Ili je nemir...
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 33
  1. #1

    Ili je nemir...

    ...ili je strast...
    ...ovu sam temu pokrenuo,nekada davno na nekom sajtu...elem...mislis da imas sve sto te ispunjava u zivotu...mislis da si srecan...ali...nesto te goni...dalje...ne da ti mira...igra u grudima...seche u stomaku...pobrkane misli...
    ...nikada nisam uspeo da saznam...
    ...btw...odmah se ogradjujem...da nisam bas "chist"...
    Poruku je izmenio euridika, 04.03.2008 u 00:30 Razlog: slovce
    ...hell ain't a bad place to be......

  2. #2

    Odgovor: Ili je nemir...

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...ili je strast...
    ...ovu sam temu pokrenuo,nekada davno na nekom sajtu...elem...mislis da imas sve sto te ispunjava u zivotu...mislis da si srecan...ali...nesto te goni...dalje...ne da ti mira...igra u grudima...seche u stomaku...pobrkane misli...
    ...nikada nisam uspeo da saznam...
    ...btw...odmah se ogradjujem...da nisam bas "chist"...
    Gde su ti koji misle da imaju sve? Ja ne mislim. Ali, isto tako, ne razumem baš šta si hteo da kažeš.
    Gde te i kako tera to nešto, i kako je to vezano sa nemirom i strašću? U kakvim situacijama?

    "....Ima tog ovdje isuviše ...."
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  3. #3

    Odgovor: Ili je nemir...

    ...da umem da objasnim...ne bih ni otvarao temu...
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #4

    Odgovor: Ili je nemir...

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...ili je strast...
    ...ovu sam temu pokrenuo,nekada davno na nekom sajtu...elem...mislis da imas sve sto te ispunjava u zivotu...mislis da si srecan...ali...nesto te goni...dalje...ne da ti mira...igra u grudima...seche u stomaku...pobrkane misli...
    ...nikada nisam uspeo da saznam...
    ...btw...odmah se ogradjujem...da nisam bas "chist"...
    Pokušavali su već... kako ono ide: il' je đavo il' su mađije,il' je nešto jače od oboje...

    A to da nisi čist znam,naročito kad si mi se neki dan požalio da ti je rikn'o bojler,tj. grejač od kamenca...


    p.s. i ja sam jednom negde na nekoj temi rekao da što si stariji misli sve grešnije,a nemir sve veći... Jednom rečju GOTOV SI znam šta ti je ali neću da te ofiram...

  5. #5

    Odgovor: Ili je nemir...

    Ima nešto u nama što uvek traži još, još... I kad imaš sve uvek bi još ono malčice što misliš da ti nedostaje za potpunu sreću... A kad si potpuno srećan onda izvlačiš iz sećanja neke trenutke sete i kao da prizivaš djavola... A djavo dodje čas posla... I opet u krug... Možda je stvar u tome da dokolica radja upravo takve "simptome"...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #6

    13 Odgovor: Ili je nemir...

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Ima nešto u nama što uvek traži još, još... I kad imaš sve uvek bi još ono malčice što misliš da ti nedostaje za potpunu sreću...
    Moj dragi kum je imao simptično objašnjenje za ovaj '' fenomen ''.
    Kaže on: '' Ma, mi smo ti kao majmunčići, što više imamo, više ćemo da tražimo. Eto ja sada imam oličan mobilni, koji samo što ne usiasava po kući, ali već razmišljam, kako ću da kupim novi sa naprednijim funkcijama i ko zna sa čim sve još... '' ( verovatno će da mu usisava po kući )...
    Nema ništa loše uvek tražiti više i bolje, pod uslovom da te to čini srećnim...

    Kada pogledam muški deo porodice - srećna sam i zahvalna Bogu...
    Kada sam u kontaktu sa prijateljima - srećna sam...
    Kada sam na Forumu - srećna sam...






    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    A kad si potpuno srećan onda izvlačiš iz sećanja neke trenutke sete i kao da prizivaš djavola... A djavo dodje čas posla... I opet u krug... Možda je stvar u tome da dokolica radja upravo takve "simptome"...

    E, vidiš, potpuno se prepuštam uživanju u sreći, bez razmišljanja ili opterećenja.
    Posle nekoliko dana se desi nešto ružno, što me totalno izbaci iz koloseka...
    Sve to dođe i prođe...

    Dokolica , ako ne svi, onda većina problema potiče odatle... Dokolica je asocijacija za nešto negativno.


    Ili je nemir, ili je strast...

    Šta god da je... Bitno je da budi pozitivnu energiju u tebi, vama, nama, njima... ... da nas ne čine destruktivnim po sebe,
    samim tim i po '' okoliš '' ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #7

    Odgovor: Ili je nemir...

    I kada imamo sve, nedostaje taj osecaj "nemira" ili "strasti". Leptiri u stomaku. Ali taj je osecaj nepredvidiv, naidje spontano, bez najave i traje kratko. U prolazu se oceses o ruku nepoznatog prolaznika, pogledi vam se sretnu.... i tu je ta iskra, taj kontakt bez reci... i to je taj probudjeni leptir...
    neunistiva zlojebaba!

  8. #8

    Odgovor: Ili je nemir...

    ako imamo sve, ne ostaje nam nista za cim bismo ceznuli..
    treba nam samo onoliko da nas osecaj srece ispuni da ne budemo prazni usred svih stvari koje posedujemo
    Krek, krek.. Ne gudra

  9. #9

    Odgovor: Ili je nemir...

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Ima nešto u nama što uvek traži još, još... I kad imaš sve uvek bi još ono malčice što misliš da ti nedostaje za potpunu sreću... A kad si potpuno srećan onda izvlačiš iz sećanja neke trenutke sete i kao da prizivaš djavola... A djavo dodje čas posla... I opet u krug... Možda je stvar u tome da dokolica radja upravo takve "simptome"...
    Bas tako...Samo ne bih rekla da je dokolica glavni krivac...Mislim da nas nesto drugo pokrece...

  10. #10

    Odgovor: Ili je nemir...

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Bas tako...Samo ne bih rekla da je dokolica glavni krivac...Mislim da nas nesto drugo pokrece...
    Aha, upravo nemir i strast Potpuna sreća ne postoji. Ako i dotakneš nešto, trenutno je, pokreće nas upravo traganje za istom. A put trnovit. I ne bih rekla da to ima ikakve veze sa nečim materijalnim, na šta svi uglavnom prvo pomisle kad se kaže "sve"
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Ili je nemir...

    Smisao zivota je da tragamo za srecom za onim sto ce nas ispuniti u potpunosti...i mislim da uvek treba da postoji to 'nesto' sto nas pokrece da se borimo i da zelimo...jer, kakav bi bio zivot kada bi imali sve sto zelimo...
    Sta bi onda bilo smisao zivota...ne bi ga bilo...

    zato je dobro dok taj nemir ili strast tinja u nama
    Poruku je izmenio Goga, 05.03.2008 u 23:26 Razlog: Bold
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "

  12. #12

    Odgovor: Ili je nemir...

    -Apis daljinski u ruku, prostres se po fotelji, telo u stanju mirovanja.
    -Nabacis cvike, uskaces u korvetu i ganjas manekenke po Beverli Hilsu.
    -Radis tesko da bi ubirao plodove, posle celodnovnog znojenja tresnes jedno zidarsko, odes kuci da "obradujes" zenu i gledas kako deca rastu.
    Svi ljudi nisu isti,
    Pa da!

  13. #13

    Odgovor: Ili je nemir...

    nemir..krece tu negde milimetar ispod grudne kosti...
    tumara po zeludcu..
    kod nekih i nize..sto je takodje u redu..

    meni krece nekako s proleca...a zasto..ko bi to znao..

    cini mi se...zadrzala bih sve ono sto imam..al bi pridodala nesto..nedefinisano sta..ali verovatno je to nesto jako bitno ..i dobro i lepo..i zanimljivo..i podize adrenalin malko..i...
    sad bi neko reko.. ..oce..a i ne zna sta oce...
    ni ja sama sebi ne mogu pomoci..jer stvarno ne znam da opisem i konkretno oznacim to nesto...
    iz supljeg u prazno .. ..

  14. #14

    Odgovor: Ili je nemir...

    Nemir je za mene najcesce bas to ili....
    Odabrati bolje od dva dobra.
    Manje od dva losa. Desno ili levo? Sad ili sutra?
    Neizvesnost je ono u cemu lezi jedan od izvora mojih nemira. Zivot namece odluke, i kud god da krenem, ne znam da li bi onaj drugi put mozda bio bolji. Cinjenica da vreme prolazi, na potpuno drugaciji nacin od onog kako sam zamisljala, hvatanje u kostac s tim. Povremena pobeda ipak mi daje snagu za novi okrsaj. Kod mene bar ide tako, to je moj smiraj.
    A onda sve iz pocetka.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  15. #15

    Odgovor: Ili je nemir...

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...ili je strast...
    ...ovu sam temu pokrenuo,nekada davno na nekom sajtu...elem...mislis da imas sve sto te ispunjava u zivotu...mislis da si srecan...ali...nesto te goni...dalje...ne da ti mira...igra u grudima...seche u stomaku...pobrkane misli...
    ...nikada nisam uspeo da saznam...
    ...btw...odmah se ogradjujem...da nisam bas "chist"...
    ...Nemir....i to jos, jos...
    Mislim da je ok i vrlo pozeljnan taj nemir....ako se ispravno kanalise....Da ga nema ljudi bi verovatno jos uvek ziveli na drvecu.....Verovatno su tamo bili sasvim srecni i manje vise ok sa svojim malim zahtevima, relativnom sigurnoscu i sl.... Ali... gledali su u Mesec i zvezde.....



    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    A kad si potpuno srećan onda izvlačiš iz sećanja neke trenutke sete i kao da prizivaš djavola... A djavo dodje čas posla... I opet u krug... Možda je stvar u tome da dokolica radja upravo takve "simptome"...
    Dodje "djavo" i pre nego sto shvatimo da ga prizivamo.... Nije to dokolica...bar ne kod mene....To je ono vecito preispitivanje i zapitkivanje...Sta da sam ovo ili ono uradio ovako ili onako....mozda bi mi bilo bolje....e onda se masta otrgne i eto ga Necastivi, ocas....Mozda je resenje uputiti ga u neke sfere zivota gde ne moze da napavi veliki haos....


    p.s. primetih tek kada sam poslala post....da je ovo 666 moj post po redu
    Poruku je izmenio Kalina, 07.07.2008 u 00:09 Razlog: slovce
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •