Radikali na Forumu po zadatku? - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 82
  1. #61

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Šta su "oni" bili? Suprotstavili se Turcima... uspešno, za razliku od nas. Dizali revoluciju 1848, pa odmah 1919. imali demokratsku, naprednjačku, levičarsku vladu, pa se bunili protiv Rusa 1956, prvi u sovjetskom bloku. I nisam primetio da su na ovom forumu Mađari rekli bilo šta što bi se moglo nazvati i približno šovinizmom.
    U drugom svetskom ratu smo se klali međusobno, eto šta smo radili!
    Vojvodinu smo naselili u 17. i 18. veku, a Mađari su tu bili sedamstotinak godina ranije, čini mi se.
    Batali te navijačke fore, uzmi čitaj nešto, da ne bi ovde iznosio svašta. Sramotiš "nas"!
    ...ne znam da li je bitka na mohackom polju 1521.godine bila bas uspesna,Turci su tada za sat vremena resili bitku,a kralj je poginuo u nekom potoku.Sledeci kralj Jovan Zapolja,direktni potomak bosanskog bana Borica(sam se u spisima hvalio time),nije bas bio uspesan...prevlast su mu uzeli austrijanci,a on je bio turski vazal....Osim srpske despotovine,austrijanaca,nekih hrvatskih velikasa i cara Jovana Nenade,niko ozbiljnije u Madjarskoj nije pruzio otpor Turcima...tek su austrijanci preuzeli inicijativu...ne znam samo odakle ti taj podatak...ili si to napisao cisto reda radi...procitaj moj post na temi Sirmimjum,imas spisak srpskih vladika pre 1690.godine....kakav crni 17. i 18.vek....pa Krusedol je nastao u XVI veku,a Privina glava jos u XII....sta pricas to...a kralj Dragutin?...pa sveti Arsenije Sremac,naslednik Svetog Save ,rodio se u selu Dabar kod danasnjih Cortanovaca,u XII veku....skolovao se u srpskoj skoli u Slankamenu...nemoj da se ljutis,ali bolje i ti procitaj nesto u vezi toga...
      Vrh

  2. #62

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    ...ne znam da li je bitka na mohackom polju 1521.godine bila bas uspesna,Turci su tada za sat vremena resili bitku,a kralj je poginuo u nekom potoku.Sledeci kralj Jovan Zapolja,direktni potomak bosanskog bana Borica(sam se u spisima hvalio time),nije bas bio uspesan...prevlast su mu uzeli austrijanci,a on je bio turski vazal....Osim srpske despotovine,austrijanaca,nekih hrvatskih velikasa i cara Jovana Nenade,niko ozbiljnije u Madjarskoj nije pruzio otpor Turcima...tek su austrijanci preuzeli inicijativu...ne znam samo odakle ti taj podatak...ili si to napisao cisto reda radi...procitaj moj post na temi Sirmimjum,imas spisak srpskih vladika pre 1690.godine....kakav crni 17. i 18.vek....pa Krusedol je nastao u XVI veku,a Privina glava jos u XII....sta pricas to...a kralj Dragutin?...pa sveti Arsenije Sremac,naslednik Svetog Save ,rodio se u selu Dabar kod danasnjih Cortanovaca,u XII veku....skolovao se u srpskoj skoli u Slankamenu...nemoj da se ljutis,ali bolje i ti procitaj nesto u vezi toga...
    Koliko su, sveukupno, Turci vladali ugarskim zemljama, a koliko srpskim? Koliko bitaka su, od 15-19. veka, vodili sa Turcima Srbi, a koliko Ugari?
    Dragutin? Vladike? To je, koliko znam, sve bilo u Sremu. Srem je oduvek bila srpska zemlja, istina, ali ovde nije bila reč o Sremu, već o Vojvodini? Pročitao sam ja dovoljno, nemaš brige.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."
      Vrh

  3. #63

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Dragutin? Vladike? To je, koliko znam, sve bilo u Sremu. Srem je oduvek bila srpska zemlja, istina, ali ovde nije bila reč o Sremu, već o Vojvodini? Pročitao sam ja dovoljno, nemaš brige.
    А ниси нигде прочитао кад су се у Панонију доселили Словени, дакле и Срби, а кад Мађари?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  4. #64

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    A ti nigde nisi pročitao da su Mađari bili agresivno pleme koje je Slovene potisnulo na jug i zapad?
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."
      Vrh

  5. #65

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    A ti nigde nisi pročitao da su Mađari bili agresivno pleme koje je Slovene potisnulo na jug i zapad?
    Како да их потисне ако нису били још стигли?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  6. #66

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Ovako: došli Sloveni u Panonsku niziju i to bilo njihovo. Isterali ih Mađari i to više nije slovensko. Onda Srbi par vekova kasnije ponovo došli, ali malo kultivisaniji i u manjem broju, pa to bilo zajedničko. Onda Srbi postali brojniji i to postalo samo njihovo.
    A ako je Vojvodina onoga ko je prvi došao, onda je avarska... ili dačanska... ili rimska... O, bože, kakve veze ima ko je prvi došao, kad je odatle otišao?
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."
      Vrh

  7. #67

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Оно што сам ја могао запазити са других форума је то да је разлика између форумаша (радикала и њихових симпатизера) и тзв. демократа и тзв. либерала- никаква.
    И међу једнима и другима и трећима има и образованих људи, што се уочава по начину писања и закључивања, али има и примитиваца најгоре врсте.

    Чак ми се чини да су примитивци из тзв. демократско/либералног блока још примитивнији, склонији су вријеђању и омаловажавању, склонији су, због недостатка аргумената прибјећи психоанализи појединих чланова форума кад дискусија прерасте у вријеђање, оно као: иди лијечи се, качење слика са таблетама итд.
    ....

    Има ли ово везе са овом темом
    Poruku je izmenio A-Bar-Gi, 06.09.2008 u 19:30
      Vrh

  8. #68

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Koliko su, sveukupno, Turci vladali ugarskim zemljama, a koliko srpskim? Koliko bitaka su, od 15-19. veka, vodili sa Turcima Srbi, a koliko Ugari?
    Dragutin? Vladike? To je, koliko znam, sve bilo u Sremu. Srem je oduvek bila srpska zemlja, istina, ali ovde nije bila reč o Sremu, već o Vojvodini? Pročitao sam ja dovoljno, nemaš brige.
    A car Jovan Nenada,Milos Belmuzevic,braca Jaksici,Titus Dugovic,srpsko naselje na ostrvu Cepelj jos u XIV veku?????...nisi dovoljno citao.....Koje bitke su vodili madjari posle 1521.godine????...a koliko mise cini i Srem je u Vojvodini...a vrsacki vladika koji je u XVI veku prilikom bune protiv Turaka,ziv odran????...ko je vodio borbe protiv Turaka posle pada madjarske kraljevine....srpski sajkasi i vojnici...Jovan Monasterlija i drugi....i jos nesto,pad Raske drzave nije pad svih srpskih zemalja....
    Poruku je izmenio felix, 06.09.2008 u 19:09
      Vrh

  9. #69

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Bazarov,pa rekao si da su Srbi dosli u XVII i XVIII veku...kako sad to?...malo si se zapetljao...
      Vrh

  10. #70

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Ovako: došli Sloveni u Panonsku niziju i to bilo njihovo. Isterali ih Mađari i to više nije slovensko. Onda Srbi par vekova kasnije ponovo došli, ali malo kultivisaniji i u manjem broju, pa to bilo zajedničko. Onda Srbi postali brojniji i to postalo samo njihovo.
    A ako je Vojvodina onoga ko je prvi došao, onda je avarska... ili dačanska... ili rimska... O, bože, kakve veze ima ko je prvi došao, kad je odatle otišao?
    Ти мене питаш какве везе има ко је кад дошао, а ти си први почео причу о томе?
    То што су Мађари истерали Словене/Србе (мада је питање колико је то тачно) не значи да су због тога они ту били пре Словена/Срба
    Не кажем да је битно, али то је историја.
    Иначе, питање је за разне делове Војводине кад је ко ту живео и ко је био већина. Није да је битно, али то је историја, занимљива наука.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  11. #71

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    1. Uglavnom pojma nemate koja je razlika izmedju Huna i Madjara.
    2. Na teritoriji srednjovekovne Majdarske drzave nije postojala ranija Slavenska drzava.
    3. Teme su radikali i njihovo pljuvanje po svemu, promasili ste temu.
    4. Citajuci vas sve vise sticem utisak da zivite u srednjem veku i ozbiljno moram da preispitam svoj odnos prema teritorijalnoj nepovredivosti Srbije. Tim pre sto osecam da ce i Makedonija uskoro priznati KiM, dok vi pricate o nekim pravima i falsifikujete istoriju.
    Mozete praviti scenu za domace posmatrace, dame na sajtu, praviti od sebe dvorsku ludu u skupstini i ovde, ali Evropi i strancima ste freakovi. Politika i politiziranje se zasniva na nalazenju saveznika, diplomatiji i kompromisu. Neki od vas to ni danas nisu shvatili.

    Imaju li Srbi saveznike u domacim manjinama ili ce pokusati na svaki nacin da ih pljuju, ponizavaju, izigravaju i varaju?
    O cemu vi govorite? Ostat cete sami! Kako cete tada sacuvati Vojvodinu?
    Jos nije kasno, ali za koju godinu bit ce.

    Zato smanjite tenzije, gospodo radikali ponasajte se ozbiljno, nije Srbin svetac a svako drugi djubre, pocnite sa saradnjom. Dajte nesto da bi nesto i dobili zauzvrat. Ako to ne mozete uciniti, povucite se iz politike, kocite razvoj a time i pomirenje i koegzistenciju.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  12. #72

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    1. Uglavnom pojma nemate koja je razlika izmedju Huna i Madjara.
    2. Na teritoriji srednjovekovne Majdarske drzave nije postojala ranija Slavenska drzava.
    3. Teme su radikali i njihovo pljuvanje po svemu, promasili ste temu.
    4. Citajuci vas sve vise sticem utisak da zivite u srednjem veku i ozbiljno moram da preispitam svoj odnos prema teritorijalnoj nepovredivosti Srbije. Tim pre sto osecam da ce i Makedonija uskoro priznati KiM, dok vi pricate o nekim pravima i falsifikujete istoriju.
    Mozete praviti scenu za domace posmatrace, dame na sajtu, praviti od sebe dvorsku ludu u skupstini i ovde, ali Evropi i strancima ste freakovi. Politika i politiziranje se zasniva na nalazenju saveznika, diplomatiji i kompromisu. Neki od vas to ni danas nisu shvatili.

    Imaju li Srbi saveznike u domacim manjinama ili ce pokusati na svaki nacin da ih pljuju, ponizavaju, izigravaju i varaju?
    O cemu vi govorite? Ostat cete sami! Kako cete tada sacuvati Vojvodinu?
    Jos nije kasno, ali za koju godinu bit ce.

    Zato smanjite tenzije, gospodo radikali ponasajte se ozbiljno, nije Srbin svetac a svako drugi djubre, pocnite sa saradnjom. Dajte nesto da bi nesto i dobili zauzvrat. Ako to ne mozete uciniti, povucite se iz politike, kocite razvoj a time i pomirenje i koegzistenciju.
    razlika...iako nisam antropolog,reci cu ono cemu su me ucili...Madjari su ugro-finskog porekla,a Huni mongolskog...i sto bi madjarski arheolog Soprony rekao,Huni i Madjari nemaju nikakvih dodirnih tacaka osim imena koja su pocela ,pod uticajem nacionalnog romantizma, da se daju deci.A taj romantizam je i u Svedskoj imao zanimljive teze,da je anticka kultura nasatala u Upsali umesto na Balkanu.U politiku Srbije prema manjinama necu da ulazim,jer se i ne slazem sa njom.Ne znam samo kako Vojvodina vise nece biti srpska,nekom invazijom mozda?Cijom?
    A u pravu si ,nije to tema...mozda tema vise i nema svrhe...otisao Toma....
      Vrh

  13. #73

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    razlika...iako nisam antropolog,reci cu ono cemu su me ucili...Madjari su ugro-finskog porekla,a Huni mongolskog...i sto bi madjarski arheolog Soprony rekao,Huni i Madjari nemaju nikakvih dodirnih tacaka osim imena koja su pocela ,pod uticajem nacionalnog romantizma, da se daju deci.A taj romantizam je i u Svedskoj imao zanimljive teze,da je anticka kultura nasatala u Upsali umesto na Balkanu.U politiku Srbije prema manjinama necu da ulazim,jer se i ne slazem sa njom.Ne znam samo kako Vojvodina vise nece biti srpska,nekom invazijom mozda?Cijom?
    A u pravu si ,nije to tema...mozda tema vise i nema svrhe...otisao Toma....
    Otisao je...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  14. #74

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    Vratite se na temu a preko pp četujte
      Vrh

  15. #75

    Odgovor: Radikali na Forumu po zadatku?

    -Ajmo radikali, ko je za Voju ko je za Tomu i za koga je Vucic, ili instrukcije kasne zbog vikenda. Koliko se je presabiram po secanju Nikolicev najveci gaf je Djindjic i noga ili mozda da ne zali za Curuvijom, a i to su mu novinari izotimali iz konteksta
      Vrh

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Iskrenost na forumu
    Autor Kunic u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 229
    Poslednja poruka: 31.07.2015, 13:58
  2. Zašto uopšte pišete na forumu?
    Autor love hunter u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 284
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 10:05
  3. Rimovanje po zadatku
    Autor NesaDeBeli u forumu Poezija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.11.2013, 20:12
  4. Radikali - ko su oni ?
    Autor 3oka u forumu Politika
    Odgovora: 383
    Poslednja poruka: 17.12.2011, 09:40
  5. NASA: Marsovski rover Oportjuniti na opasnom zadatku
    Autor HLEBmaster u forumu Astronomija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.07.2007, 19:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •