Da li smo spremni za EU? - Strana 15
Strana 15 od 24 PrvaPrva ... 51314151617 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 211 do 225 od ukupno 356
  1. #211

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Nemojte se zavaravati:
    1. Rumunija ima oko 100km autoputa,Bugarska malo više!
    2. Lopovije i korupcije gore nego kod nas!
    3. Ljute sirotinje i jada na sve strane i svega ostalog što uz to ide!
    I u Evropskoj Uniji su!
    Jako malo od nas zavisi kada ćemo postati punopravni član.Vojvodina će verovatno pre Srbije pristupiti Uniji, a Kosovo verovatno pre i Vojvodine i Srbije.
    Unija će se rasformirati kad dođe red na Srbiju da pristupi, reče Dejvid Rokfeler pre koju godinu.
    Orem duboko, sadim iluzije, okopavam mrnju, berem sujetu, skladitim zlato, prodajem ideje (merkantilne, tvrde)-povoljno!

  2. #212

    Da li smo spremni za EU?

    Да је Паор из стрипа или цртаног филма ?

    Citat paor kaže: Pogledaj poruku
    Nemojte se zavaravati:
    1. Rumunija ima oko 100km autoputa,Bugarska malo više!
    2. Lopovije i korupcije gore nego kod nas!
    3. Ljute sirotinje i jada na sve strane i svega ostalog što uz to ide!
    I u Evropskoj Uniji su!
    Jako malo od nas zavisi kada ćemo postati punopravni član.Vojvodina će verovatno pre Srbije pristupiti Uniji, a Kosovo verovatno pre i Vojvodine i Srbije.
    Unija će se rasformirati kad dođe red na Srbiju da pristupi, reče Dejvid Rokfeler pre koju godinu.
    Да ли си ти човече из стрипа или цртаног филма, мајке ти ?
    Poruku je izmenio BaneK, 16.08.2008 u 15:17 Razlog: uzastopni postovi
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  3. #213

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Ma zabole me i za evropu meni je sasvim dobro i ovde
    brm, brm, brrrrrrrrrrrrrrrrm m

  4. #214

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Evo! Spremni smo za EU! Znamo da vodimo i dijaloge - vidi primer: paor vs Samuraj.

    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  5. #215

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    ne mogu da verujem da bilo ko misli da cemo IKADA uci u EU???!!!!...kad pogledate svu politicku konfuziju i povezete sva dogadjanja u Srbiji,zar ima jos onih koji se nadaju??????Zar jos ima nekoga ko naseda na dnevno-politicku predizbornu propagandu??????Nemogu da verujem!

  6. #216

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    A možda ćemo ući deo po deo

  7. #217

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    A možda ćemo ući deo po deo
    ...to je verovatniji nacin...ali i onda tesko,teze nego sto mislimo...

  8. #218

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    A možda ćemo ući deo po deo
    Pa,.. prvo Kosovo..

    pa centralna Srbija..

    i za pedeset godina Vojvodina, jer će zbog dođoša morati da pita Beograd za dozvolu..


    a možda Vojvodina nikad neće ući jer će se opametiti..
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  9. #219

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    jer će zbog dođoša morati da pita Beograd za dozvolu..

    shvatila sam da ste hrišćanin... da li je hrišćanski postavljati se na ovakav način?... na osnovu čega mislite da ste bolji od nekog dođoša?...
    Poruku je izmenio NSdjanka, 22.08.2008 u 18:44
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  10. #220

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    i za pedeset godina Vojvodina, jer će zbog dođoša morati da pita Beograd za dozvolu..
    Тако то иде, неко би да пљује по Србима, али не сме, па прелази на дођоше...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #221

    Da li smo spremni za EU?

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    shvatila sam da ste hrišćanin... da li je hrišćanski postavljati se na ovakav način?... na osnovu čega mislite da ste bolji od nekog dođoša?...
    Jesam li rekao/pisao da sam bolji od dođoša? Jesam li rekao/pisao da su dođoši zli, lenštine, budale ili slično nešto?

    Nisam, jer jesam hrišćanin.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Тако то иде, неко би да пљује по Србима, али не сме, па прелази на дођоше...
    Ko je taj što bi da pljuje po srbima? Pokaži mi ga, da govorim malo sa njim.
    A ko je taj koji pljuje po dođošima? Nemojte mi ih dirati, molim vas..

    Pa vi ste ko jevreji, ne smeju uzeti ime Boga na usta. Dobro, za njih barem ima valjanog razloga, ali za dođoše..
    Poruku je izmenio BaneK, 25.08.2008 u 10:27 Razlog: uzastopni post
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  12. #222

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Jesam li rekao/pisao da sam bolji od dođoša? Jesam li rekao/pisao da su dođoši zli, lenštine, budale ili slično nešto?

    Nisam, jer jesam hrišćanin.
    "Saznajemo da smo odgovorni prema drugim ljudima, i to ne praveci razliku medu njima."

    Da li vam je poznata ova rečenica ili treba da vas podsetim da je uzeta iz predgovora vaše knjige? A to da se konstantno stavljate iznad njih je činjenica... Ako ste hrišćanin, tako se i ponašajte...
    Poruku je izmenio NSdjanka, 23.08.2008 u 13:10 Razlog: slovce
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  13. #223

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    "Saznajemo da smo odgovorni prema drugim ljudima, i to ne praveci razliku medu njima."

    Da li vam je poznata ova rečenica ili treba da vas podsetim da je uzeta iz predgovora vaše knjige? A to da se konstantno stavljate iznad njih je činjenica... Ako se hrišćanin, tako se i ponašajte...
    Razliku među ljudima možete praviti na dva načina. Svakako sam ja u predgovoru moje knjige izneo moje viđenje pravljenja razlike među ljudima s time što sam mislio na favorizovanje jednih, a hendikepiranje drugih po predrasudama. Praviti razliku među ljudima znači praviti ili pronalaziti barijere među ljudima.

    To što je neko druge nacionalnosti, ili neke istorijske okolnosti, dešavanja doprinose situaciji da dobijamo različite skupine ljudi ne znači da među njima treba da postoje ove barijere. Pa ipak, vidite i u ovom slučaju govorimo o razlikama. To su druge vrste razlika. Za mene nema barijera ni među dođošima i među mađarima (što sam ja po nacionalnosti). Ima razlika i među ženama i muškarcima, pa tih razlika barijere favorizovanja/hendikepiranja ne bi trebalo biti.

    Zašto mislite da se ja stavljam iznad drugih ljudi? Zar ne znate za ono: Kad te pozovu na veselje, a ti sedni za zadnji kraj stola. Jer ako sedneš na prednji kraj, može se dogoditi da stigne neko važniji od tebe, i da tebe zamole da ustaneš i da sedneš na zadnji kraj stola. A ako vide da si ušavši seo za zadnji kraj stola, gazda će te pozvati da sedneš na prednji kraj stola. Koji je sramotan slučaj, a koji slučaj kad te počastvuju. A ti ne traži počašćenje za sebe. Dobićeš ga ako ga zaslužuješ. Tako ja živim.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  14. #224

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    To kako vi živite je vaša stvar... Isto tako je moja stvar kako ja živim... Ono što mene jako boli je nepravda koja se konstantno nanosi tim ljudima koji su ovde došli spasavajući sopstveni život i život svojih porodica, a ne zato što su umirali od želje da dođu ovamo... Uostalom, gde bi i pošli nego u Srbiju?... Oni nemaju alternativnu domovinu...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  15. #225

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    To kako vi živite je vaša stvar... Isto tako je moja stvar kako ja živim... Ono što mene jako boli je nepravda koja se konstantno nanosi tim ljudima koji su ovde došli spasavajući sopstveni život i život svojih porodica, a ne zato što su umirali od želje da dođu ovamo... Uostalom, gde bi i pošli nego u Srbiju?... Oni nemaju alternativnu domovinu...
    Nadam se da ne mislite kako im ja želim naneti bilo kakvu nepravdu ili da želim da im se desi bilo kakva nepravda.
    Saosećam sa vašim bolom, jer su i mađari, kao i vojvođani i srbijanci, ma kao uostalom sve nacije i plemena na ovom svetu trpeli nepravde raznog tipa. Znam da vi možda ni ne tražite moje saosećanje, ali nemojte sa predrasudama da pričate o meni zato što ne pišem hvalospeve o dođošima. Ako bi mene odavde prognali (što mislim da nikad neće da se desi, čak ni ako SRS dođe na vlast, jer će od njih da me odbrane srbi vojvođani i dođoši) i ja bih otišao u svoju maticu Mađarsku, naravno. Gde bih drugde? Ali moja domovina je ovde.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

Strana 15 od 24 PrvaPrva ... 51314151617 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li ste spremni za još jednu bebu?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 10.02.2012, 19:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •