Jehovini Svedoci - Strana 48
Strana 48 od 54 PrvaPrva ... 384647484950 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 706 do 720 od ukupno 805
  1. #706

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Da Jehovin narod širom sveta zaista ima podršku Kreatora i Suverena svega među nebrojenim dokazima je i ovaj najnoviji:



    21. ЈАНУАР 2014. | РУСИЈА
    НАЈНОВИЈЕ: Покушај да се забрани JW.ORG није успео

    ВЕСТ од 22. јануара 2014: Јеховини сведоци су данас добили важну правну битку када је апелациони суд поништио ранију одлуку нижег суда да се у целој Русији забрани званични сајт Јеховиних сведока jw.org. Регионални суд у Тверу одржао је ново суђење и закључио да је одлука Окружног суда у Тверу од 7. августа 2013. неоснована, будући да не постоји правни основ за забрану овог сајта. „Сведоци широм света се радују овој победи“, изјавио је Џејмс Ричард Браун, портпарол Јеховиних сведока у њиховом главном седишту. „Захваљујући овој правној победи, сви грађани Русије и даље ће имати приступ овом изврсном библијском сајту образовног карактера.“

    САНКТ ПЕТЕРБУРГ, Русија. Окружни суд у Тверу, граду који се налази око 160 километара северно од Москве, 7. августа 2013. донео је одлуку да би у целој Русији требало забранити библијски веб-сајт jw.org.

    Овај сајт посећују стотине хиљада корисника широм света и изузетно је цењен због информација које пружа. Упркос томе, овај суд је стао на страну власти које желе да га забране. Суд је донео одлуку а да притом није обавестио његовог аутора, корпорацију Watchtower Bible and Tract Society of New York, нити му је дао прилику да се изјасни на суду. Јеховини сведоци су уложили жалбу на ову одлуку Регионалном суду у Тверу. Разматрање жалбе је заказано за 22. јануар 2014.

    Ако жалба буде одбијена, веб-сајт више неће бити доступан за преко 160 000 Јеховиних сведока у Русији, који га редовно користе у служби проповедања и за састанке, као и за лично и породично проучавање Библије. Рекламирање овог сајта сматраће се кривичним делом. Осим тога, око 142 милиона људи у Русији неће имати приступ бесплатним информацијама о Библији на сајту jw.org. Говорећи о овом веб-сајту, Јекатерина Елбакјан, доктор филозофије и стручњак за религију, која је професор на Академији рада и друштвених односа у Москви, изјавила је да је jw.org „дар за све који траже одговоре на верска питања. Ту се могу пронаћи детаљне и јасне информације. Пружа једноставне одговоре на важна питања о духовности и моралу. Када користите овај веб-сајт, имате осећај да су вас Јеховини сведоци срдачно примили у свој дом“.

    Обраћајући се из Санкт Петербурга, портпарол Јеховиних сведока у Русији Григориј Мартинов изјавио је: „Веб-сајт jw.org је одличан извор информација за све људе у нашој земљи који желе да сазнају више о Библији и није политизован нити комерцијализован. Надамо се да ће Регионални суд у Тверу омогућити да овај познати сајт образовног карактера остане доступан свим Русима.“

    Џејмс Ричард Браун, портпарол Јеховиних сведока у њиховом главном седишту у Њујорку, изјавио је: „Веб-сајт jw.org многи цене јер служи за истраживање и поуздан је извор информација за породице широм света. Зато га у просеку свакодневно посети 900 000 људи ради корисних информација које су доступне на око 600 језика. Забрана овог сајта је потпуно неоснована.“



    Obećanje dato svom narodu Jehova verno ispunjava:
    Nikakvo oružje protiv tebe načinjeno neće biti uspješno i zlim ćeš proglasiti svaki jezik koji se na sudu podigne na tebe. To je nasljedstvo slugu Jehovinih i od mene je pravednost njihova”, kaže Jehova. (Isaija 54:17)


    Poruku je izmenio Meggy, 23.01.2014 u 19:23

  2. #707

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Vredan i svugde sa podjednakim (ne)uspehom kao i na ovom forumu.


    Ime: Zwischenablage01.jpg Pregleda: 55 Veličina: 71.3 KB

    Ime: Zwischenablage02.jpg Pregleda: 50 Veličina: 63.6 KB

  3. #708

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #709

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Sta ti bi,nasabajle?!
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #710

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Kad ce to sudjenje u kome su oni svedoci?

  6. #711

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Kelzier kaže: Pogledaj poruku
    ... oni svedoci?
    Zaštićeni; da cinkare bližnje!
    Poruku je izmenio Mish, 04.02.2014 u 00:34

  7. #712

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Sta ti bi,nasabajle?!
    Pohitala da ponudim cvrčku jedan konstruktivan trening.
    Witness fitness
    Gather ye rosebuds while ye may...

  8. #713

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Mnogi ne znaju da Bog ima jedinstveno, lično ime. Kad im se u Bibliji ukaže na Božje ime Jehova, mnogi se iznenade!


    Da li Bog ima ime?
    Potražimo odgovor iz Biblije:

    Svi ljudi imaju lično ime. Zar nije razumno da i Bog ima ime? Imati i koristiti lična imena izuzetno je važno u nekom prijateljstvu. Zar onda to ne treba da bude važno i u našem prijateljstvu s Bogom? Bog u Svetom pismu kaže: „"Ja sam Jehova. To je ime moje"“ (Isaija 42:. Iako on ima i mnoge titule, kao što su „"Bog Svemoćni"“, „"Suvereni Gospod"“ i „"Stvoritelj"“, on svojim slugama iskazuje čast tako što ih poziva da mu se obraćaju po njegovom ličnom imenu (Postanak 17:1; Dela apostolska 4:24; 1. Petrova 4:19).
    U mnogim prevodima Svetog pisma Božje lično ime se nalazi u Izlasku 6:3. U tom stihu stoji: „"Ja sam se pojavio Avrahamu, Isaku i Jakovu kao Bog Svemoćni, ali svojim imenom Jehova nisam im se objavio."“
    Jehova je oblik Božjeg imena koji se na srpskom koristi već više vekova. Iako mnogi izučavaoci radije koriste „Jahve“, Jehova je oblik tog imena koji je postao najprepoznatljiviji. Prvi deo Svetog pisma nije pisan na srpskom već na hebrejskom jeziku, koji se čita zdesna nalevo. Na tom jeziku, Božje ime se pojavljuje u obliku četiri suglasnika, יהוה. Ta četiri hebrejska slova — transkribovana kao JHVH — poznata su kao tetragram.


  9. #714

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Mnogi ne znaju da Bog ima jedinstveno, lično ime.
    Ima verovatno i jedinstveni matični broj, samo me interesuje gde vadi izvod iz matične knjige rođenih?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  10. #715

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    ...

    Svi ljudi imaju lično ime. Zar nije razumno da i Bog ima ime? ...
    Hajde da ne komentarišem nebulozno spominjanje boga i razuma u istoj rečenici, nego da postavim jedno pitanjce o nedoumici uzrokovanoj citiranim rečenicama.

    Ljudima ime služi da bi se razlikovali jedan od drugoga. Jel tako? Tako je. Koji će ondaK bogu ime? Od koga on da se razlikuje?
    Ili to možda znači da ne postoji samo jedan bog?!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #716

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    ...

    Svi ljudi imaju lično ime. Zar nije razumno da i Bog ima ime? ...
    Hajde da ne komentarišem nebulozno spominjanje boga i razuma u istoj rečenici, nego da postavim jedno pitanjce o nedoumici uzrokovanoj citiranim rečenicama.

    Ljudima ime služi da bi se razlikovali jedan od drugoga. Jel tako? Tako je. Koji će ondaK bogu ime? Od koga on da se razlikuje?
    Ili to možda znači da ne postoji samo jedan bog?!
    Odlično prijatelju, počeo si da razmišljaš! Isus je podstakao "duhovno gladne" sledećim rečima: „Молите, и даће вам се! Тражите, и наћи ћете! Куцајте, и отвориће вам се! 8 Јер свако ко моли, добија. Свако ко тражи, налази. Свакоме ко куца, отвориће се!" (Матеј 7:7,8 )

    Мислим да нема потребе да ти објашњавам значење Исусових речи!?


  12. #717

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    ...

    Svi ljudi imaju lično ime. Zar nije razumno da i Bog ima ime? ...
    Hajde da ne komentarišem nebulozno spominjanje boga i razuma u istoj rečenici, nego da postavim jedno pitanjce o nedoumici uzrokovanoj citiranim rečenicama.

    Ljudima ime služi da bi se razlikovali jedan od drugoga. Jel tako? Tako je. Koji će ondaK bogu ime? Od koga on da se razlikuje?
    Ili to možda znači da ne postoji samo jedan bog?!
    Odlično prijatelju, počeo si da razmišljaš! Isus je podstakao "duhovno gladne" sledećim rečima: „Молите, и даће вам се! Тражите, и наћи ћете! Куцајте, и отвориће вам се! 8 Јер свако ко моли, добија. Свако ко тражи, налази. Свакоме ко куца, отвориће се!" (Матеј 7:7,8 )

    Мислим да нема потребе да ти објашњавам значење Исусових речи!?

    Najiskrenije i najozbiljnije, ništa te nisam razumeo.
    Zaista bi bilo lepo kada bi mi drugim rečima objasnio šta si hteo da kažeš.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  13. #718

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    ja ću da ti objasnim, pazi ovamo
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  14. #719

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    "Куцајте, и отвориће вам се! Свакоме ко куца, отвориће се!" (Матеј 7:7,8 )


    "Ko kuca-do kurca!" (_baba_ 28:65,9)



    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  15. #720

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku

    Najiskrenije i najozbiljnije, ništa te nisam razumeo.
    Zaista bi bilo lepo kada bi mi drugim rečima objasnio šta si hteo da kažeš.
    Da li razgovaraš sa Jehovinim svedocima koji ti dolaze na vrata?

Strana 48 od 54 PrvaPrva ... 384647484950 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •