Udario bi me? E pa onda bih ja.. - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 79
  1. #46

    Odgovor: Udario bi me? E pa onda bih ja..

    Naravno da zelim da procaskamo anytime and anywhere
    To je Bullshit
    Ja umislim da me neko popreko gleda i umlatim ga ko dzukelu.I to je dobar razlog.
    Very very funny.

    Ne sedim ti ja na oBlaku
    A ni ti nemoj valjati zakone iz mladjeg kamenog doba.
    Taman tad je na snazi bila Motka iliti Batina.

    P.s. i nema potrebe tri puta sta si htela reci
    razumela sam samo sam bila
    Najveca vlast je vladati sobom.

  2. #47

    Odgovor: Udario bi me? E pa onda bih ja..

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Ja umislim da me neko popreko gleda i umlatim ga ko dzukelu.I to je dobar razlog.
    Very very funny.
    Ne pričamo viceve, lado. Ipak si ti malo međ' oblacima, priznaj ... bar sa ovim primerom... a i nije ti neki primer

    Evo ti primer.
    (sad me teraš da istresam nečije prljave vešOve )
    On 40. Razveden. Sin 20.. ćerka 16.
    Ženi Nju 30 sa ćerkom 3/4 god. iz prvog braka.
    Idila.
    Reklo bi se cvetaju ruže... i cvetale su, puno dvorište
    Reklo bi se srećni i nasmejani... i svi su bili srećni i nasmejani
    Reklo bi se zadovoljni.. i jesu, bili su svi zadovoljni
    ali eto, baš tu se stvorio problemčić.. nije morala "mlada" baš toliko.. baš sve da zadovoljava
    bar.. nije morala toliko da se angažuje oko zadovoljavanja sina.
    Elem "mlada" je kako da kažem, jako loše prošla kada tata nije mogao da ih razmrsi iz jubafnog čvora..

    Ti ćeš sada reći.. fuuuuj, trebao je odatle kulturno da se okrene i ode da podnese moLIDbu za razvod.
    I otišao je on.
    Ali.. ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #48

    Odgovor: Udario bi me? E pa onda bih ja..

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Cekam

    Ne "hocu da kazem" ... nego kazem. Da. Postoje.

    Veruj. SidZi sa oblaCIMA malaaaaa

    Lepo. Kazu "daj".. "udri".. "lemaj".. "batinaj"..

    Vrati se

    Sta ne razumes

    Mislim (vec sam treci put rekla).. traze



    ...

    i ja ... but sometime "mora"- prvo malo bube-bube

    i tako... site se naćaskasmo


    A sada ozbiljno.

    Kada kažem "druga strana medalje", to znači da ne polazim od pretpostavke da je umlaćena strana obavezno nevina. U smislu Not Guilty.
    Imam "saznanja" o više od jednog primer(k)a gde je omlaćivač s'deeeebelim razlogom omlatio bukvu.. ma kako surovo to tebi zvučalo.

    ... možemo još o tome proćaskati ako želiš.

    Znas kako ja na to gledam....nisam imala vremena da ti odgovorim.....Ozbiljno Ne postoje u zakonu pretpostavke vec dokazi.Ja ne polazim nigdeDokazi govore da je neko umlacen,premlacen,naduvan od batina.
    E sad imam i pitanje Ko to normalan moze da trazi batine?
    I koji su razlozi za koje smatras da je neko trazio,vikao,dozivao da bude umlacen?
    Za takvu pricu nikad cula cak ni ovoj mojoj svemirskoj stanici Mir.
    Ali me to tvoje *neko trazi da bude umlacen* strasno podseca na jednu pricu koju cu ja tebi ispricam bez iznosenja prljavih veSova....Mlada devojka je silovana,jedan bilmez je uvukao u podrum i izivljavao se ko zna koliko....I zna sta mu je bilo opravdanje?Ona ga je izazivala,svojom pojavom.

    Ne mogu ni da pomislim na opciju da neko danas-sutra presudjuje mom zenskom detetu i umlati je jer misli da je zasluzila.A kako imam i musko dete ne bih isto volela da on necije dete udari.Makar,kako ti rece,i zasluzila.

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Ne pričamo viceve, lado. Ipak si ti malo međ' oblacima, priznaj ... bar sa ovim primerom... a i nije ti neki primer

    Evo ti primer.
    (sad me teraš da istresam nečije prljave vešOve )
    On 40. Razveden. Sin 20.. ćerka 16.
    Ženi Nju 30 sa ćerkom 3/4 god. iz prvog braka.
    Idila.
    Reklo bi se cvetaju ruže... i cvetale su, puno dvorište
    Reklo bi se srećni i nasmejani... i svi su bili srećni i nasmejani
    Reklo bi se zadovoljni.. i jesu, bili su svi zadovoljni
    ali eto, baš tu se stvorio problemčić.. nije morala "mlada" baš toliko.. baš sve da zadovoljava
    bar.. nije morala toliko da se angažuje oko zadovoljavanja sina.
    Elem "mlada" je kako da kažem, jako loše prošla kada tata nije mogao da ih razmrsi iz jubafnog čvora..

    Ti ćeš sada reći.. fuuuuj, trebao je odatle kulturno da se okrene i ode da podnese moLIDbu za razvod.
    I otišao je on.
    Ali.. ...
    Moram da kazem da ti je prica stvarno fujali opet ponavljam Ko je taj ko deli pravdu i odredjuje ko ce biti umlacen?

    E sad ako ni moj stav nije toliko vazan ...a i nije,ja bi se drzala onog sto kaze zakon.
    A zakon kaze....

    Nasiqe u porodici
    ^lan 10.
    (1) Zabraweno je nasiqe u porodici.
    (2) Svako ima, u skladu sa zakonom, pravo na za{titu od
    nasiqa u porodici.

    Toliko o umlacivanju.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  4. #49

    Odgovor: Udario bi me? E pa onda bih ja..

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku


    Nasiqe u porodici
    ^lan 10.
    (1) Zabraweno je nasiqe u porodici.
    (2) Svako ima, u skladu sa zakonom, pravo na za{titu od
    nasiqa u porodici.

    Toliko o umlacivanju.

    kazala meni teta u ruskoj ulici kad sam se pojavila s onim plavoljubichastim licem :"dovedite tatu da razgovaramo"....

    & underpaid......

  5. #50

    Odgovor: Udario bi me? E pa onda bih ja..

    Zakon postoji
    E sad sto se ne primenjuje to je vec neka druga prica.
    Zalosna.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  6. #51

    Odgovor: Udario bi me? E pa onda bih ja..

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Nasiqe u porodici
    ^lan 10.
    (1) Zabraweno je nasiqe u porodici.
    (2) Svako ima, u skladu sa zakonom, pravo na za{titu od
    nasiqa u porodici.

    Toliko o umlacivanju.
    A po kom statusu se tretiraju veze koje nisu ozvanicene kao porodica?
    Je l' i one podlezu ovom zakonu?
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #52

    Odgovor: Udario bi me? E pa onda bih ja..

    Veza je i bracna i vanbracna.To znaci nije bitno da li je ozvanicena papirom.
    E sad to ne znaci da devojka koja ne zivi sa momkom ne moze da ga prijavi za zlostavljanje.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #53

    Odgovor: Udario bi me? E pa onda bih ja..

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Nasiqe u porodici
    ^lan 10.
    (1) Zabraweno je nasiqe u porodici.
    (2) Svako ima, u skladu sa zakonom, pravo na za{titu od
    nasiqa u porodici.

    Toliko o umlacivanju.
    Ima li koji član koji definiše reč (pojam) nasilje?
    Da li se pod time podrazumeva samo fizika?
    Msm, ko će da zaštiti ugroženog, odnosno da kazni nasilnika za mentalno nasilje, ono, palacav jezik, neispunjavanje preuzetih obaveza i tako to?



    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Veza je i bracna i vanbracna.To znaci nije bitno da li je ozvanicena papirom.
    E sad to ne znaci da devojka koja ne zivi sa momkom ne moze da ga prijavi za zlostavljanje.


    Momak nije porodica, tako da ne podleže citiranom članu zakona.
    No, da stoku treba kazniti, tu se slažemo.
    A i u uvodnom postu se spominje i svekrIva, tako da je priča o platonskom braku oftopik.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  9. #54

    Odgovor: Udario bi me? E pa onda bih ja..

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Ima li koji član koji definiše reč (pojam) nasilje?
    Da li se pod time podrazumeva samo fizika?
    Msm, ko će da zaštiti ugroženog, odnosno da kazni nasilnika za mentalno nasilje, ono, palacav jezik, neispunjavanje preuzetih obaveza i tako to?







    Momak nije porodica, tako da ne podleže citiranom članu zakona.
    No, da stoku treba kazniti, tu se slažemo.
    A i u uvodnom postu se spominje i svekrIva, tako da je priča o platonskom braku oftopik.
    Kopiracu u jednom od sledecih postova Porodicni zakon.
    Postoje delovi koji definisu pojam zlostavljanja a tako i pojam neispunjenih obaveza kako ti rece.A sad posto spominjes da li je zlostavljanje samo umlacivanje? Pa nijeVec smo na nekoj temi pisali o mobingu i to je vid zlostavljanja na poslu.
    Ali zato u porodici postoje vise vrsta zlostavljanja koja podlezu kaznjavanju.A to je verbalno(emocionalno),fizicko i seksualno nasilje.
    A neispunjenje obaveza roditelja mislim da je i to kaznjivo i podleze nekim kaznama.Pogledacu bas.

    Pa sad momak nije deo porodice ali emotivna veza se tretira kao VEZA u kojoj bi trebalo da postoji uzajamno postovanje....bla,bla....a bracna i vanbracna zajednica izjednacavaju u smislu prava dece i partnera ....tako da i momci mogu biti tuzeni i za nasilje i da odgovaraju.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #55

    Odgovor: Udario bi me? E pa onda bih ja..

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Kopiracu u jednom od sledecih postova Porodicni zakon.
    Postoje delovi koji definisu pojam zlostavljanja a tako i pojam neispunjenih obaveza kako ti rece.A sad posto spominjes da li je zlostavljanje samo umlacivanje? Pa nijeVec smo na nekoj temi pisali o mobingu i to je vid zlostavljanja na poslu.
    Ali zato u porodici postoje vise vrsta zlostavljanja koja podlezu kaznjavanju.A to je verbalno(emocionalno),fizicko i seksualno nasilje.
    A neispunjenje obaveza roditelja mislim da je i to kaznjivo i podleze nekim kaznama.Pogledacu bas.
    Ae, jedva čekam. Baš me zanima.
    Pa sad momak nije deo porodice ali emotivna veza se tretira kao VEZA u kojoj bi trebalo da postoji uzajamno postovanje....bla,bla....a bracna i vanbracna zajednica izjednacavaju u smislu prava dece i partnera ....tako da i momci mogu biti tuzeni i za nasilje i da odgovaraju.
    Ju naopako da se siledžije kažnjavaju samo "preko" Zakona o porodici!?!?
    (Ako se baš tako zove taj zakon?!)
    Ali i dalje mislim da momak nije deo porodice, odnosno obrađen pomenutim zakonom.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #56

    Odgovor: Udario bi me? E pa onda bih ja..

    shto veli cecara - svako ima pravo da bude budala al neki to pravo zloupotrebljavaju....
    & underpaid......

  12. #57

    Odgovor: Udario bi me? E pa onda bih ja..

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Ako bi vam on ''udario samar'' (pre toga nikada se nije na taj nacin dokazivao ),verovatno ojacan , prisustvom svoje majke ,kako biste reagovali, bez obzira na krivicu...?
    Zna se da je vecina momaka ohrabrena ..majcinim saucestvovanjem ...

    Tog momenta se okrećem i odlazim. Za sva vremena. Bez reči, bez pitanja. Samo okret i odlazak za sva vremena.
    Moj otac je bio vojno lice, ali je imao jednu odličnu tezu u vaspitavanju nas dece. "Ja sam vam roditelj. Ja mogu da vas ako treba da vas čušnem koji put. Samo majka i ja i NIKO VIŠE! Svako ko digne ruku na vas moraće na rehabilitaciju da se ponovo podseti kako se ta ruka koristi." I nikad niko nije podigao ruku na mene, niti je probao. Po meni, muškarci, ali ruku na srce sad već i žene, kojima je fizičko nasilje jedini način komunikacije su kukavice i primitivci , jer ne umeju da koriste reči za rešavanje nastalih problema. Smatraju da je fizičko nasilje način sticanja autoriteta? Teško..Takve osobe neće naći slobodno mesto u mom okruženju.

  13. #58

    Odgovor: Udario bi me? E pa onda bih ja..

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Ae, jedva čekam. Baš me zanima.

    Ju naopako da se siledžije kažnjavaju samo "preko" Zakona o porodici!?!?
    (Ako se baš tako zove taj zakon?!)
    Ali i dalje mislim da momak nije deo porodice, odnosno obrađen pomenutim zakonom.
    Pa nije deo porodice ali odgovara za zlostavljanje.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  14. #59

    Odgovor: Udario bi me? E pa onda bih ja..

    http://www.epacvaw.org/IMG/pdf/Family_Low.pdf


    Evo link Porodicni zakon Republike Srbije.
    Bas kao sto sam obecala.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  15. #60

    Odgovor: Udario bi me? E pa onda bih ja..

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Ako bi mene moj išao ikada da udari a da prije toga ja njega nisam niti pipnula to bi mu bilo zadnje.
    Cekaj, ok je ako ti njega prva lupis, pa ti vrati pred mamom, ili ja nisam dobro razumela?

    Prvo ova tema mi se granici s naucnom fantastikom.
    On je dobio moc, pred mamom, koja uzgred, obozava svog sincica, a on pokazuje njoj mami ili sebi da je on muskarcina ili sta vec

    Moj otac, u zivotu, mi je lupio samo jedan samar.
    Ruku na srce, zasluzen.
    I niko nikad nije digao ruku na mene.
    Ucena sam da reci sve resavaju.

    Ne zamislivo mi je da se nadjem u situaciji, da neko uopste pomisli da me udari.
    A da se desi sigurno ne bih se latila stolica, vaza, cigli i slicnog i napravila bojno popriste,ali mislim da bi mu to bilo prvi i poslednji put u zivotu.

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Debela i onda...?
    Autor kohili u forumu Muška kafana
    Odgovora: 108
    Poslednja poruka: 05.07.2010, 16:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •