Legalizacija marihuane - Strana 4

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za legalizaiju Marihuane?

Učesnika ankete do sada
15. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    10 66.67%
  • Ne

    5 33.33%
Strana 4 od 11 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 151
  1. #46

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat tibor kaže: Pogledaj poruku
    da samo dodam , nije ni drzava jer tako ima debele koristi .
    legalizacijom bi se smanjio kriminal . imali bi svoje kontrolisane doze i mogli bi uticati da se pojedinci lakse izlece .

    ja sam za tu legalizaciju . treba da se zna koliki je broj otislo u pizdu materinu , zbog svoje jebene porodice i ovog jebeno teskog tempa zivota koje demokratija namece .vredi razmisliti to su necija deca . a vi koji niste za legalizaciju , objasnite mi sta bi ste rekli maloletnom da dodje na vas prag i da vas oce opljackati da bi kupio dozu ( za samo jedan dan ) ?
    Alo bre,pogledaj ovaj bold pa mi reci jel se ti zezas ili ozbiljno mislis?
    Marihuana na stvara zavisnost i jos niko nikoga nije opljackao zbog dzointa...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  2. #47

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Kozul kaze:
    1. Ljudi duvaju u svakom drustvenom uredjenju. Kao sto i puse cigare ili piju alkohol. Takodje obrazovani i neobrazovani, zaposleni i nezaposleni itd itd
    2. Kapitalizam je ne najbolji, nego JEDINI drustveni sistem koji trenutno funkcionise u svetu. Odakle je onda truo, nije mi jasno, objasni molim te.


    ------------------------------------------------------


    Kada se vrednosne i eticke suprotnosti ofrlje nivelisu i izjednace, onda "plusu" i "minusu" biva s visoka zamereno sto nece da se svedu na - nulu.
    Neupucen (zlonameran) covek, naime, nikada ne odgovara na argumente vec, jednostavno, sa osetljivoscu amebe, neartikulisano reaguje na sve sto mu se ucini strano, spoljasnje i tudje. On ne razume, posto mu, za rasprave kakve vodi, razumevanje same stvari ocigledno nije ni potrebno.

    Zbog toga, uvek kada naletim na ovako zaludnu sitnu dusu zazalim sto se profesionalno nisam opredelio za psihologiju. Neprocenjiva je vestina razumeti - sta je to u osobi sto je tera da komentarise nesto sto apsolutno ne razume, ali joj to ne smeta da se sa tim ne slaze.
    Kakav je to mozak koji je dovoljno funkcionalan da formira negativan stav o nekome/necemu, ali je istovremeno dovoljno "plitak" da taj stav valjano i argumentovano obrazlozi/odbrani?

    Pa kad bi barem cutao i taj svoj "nabiflane stavove" zadrzao za sebe. Ali ne, on (Mozak) se razmece njima (stavovima) na sve strane! Fascinantno!

    PS

    Zbog postovanja pravila foruma i dobronamernih clanova, evo, javno se obavezujem da ovaj odgovor smatram konacnim, koji iskljucuje svaku dalju polemiku na ovu temu!
    nomen est omen

  3. #48

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    U Holandiji çe uskoro biti puno izmena oko sloboda korişçenja narkotika , prostitucije i dr. bljuvotina
    Na vlast stizu vernici na zalost svih kurvi , pedera i narkomana ...
    poşto neçe biti podrşke iz belog sveta ...
    ... dragim NSadjanima uzivaocima raznih puşaçkih i duvaçkih zadovoljstava predlazem da se izbore za duvanje lepka kod şustera
    a ako to ne bude dozvoljeno neka sada preko leta duvaju u smrdljive kineske papuçe a zimi nek predju na teze varijante vojniçkih çarapa ...
    pa nek se udruze sa svojim mladim bogatim penzionisanim vodjom!
    Poruku je izmenio goldie, 25.06.2007 u 23:52 Razlog: vredjanje
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #49

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat azus kaže: Pogledaj poruku
    Omladino evo vam primer pa ga sledite pusite travu bicete uspesni i naravo u penziji pre 40-e godine starosti, jer mi ne treba mi vise para, daj covece sa ovim samo da se smejes
    Dao sam sebe kao primer da nije svako kriminalac ko duva niti to neophodno vodi tezim drogama. Ja sam bio uspesan u svojo karijeri ne zato sto sam duvao nego zato sto sam vredno radio i odricao sam se, duvka mi u tome nije ni pomogla ni odmogla.

    Penzionisao sam se sa 39 godina i 11 meseci jer sam hteo vise vremena da provedem sa svojom porodicom umesto da radim po ceo dan i ganjam novac a decu vidjam nedeljom. Nisam bogat ali sam finansijki nezavisan. Ne treba mi vise para jer vise volim da vozim Golfom porodicu na strand nego da vozim Porschea na posao i nazad.

    Meni je to normalno. Ako je to tebi smesno mozda si ti upravo na necemu.

    I kao sto rekoh ostavio sam i duvku i duvan pre pet godina kad mi je zena zatrudnela tako da nemam licnog interesa.

  5. #50

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    pa zaşto se zalazeş onda za legalizaciju narkotika ako si prestao s duvanjem ?
    o tome bi trebao da priaş kao o svojoj greşci iz mladosti a ne da dajeş podrşku omladini !
    predlozi im da se bave sportom a ne duvanjem
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #51

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    наравно да је треба легализовати,алкохол је легалан,зар не ? па како то више да спречимо када гледам клинце у основној школи-седми,осми разред, дувају у по бела дана! човече, ја сам се барем некада скривао, мислим, није то било тако јавно, а сада... лудило.

    њихови родитељи се куну у њих осећам, немају они појма, и чему онда толика фама око тога, неразумевање. треба сви да признамо да не постоје механизми за спречавање злоупотребе марихуане.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  7. #52

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    pa zaşto se zalazeş onda za legalizaciju narkotika ako si prestao s duvanjem ?
    Kao sto sam rekao:

    Treba je legalizovati jer bi bilo bolje da se mozete kupiti u apoteci i da drzava uzme porez a korisnici mogu dobiti savete o drogama od strucnjaka. Mnogo bolje nego kupovati od dilera koji ce pre ili kasnije ponuditi i mnogo opasnije stvari a zaradu koristiti cesto da finansira kriminalnu aktivnost.

    Klinci ce duvati bez obzira sta ja ili ti ovde kazemo. Sve sto ja kazem je da je bolje da kupuju u apoteci nego od dilera. Apotekar ce mu ponuditi savet a diler ce mu poniditi nesto jace. Takodje bolje je da profit ide drzavi (koja moze da ga iskoristi za obrazovanje o narkoticima) nego da ide kriminalcima koji ce ga iskoristiti da finansiraju kriminalnu aktivnost.

    Ne mogu bolje od toga da objasnim, uzmi primer prohibicije alkohola u USA da ti ilustruje o cemu govorim.

    o tome bi trebao da priaş kao o svojoj greşci iz mladosti a ne da dajeş podrşku omladini !
    predlozi im da se bave sportom a ne duvanjem
    Ako mene iko bude pitao ja cu mu reci da je bolje da se bavi sportom ali mene nece niko pitati. Klinci koji duvaju i cugaju ne pitaju starije za savet. Uostalom i ja sam se bavio sportom. A greska iz mladosti... nisam siguran da je bila. Necu da budem hipokrit. Mislim da je razlog sto omladina ne slusa starije upravo to sto je stariji lazu. Treba biti iskren i treba obrazovati. Zabrane ne rade.

  8. #53

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    MA KAKVA MARIHUANA, nama nista od toga, sve bi ja te narkomane .....
    da ti se dete pojavi sa marihuanom u ruci, neverujem bas da bi r ekao da je OK
    znas kako se ljubim


  9. #54

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat gregorije83 kaže: Pogledaj poruku
    MA KAKVA MARIHUANA, nama nista od toga, sve bi ja te narkomane .....
    da ti se dete pojavi sa marihuanom u ruci, neverujem bas da bi r ekao da je OK
    DA mi se dete pojavi sa maricom u ruci,ili da mu nadjem ili primetim ili osetim ili bilo kako da saznam,lepo bih sela s njim/njom i razgovarala na tu temu...
    Zanimalo bi me iz kojeg je razloga pocela/o konzumirati i sta se nada postici time(mislim konzumacijom)...
    A onda bi pocela edukacija o drogama i razgovor....
    Sve lepo bez panike,vike i dreke jer nema potrebe za tim...
    I ne bih branila konzumaciju marice,svega ostalog bih...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  10. #55

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    imao sam ja dva druga,ustvari jedan je mog druga brat, koji su poceli od toga.
    pricali su i sa roditeljima, pa za par godina sa psiholozima, pa si jedan neuspesno lecio...
    drugar mi se obesio pre dve godine iz nikom poznatih razloga a sa ovim drugim se niko nedruzi, zato sto je dno dna, i tako mu odgovara, bar tako prica.

    svako ima pravo na svoje misljenja , tako imam i ja pravo na svoje, a moze se zakljuciti sta ja mislim o tome
    znas kako se ljubim


  11. #56

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Pažljivo sam pročitala post-ove na ovoj temi, kao što to obično činim, kada me nešto zanima...
    Sastavni deo ljudske prirode je da ima otpor prema nečemu što mora da uradi, a da želi upravo ono što je zabranjeno, priznali mi to sebi, ili ne.
    Moja razmišljanja idu u pravcu legalizovanja marihuane, ali i u pravcu pojačane edukacije u školama, vezane za narkotike. "Trava" je nešto što malo ko od nas nije bar jednom u životu probao. I ne vidim po čemu je to marihuana jača i opasnija od piva koje na žurkama teče u potocima, da ne govorim o drugim maliganima...?! U Beogradu postoji institucija koja se bavi bolestima zavisnosti.
    Alkoholizam, narkomanija, tabletomanija - sve su to devijantne pojave od kojih pate sve države sveta, ali se na drugim mestima više radi na preventivi, nego kod nas. Mi to sve onako... na "o, ruk" sistem... od prilike do neprilike... umesto da se tim problemima pozabavimo na adekvatniji način.
    Po mom mišljenju, marihuanu treba legalizovati, jer bi na taj način postala manje atraktivna za dečurliju, pa bi, verujem, izazivala manji stepen znatiželje.
    :partytime:
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  12. #57

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Maricu ko uzme da se opusti nece preci na teze droge ali ko je uzme da bi se osecao bolje hoce,jer mu nece biti dovoljan feeling koji marica pruza,zelece srecu i ljubav i to ce potraziti u tezim drogama...

    Bitan je razlog zasto neko posegne za necim
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  13. #58

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Marihuana je laka droga ali je droga. Nema legalizacije.
    To vam je isto kao i sa ubistvima. Imas vise vrsta ubistava. Stravicnih sa mucenjem i onih brzih. Ubistvo je ubistvo. Nemozes nekoga "malo" ubiti. Tako je i sa drogom.
    Koja bre legalizacija. Zar treba drzava da postane diler. Logican nastavak je da posle par godina i heroin legalizujemo i sta dalje.
    Samo narkoman "sanja" da moze u trafici pored pakle cigareta da kupi i drogu.
    Umesto da donosimo pozitivne zakone i kaznjavamo "zlo" mi treba da ga legalizujemo.
    Apsolutno sam protiv
    Poruku je izmenio pero_M, 29.06.2007 u 20:29 Razlog: slovna greska
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  14. #59

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat kozul kaže: Pogledaj poruku
    Kao sto sam rekao:

    Treba je legalizovati jer bi bilo bolje da se mozete kupiti u apoteci i da drzava uzme porez a korisnici mogu dobiti savete o drogama od strucnjaka. Mnogo bolje nego kupovati od dilera koji ce pre ili kasnije ponuditi i mnogo opasnije stvari a zaradu koristiti cesto da finansira kriminalnu aktivnost.

    Klinci ce duvati bez obzira sta ja ili ti ovde kazemo. Sve sto ja kazem je da je bolje da kupuju u apoteci nego od dilera. Apotekar ce mu ponuditi savet a diler ce mu poniditi nesto jace. Takodje bolje je da profit ide drzavi (koja moze da ga iskoristi za obrazovanje o narkoticima) nego da ide kriminalcima koji ce ga iskoristiti da finansiraju kriminalnu aktivnost.

    Ne mogu bolje od toga da objasnim, uzmi primer prohibicije alkohola u USA da ti ilustruje o cemu govorim.



    Ako mene iko bude pitao ja cu mu reci da je bolje da se bavi sportom ali mene nece niko pitati. Klinci koji duvaju i cugaju ne pitaju starije za savet. Uostalom i ja sam se bavio sportom. A greska iz mladosti... nisam siguran da je bila. Necu da budem hipokrit. Mislim da je razlog sto omladina ne slusa starije upravo to sto je stariji lazu. Treba biti iskren i treba obrazovati. Zabrane ne rade.
    do pre neku godinu niko nije stavljao pojas dok vozi kola ... povisili su kazne i reşili problem
    u Hong Kongu zabranjeno je puşenje u svim zatvorenim prostorima .... i funkcionişe
    pojedinano zadovoljavanje narkoticima ne treba odobriti da ne postane masovno ...
    a i alkohol je sankcionisan u saobraaju gde ugrozava zivote .... mada ne i dovoljno
    oko milijardu ljudi na planeti je umrlo zbog posledica puşenja ! ! !

    vrlo rado bih ukinuo povlastice i povisio cene leenja za alkose , puşae i narkose ...
    a oslobodio plaanja zdravstvenih usluga za decu ...
    Ko je za jednu voznjicu

  15. #60

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Ja sam za...
    cak mi je Marica manje stetna od nekih alkoholnih pica,
    pride sto ne morash ko uz klasicne cigarete ili tompuse da kupujesh i zvake...
    ma posle par dimova imash osecaj da si se nazdro pepermintaaa.... ihaj ...

    A i uvek ljude privlace te "stvari koje se ne smeju" , ovako kontam da bi chak ljudima bilo bezveze da duvaju ako ih zbog toga niko ne bi mlatio..

    Ubica mekog srca.

Strana 4 od 11 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •