Legalizovanje prostitucije - Strana 4

Prikaz rezultata glasanja: Legalizovanje prostitucije- za ili protiv?

Učesnika ankete do sada
63. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Za

    41 65.08%
  • Protiv

    15 23.81%
  • Nemam stav

    7 11.11%
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 62
  1. #46

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Kad je legalizacija prostitucije u pitanju, treba imati na umu da u proslosti nikakve represivne mere nisu dale rezultate, pa se moze smatrati da prostituciju nije moguce suzbiti. Ja licno ne vidim ni zasto bi trebalo.

    Shvativsi to, videcemo da legalizacija prostitucije ima visestruke prednosti:

    Prvo, osobama koje se bave prostitucijom bila bi zagarantovana zdravstvena zastita.

    Drugo, te osobe bi zakonom bile obavezane na redovne lekarske preglede, kako bi im bila izdata dozvola za rad. Time bi se u velikoj meri sprecilo sirenje zaraznih bolesti.

    Trece, korisnici njihovih usluga bi bili u vecoj meri zasticeni.

    Cetvrto, to bi omogucilo suzbijanje trgovine ljudima.

    Ni ekonomski aspekt nije zanemariv (porezi).

    Imajuci sve ovo u vidu, podrzavam legalizaciju.


  2. #47

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Dosta dugo se baratalo sa još jednim pojmom - dekriminalizacija. Ima li komentara?
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  3. #48

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Dosta dugo se baratalo sa još jednim pojmom - dekriminalizacija. Ima li komentara?
    Pa čim ga legalizuješ ti si ga i dekriminalizovao...aj idi se bori bolje za prava gay populacije
    Poruku je izmenio Uprolazu, 23.03.2009 u 23:07 Razlog: da ne bude posle nepismen..SVATI

  4. #49

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Ali nije i obrnuto, ako ga dekriminalizuješ, nisi ga i legalizovao.

    Ako su ukinute kazne i zakonske zabrane, ne znači i da je legalizovano.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  5. #50

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ali nije i obrnuto, ako ga dekriminalizuješ, nisi ga i legalizovao.

    Ako su ukinute kazne i zakonske zabrane, ne znači i da je legalizovano.
    Filozof,ako postane privredna grana koja plaća porez,penziono,socijalno onda je legalizovano,o tome je tema

    pravi se pametan negde drugde


  6. #51

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    ...mnogo veće kurve se bave mnogo legalnijim, šta više veoma odgovornim poslovima, tako da...zašto da ne...

  7. #52

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Vrlo tesko pitanje.. Oko citave teme moze se povuci vise pitanja, a i nastati citava polemika.. Ima i onih koji su extremno za, kao i protiv, ali ono sto je sigurno jeste da je to nekom jedini priliv novca.. Pa sad da li im uskratiti i taj nacin, mada uvek postoje alternative.. HM.. Vrlo tesko pitanje..
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  8. #53

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Legalizovanje prostitucije podrazumeva zadovoljenje niza standarda i ma koliko se ono nametalo kao logično rešenje (što i jeste, jer, od kada je sveta i veka prostitucija postoji), nešto sumnjam da će u ovoj našoj državi to ići bez problema, pa i većih lomova...

    Naime, savremni trendovi nameću i veće građanske slobode, tako da i do juče marginalne i potoskivane društvene grupe (homoseksualci i ostali netradicionalni izbori seksualnog opredeljenja) mogu se, po logici stvari, kandidovati da legališu prostituciju i za svoje poklonike...

    Time bi se dodatno zakomplikovala stvar u ovoj ionako mutnoj raboti, i jedva čekam da vidim kako će se to na ovim balkanskim prostorima razvijati...

    Očekujem da se posle rešavanja ove vruće problematike, u nekoj budućnosti, jave, recimo, i aktivisti za prava frustriranih kućnih ljubimaca koji nemaju redovan seksualni život i zatraže rešavanje ove neprijatne sitacije na jedan prihvatljiv način otvaranjem, možda, javnih kuće za takve životinje, što bi bilo sasvim ok i u skladu sa opšte svetskim trendovima, naravno, a čime bi se mogla upotpuniti i ponuda zoo vrtova...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #54

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    ma,sve ih legalizovati i oporezovati,pa sve i da muču...


  10. #55

  11. #56

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Ja sam "zaokruzio" ZA !

    Nemam nista protiv profesionalnih devojaka za sex (ja ih zovem profesionalke) jer su mi one mnogo draze nego "lake ribe" koje setaju gradom i ili se prave fine ili ti otvoreno pokazu da mozes da ih "kresnes" iste veceri i to bez nekog preteranog odugovlacenja/cekanja.
    Nisam korisnik sexualnih usluga "profesionalki" ali me takodje ne interesuju ni "lake ribe" s tom razlikom sto mi se ove druge gade dok su mi prve, u tekstu, ok i postujem njihov posao.



    Moj moto: platim i znam koliko i sta dobijam, cist racun duga/o ljubav odnosno "akcija"

  12. #57

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam "zaokruzio" ZA !

    Nemam nista protiv profesionalnih devojaka za sex (ja ih zovem profesionalke) jer su mi one mnogo draze nego "lake ribe" koje setaju gradom i ili se prave fine ili ti otvoreno pokazu da mozes da ih "kresnes" iste veceri i to bez nekog preteranog odugovlacenja/cekanja.
    Nisam korisnik sexualnih usluga "profesionalki" ali me takodje ne interesuju ni "lake ribe" s tom razlikom sto mi se ove druge gade dok su mi prve, u tekstu, ok i postujem njihov posao.



    Moj moto: platim i znam koliko i sta dobijam, cist racun duga/o ljubav odnosno "akcija"
    Ma da,niko ne voli lake ribe,aj čarli molim te


    za legalizovanje naravno,za njihove usluge i ne baš
    nekako više volim ovu ''laku robu'',mada mi nije jasno što je laka ako hoće 1 night stand
    više me plaše udavače(a takve se daju zamjetiti na km)

  13. #58

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    da
    Ko je za jednu voznjicu

  14. #59

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    da jbt,znachi d a ipak je to humana rabota prwa pomoC

  15. #60

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Ne znam sta bih rekla na ovu temu....

    ZA sam jer treba o tome voditi mnogo vise racuna,od redovnih pregleda i raznih zdravstvenih testova prostitutki,pa do smanjenja otimanih ljudi kao belo roblje....

    Ali cinjenica je da prostitutke nikad,pa cak i da do legalizacije dodje,nece biti dovoljno zasticene od ljudi koje smatraju da te osobe treba prebiti,ubiti,ili makar poniziti na najgori moguci nacin...

    I zato nisam stavila ni za ni protiv,jer ce uvek biti i jednog i drugog....
    More than words, is all I ever needed you to show.
    Then you wouldn't have to say, that you love me...

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •