Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu - Strana 11
Strana 11 od 13 PrvaPrva ... 910111213 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 151 do 165 od ukupno 191
  1. #151

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Super Sokice.

    Ti trpiš duvanski dim da bi bila sa koleginicama. A njima je toliko stalo do tebe da ih baš briga da li tebi taj dime smeta ili ne.
    Izem ti takve drugarice.


    Ne vidim u čemu je tu problem, ja sama, svesno, svojom voljom idem sa njima u deo kafića gde je dozvoljeno pušenje i ne žalim se...želim samo da pričam sa njima...isto tako i kada dođu kod mene kući, uvek im ponudim pepeljaru i znaju da se neću buniti i žaliti...to se Sunny zove tolerancija prema svima...pa ako možete biti tolerantni prema raznim paradama, možete biti tolerantni i prema pušačima...

    Nisam napomenula, i sama sam 'povremeni' pušač, kada je dobro društvo tu, muzikica, piće i sl. Nekada sam bila Turčin po pitanju cigareta, sada se samo kontrolišem, a na poslu NIKADA ne zapalim...

    Ne vidim šta je loše u tome što ja idem sa koleginicama na 'jednu uz kaficu' (kako smo to nazvali), ako ću ja to vreme mnogo lepše i opuštenije provesti nego sedeći sama u praznoj kancelariji bez duvanskog dima
    Prema tome, sve je stvar da li ti smeta dim i da li zaista imaš razumevanja prema prijateljima pušačima ili ne...

  2. #152

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Nažalost, ako uporedimo sa zemljama u okruženju (da ne zalazimo u Evropu), cigarete nisu još uvek nisu luksuz.
    Jesu luksuz bez obzira na cenu. I alkoholna pića su luksuz, nisu potreba i ima ih za smešno malo novca u prodavnicama.

    Umesto da nas država isteruje na ulice, možda bi bilo mnogo bolje da poveća cene duvanskih proizvoda. Uvedite dodatne poreze, takse, šta već bilo, čovek se najbolje odvikava preko novčanika. Udarite na duvansku industriju nekim drugim merama. Zabranite je, recimo. Nego, lepo je ubirati blagodeti što duvanska industrija postoji i ne udarati na nju, nego na uživaoce nikotina.
    Prva stvar, država te ne tera na ulicu. Ako nema prostorije za pušenje obratiš se poslodavcu, a on opet nije dužan da ti obezbedi prostoriju. Ti svesno izlaziš napolje, sada što to nerado činiš to je drugo. Drugo, prohibicija ništa ne rešava i samo povećava šverc i kriminal, a to verujem nikome ne treba. Duvanska industrija ja već pravila presiju na državne organe do sada i iskreno malo sam bio skeptičan da će ovakve odredbe zakona ikada stupiti na snagu obzirom na duvanski lobi u Srbiji, ali avaj

    Dajte nam mogućnost da plaćamo takse, poreze i akcize i da budemo ravnopravni sa onima što ne vade dupe iz kola ili sa industrijom. Pa da i mi budemo nužno zlo.
    A kako zamišljaš da pušači budu nužno zlo? Ja mogu bez duvana ali bez industirje i transporta ne mogu, niti bilo ko može. Zašto da baš pušači budu društveno povlašćena kategorija? Što recimo nudisti ne bi uživali privilegiju da u zabaviše ili samoposlugu ulaze kao od majke rođeni pa da ih svi gledaju onako gologuze? Mislim tupavo je poređenje ali što su sada pušači Bogom dani pa da se njima išta podređuje?

    Nismo kao društvo sposobni da sprečimo zagađenje npr. u Pančevu, ali jesmo da isteramo pušače na ulice.
    Društveno licemerje preko diskriminacije ljudi.
    Nismo mi sposobni mnogo šta, ali to nije argument.

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku


    Ne vidim u čemu je tu problem, ja sama, svesno, svojom voljom idem sa njima u deo kafića gde je dozvoljeno pušenje i ne žalim se...
    E! To je taj moment, šta ćemo sa onima koji ne svojom voljom udišu tuđi duvanski dim? Što su oni dužni da se izlažu nečijem dimu?



  3. #153

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Sa pojedincima nismo trebali da delimo ni kafic.
    Eto sedecemo u kaficu za pusace.



    A vi nepusaci udisite *cist* vazduh.

    U drugom kaficu.
    Poruku je izmenio lado, 14.11.2010 u 01:55
    Najveca vlast je vladati sobom.

  4. #154

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    E! To je taj moment, šta ćemo sa onima koji ne svojom voljom udišu tuđi duvanski dim? Što su oni dužni da se izlažu nečijem dimu?
    Pa opet me ne čitate skroz...sve što sam rekla...

    Do jesenas su postojale POSEBNE kancelarije za nepušače i posebne za pušače, pa je bio tvoj izbor gde ćeš se odmoriti i popiti kafu. Tada sam pre sama birala ovu drugu kancelariju jer su tamo bile moje drugarice...A oni kojima je smetao dim, boravili su sami u onoj kancelariji sa čistim vazduhom

  5. #155

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    Pa opet me ne čitate skroz...sve što sam rekla...

    Do jesenas su postojale POSEBNE kancelarije za nepušače i posebne za pušače, pa je bio tvoj izbor gde ćeš se odmoriti i popiti kafu. Tada sam pre sama birala ovu drugu kancelariju jer su tamo bile moje drugarice...A oni kojima je smetao dim, boravili su sami u onoj kancelariji sa čistim vazduhom
    Ma ok je to u vezi kancelarija, ja sam pravio osvrt na kafiće, nismo se razumeli. Ne kažem... i ja sam uvek bratu ponudim i donesem pepeljaru kada mi dođe u kuću sa porodicom jer njemu hoću da dozvolim da me dimi i prema njemu imam drugačiji stepen tolerancije nego prema nekome anonimusu koji me dimi u kafiću. Druga stvar je kada postoji izbor, kafić, radno mesto nebitno. Loše je kada nema izbora i ne mogu da biram da li ću biti dimljen ili ne. Ja lično mogu da trpim duvanski dim, ali sa poznanicima uvek biram manje zadimljen deo prostorije, jer mi je prijatnije bez dima. Ovime se te stvari rešavaju, da ne moram da bežim od duvanskog dima nego ću da sednem u nepušački deo gde hoću. A pušači u svoj deo i svi smo srećni. Nema dela za pušače? Pa jbga... do sada nije bilo dela za nepušače pa nikome ništa.



  6. #156

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Pa jbga... do sada nije bilo dela za nepušače pa nikome ništa.

    Sa ovim se potpuno slazem, do sada zaista nije bilo dela za nepusace..

    Grozim se kada vidim da se pusi u prostoriji gde su deca..kada roditelji dime u kuci bez pardona i tiruju ta malena pluca..grozim se kada vidim trudnicu sa cigaretom, da prostite, u dupe bih joj je nabila..
    Nije fer kad pusaci nemaju obzira prema nepusacima i dime ih na svakom koraku..pa da vole dim i nepusaci bi pusili, zar ne..
    I bas zbog tog nemanja obzira pusaca prema nepusacima, u potpunosti podrzavam ovaj zakon..

    Inace, pusac sam dvadeset godina ( sa dve pauze zbog trudnoca) i za sad nemam nameru da prestanem..u supstvenoj kuci od kako imam decu sama sam uvela zakon o zabrani pusenja i uopste se ne osecam ugrozenom ovim zvanicnim zakonom..meni niko ne brani da pusim, ali mi brani da trujem i one koji ne puse..i to je po meni skroz ok..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  7. #157

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku

    Grozim se kada vidim da se pusi u prostoriji gde su deca..kada roditelji dime u kuci bez pardona i tiruju ta malena pluca..grozim se kada vidim trudnicu sa cigaretom, da prostite, u dupe bih joj je nabila..


    Nemam toliki pusacki staz, kao Aiko pusim zadnjih pet, sest godina.
    Ali imam obzira prema deci i nepusacima.
    I prosto mi je neprijatno da zapalim, pred ljudima, koji ne puse i u kuci u kojoj se ne pusi.

    Ja ne znam sta je nasa vlast htela da uradi, sprovodjenjem ovog zakona.
    U zemlji, gde nemamo pristojna primanja, gde mnogo bitniji zakoni trebaju da se donesu.
    U zemlji, koja nema mleka u rafovima i ima toliku stopu nezaposlenosti.
    Zemlji, kojoj je privreda na izdisaju, zemlji , kojoj preti bankrot i totalni kolaps,oni se bave zabranam pusenja i najstrozim merama sprovodjenja tog zakona.

    I ok bi mi to bilo da smo mi Svajcarska, koja je sredjena drzava.
    Pa lupi cenu cigareta i porez na luksuz, paklica nek bude pet eura, pa ko moze i zeli neka pusi.
    Mene vise nervira to sto se drzava bori protiv pusaca, kao da su najveci neprijatelji, nego protiv kriminalaca.I sva ta halabuka oko pusenja/nepusenja.

    Hocemo u Evropu?
    Onda se moramo civilizovati, prihvatiti gayove,prava nepusaca( u cemu se slazem, jer mi pusaci imamo izbor, kao i ne pusaci) i sijaset drugih stvari,ali cemo ziveti na poslednjoj lestvici, na rubu egzistencije.

    Zakon, kao zakon, postujem.
    Ako neko je nepusac, ko sam ja da njemu namecem, moju strast, koja njemu ne prija?
    Samo sto je zakon donet u totalno pogresnom vremenu, gde su mnogo alarmantniji zakoni zanemareni, a oni se bore sa pusacima i gayovima.


  8. #158

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Nema dela za pušače? Pa jbga... do sada nije bilo dela za nepušače pa nikome ništa.

    Da se ne bi ponavljali, potpisujem svaki post @Turkmenbashi, logicno nepusac sam

    Suma sumarum, ne vidim bilo kakvu diskrininaciju u ovom zakonu (slican postoji vec godinama, ali sad je red da se zaista primenjuje), lepo rece jedan covek u TV anketi - "Pusac sam, volim da pusim, ali ne smeta mi sto je na poslu zabranjeno pusenje, jer neko mozda voli da seta u donjem vesu, pa u donjem vesu ne ide na posao. Zna se kakav je kodeks oblacenja za posao.... ovo je samo jos jedna stavka kodeksa ponasanja na poslu, izmedju ostalog"->
    Kod kuce, medju 4 zida svako radi sta, kada i kako hoce, na javnom mestu postoje(jace) pravila

    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 15.11.2010 u 20:13 Razlog: kod za sliku ispravljen
    Lako cu,ako je do mene.........

  9. #159

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Meni nije jasna jedna stvar kod tih novo-nastalih prava. Sada npr. setam ulicom sa upaljenim duvanom i prolazim pored niza radnji,u okviru od 5 metara,a pravilo je da se u okviru od 50 metara bilo kod radnog objekta zabranjeno da se pusi,sta ja tu treba da uradim? Treba li da merim 50 metara od svakog radnog objekta i da na toj izmerenoj tacki(sredini) stanem da ispushim? Ili to vazi samo ako si zaposlen? Ako vazi samo za zaposlene onda je apsurdno! Sta sad zaposlen izadje napolje na vazduh,a ja mu tuda prodjem s upaljenom cigarom,jer on jadan ne moze da zapali dok ne proseta 50metara?
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  10. #160

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    Meni nije jasna jedna stvar kod tih novo-nastalih prava. Sada npr. setam ulicom sa upaljenim duvanom i prolazim pored niza radnji,u okviru od 5 metara,a pravilo je da se u okviru od 50 metara bilo kod radnog objekta zabranjeno da se pusi,sta ja tu treba da uradim? Treba li da merim 50 metara od svakog radnog objekta i da na toj izmerenoj tacki(sredini) stanem da ispushim? Ili to vazi samo ako si zaposlen? Ako vazi samo za zaposlene onda je apsurdno! Sta sad zaposlen izadje napolje na vazduh,a ja mu tuda prodjem s upaljenom cigarom,jer on jadan ne moze da zapali dok ne proseta 50metara?
    Ne postoji to pravilo o "50 metara"!
    Slobodno puši na ulici.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #161

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    pusac sam
    kutija,kutija i po dnevno,znaci - ovisnik
    ali ja nemam nista protiv zakona
    smatram to sansom da lakse ostavim cigarete
    kad si u prostorijama gde se ne pusi nekako ti je lakse da se i ti suzdrzis
    druga stvar ja kad ja ne smem da zapalim a ovaj do mene vari jednu na drugu....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #162

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Ovaj zakon me je bash poterao da ostavim cigarete i to sam i uradio, 4 dana nisam zapalio i nesto ne osecam neku nervozu, cak sta vise lepse se osecam.
    Tako da zakon nije uopste losh..
    Samo sto su malo vise zakasnili sa tim zakonima o ochuvanju zivotne sredine..
    Sad kad se ozonski omotach nachisto unistio i kad svakoga dana tone i tone leda padne u vodu, a voda sve veca i vishlja...sad kao daj da cuvamo ovo sto smo unistili...

  13. #163

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Ae sa lichnim primerom: ne zapalim cigaretu u prevoznim sredstvima, ni u objektima kulture, ni u necijem domu sa malom decom, ni u domu nepusaca cak i kad mi 'dozvole' - necu iz principa! Jbt. ne zapalim ni u dnevnoj sobi rodjene majke (odem na verandu, ili zimi, u letnju kuhinjicu). Ali, ne radi se o tome! Cigarete NISU zakonom zabranjene....da jesu, bila bi druga prica. OK '4 zida', ali zaposleni covek provodi vise vremena van tih 4 zida, i ako za vreme osmocasovnog radnog vremena ima prava na jednu pauzu ...da se fizicki, i bitnije, psihicki relaksira, onda za nesto, cija upotreba nije ilegalna ne treba da bude 'proterana' (onemogucena). ..............ps. necu prestati da pusim zbog zakona, ali verovatno cu biti prinudjena zbog finansijskog 'momenta'.

  14. #164

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku
    Ae sa lichnim primerom: ne zapalim cigaretu u prevoznim sredstvima, ni u objektima kulture, ni u necijem domu sa malom decom, ni u domu nepusaca cak i kad mi 'dozvole' - necu iz principa! Jbt. ne zapalim ni u dnevnoj sobi rodjene majke (odem na verandu, ili zimi, u letnju kuhinjicu). Ali, ne radi se o tome! Cigarete NISU zakonom zabranjene....da jesu, bila bi druga prica. OK '4 zida', ali zaposleni covek provodi vise vremena van tih 4 zida, i ako za vreme osmocasovnog radnog vremena ima prava na jednu pauzu ...da se fizicki, i bitnije, psihicki relaksira, onda za nesto, cija upotreba nije ilegalna ne treba da bude 'proterana' (onemogucena). ..............ps. necu prestati da pusim zbog zakona, ali verovatno cu biti prinudjena zbog finansijskog 'momenta'.

    Slažem se u potpunosti sa svim ovim pravilima pušačkog bontona, ali isto tako znam da nećeš prestati da pušiš ni zbog finansijskog "momenta" - to je nešto u čemu uživaš isto kao i ja, i uvek ću imati dovoljno novca da priuštim sebi 4-5 cigareta u danu, makar to bilo uz kafu i samo u svojoj kući. Slažem se da je zakon taj koji štiti nepušače i poštujem njihov izbor, isto kao i oni moj. Umem da se kontrolišem ali se ne odričem ovog poroka.
    Poruku je izmenio Night, 16.11.2010 u 16:24

  15. #165

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Ne postoji to pravilo o "50 metara"!
    Slobodno puši na ulici.
    Postoji nazalost,zaposleni u zdravstvu i ostalim vecim institucijama je zabranjeno u okviru radnog objekta da se duvaanii ja cu vala na ulici ko i do sada da pusim ,ako nekom smeta ugasicu,najmanji problem.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

Strana 11 od 13 PrvaPrva ... 910111213 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prava za životinje
    Autor Lady S u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 22:33
  2. Znaš da si prava mama kad . . .
    Autor Annie u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:45
  3. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 17:13
  4. 8.mart - dan prava žena
    Autor itebejac u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 02:06
  5. Prava vernost
    Autor valter u forumu Muška kafana
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.02.2010, 22:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •