" Sveto Trojstvo " - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 28 od ukupno 28
  1. #16

    Odgovor: " Sveto Trojstvo "

    Nesklon sam prihvatiti (oprostićete mi, upravo sam gledao Pirate s Kariba), ali sam nesklon prihvatiti postojanje nečeg tako nepotkrepljenog bilo kakvim logičkim deduktivnim postupkom, kao što je Sveto Trojstvo.

  2. #17

    Odgovor: " Sveto Trojstvo "

    Hrišćanski filozofi i jeretički bogoslovi, koji sve to odriču, ustvari odriču Sveto Pismo Božije. I ne samo to, nego odriču i Hrista, Spasitelja sveta.

    Oni koji čine istoriju sveta zavisnom samo i jedino od telesnih ljudi, bez učešća sveta duhovnoga, slični su ribama u vodi, koje ništa ne znaju o ljudima, o ribama i o mrežama ribarskim. Nego sve objašnjavaju vodom i vodenim strujama, i govore medju sobom: "Sve su to talasi vodeni, i ne postoji ništa u svetu osim nas riba i vode!"
    Tako mogu da govore ribe, i njima je oprošteno, jer su ribe! Ali tako govore i ljudi čiji je mozak zatvoren ribljim krljuštima, i njima se ne može oprostiti ni ovoga ni onoga sveta...

  3. #18

    Odgovor: " Sveto Trojstvo "

    Tako mogu da govore ribe, i njima je oprošteno, jer su ribe! Ali tako govore i ljudi čiji je mozak zatvoren ribljim krljuštima, i njima se ne može oprostiti ni ovoga ni onoga sveta...
    Razlika između riba i ljudi je da su ovi prvi hrana a ovi drugi radna snaga...inače satkani smo od istog materijala i jedni i drugi obdareni manje više svešću...

    Ljudi koji govore o tkz. svetom trojstvu u vidu: tri osobe u jednoj, tri ličnosti u jednoj... samo potvrđuju da je bajka o interesu radne snage još uvek upotrebljiva...

    Dakle, ribama je oprošteno a čoveku nikako...
    Naravno, kako bi čovek čoveku moga da oprosti preuzimanje trona..??
    Kao u Džejms Bondu....dozvola za ubijanje....

    ps. I *ubijanje u pojam* je ubijanje...

  4. #19

    Odgovor: " Sveto Trojstvo "

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Razlika između riba i ljudi je da su ovi prvi hrana a ovi drugi radna snaga...
    Razlika izmedju riba/životinja i ljudi, je u tome što ljudi znaju šta je dobro, a šta zlo! Šta je ljubav, a šta mržnja! Šta je učiniti dobro nekome, a šta napakostiti! Ribe ne zabadaju nož u ledja, jedna drugoj...
    Ali, ponekad, onako brzinom svetlosti, u nekim slučajevima, pomislim da je obrnuto...


  5. #20

    Odgovor: " Sveto Trojstvo "

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ko je izmislio taj termin, sta on u stvarnosti predstavlja, i koja je njegova svrha ?

    Mnogi crkveni velikodostojnici i danas nisu u stanju da daju ukratko objasnjenje o Sv. Trojstvu ,pogotovo sto se to u dve recenice ne moze objasniti.
    Mislim da je izlisno o tome raspravaljati na ovaj nacin.
    Teologija se ceo zivot proucava i ode se u grob u neznanju.
    Izgleda da ovde neces naci precizan odgovor...

  6. #21

    Odgovor: " Sveto Trojstvo "

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Aj da probam pojasniti ->

    Da li si ti jedna osoba? A ja npr. druga?
    Da li Bog može biti i u nama? A da ostanemo ti i ja dve različite osobe?

    Naravno da može, i tu nema nikakvog apsurda!

    17. Reče joj Isus: Ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svom; nego idi k braći mojoj, i kaži im: Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem.
    (Jovan 20 : 17)

    I dobro si rekao da Bog nije tajna. Jer nam se otkrio!
    Ali tajnoviti su putevi Božiji. Kada kažem "tajnoviti" , istovremeno mislim na čovekovo trenutno stanje, u kojemu ne postoji mehanizam za razumevanje Božijeg delovanja u potpunosti....
    bog tačno može biti i jeste u meni tebi ali Bog je takođe isti čas u hiljadama.da li je to problem.on nije hiljaditi Bog ipak već jedan Bog.ja i ti ne možemo biti dvojedno već dve osobe.razmisli.problem je u Božjoj reči,što on nigde ne svedoči o sebi drugačije već da je jedan jedini.i da trojstvom ljudi ne razumeju tajnu pobožnosti samo,da se Bog javi u telu.tako Bog u Hristu je onaj ko se izražava jedan čas kao čovek,a jedan čas kao Bog.jedan čas on umire na krstu,a jedan časo on nije mogao okusiti smrt jer je bio Bog.tako tu po Reči ne postoje više od jedne osobe.postoji samo više Božjih objava,kao anđeo Gospodnji,kao vatreni stub u pustinji,kao sin Božji,kao sveti duh,kao jahve itd.

  7. #22

    Odgovor: " Sveto Trojstvo "

    Citat Butkica kaže: Pogledaj poruku
    Mnogi crkveni velikodostojnici i danas nisu u stanju da daju ukratko objasnjenje o Sv. Trojstvu ,pogotovo sto se to u dve recenice ne moze objasniti.
    Mislim da je izlisno o tome raspravaljati na ovaj nacin.
    Teologija se ceo zivot proucava i ode se u grob u neznanju.
    Izgleda da ovde neces naci precizan odgovor...
    teologija je tu da zamrači vernike takozvane i svede ih u nevernike.teologija daje tebi slobodu da postaviš jednu bludnu sliku i da ostaneš verujuća osoba i dalje,ali samo za teologiju,bez uvrede,za Božju teologiju to se zove đavo,ili opsednuće demonskom silom,a Božja teologija ima i lek,pokajanje.

  8. #23
    -Ispravka



    Tema je Sv.Trojstvo a ne proucavanje celokupne teologije.

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    biblija nigde ne spominje trojstvo

    Neka,neka se ne spominje
    Nije greda... biti ceda

    Poruku je izmenio Aiko, 05.10.2009 u 14:19 Razlog: uzastopni postovi

  9. #24

    Odgovor: " Sveto Trojstvo "

    Bog je jedan. Ali nam se kroz Sveto pismo objavio kao Bog Otac koji sve materijalno i fizicko stvara, kao Sveti Duh koji svakome daje duha zhivotnog i Silu Bozhiju na odabrane po zasluzi, i kao Chovek-Sin kroz telo Isusa Hrista.
    A u Choveku je sve to sadrzhano: I fizichko, materijalno telo, i duh zhivota, i sposobnost radjanja. Sve to chini zhivog choveka, odnosno dushu zhivu.
    I zbog toga Sveto Trojstvo chine: Otac, Sin, i Sveti Duh! A to je JEDAN Bog.

  10. #25

    Odgovor: " Sveto Trojstvo "

    [QUOTE=GuardianAngel;586763]Bog je jedan. Ali nam se kroz Sveto pismo objavio kao Bog Otac koji sve materijalno i fizicko stvara, kao Sveti Duh koji svakome daje duha zhivotnog i Silu Bozhiju na odabrane po zasluzi, i kao Chovek-Sin kroz telo Isusa Hrista.
    A u Choveku je sve to sadrzhano: I fizichko, materijalno telo, i duh zhivota, i sposobnost radjanja. Sve to chini zhivog choveka, odnosno dushu zhivu.
    I zbog toga Sveto Trojstvo chine: Otac, Sin, i Sveti Duh! A to je JEDAN Bog.[/QUOTE TEolozi prevrću reč ali Isus kaže za sebe da je on prvi i poslednji.teolozi kažu da je Isus druga osoba trojstva a Isus tvrdi da je on Prvi.po trojičarskoj priči Otac i Poslednji- Sveti duh.vrlo prosto a ipak trojsttvom zamračeno, Isus je po Pismu Otac sin i Sveti Duh,a to je jedna osoba u tri manifestacije ne tri osobe..čovek može imati tri zvanja,doktor,slikarii vajar ali to ga ne čini trojednim veće jednim.no.u pitanju j e duh antihrista kod trojstva i to je jedan duh koji zamračuje ljude,sa svrhoh da ljudi ne vide Istinu,da se ne spasu,da ne vide ime spašenja,jedino dajtto tj.ime Isusa,ime jednog jedinog Boga.

  11. #26

    Odgovor: " Sveto Trojstvo "

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    bog tačno može biti i jeste u meni tebi ali Bog je takođe isti čas u hiljadama.da li je to problem.
    Nikako.
    Kako može nešto biti problem Nekome ko je Tvorac sveg' vidljivog i nevidljivog...
    Bog je u svima nama jer je u svima nama ŽIVOT! A Bog je život i On daje život!


    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    ja i ti ne možemo biti dvojedno već dve osobe.
    Ja i ti ne možemo biti dvojedno. Ali muž i žena mogu!

    Ti ili nećeš, ili ne možeš da razumeš suštinu?
    Šta te koči da progledaš?

    Ni čovek nije jedno, a jedno je! Kako? Pa lepo, i čovek se sastoji od-> tela i duha ! To su dve komponente, materijalna i duhovna.

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    razmisli.problem je u Božjoj reči,što on nigde ne svedoči o sebi drugačije već da je jedan jedini.i da trojstvom ljudi ne razumeju tajnu pobožnosti samo,da se Bog javi u telu.
    Razmislio sam.
    I dodjoh do zaključka da ti je jedno oko još uvek zatvoreno! Otvori ga pa ćeš videti istinu!

    Navešću ti samo jedan citat iz Pisma ->
    Isus kaže: "...jer hula na Oca će se oprostiti, ali hula na Svetog Duha neće. Ni u ovom ni u onome životu..."

    Ako nema vizuelne razlike, kako to onda?

    Uostalom, Oca Sina i Svetoga Duha, neka neko naziva "objavama" , a neko "osobama"! Bitno je da znamo da je to JEDAN Bog
    I bitno je da spoznamo šta On traži od nas!

  12. #27

    Odgovor: " Sveto Trojstvo "

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Nikako.
    Kako može nešto biti problem Nekome ko je Tvorac sveg' vidljivog i nevidljivog...
    Bog je u svima nama jer je u svima nama ŽIVOT! A Bog je život i On daje život!




    Ja i ti ne možemo biti dvojedno. Ali muž i žena mogu!

    Ti ili nećeš, ili ne možeš da razumeš suštinu?
    Šta te koči da progledaš?koči istina,tj.Isus koji je istina.

    Ni čovek nije jedno, a jedno je! Kako? Pa lepo, i čovek se sastoji od-> tela i duha ! To su dve komponente, materijalna i duhovna. tačno.muž i žena su jedno.ali samo ne zaboravi sav citat,jer ti znaš pismo,to sam se uverio.dakle,sotona je Isusu doneo deo reči u kušanju u pustinji i Isus ga je oterao,jer je deo citata izostao,u sotonskom sagledanju.dakle prati citat u potpunosti!Isus kaže dvoje(misli na muža i ženu)biće jedno!dakle on je rekao dvoje.on nije rekao da su oni jedno i da će to jedno biti jedno,već njih dvoje.suština nije da su muž i žena u vidljivom spoznatljivom smislu prestavljeni bukvalno kao jedno,već Isus opominje da njih dvoje kad stupe u brak,postaju nerazdvojivi-jedno!međutim,kad smo kod tog jedno,mnogi crkvari su danas upravo odgovorni za mnoge preljubne brakove jer venčavaju ponovo razvedene .a samo se u jednom slučaju to sme činiti,ako jedno od to dvoje umre.što kažeš na to?potom sam si naveo primer da čovek ima duh,dušu i telo,a ipak je jedno.tačno.sam si rekao,jedno.zašto nisi rekao trojedno?!zašto onda Boga koji se doista objavio u jevanđelju u tri manifestacije:otac,sin i sveti duh nazivaš trojedno,kad Bog to nikad nije rekao,već je to nazvao jedno.Isus kad govori za Oca da su on i Otac Jedno,zašto nije izustio dvojedno?zato što Pismo ne poznaje izraz trojedan već Jedan Bog.to je prva zapovest kojuje satana izmenuo,da bi sakrio ime spašenja u krštenju-ime Gospoda Isusa Hrista.zato razmislimo kome satana zatvara jedno oko?



    Razmislio sam.
    I dodjoh do zaključka da ti je jedno oko još uvek zatvoreno! Otvori ga pa ćeš videti istinu!

    Navešću ti samo jedan citat iz Pisma ->
    Isus kaže: "...jer hula na Oca će se oprostiti, ali hula na Svetog Duha neće. Ni u ovom ni u onome životu..."

    Ako nema vizuelne razlike, kako to onda?hula na svetoga duha?suština zašto Bog govori tako nije da to čini treću osobu,već da je to poslednje svedočenje Božje ljudima u manifestaciji Sveti duh.što još Bog može dati čoveku koji to svedočanstvo odbacuje osim neoproštenje?!zašto.sam Isus je dao odgovor.ako Bog danas daje krštenje svetim duhom bez kojeg nema spašenja,a čovek to naziva đavolom,onda to je kraj za tog nesrećnika.slušao sam subotarskog učitelja,koji je pisao knjigu glasolalija,gde je tako hulio na svetoga duha,tvrdeći da ljudi koji imaju dar govorenja jezika su od đavola.to se zove hula na svetog duha.i to je kraj za te ljude.jer kako će primiti ono što ne veruju?oni veruju Oca-objavu,veruju objavu sina i sad ako nešto hulno na oca i sina budući da veruje u to,može mu Bog proneti ako hoće,ali ako neko ne veruje u Duha svetoga i huli,što da mu se pronese,osim suda,kad bez duha svetoga nema nebesa ni večnosti.da li si ti kršten svetim duhom od kad si uzverovao,pitanje je koje je apostol pavle postavio u efezu učenicima jovana krstitelja kad ih susreo,njima dvanaestorici?učenici ovog pobožnog čoveka su bili iskreni i primili su svetog duha kad je pavlepoložio ruke na njih te su govorili druge jezike i prorokovali.dali si ti tako kršten svetim duhom,ili ti ga je crkva kojoj pripadaš obećala na lepu reč i uverenjem da čim si u pravom crkvi automatski imaš i krštenje duhom?!

    Uostalom, Oca Sina i Svetoga Duha, neka neko naziva "objavama" , a neko "osobama"! Bitno je da znamo da je to JEDAN Bog
    I bitno je da spoznamo šta On traži od nas!
    ovde si lepo rekao.on traži od nas da verujemo kako je verovala prva crkva,petar,pavle,filip...svi su oni kršteni i krštavali su u ime Gospoda Isusa Hrista i primili krštenje svetim duhom,zato što su imali otkrivenje jednog Boga u tri manifestacije,ne u tri osobe ili ličnosti.jer razlika je ogromna i teška,toliko kolika je teška cena ulaska u carstvo neraspadljivo.jer bez imena Isusa Hrista nema spašenja,a oni koji veruju u trojstvo i kršteni su bez imena Isusa većsamo u titule(ne u ime titula)ostali su izlaskom iz vode,mokri grešnici na žalost!mir Božji.

  13. #28

    Odgovor: " Sveto Trojstvo "

    Ja duhovno za sebe shvatam, ali pokusacu da vam objasnim!
    Boj je jedan u tri oblicija. Otac, Sin i Duh Sveti.
    Najbolje je upotrebiti hrvatsku rec Trojedini Bog, jer ona to blize opisuje.
    Dakle mi (ljudi) imamo Duh Dusu i telo, a jedni smo.
    Isus im pak reče: Ja sam svetlo sveta: ko ide za mnom neće hoditi po tami, nego će imati svetlo ivota.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •