Slučaj "Miladin Kovačević"...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 20
  1. #1

    Slučaj "Miladin Kovačević"...

    Miladin Kovačević je rođen 15. juna 1987. Osnovnu školu u Kuli završio je sa odličnim uspehom. Kažu da je bio retko talentovan učenik, kako za nauku tako i za sport. Godine 2001. upisao je Sportsku gimnaziju u Beogradu, gde je takođe bio odličan učenik, da bi se tri godine kasnije upisao na Katoličku višu školu u Vašingtonu. Tamo je ponovo ostvario izvanredne rezultate u sportu i u učenju, pa je dobio punu stipendiju za studije na univerzitetu Bingemnton u državi Njujork. U košarkaškom timu univerzitetskog kluba Birkets igrao je kao centar, ali je prošle godine povredio kičmu i prestao s treninzima.


    Troje muslimana koje je Miladin štitio promenili su iskaz i okrivili njega za ono zašta su oni krivi.Tvrdim da MInja nije udario Amerikanca

    BEOGRAD - Miladin - Minja Kovačević, student druge godine političkih nauka na univerzitetu Bingemnton u Njujorku, postao je svetski poznat nakon što je njegovo izručenje SAD zbog učešća u kafanskoj tuči tražila lično senatorka Hilari Klinton, supruga bivšeg predsednika Amerike Bila Klintona. Minjin otac Petar Kovačević u intervjuu za Kurir kaže da je dobro što je za njegovim sinom objavljena Interpolova poternica, jer se na taj način vidi koliki su moć i snaga onih koji progone njegovog sina, koji je u samoodbrani udario američkog studenta jevrejske nacionalnosti Brajana Štajnbauera.

    - Brajan je te večeri bio pod dejstvom droga i alkohola. Prišao je Melisi, devojci Sanela Softića, muslimana poreklom iz Bosne, i uhvatio je za zadnjicu. Nakon toga je izbila tuča u kojoj je Brajan glavom udario Sanela. Moj sin je trenutak kasnije prišao i razdvojio ih.

    Ta devojka tvrdi da je Miladin najmanje četiri puta pesnicom udario Brajana. Neki mediji prenose i da ga je šutirao nogama u glavu dok je ležao?
    - Kada nakon četrdeset dana pokušavate da se vadite iz situacije u kojoj ste, imate pravo da govorite u svoju korist šta god želite. Ali pogledajte šta su u prvom zapisniku rekli.

    Šta je rečeno?
    - Ono što je moj sin rekao u prvom zapisniku. On nije taj koji je tukao Brajana.

    Neki mediji prenose da je Melisa dobrovoljno igrala s Brajanom i tako isprovocirala sukob?
    - Čuo sam da je Brajan nju uhvatio za grudi i za zadnjicu, nakon čega je počela da vrišti i da se brani. Potom je Brajan udario u glavu Sanela, a onda su se oni potukli. Minja je pritrčao i razdvojio ih, rekao je: "Ovo nije mesto za nas, hajdemo napolje". Dok je izlazio, Brajan mu je pritrčao i s leđa ga udario u glavu dva-tri puta. Kako se Minja okrenuo, verovatno ga je nehotice udario podlakticom. Brajan je od udarca pao, a Minja ga više nije udarao. Potom je Softić pritrčao i šutirao Brajana u glavu dok je ležao.

    Vaš sin, znači, od početka tvrdi da nije udario Brajana u glavu?
    - Znate li šta bi bilo s njim da ga je udario četiri puta?! I da ga je jednom udario ozbiljno, to bi bila katastrofa... Ne, moj sin je uvek bio izričit da Brajana nijednom nije udario u glavu.

    Ko je onda izjavio da je Sanel Softić šutirao Brajana u glavu dok je ležao?
    - To je Melisa izjavila. Ona je tada počela da viče: "Sanele, šta učini, zašto si to uradio?" To piše u policijskom izveštaju, ako nije prepravljen. Znate, oni su pet puta davali različite iskaze.

    Ko? Mislite na Sanela, Melisu i Edina?
    - Da.

    Šta je s Miladinovom pravnom zaštitom u SAD?
    - Kao i svi studenti, on je imao pravo na besplatnu pravnu zaštitu pravnika koji zastupaju taj univerzitet, ali mu je u trenutku kada je uhapšen to pravo ukinuto. Amerikanci mu čak nisu omogućili ni da ga zastupa advokat po službenoj dužnosti. On je prema zakonima SAD bio maloletan kada su ga uhapsili, pa su bili dužni da obaveste roditelje da je u istražnom zatvoru. Međutim, mi smo morali preko prijatelja da ispitujemo šta se dogodilo, jer je Minji u zatvoru bilo zabranjeno čak i da telefonira.

    Bili ste na razgovoru u američkoj ambasadi. Šta su vam tamo rekli?
    - Na fin način nam je stavljeno do znanja da će ga staviti na poternicu FBI i da će imati problema čitavog života.

    Da li su vam Amerikanci nudili neku nagodbu, recimo da se Miladin preda, a da mu za uzvrat izreknu manju zatvorsku kaznu?
    - Ne, samo su pokušavali da nas ubede da će Minja dobiti fer suđenje ako se vrati.

    Da li ste im skrenuli pažnju da je vaš sin maltretiran u zatvoru?
    - Mislim da im je bilo veoma neprijatno kada smo im to rekli. Ne kažem da se to dešava svima, ali naš sin je tamo prošao pakao. Govorili su mu da je srpsko smeće i da će biti likvidiran u zatvoru. Rekli su mu da je već određen zatvorenik koji treba da ga ubije.

    Odakle vam 100.000 dolara, koliko je plaćena kaucija za Miladinov izlazak iz zatvora?
    - Pozajmljivali smo novac na sve strane. Neki moji prijatelji i familija su čak uzeli i kredite.

    ************************************************** *************
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Slučaj "Miladin Kovačević"...

    Joj malecka tebi je bas dosadno a i ja ovde dangubim sa tobom.I za Miladina mislim isto sto mislim i za Uroša,ako je za...o,neka robija.U sportu sam i oko sporta ceo život pa i sada i znam i pricu od sportista iz njegovog razreda iz Sportske Gimnazije.I ti da si je cula manje bi se gurala da ga branis ovde.Ne kazem da je kriv,mozda i nje ali je fakat da je siledžija od 130 kg koji je maltretirao koga je mogao,a mogao je(par sirotih tenisera je zapamtilo skolovanje sa Miladinom).Citiram njegovog skolskog druga,vrhunskog sportistu i reprezentativca:"Ne znam dali ga je udario ali ako jeste on je isao na to da ga ubije,taj ne ume da meri i kontroliše snagu...".Smanji gas malo,ima i normalnih momaka koji ne lemaju murove onako i kolege prebijaju zbog,navodno,mažnjavanja za dupence.
    Ako je z....o neka robija a izgleda da jeste.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Slučaj "Miladin Kovačević"...

    jadan Miladin......jedva skupise tih 100 iljada......znam neke koji nisu uspeli a imaju bolesno dete......


    moRRReee......govnjiva motka..........
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Slučaj "Miladin Kovačević"...

    Jebiga! (ups, izvin'te)

    Ovaj, khm, ispade da najgori olos ima pravo da radi sta mu se cefne, a da pritom niko ne sme ni prstom da ga takne. Nece da moze.

    Ako je prebio momka, ima da odgovara za to. Pred nasim, ili pred Americkim sudom. Meni je svejedno. Moze da deli celiju sa Urosem, sto se mene tice.

      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Slučaj "Miladin Kovačević"...

    Ocigledno je da je ne umem da zapocnem neku normalnu temu
    tako da mi je i MIladin promasen slucaj...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Slučaj "Miladin Kovačević"...

    Da mu skupimo i neke pare za josh steroida ? Ako to shto je trso nije bio "roid rage" ne znam shta je ...

    Ocigledno je da je ne umem da zapocnem neku normalnu temu
    tako da mi je i MIladin promasen slucaj...
    Joksi, jebga, nije svako u zatvor dospeo greshkom, nije svako ko je "nash" obavezno zzrtva, i nije sve shto nije nashe automatski pogreshno i za mrzznju.
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Slučaj "Miladin Kovačević"...

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    jadan Miladin......jedva skupise tih 100 iljada......znam neke koji nisu uspeli a imaju bolesno dete......


    moRRReee......govnjiva motka..........
    Podržavam,al' za sve učesnike tuče

    Miladina ne poznajem lično,i zapravo ne znam šta se tamo desilo, ali poznajem mu oca,čak mogu reći jedan od boljih ljudi koje znam,i veoma mi je žao što ga je sve ovo snašlo.Ovo kažem kao roditelj pre svega.

    Da zakon treba da se poštuje -treba,da je cela stvar isuviše ispolitizovana-jeste...ceo svet je ogrezao u nasilju i kriminalu,a ovde se radi o tuči...za koju je sigurno postojao neki razlog već kada je došlo do nje...valjda.

    Dakle nasilje bilo kog oblika inače ne podržavam osim u slučaju motke...pomenute
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Slučaj "Miladin Kovačević"...

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Podržavam,al' za sve učesnike tuče

    ceo svet je ogrezao u nasilju i kriminalu,a ovde se radi o tuči...za koju je sigurno postojao neki razlog već kada je došlo do nje...valjda.
    ovde se ne radi o tuci....obicna tuca medju klincima se zavrsi modricama....ovde se radi o nekontrolisanom besu ciji je epilog koma.....
    jedan nabildovani i steroidima nakljukani majmun je necijeg sina tukao do besvesti...

    (ocigledno je na steroidima,zar ne?imam bratance,veslace,vrhunske sportiste....njihova gradja je nesto sasvim drugo...)

    jos nesto
    da se Miladin nasao u komi da li bi to njegov otac nazvao tucom ili pokusajem ubistva?
    zivo me zanima


    dete je dete
    rodimo ga,negujemo,volimo,investiramo u njegovu buducnost,bdimo nad njim i stojimo iza njega
    pa ipak
    postoje neke zivotne situacije kad treba postaviti svoje dete preko puta stola i reci mu da je vreme da odradi ono sto ste ga ceo zivot ucili,da treba biti svestan sopstvene odgovornosti u stvarima koje cini
    e to je roditelj
    Poruku je izmenio believer, 22.04.2009 u 19:38
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Slučaj "Miladin Kovačević"...



    izmedju ove dve slike bi trebalo da bude jedno 10 godina vezzbanja. Obzirom da ima 21u, prva mu je iz osnovne shkole... (apropo steroida)

    Ne znachi da roditelji ishta i znaju, a razumljivo mi je da ga brane pa shta god.

    Dalje ne bih nishta insinuiRo da me ne bi Minja nehotice podlakticom...
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Slučaj "Miladin Kovačević"...

    @ 'Lebac,na netu ima more sličnih fotki,koje meni kao laiku deluju poput fotomontaže,inače dečko je visok na oca,a za druge insinuacije ne želim da tvrdim ništa,jer nisam upućena.Fakat je da su ga Ameri prikazali u najgrđem svetlu,a znamo svi koliko je moćna njihova propaganda inače.

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ovde se ne radi o tuci....obicna tuca medju klincima se zavrsi modricama....ovde se radi o nekontrolisanom besu ciji je epilog koma.....
    jedan nabildovani i steroidima nakljukani majmun je necijeg sina tukao do besvesti...
    Epilog je jasan nažalost...a niko ne pominje razloge ni uzrok...taj nečiji sin je verovatno mirno sedeo i sve se dogodilo iz čistog mira?

    Da se razumemo odmah,ne branim niti podržavam...jer što vidiš u svetu,nadaj se u veku.

    jos nesto
    da se Miladin nasao u komi da li bi to njegov otac nazvao tucom ili pokusajem ubistva?
    zivo me zanima
    Ne želim da govorim u ičije ime osim u svoje,evo možete pogledati koga zanima šta njegovi roditelji imaju da kažu.

      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Slučaj "Miladin Kovačević"...

    sudeci po izghledu i tom nabilidisovanoscu sasvim je moguce da je to uradio.ali ne verujem da je bilo iz chista mira bilo je priche da je on branio devojku svog druga a da ju je shtajnhauer pipao tako da je s te strane opravdano a taj shtajnhauer ako se ne varam je neki narkoman
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Slučaj "Miladin Kovačević"...

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    @ 'Lebac,na netu ima more sličnih fotki,koje meni kao laiku deluju poput fotomontaže,inače dečko je visok na oca,a za druge insinuacije ne želim da tvrdim ništa,jer nisam upućena.Fakat je da su ga Ameri prikazali u najgrđem svetlu,a znamo svi koliko je moćna njihova propaganda inače.
    takve nabildovane majmune covek moze da vidi svaki dan.....ne pijem pricu o fotomontazi
    predstavili ga Am,eri u najgrdjem svetlu?
    kako bi mi predstavili nekog da je obrnut slucaj? kako mi u medijima predstavljamo Siptare? mozda je Hasim Taci jedan fin,dusevan covek,patriota i rodoljub samo a mi ga nagrdismo....

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Epilog je jasan nažalost...a niko ne pominje razloge ni uzrok...taj nečiji sin je verovatno mirno sedeo i sve se dogodilo iz čistog mira?
    taj sin se zadevao
    jel to razlog da ga ovako nekontrolisano prebije?
    sta treba da ti neko kaze da ti poludis i izgubis granicu?

    poenta je u nekonmtrolisanom besu
    za to postoje psihijatri i ustanove za lecenje
    za mene je mladi Kovacevic,dika srpskog naroda jedan psihic....i sjebao je neciji zivot u Americi,sjebao je zivot svojih roditelja,sjebao je zivot tog diplomate ,sjebao je budzet Srbije
    i naposletku,sjebao je i svoj zivot
    ali to poslednje je najmanje bitno

    mrzim dripce

    maksimilijan kaže:
    sudeci po izghledu i tom nabilidisovanoscu sasvim je moguce da je to uradio.ali ne verujem da je bilo iz chista mira bilo je priche da je on branio devojku svog druga a da ju je shtajnhauer pipao tako da je s te strane opravdano a taj shtajnhauer ako se ne varam je neki narkoman
    a mislim da je taj Amerikancic i Zidov.....a mozda je i latentni peder.....a mislim i da podrzava Kosovo ....

    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Slučaj "Miladin Kovačević"...

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    @ 'Lebac,na netu ima more sličnih fotki,koje meni kao laiku deluju poput fotomontaže,inače dečko je visok na oca,a za druge insinuacije ne želim da tvrdim ništa,jer nisam upućena.Fakat je da su ga Ameri prikazali u najgrđem svetlu,a znamo svi koliko je moćna njihova propaganda inače.
    Znamo. Tachno, Ameri nemaju pardona za njega, ali nisu mogli da montiraju zzive slike koje je nasha tv objavila i da uchine da svaka slika na netu od 8000, kolko nadje google, mora da ga hvata iz poluprofila kako bi stao u kadar...



    Ono shto jeste karakteristika steroida, a to je bash gotovo nesrazmeran razvoj. U Americi su steroidi gotovo norma...

    Simptomatichno mi je i ono naglashavanje "troje muslimana", verovatno je tako "pitkije"...

    U svakom sluchaju, ne verujem da su sami djuskali u diskoteci.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 22.04.2009 u 20:22
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Slučaj "Miladin Kovačević"...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Simptomatichno mi je i ono naglashavanje "troje muslimana", verovatno je tako "pitkije"...

    .
    pa decko je politicki korektan......zamisli,oni su muslimani,al` njemu to nije bilo bitno,on je skocio da pomogne....


    e zemljo .................
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Slučaj "Miladin Kovačević"...

    americhka propaganda na delu


    inache u ovim novinama su napisali da je kovachevic neonacista i da je shtajnhauera prebio zato shto je jevrejin
    Poruku je izmenio maksimilijan, 22.04.2009 u 20:32
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 17:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 09:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 07:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •