprostim.

    U vezi toga da je bozja ljubav beskonachna......narod koji ga je najvishe poshtovao je pretrpeo najvece muke u istoriji chovechanstva. Mislim, naravno na Jevreje. POchev od njihovog robovanja, lutanja po pustinji, ratovanja u bozje ime, pa sve do pokolja u Drugom Svetskom ratu. TO mi nije logichno, ni najmanje. (Naravno, ti cesh sad raci da je to radio da bi ih iskushao i odvojio prave vernike od nevernika, ali opet mi ne zvuchi logichno da muchish nekoga koga volish).

    Toliko od mene.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pomagajte ko Boga vas molim
    Autor NickPA u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 27.04.2017, 21:54
  2. Da li može postojati pravda bez postojanja Boga?
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 27.07.2010, 20:38
  3. S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...
    Autor love hunter u forumu Politika
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 11.05.2010, 12:35
  4. A da smo za boga odabrali ženu?..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.12.2008, 00:40
  5. Mi imamo svoga boga, ime mu je Bodiroga
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.06.2007, 19:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •