Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost? - Strana 9

Prikaz rezultata glasanja: Da li je Tito pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

Učesnika ankete do sada
148. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • pozitivna

    71 47.97%
  • negativna

    61 41.22%
  • nemam mišljenje o njemu

    16 10.81%
Strana 9 od 16 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 235
  1. #121

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Mislim da uopšte nisam osoba koja bi na ovakvo pitanje mogla da odgovori nepristrasno... Rodila sam se u vreme kada je njegova vladavina bila na vrhuncu,kada smo vaspitavani tako da treba da ga volimo, kada smo imali sve, bili rasterećeni, živeli punim plućima (ili je to meni samo tako izgledalo iz vizure jedne klinke)... Ono što mu se ne može osporiti jeste da je bio maher, ličnost kakvu je na današnjoj svetskoj političkoj sceni teško naći... Neću da zalazim u to kojoj je i da li je uopšte pripadao nekoj tajnoj organizaciji, ko je stajao iza njega i zašto je bio omiljen u političkoj eliti tog vremena... Bio je harizmatičan, bio je neko koga su primali predsednici, a ne državni sekretari, neko ko je bio na čelu zemlje o kojoj se znalo i o kojoj se pričalo sa uvažavanjem, neko ko je uspešno balansirao između istoka i zapada, neko od koga bi ovi danas mogli ponešto i da nauče... U krajnjoj liniji, ako ništa drugo, imao je stila, i sa stilom nas ostavio u ovom sr..u u kom smo sada...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  2. #122

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Kad se sad sagledaju svi njegovi propust i promasaji, slobodno mogu reci da je NEGATIVAC.

  3. #123

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Naravno negativna za Vojvodinu zbog iseljavanja mnogih fabrika do maltretiranja nasih seljaka pa cak i likvidacija zbog obaveze koja je bila nametnuta posle rata.
    Poruku je izmenio Leonard Peltier, 14.08.2008 u 13:26

  4. #124

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Blagajnik KPJ,koji je spletkama postao predsednik partije ubivsi Petka Miletica,coveka koji je trebao to da postane.Jednog od najznacajnijih komunistickih vodja Mustafu Golubica potkazao Gestapou....Pobio je sve spanske borce do 1948.godine,a jedan je (Radomir Neskovic) jos za vreme rata presao u cetnike zbog Tita...za vreme desanta na Drvar nalazio se na ostrvu Visu, a ne u onoj pecini...pripadao je u I svetskom ratu,zagrebackoj 42.pukovniji,nazvanoj djavolja,koja je pod komandom Slavka Stancera napravila zlocine u Macvi...ali ipak,bonvivan i hohstapler koji se vise nikada nece roditi.Majstor svog zanata.

  5. #125

    01 Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Austrougarski vojnik u l Svetskom ratu,koji se borio protiv naseg naroda i drzave,postao je nas predsednik !!! Sta dalje reci ? On,pa Hitler !
    Poruku je izmenio Leonard Peltier, 20.08.2008 u 20:27 Razlog: slova
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  6. #126

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    ...a ima toga jos....1943.godine poslao je Andriju Hebranga i Petra Velebita da pregovaraju sa Glezom fon Horstenauom o saradnji i zajednickom unistenju cetnika...Staljin je zatrazio da djeneral draza Mihailovic dodje u Moskvu,a Tito je poslao, vec pomenutog,Velebita i predstavio ga kao Mihailovica...majora Dangica,koji je jos 1941.godine imao najvecu slobodnu teritoriju u Evropi,potkazao je Nemcima.Dangic je medjutim pobegao iz logora,i bio jedan od vodja varsavskog ustanka....kada je cuo da su Rusi zarobili Dangica,Tito je odmah zahtevao njegovu likvidaciju.Vodio je operacije za oslobodjenje Zagreba,a Jasenovac jos uvek ostavio u rukama ustasa...jos ga je Simon Vizental optuzivao da je saucesnik u organizaciji "pacovskih kanala" za bekstvo najuticajnijih ustasa,dok je ustaske podoficire pobio u Blajburgu (radi opravdanja za pustanje glavesina),gde je stradalo i 10.000 cetnika sa porodicama,to pominju i hrvatski istoricari...a tek sto je krvniku sa Kozare,Kurtu Valdhajmu dao orden jugoslovenske zvezde sa lentom...a nas narod slep kod ociju.

  7. #127

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    majora Dangica,koji je jos 1941.godine imao najvecu slobodnu teritoriju u Evropi,potkazao je Nemcima.Dangic je medjutim pobegao iz logora,i bio jedan od vodja varsavskog ustanka....kada je cuo da su Rusi zarobili Dangica,Tito je odmah zahtevao njegovu likvidaciju.
    Дангић је побегао из немачког логора, предао се Русима, који су га изручили комунистима. Они су му "судили" на свом суду и после га убили.

    Vodio je operacije za oslobodjenje Zagreba,a Jasenovac jos uvek ostavio u rukama ustasa...j.
    Цвет шумадијске младости је сатро на Сремском фронту, против прекаљених немачких јединица које су се повлачиле са источног фронта, и које није било потребе нападати... а Јасеновац није ни дохватио...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #128

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Некако ми се чини да гласачи да је позитиван био не дискутују, док гласачи против углавном дају и аргументе.

    Хм ... али интересантни резултати гласања, нема шта.



    Одговор на тему - дефинитивно негативна личност, чак скоро погубна по срБски народ (за неке народе веома позитивна)
    Лепа Војводина - лепа и Србија !!

  9. #129

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Liturgija kaže: Pogledaj poruku
    Некако ми се чини да гласачи да је позитиван био не дискутују, док гласачи против углавном дају и аргументе.

    Хм ... али интересантни резултати гласања, нема шта.



    Одговор на тему - дефинитивно негативна личност, чак скоро погубна по срБски народ (за неке народе веома позитивна)
    ...zato sto,osim dobijanja kredita u njegovo vreme,nemaju nista konkretno da kazu u Brozovu odbranu...glavni adut im je "lepo smo ziveli",a dobar deo niti ga se seca,niti je ziveo u njegovo vreme ...a tada je bilo redova za deterdzent i kafu....par/nepar tablica za sipanje goriva...

  10. #130

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Obrni okreni
    negativan .
    I RH faktor.
    I lik I delo.

    Nije fora u tome
    da /Npr.ja/nekim svojim sinovima mezimcima obezbedim da jedu da se obuku da putuju i luduju
    jer su likom stasom i glasom na mene
    mislim ZA mene,
    a onima koji to i takvi nisu jer zaboga na majke svoje liche da ne dam nishta.
    Ni pishljive alimentacije.

    Jer kada odem kada me ne bude kada umrem il zaginem svi ce mi se posthumno najebavati majke.
    Moji mezimci - shto im creva krche jer ih nisam nauchio da "pecaju" i opstanu.
    Mamini sinovi -shto im ostashe gorke knedle jer su "pecanje" uchili sami, kada je vreme bilo igri.
    I jedni i drugi
    a narochito komshiluk kao treci -jer je moje dupe ostavilo za sobom nasledstvo rolni i rolni toalet papira
    koji je pocheo da se odmotava
    i iznutra mnogo da dismr.

    I jednog dana /danas/svi njihovi sinovi i kceri skupa -shto nikako ne mogu da se smire da zzive i uzzivaju u nechemu shto su im stvorili dali omogucili ili ostavili dragi dedo/ja/ i josh drazzi babo/svi moji i komshijski sinovi/.

    I aj sad budi pametan i snadji se u toj janiji
    Papas

    Kusaj
    i znaj da bar tog toalet papira ima na pretek
    ako bash zapne kod probave .


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #131

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    -Tito crveno i crno, na kraju je ispalo da veze nema sa zivotom. Frka je neka bila oko struje na Kosovu (ko tu upravlja republika-pokrajina, gubici ovo-ono) i ni 5 ni 6 Tito zbunjeno pa Srbi su vecina na Kosovu, ne (?)

  12. #132

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Pozzz
    Pozitivna

  13. #133

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Хрвати, Словенци, Бошњаци, Македонци и Шиптари треба да му дижу споменик на сваком ћошку ...

    Срби што пре да забораве најмрачнију особу из историје после Турских султана!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  14. #134

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    na osnowu necega sto sam i citao ,gledao,dobijao informacije slucajno,tito je bio za pohwalu,jer im nista nije falilo,niti je bilo sukoba jednopartijski sistem,niko nije bio ugrozen,banalizowacu i to,da je od jedne plate prakticno moglo da se kupi sta oce i da opet ostane...niko nije sawrsen,imao je nekih propusta,ali jbt tito je bio sustinski lik do jaja

  15. #135

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    http://www.nin.co.yu/2000-07/20/13644.html

    TITOV SISTEM: Došlo je do izvesne liberalizacije društva tako da nisam osećao da imam flaster preko usta. Potpuno mi je bio jasan celokupan politički sistem zemlje, prema njemu sam imao veliku odbojnost. Već moji prvi tekstovi bili su neka vrsta kritike tog sistema. Kad bih pisao o prepisci Marksa i Engelsa, naveo bih pismo u kome se napada cenzura. Druga stvar kojom sam, nadam se časno, branio svoj integritet, jeste da Josipa Broza ili Kardelja nikad nisam citirao. Čak ni u šali. Tretirao sam ih kao lične neprijatelje. Posle, kad je Broz umro, bilo mi je deplasirano da se bavim njime. Danas, ponekad, principijelno se suprotstavljam onima koji ga veličaju kao veliku istorijsku figuru. Nemam nikakve emocije prema njemu, ali polazim od sledeće činjenice: kako danas može neko kome su usta puna kritike autoritarizma, socijalizma, represije, da tvrdi za sebe da je liberal ili demokrata, da je za pluralizam a da veliča Tita?! Čekajte, pa gde tu spada Tito? To ja često pitam neke crnogorske socijaldemokrate koji vole da ga veličaju. Gospodo, da li u programu socijaldemokratije imate jednopartijski ili višepartijski sistem? A verbalni delikt? Da li su predviđeni konclogori, imate li doživotno izabranog predsednika, postoji li kult ličnosti? Sve što vi zastupate suprotno je modelu vladavine Josipove, to što ima gorih, pa to nije nikakav argument. Gori je gori, ali ni ovaj nije dobar. Ispada da je Tito bio super tip jer ništa nije odneo u grob, pa nije ni mogao. Sve što je doneto po ovim muzejima, ekvivalentno je i otišlo iz zemlje.
    Na kraju, šta je sa tim njegovim temeljnim idejama? Bratstvo i jedinstvo - jedina smo zemlja koja je ušla u međunacionalni građanski rat! Šta je sa radničkim samoupravljanjem? Radnička klasa svedena je na prosjački štap. Ko živ više spominje nesvrstanost, a to je bio temelj njegove politike. Šta je ostalo od toga? Šta je onda bio taj Titov sistem? Jedna falš priča za rusko-američke potrebe, koja nas je izvela iz evropskih tokova.
    (...)
    Moja privrženost demokratiji i pravima upravo je u tome da se mora pravno kontrolisati ponašanje ljudi. Politička teorija u Evropi već 300 godina radi na pronalaženju sredstava protiv zloupotrebe vlasti. Predstavnička demokratija ne može da egzistira ako nema kontrole vlasti, njenih ograničenja. Ako nemate slobodno javno mnjenje, anketne komisije, opoziciju - nigde kraja političkom sadizmu. Nigde se više nije kralo nego u socijalizmu koji je stvorio "novog čoveka". Ovo danas samo su restlovi; šta je taj poredak bez kontrole vlasti uspostavio: veličajmo vođu, partiju, da niste slučajno posumnjali u njega! Strašno je kad šef poslaničke grupe SPS-a u parlamentu upozorava: "SPS ne dozvoljava da se u negativnom kontekstu pominje ime Slobodana Miloševića!" Po kojem je to poslovniku, po kojem ustavu? Šta to znači?
    Poruku je izmenio Inspektor Nagib, 14.11.2008 u 14:08

Strana 9 od 16 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ko je zaista bio Tito???
    Autor poirot u forumu Istorija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:37
  2. Tito Patrikije (Titos Patrikios)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.12.2011, 23:18
  3. Drugarica Jovanka Broz
    Autor bellissima u forumu Istorija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.09.2010, 22:09
  4. Najgotivnija istorijska ličnost
    Autor Necromancer u forumu Istorija
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 10.04.2010, 22:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •