Temelj kvalitetne veze - Strana 5
Strana 5 od 8 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 120
  1. #61

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    iskrenost i poverenje!
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  2. #62

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    bilo u prijateljstvu, bilo u ljubavi, osnovno je da ljudi znaju da saslušaju (čuju) jedni druge..džaba sve ostalo ako to izostane..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #63

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    pocecemo od seksa...pa dokle nas dovede....
    kad sam u vezi meni je 90 posto te veze seks
    ja odlicno funkcionisem i sama
    imam svoje zanimacije,hobije,prijatelje,obaveze
    nemam potrebu da sa partnerom podelim sve svoje misli niti hobije i prijatelje,a ponajmanje obaveze....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #64

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    pocecemo od seksa...pa dokle nas dovede....
    kad sam u vezi meni je 90 posto te veze seks
    ja odlicno funkcionisem i sama
    imam svoje zanimacije,hobije,prijatelje,obaveze
    nemam potrebu da sa partnerom podelim sve svoje misli niti hobije i prijatelje,a ponajmanje obaveze....
    Iskustvo nosi logiku da je razumevanje najvažnije da bi neke stvari trajale. Ali tu tezu poklopi sledeća, da je ljubav važnija, jer šta imam od shvatanja nekog za koga mi je sve ravno...
    Onda selekcijom dođemo do suštine o kojoj priča believer, pa shvatimo šta to s njim imamo, a što nemamo bez njega... Seks, dakako... Ide tu i ono bući-bući, ali bući-bući može da ima i gde seksa nema, tako da je odgovor vrlo precizan...
    Vrag odneo šnalu...

  5. #65

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Temelji kvalitetne veze su obojeni specifičnošću ljudi koji ih zasnivaju. Te fraze o poverenju, iskrenosti, toleranciji i ostalim pozitivnim vrednostima čoveka su ništa, duplo golo, odnosno p**** dim, ako osobe u vezi nisu kompatibilne u njima bitnim sadržajima i potrebama. Ma hebe mi se da li je iskrena i kulturna, ako, na primer, u krevet ide sa rupicom na spavaćici u potpunom mraku i pri tome ćuti kao da je skojevka u gestapou. Tu bih se složio sa Believerkom, ali nije samo u pitanju seks, već i ostale prioritetne stvari na nekim našim listama vrednosti....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #66

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Slaganje u raznim stvarima
    Pa i u onima u kojima smo sasvim razliciti
    i nesputavanje onog drugog
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  7. #67

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Iskrenost,istina,uvek govorim kada je ova tema u pitanju,to govorim i mom dragom ,pored iskrenosti,bitno je da su dovje malo slicni da bi se razumeli,a isto toliko razliciti da bi se voleli.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  8. #68

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    pocecemo od seksa...pa dokle nas dovede....
    kad sam u vezi meni je 90 posto te veze seks
    ja odlicno funkcionisem i sama
    imam svoje zanimacije,hobije,prijatelje,obaveze
    nemam potrebu da sa partnerom podelim sve svoje misli niti hobije i prijatelje,a ponajmanje obaveze....
    lele
    pa zar ovako sebi grob da kopam?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #69

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Temelji kvalitetne veze su obojeni specifičnošću ljudi koji ih zasnivaju. Te fraze o poverenju, iskrenosti, toleranciji i ostalim pozitivnim vrednostima čoveka su ništa, duplo golo, odnosno p**** dim, ako osobe u vezi nisu kompatibilne u njima bitnim sadržajima i potrebama. Ma hebe mi se da li je iskrena i kulturna, ako, na primer, u krevet ide sa rupicom na spavaćici u potpunom mraku i pri tome ćuti kao da je skojevka u gestapou. Tu bih se složio sa Believerkom, ali nije samo u pitanju seks, već i ostale prioritetne stvari na nekim našim listama vrednosti....
    Joj ovo je pravac u metu.
    Znas kad si sa nekim na istim talasnim duzinama,nema potrebe da previse pricas.
    Ponekad je dovoljno da ga pogledas.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #70

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Temelj kvalitetne veze je svakako povjerenje, zatim iskrenost, vjernost. Mislim da se sve ostalo moze nadoknaditi i rijesiti kvalitetnom komunikacijom - bez ova 4 'faktora' mislim da nema nista od (prave) ljubavi.

  11. #71

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Temelj kvalitetne veze je ljubav. Jer kad ima ljubavi onda se poverenje, razumevanje, strpljenje, vernost i sve ostalo...podrazumeva.

  12. #72

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Msm da temelj jake veze zasniva se na slichnosti dveju osoba koje chine tu vezu...jer dzaba poverenje,iskrenost,ljubav ako ti osoba ne pashe u svemu....ako ste suvishe razlichiti da bi se slozhili oko najmanje sitnice....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  13. #73

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    U Leksikonu stranih reči i izraza Milana Vujaklije piše: kompromis -(lat. compromissum), sporazum, poravnanje, nagodba; poravnanje po osnovu uzajamne saglasnosti, koncesija obe strane.
    Po meni, kompromis je temelj kvalitetne veze, zajednicko pronalazenje resenja za sve sto ta veza podrazumeva. Ako obe strane prihvate kompromis u pravom smislu reci, zajednica ce biti srecnija.
    neunistiva zlojebaba!

  14. #74

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Temelj dobre veze mora sadržati nekoliko faktora:
    - Dobar sex i želju (kad god tu počne da "škripi" polako sve ode u 3 lepe...jako slično šećernoj bolesti ). Znači..čitaj: Ako nije slatko..vrlo brzo sve postane bljutavo pa zatim gorko .
    - Slična interesovanja ( afiniteti prema sličnoj muzici, literaturi, filmovima...). Iskreno, koliko dugo možemo zatomiti potrebu da popričamo o tome ako nam partner ima totalno druge aršine?
    - Sličan kodeks vrednosti ( teško je živeti sa nekim ko ima drugačiji "kostur" ličnosti od nas u svojim temeljima). Čak i da ste jako tolerantni...ipak u prvoj svađi bi sve jedno drugome "nabili na nos".
    - Odličnu komunikaciju ( ukoliko uvek nađete snage da popričate razumno i iskreno...uvek imate velikih šansi da se razumete i poštujete). Jedno drugome treba da budete najbolji prijatelji, da sve zajedno prođete i tako "iskujete" i okalite svoju vezu .

    ---mnogo toga drugog je poželjno...ali bez ovih osnovnih postavki je nemoguće potrajati .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #75

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    stajati ogoljen a ne osecati sram....znaci,poverenje....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 5 od 8 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi
    Autor Lady S u forumu Ljubav
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 11.04.2015, 22:47
  2. Bojim se veze ili volim da sam sam...
    Autor jamiroyu u forumu Ljubav
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 18.08.2012, 03:44
  3. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 12.01.2009, 17:03
  4. Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?
    Autor DzuPiter u forumu Religija
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 26.10.2008, 10:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •