Jehovini Svedoci - Strana 4
Strana 4 od 54 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 805
  1. #46

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Samuraj..Od sekte i sektaša nisam ni očekivao ništa bolje ali ni od Vlade Vasića , pravi se da poznaje SPC.
    Još jedno u nizu tvojih glupih verovanja , dragi nindžo...
    Izgleda da nisi razumeo da ja sve vreme govorim o tome da mi ne treba da se pretvaramo...
    A na isti način se reklamiraju i Islam, Katolici, Budisti i ostali...

    Stvarno se pitam, a što se vi pobožni i naučno nedokazani toliko plašite Jehovinih Svedoka kada imate jaku veru ili znanje?
    Ako čovek ima svoj put, svoju viziju zašto bi se on sumnjao u sebe?

    A koliko je samo novca Država Srbija dala na izgradnju Krstova, Krstića i Hramova koji su nam, jelte, toliko potrebni da se spasemo duhovne bede.
    E to rade i Jehovini Svedoci samo u privatnoj režiji..

    Još jednom ...nema kolektivnog spasenja koje je nametnuto pravilima autoriteta..


    Sav..Isaija je jedan od proroka i pisaca biblijske knjige koji je živeo oko 800 godina PNE. dakle pre oko 2800 godina. Savremena nauka zna da je zemlja okrugla pre oko 150-200 godina, neka bude i pre 500 godina. Stari izraelci su to znali pre 2800 godina.
    Savremena nauka je istureno odeljenje Vatikana...
    J. Svedoče, Egipćani su to znali još ranije, jer astrologija odatle vuče korene..
    Ne znam kako si povezao gravitaciju sa citatom iz starog zaveta.
    Malo si ovo izmanipulisao...
    Nema potrebe to da radiš.
    Neka si ti meni živ i zdrav, to je faza koju moraš da prođeš...

  2. #47

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Savremena nauka je istureno odeljenje Vatikana...
    J. Svedoče, Egipćani su to znali još ranije, jer astrologija odatle vuče korene..
    Ne znam kako si povezao gravitaciju sa citatom iz starog zaveta.
    Malo si ovo izmanipulisao...
    Nema potrebe to da radiš.
    Neka si ti meni živ i zdrav, to je faza koju moraš da prođeš...
    Biblija nema veze s Vatikanom! Gde su dokazi da su egipćani znali da je zemlja okrugla i da svemir funkcioniše na temelju sile gravitacije? Za takve izjave potrebni su dokazi kao što sam ja izneo dokaze temeljene na Bibliji zar ne?

    Dobro onda objasni ti na šta Isaija misli kad kaže da "Jehova stoji nad krugom zemaljskim" ili kad Jov kaže da je "Jehova zemlju ni o čem obesio"?

    Gde su ovde manipulacije?

  3. #48

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Одувек сам интимно у себи осећао да тежњу да живим по библијским принципима, да је проучавам и својевољно примењујем научено, такође желим да живим без икаквих предрасуда и да искрено волим људе.
    Коначно, читајући ову тему, увиђам како постоје људи који искрено осећају реч Божју и сведоци су Створитеља, и просто ми је несхватљиво да наилазе на оволико неразумевање код већине чланова овог форума, која је очигледно у поодмаклој фази затуцаности и заслепљености, можда и запоседнута сотоном, али надам се да има наде за све.

    Остаје ми да се надам да ће и мени једног дана неко покуцати на врата и отворити ми пут ка сазнању и просветљењу и да ћу упознати неке нове дивне и отворене људе с којима ћу моћи размењивати искуства и сазнања која стичем проучавајући библију.

    Хвала Вам, Савести.
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  4. #49

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    ne smatram se lično ugroženim, jer opušteno momentalno bacim u kantu, čak i ako uzmem od njih, ono smeće od kule stražare ... prekinem ih u startu jer imam svoju veru i ne mogu mi ništa .... međutim, naravno da predstavljaju opasnost abnormalno velikom agitacijom koju vrše, i od tog ogromnog broja pokušaja, desi se da im priča i prođe, posebno kod ljudi kojima se desila neka beda, pa će oni sad kao da ga srede i pomugnu mu ... 'oće, al' u (da ne psujem)

    elementi krivičnog u njihovom ludilu, jasni su kod umobolnog pravila jehova da ne dozvoljavaju transfuziju krvi .... jehovin svedok je u stanju da žrtvuje život sopstvenog deteta, ne želeći mu omogućiti da živi primivši neophodnu krv .... u Srbiji je sad nestašica krvi, ljudi idu da daju krv, kako bi spasili nečiji život, a majka jehova i tata jehova izgovaraju u bolnici "no, no, nećete dati krv mom detetu, neka umre" ... i vrte glavama levo-desno ....
    ovo je rođenom detetu u stanju da učini svaki taj, koji na ulici ili na kućnom pragu nudi kule i brabonja o nekom jehovi ...

  5. #50

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Savremena nauka je istureno odeljenje Vatikana...
    Postoje mnogi naučnici koji nisu u tom košu...
    Pomešao i strpao si u isti lonac sve! Naučnici koji zagovaraju teoriju evolucije i nastanak čoveka od majmuna, jesu "istureno odeljenje vatikana"! Papa je nedavno izjavio da je evolucija tačna ... i javno se izvinuo Čarliju čika Darwinu
    Medjutim, postoje Vlado Vasiću i neki drugi naučnici koji tvrde nešto sasvim suprotno...ali ih ti ne vidiš, i ne znaš za njih jer si suviše zauzet astralnim superman letovima hehe...dok ti letiš, prodje život...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Egipćani su to znali još ranije, jer astrologija odatle vuče korene..
    Dokaži!
    Argumentuj da su egipćani to znali od ranije! Isaija nije bio egipćanin, pa kako onda on to zna?

    Da li ti uopšte znaš ko je napravio prvu piramidu u Egiptu?
    Biblijski Josif - nazvan Imothep, sagradio je prvu piramidu za skladištenje žita i tako spasao egipćane da ne pomru svi od gladi...(Postoje egipatski spisi koji govore o potpuno istom dogadjaju kao i Biblija...poklapanja su frapantna i neverovatna)
    A Josif je imao svu vlast pored Faraona do kraja života! Šta misliš, ovako zdravo razumski, šta su Josif, njegova porodica i ceo Izrailjski narod u Egiptu radili svo to vreme?m?
    A znamo da su i Avram otac Josifov, i Josif bili izrazito pobožni i verni Bogu....
    Pa bili su VIDELO egipćanima, sve dok ih drugi Faraon nije proterao! Vlado vladane Vasiću

    Vidi, komunikacija nema smisla ako se nečije tvrdnje neargumentuju! Ako ne dokažeš argumentovano to što pričaš, onda je to samo obično blablatanje i rekla kazala - mazala...shvataš?

  6. #51

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat zonex kaže: Pogledaj poruku
    ne smatram se lično ugroženim, jer opušteno momentalno bacim u kantu, čak i ako uzmem od njih, ono smeće od kule stražare ... prekinem ih u startu jer imam svoju veru i ne mogu mi ništa .... međutim, naravno da predstavljaju opasnost abnormalno velikom agitacijom koju vrše, i od tog ogromnog broja pokušaja, desi se da im priča i prođe, posebno kod ljudi kojima se desila neka beda, pa će oni sad kao da ga srede i pomugnu mu ... 'oće, al' u (da ne psujem)
    Razumnije je da odbiješ časopise nego što ih bacaš u smeće ili već kad ih uzimaš pročitaj ih i upoznaj se sa onim što bacaš da bi mogao mirne savesti da kažeš pročitao sam i znao sam da ništa ne vrede i zato sam ih bacio!

    elementi krivičnog u njihovom ludilu, jasni su kod umobolnog pravila jehova da ne dozvoljavaju transfuziju krvi .... jehovin svedok je u stanju da žrtvuje život sopstvenog deteta, ne želeći mu omogućiti da živi primivši neophodnu krv .... u Srbiji je sad nestašica krvi, ljudi idu da daju krv, kako bi spasili nečiji život, a majka jehova i tata jehova izgovaraju u bolnici "no, no, nećete dati krv mom detetu, neka umre" ... i vrte glavama levo-desno ....
    ovo je rođenom detetu u stanju da učini svaki taj, koji na ulici ili na kućnom pragu nudi kule i brabonja o nekom jehovi ...
    Što se tiče transfuzije krvi evo ti nekoliko linkova koje možeš da ispitaš i informišeš se o transfuziji:

    1. Pokazivati poštovanje prema životu i krvi - Jehovini svjedoci: Službena web stranica Društva Kula stražara

    2. Transfusion-Alternative Strategies--Simple, Safe, Effective - Jehovah's Witnesses Official Web Site

    Ako pažljivo proučiš materijal i odgledaš videomaterijal dobićeš jasne odgovore!

  7. #52

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    ma ja samo kažem da bi trebalo svi da vas se klone, k'o i šugavih pasa
    ne želim ja tvoje linkove i kule, a ni razgovor s tobom, savesni

  8. #53

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat zonex kaže: Pogledaj poruku
    ma ja samo kažem da bi trebalo svi da vas se klone, k'o i šugavih pasa
    ne želim ja tvoje linkove i kule, a ni razgovor s tobom, savesni
    OK kako želiš prijatelju!


  9. #54

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    "...
    6. Je li neispravno primiti transfuziju krvi? Sjeti se, Jehova zahtijeva da se uzdržavamo od krvi. To znači da uopće ni na koji način ne smijemo u svoje tijelo uzimati krv drugih ljudi, pa čak niti svoju vlastitu krv koja je pohranjena (Djela apostolska 21:25). Zato pravi kršćani neće primiti transfuziju krvi. Oni će prihvatiti druge vrste medicinskog liječenja, kao što je transfuzija beskrvnih derivata. Oni žele živjeti, ali neće pokušati spasiti svoj život kršenjem Božjih zakona (Matej 16:25)."


    Koji primitivazam, neviđeno ludilo i životinjska nečovečnost. Jehovini svedoci, i da nemaju drugih mana, ovim svojim verovanjem, koje tako revnosno sprovode u praksi, zaslužuju definitivnu zabranu svog delovanja zbog svoje duboke neljudske i anticivilizacijske prirode primerene periodu divljaštva i najmarčinijih kultova koji nemaju veze niti sa pamću, niti sa ogromnom većinom religija pa ni sa hrišćanstvom, odnosno sa Isusom.

    Pretpostavimo sledeću situaciju:

    Dete je bolesno i treba mu transfuzija krvi od koje mu zavisi život. Roditelji, Jehovini svedoci, ne pristaju da im se detetu da krv i ono umire. Koji bog to želi? Jehova? Isus? Nem takvog boga, u to sam potpuno siguran. Toga ima samo u bolesnim i izopačenim mozgovima ljudi koje sabe nazivaju Jehovinim svedocima.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #55

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    "...
    6. Je li neispravno primiti transfuziju krvi? Sjeti se, Jehova zahtijeva da se uzdržavamo od krvi. To znači da uopće ni na koji način ne smijemo u svoje tijelo uzimati krv drugih ljudi, pa čak niti svoju vlastitu krv koja je pohranjena (Djela apostolska 21:25). Zato pravi kršćani neće primiti transfuziju krvi. Oni će prihvatiti druge vrste medicinskog liječenja, kao što je transfuzija beskrvnih derivata. Oni žele živjeti, ali neće pokušati spasiti svoj život kršenjem Božjih zakona (Matej 16:25)."


    Koji primitivazam, neviđeno ludilo i životinjska nečovečnost. Jehovini svedoci, i da nemaju drugih mana, ovim svojim verovanjem, koje tako revnosno sprovode u praksi, zaslužuju definitivnu zabranu svog delovanja zbog svoje duboke neljudske i anticivilizacijske prirode primerene periodu divljaštva i najmarčinijih kultova koji nemaju veze niti sa pamću, niti sa ogromnom većinom religija pa ni sa hrišćanstvom, odnosno sa Isusom.

    Pretpostavimo sledeću situaciju:

    Dete je bolesno i treba mu transfuzija krvi od koje mu zavisi život. Roditelji, Jehovini svedoci, ne pristaju da im se detetu da krv i ono umire. Koji bog to želi? Jehova? Isus? Nem takvog boga, u to sam potpuno siguran. Toga ima samo u bolesnim i izopačenim mozgovima ljudi koje sabe nazivaju Jehovinim svedocima.
    Očito je da si neobrazovan i nedovoljno informisan po pitanju krvi i krvne transfuzije. Evo ti jednostavan dokaz koji si sam izneo: Oni će prihvatiti druge vrste medicinskog liječenja, kao što je transfuzija beskrvnih derivata. Oni žele živjeti, ali neće pokušati spasiti svoj život kršenjem Božjih zakona (Matej 16:25)

    Ako želiš nešto više da saznaš o transfuziji i savremenim metodama beskrvne hirurgije koja se već više od 20 godina praktikuje u savremenim sredinama, evo ti linkova:

    1. http://www.watchtower.org/c/rq/article_12.htm

    2. http://www.watchtower.org/e/vcae/article_01.htm

    Ima ih mnogo ali ova dva su sasvim dovljna da bi razumeo savremene metode beskrvne hirurgije i beskrvnog tretmana pacijenata.

    Neznanje je strašna stvar, dogma, mrak, totalni mrak, neznanje je smrt!

    Poruku je izmenio Savest, 21.08.2010 u 15:05

  11. #56

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Što se tiče transfuzije krvi evo ti nekoliko linkova koje možeš da ispitaš i informišeš se o transfuziji:

    1. Pokazivati poštovanje prema životu i krvi - Jehovini svjedoci: Službena web stranica Društva Kula stražara
    Ok. Idemo redom

    Bog kaže->

    3. Šta se god miče i živi, neka vam bude za jelo, sve vam to dadoh kao zelenu travu.
    4. Ali ne jedite mesa s dušom njegovom, a to mu je krv.

    (1 Mojsijeva)

    Jehovini svedoci kažu->

    Je li neispravno primiti transfuziju krvi? Sjeti se, Jehova zahtijeva da se uzdržavamo od krvi. To znači da uopće ni na koji način ne smijemo u svoje tijelo uzimati krv drugih ljudi, pa čak niti svoju vlastitu krv koja je pohranjena (Djela apostolska 21:25). Zato pravi kršćani neće primiti transfuziju krvi.

    Da li je krv neke životinje koja je predvidjena za ishranu, isto što i ljudska krv?
    Da li čovek može da primi transfuziju krvi jedne - ovce?

    U Mojsijevim knjigama Bog informiše ljude i daje im Zapovesti zdravog života! To je suština! Ako jedete krv, bićete bolesni i zarazni. A samim tim i prenosioci zaraze!
    Zato Mojsije u sledećem stihu kaže:
    " Jer je duša svakog tela krv njegova, to mu je duša. Zato rekoh sinovima Izrailjevim: Krv ni jednog tela ne jedite, jer je duša svakog tela krv njegova. Ko bi je god jeo, da se istrebi".

    A jedini način da se zaraza suzbije, je da se bolest istrebi!

    Već smo govorili o tome šta je duša! Duša je spoj duha i tela. Taj spoj ide preko krvi. Bog nam kaže da smo svi od iste krvi nastali! A Isus, da smo svi - braća! Dakle, nema nikakvih problema da primim životnu krv od svog brata, a ne od koze!

    Više o ovome uskoro na temi -> http://www.vojvodinacafe.rs/forum/re...76/#post696220

    Dakle, Ne treba mešati babe i žabe ... jer se može otići predaleko u krajnost....

  12. #57

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Očito je da si neobrazovan i nedovoljno informisan po pitanju krvi i krvne transfuzije. Evo ti jednostavan dokaz koji si sam izneo: Oni će prihvatiti druge vrste medicinskog liječenja, kao što je transfuzija beskrvnih derivata. Oni žele živjeti, ali neće pokušati spasiti svoj život kršenjem Božjih zakona (Matej 16:25)
    Možda sam ja i neobrazovan, ali se jako dobro sećam slučaja kada je u Požarevcu umrla mlada osoba čiji roditelji, Jehovini svedoci, nisu hteli da dozvole transfuziju. O tome je pisala štampa, bilo je na TV-u. To što pričaš o nekim beskrvnim derivatima pričaj nekom drugom i krajnje je degutantno, licemerno i neodgovorno da i svoju decu ubeđuješ u to.

    Obrazovna i socijalna struktura članova Jehovinih svedoka je takva oni niti znaju nešto o medicini niti imaju sredstva da plaćaju skupe medicinske tretmane. Dakle, oni umiru u svom neznanju i svojoj duhovnoj bedi. A tvoje citiranje je glupost bez smisla, jer i nisu citati, već pozivanje na njih. Tako, recimo stih Matej16 na koji se pozivaš glasi ovako:

    25. Jer ko hoće svoju dušu da sačuva, izgubiće je; a ako ko izgubi dušu svoju mene radi, naći će je.

    I šta on samo po sebi znači? Teško da u njemu ima apologija beskrvnih derivata, kao i objašnjenje da se može beskrvnim derivatima uspešno supstituisati transfuzija krvi, jer je ona za neke slučajeve u lečenju jednostavno nezamenjiva.

    Dakle, laž i obmana. Ne možeš dokazati da je transfuzija štetna, a posebno ne sopstvenim rečima, i pored toga što za sebe implicintno tvrdiš da si obrazovan.


    Ako želiš nešto više da saznaš o transfuziji i savremenim metodama beskrvne hirurgije koja se već više od 20 godina praktikuje u savremenim sredinama, evo ti linkova:
    Hvala lepo. Ja sam dobrovoljni davalac krvi još od svoje 16-te godine tako da sam oko 50 puta dao krv i spasao više života. Nekoliko osoba koji su primili krv je i dan danas sa mnom u vezi iako žive u sada drugim drživama


    Neznanje je strašna stvar, dogma, mrak, totalni mrak, neznanje je smrt!
    Tu se potpuno slažem sa tobom. Neznanje, verska zatucanost, primitivizam, neobrazovanost, nečovečnost. Pravi izrazi za Jehovine svedoke.

    I još nešto Savest, Malecki 1, ili kako se već zoveš, pošto pišeš i po drugim sajtovima i nailaziš na identične probleme kao i na ovom. Okani se takvog nastupa, jer ovde, kao što je već neko od forumaša rekao, nismo čekali tebe kao mesiju da nas učiš bogu, posebno ne bogu koji zahteva smrt od svojih sledbenika.
    Poruku je izmenio memento, 21.08.2010 u 17:03
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #58

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ok. Idemo redom

    Bog kaže->

    3. Šta se god miče i živi, neka vam bude za jelo, sve vam to dadoh kao zelenu travu.
    4. Ali ne jedite mesa s dušom njegovom, a to mu je krv.

    (1 Mojsijeva)

    Jehovini svedoci kažu->

    Je li neispravno primiti transfuziju krvi? Sjeti se, Jehova zahtijeva da se uzdržavamo od krvi. To znači da uopće ni na koji način ne smijemo u svoje tijelo uzimati krv drugih ljudi, pa čak niti svoju vlastitu krv koja je pohranjena (Djela apostolska 21:25). Zato pravi kršćani neće primiti transfuziju krvi.

    Da li je krv neke životinje koja je predvidjena za ishranu, isto što i ljudska krv?
    Da li čovek može da primi transfuziju krvi jedne - ovce?

    U Mojsijevim knjigama Bog informiše ljude i daje im Zapovesti zdravog života! To je suština! Ako jedete krv, bićete bolesni i zarazni. A samim tim i prenosioci zaraze!
    Zato Mojsije u sledećem stihu kaže:
    " Jer je duša svakog tela krv njegova, to mu je duša. Zato rekoh sinovima Izrailjevim: Krv ni jednog tela ne jedite, jer je duša svakog tela krv njegova. Ko bi je god jeo, da se istrebi".

    A jedini način da se zaraza suzbije, je da se bolest istrebi!
    Obrati paznju na sledece objasnjenje:. Apostol Pavao objašnjava: Kad je Krist došao kao prvosvećenik (...), ušao je, ne s krvlju jaraca i mladih bikova, nego sa svojom krvlju, jednom zauvijek u sveto mjesto i stekao vječno izbavljenje za nas. Jer Krist nije ušao u sveto mjesto načinjeno rukama, koje je kopija stvarnosti, nego u samo nebo, da se sada pojavi pred licem Božjim za nas (Hebrejima 9:11, 12, 24).
    17 Krist nije mogao na nebu predstaviti svoju doslovnu krv (1. Korinćanima 15:50). Umjesto toga, predstavio je ono što je ta krv simbolizirala: pravnu vrijednost svog savršenog ljudskog života koji je prinio kao žrtvu. Potom je pred licem Božjim formalno predstavio vrijednost tog života kao otkupninu u zamjenu za grešno čovječanstvo
    (Priblizi se Jehovi u uzdanju organizacije Jehovinih svedoka)

    Krv je život i jedina krv koja nam spasava život je Isusova krv koja je simbol njegovog svrsenog zivota i u tom smislu krv je sveta u Jehovinim ocima i zato je neispravno manipulisati krvlju na bilo koji nacin!

    Već smo govorili o tome šta je duša! Duša je spoj duha i tela. Taj spoj ide preko krvi. Bog nam kaže da smo svi od iste krvi nastali! A Isus, da smo svi - braća! Dakle, nema nikakvih problema da primim životnu krv od svog brata, a ne od koze!
    Duša je život a ne nešto što preživljava smrt. Transfuzija krvi je kršenje Božjeg zakona ma kako ti to vidiš i pokušavaš da opravdaš, drugim rečima ako konzumiraš alkohol intravenozno nećeš imati nikakvih posledica a ako ga unosiš oralno onda ćeš se napiti! Dakle princip je veoma jasan samo što mi svesno ignorišemo Jehovine zakone što nas ne opravdava i ne štiti od katastrofalnih posledica kao što su bolesti visokog stepena smrtnosti koje se prenose zaraženom krvlju a najpoznatije su SIDA, hepatitis B i druge koje je nemoguće otkriti putem takozvanih prvih analiza krvi! Za sada najsavremeniju metodu analize krvi i najskuplju od takvih virusa imaju amerikanci i oni čak priznaju da preciznost takve analize nije 100% sigurna. Zemlje u razvoju, poput Srbije, daleko su od mogućnosti da primene tako skupe metode a afričke i južnoameričke države koje jedva prehranjuju svoje stanovništvo, verujem ni ne znaju za takve metode!

    Niti jedna medicinska ustanova nije i neće da objavi broj smrtnih slučajeva prouzrokovanih transfuzijom krvi jer bi biznis koji donosi ogromnu količinu novca kao i bilionska industtrija lekova, počeo rapidno da opada što se vlasnicima, naravno, ne bi svidelo! Novac je osnovna pokretačka sila za većinu stanovništva danas. Materijalizam je ovladao svetom.


  14. #59

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Možda sam ja i neobrazovan, ali se jako dobro sećam slučaja kada je u Požarevcu umrla mlada osoba čiji roditelji, Jehovini svedoci, nisu hteli da dozvole transfuziju. O tome je pisala štampa, bilo je na TV-u. To što pričaš o nekim beskrvnim derivatima pričaj nekom drugom i krajnje je degutantno, licemerno i neodgovorno da i svoju decu ubeđuješ u to.

    Obrazovna i socijalna struktura članova Jehovinih svedoka je takva oni niti znaju nešto o medicini niti imaju sredstva da plaćaju skupe medicinske tretmane. Dakle, oni umiru u svom neznanju i svojoj duhovnoj bedi. A tvoje citiranje je glupost bez smisla, jer i nisu citati, već pozivanje na njih. Tako, recimo stih Matej16 na koji se pozivaš glasi ovako:

    25. Jer ko hoće svoju dušu da sačuva, izgubiće je; a ako ko izgubi dušu svoju mene radi, naći će je.

    I šta on samo po sebi znači? Teško da u njemu ima apologija beskrvnih derivata, kao i objašnjenje da se može beskrvnim derivatima uspešno supstituisati transfuzija krvi, jer je ona za neke slučajeve u lečenju jednostavno nezamenjiva.

    Dakle, laž i obmana. Ne možeš dokazati da je transfuzija štetna, a posebno ne sopstvenim rečima, i pored toga što za sebe implicintno tvrdiš da si obrazovan.

    Hvala lepo. Ja sam dobrovoljni davalac krvi još od svoje 16-te godine tako da sam oko 50 puta dao krv i spasao više života. Nekoliko osoba koji su primili krv je i dan danas sa mnom u vezi iako žive u sada drugim drživama

    Tu se potpuno slažem sa tobom. Neznanje, verska zatucanost, primitivizam, neobrazovanost, nečovečnost. Pravi izrazi za Jehovine svedoke.

    I još nešto Savest, Malecki 1, ili kako se već zoveš, pošto pišeš i po drugim sajtovima i nailaziš na identične probleme kao i na ovom. Okani se takvog nastupa, jer ovde, kao što je već neko od forumaša rekao, nismo čekali tebe kao mesiju da nas učiš bogu, posebno ne bogu koji zahteva smrt od svojih sledbenika.
    Prijatelju ti si u dubokom neznanju kao i mnogi u bivšoj Jugoslaviji, Rusiji, Rumuniji, Bugarskoj i zemljama istočnog-mračnog bloka! Neznanje je ostavilo strahovite, katastrofalne posledice na razum stanovnika koji su ddecenijama živeli u mraku pod centralizmom i komunističkom diktaturom, što je očigledno po načinu na koji tretiraš sve one koji nisu kao i ti (dogma neznanja i primitivizma po pitanju svega a naročito po pitanju moderne medicine) i tebi sličnih jer razgovarao sam sa hiljadama ljudi na takvim i sličnim terenima-isti ste, ispranog mozga komunističkim, mračnim idejama u smislu "s Titom u nove pobede-u smrt"! Nije ni čudo šta nas neće u evropsku zajednicu!

    Drugo, pogrešno si protumačio moje prisustvo na forumu, ja sam ovde zbog onih koji žele da čitaju istinu o Jehovi i njegovoj reči a ne zbog tebe i tebi sličnih koji ne znaju da se ponašaju na civilizovan način!


  15. #60

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Prijatelju ti si u dubokom neznanju kao i mnogi u bivšoj Jugoslaviji, Rusiji, Rumuniji, Bugarskoj i zemljama istočnog-mračnog bloka! Neznanje je ostavilo strahovite, katastrofalne posledice na razum stanovnika koji su ddecenijama živeli u mraku pod centralizmom i komunističkom diktaturom, što je očigledno po načinu na koji tretiraš sve one koji nisu kao i ti (dogma neznanja i primitivizma po pitanju svega a naročito po pitanju moderne medicine) i tebi sličnih jer razgovarao sam sa hiljadama ljudi na takvim i sličnim terenima-isti ste, ispranog mozga komunističkim, mračnim idejama u smislu "s Titom u nove pobede-u smrt"! Nije ni čudo šta nas neće u evropsku zajednicu!
    Pre svega da se razumemo, ja tebi nisam neprijatelj, ali prijatelj nisam svakako. Ne daj bože.

    Meni zaista ne smeta to što jedan Jehovin svedok smatra da sam ja u dubokom neznanju, neobrazovan, primitivan itd. Ja shvatam tvoju mentalno i psihološko stanje i ja se stvarno ne mogu ljutiti na takve ljude. Jednostavno ne bi bilo pošteno sa moje strane.

    Meni čak i ne smeta to što veruješ. Tvoje pravo. Međutim, boli me, jer sam čovek, činjenica što se dešavaju slučajevi da žene umiru posle porođaja jer, ako pripapdaju vašoj religiji ne žele da prime transfuziju krvi, kao i ostali Jehovini svedoci koji zbog te vaše dogme povremeno umiru. Ti to pravdaš i tumačiš da bi se primanjem krvi ogrešilo o božije zakone.Shvataš li da je Isus bog ljubavi a ne kazne. Da je i došao na ovaj svet da umre i opravda daleko veće ljudske grehe nego što je primanje krvi kako bi se spasao nečiji život, i pruži ljudima još jednu priliku za spasenje duše. Siguran sam da će već Ser Goksi to bolje objasniti.

    Ali, najenergičnije sam protiv toga što ste do krajnje odvratnosti agresivni i uporni u svom lovu na nove članove.Ponavljam ti, više desetina Jehovinih svedoka sam upoznao. Bio na vašim skupštinama, prisustvovao instruktažima kako obučavate svoje članstvo da baza od kuće do kuće, a sve u cilju suštinske prevare mogućeg članstva. Zašto prevare? Kao što sam rekao, sagledao sam struktura vašeg članstva. Čim vas čovek vide jasno mu je da su to ljudi sa društvene margine kojima manipulišu osobe kao što si ti. U članstvo spadaju nestabilne ličnosti iz problematičnih porodica, zatim među njima gotovo i nema obrazovanih, a i pristvo hendikepiranih osoba je primetno. Mala enigma su mi bile stare osobe, usamljene i razočarane, ali mi je jedan vaš (sada bivši) član to objasnio da oni trebaju braći zbog nekretnina koje ostavljaju Jehovinih svedocima u vidu poklona, obično nakon svoje smrti. Jad i beda, da jadnije i bednije ne može biti.

    Drugo, pogrešno si protumačio moje prisustvo na forumu, ja sam ovde zbog onih koji žele da čitaju istinu o Jehovi i njegovoj reči a ne zbog tebe i tebi sličnih koji ne znaju da se ponašaju na civilizovan način!
    Vreme će pokazati ko ovde voli da čita tvoju istinu o Jehovi. Vrlo civilizovano. Nema šta.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 4 od 54 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •