Internet popularniji od televizije
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 20
  1. #1

    Internet popularniji od televizije

    Internet popularniji od televizije

    Mladi u Evropi, starosti između 16 do 24 godine, provode 10 odsto više vremena na Internetu nego pred televizorom, pokazali su rezultati istraživanja koje je sprovelo Evropsko udruženje za interaktivno oglašavanje (EIAA), koje se bavi istraživanjima vezanim za medije.



    Istraživanje, sprovedeno preko 7.008 anketa, pokazalo je da mladi starosti od 16 do 24 godine provode skoro četiri sata sedmično čitajući časopise, četiri sata i 30 minuta čitajući novine, 11 sati i 30 minuta slušajući radio, 13 časova i 30 minuta gledajući TV, a nešto manje od 15 časova surfujući po Internetu.

    Ti podaci pokazuju da će 2008. godinu obeležiti velika prednost Interneta u odnosu na duge medije, pa čak i TV, preneli su francuski mediji.

    Kako javlja TanJug :D

    Eee, a kod nas jos uvek kruzi prica: "sta ce mi broadband, meni dial-up extra. Pogledam postu, procitam sta me interesuje ..." UZAS!!!

  2. #2

    Odgovor: Internet popularniji od televizije

    Citat eboye kaže: Pogledaj poruku
    Internet popularniji od televizije

    ....Eee, a kod nas jos uvek kruzi prica: "sta ce mi broadband, meni dial-up extra. Pogledam postu, procitam sta me interesuje ..." UZAS!!!
    Pa dobro
    mogu da kažem da tu izjavu odavno nisam čuo.
    Sad je mnogo češća ipak:
    "najzad se reših dial-upa"

    A to da je internet popularniji od televizije
    ... pa logično je.
    Mnogo veći izbor tema, manja ograničenja, veća brzina priliva informacija,i televizija i novine se mogu pratiti preko njega. Još samo da se poveća pouzdanost podataka, u šta nešto malo sumnjam, pa bi bio skoro pa savršen izvor informacija.
    Ma biće i veća razlika u korist interneta
    Poruku je izmenio Arthur Dent, 24.12.2007 u 21:42 Razlog: +slovo a

  3. #3

    Odgovor: Internet popularniji od televizije

    Inače ko ne zna u svetu je trenutno popularna tehnologija zvana TriplePlay.

    Ona omogućava korisnicima da preko broadband konekcije velike brzine u istom trenutku imaju na raspolaganju
    1. High-speed Internet access
    2. Televiziju
    3. Fiksnu telefoniju

    A mi jos uvek na aDSL prve generacije....

  4. #4

    Odgovor: Internet popularniji od televizije

    Pa sve zavisi kojim ljudima si okruzen. Ljudi oko mene imaju te recenice: "Napokon sam se otarasio Dial-up-a", "Ne znam sta bih radio bez net-a", "Ne gledam tv vise", "Eh da mi je duplo brzi download, sta bih onda..." ...

    Ali sretala sam se i sa ljudima koji imaju izjave tipa: "Bolje mi je da platim teretanu nego net za mesec dana, ista cena", "Sta ima tolko na tom internetu da visis ceo dan?", "Sta ce ti virtuelni prijatelji kad ne pijes rakiju sa njima", "Ja dok nakucam dve recenice na tastaturi prodje mi ceo dan", "Na tv-u imam Grand Show, a to je emisija koju ne propustam".


    Sve zavisi ko je kakvim ljudima okruzen. Mozda si ti Arture okruzen upravo onim prvim pa ne cujes one druge.

  5. #5

    Odgovor: Internet popularniji od televizije

    "Na tv-u imam Grand Show, a to je emisija koju ne propustam".

    Meni je lično internet daleko potrebniji od TV-a i mislim da i u budućnosti, sa kime god bio u okruženju povodom ovoga neću menjati stav.

  6. #6

    Odgovor: Internet popularniji od televizije

    јбг, ја сам несретник који још увек егзистира на Dial-up-у
    ал, нека, нека, доћи ће и мени тај факинг адесеел па ћу да вас питам чија овца гранд шоу гледа
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  7. #7

    Odgovor: Internet popularniji od televizije

    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    јбг, ја сам несретник који још увек егзистира на Dial-up-у
    ал, нека, нека, доћи ће и мени тај факинг адесеел па ћу да вас питам чија овца гранд шоу гледа
    Da li imas mogucnosti za wireless?
    Tj. da li u tvojom mestu ima neki wireless ISP?



  8. #8

    Odgovor: Internet popularniji od televizije

    Ako mu uskoro stiže adsl onda bolje da ne puca džabe za opremu za wireless kad je po meni (koristio sam oba) adsl spram wirelessa kao nebo i zemlja.

  9. #9

    Odgovor: Internet popularniji od televizije

    A to da je internet popularniji od televizije
    ... pa logično je.
    Mnogo veći izbor tema, manja ograničenja, veća brzina priliva informacija,i televizija i novine se mogu pratiti preko njega.
    Meni je svakako popularniji. Televizor rabim kao lampu i za gledanje filmova, a malo je nečega što me u toj kutiji zanima... a na netu - riznice
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Internet popularniji od televizije

    Baš to
    Samo da još monitori dostignu veličinu tv prijemnika
    pa da lepo sedim na jednom kraju sobe sa tastaturom u krilu, ili pored sebe, a da se monitor nalazi na zidu preko puta
    Normalno, i da je sve po nekoj razumljivoj ceni

  11. #11

  12. #12

    Odgovor: Internet popularniji od televizije

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    Samo da još monitori dostignu veličinu tv prijemnika
    pa da lepo sedim na jednom kraju sobe sa tastaturom u krilu, ili pored sebe, a da se monitor nalazi na zidu preko puta
    Da li si probao da koristiš projektor, upravo je onako kao sto si napisao.


    "lepo sedim na jednom kraju sobe sa tastaturom u krilu, a
    monitor se nalazi na zidu preko puta"


    @Darlington Nisi u pravu sto se tice wirelessa....



  13. #13

    Odgovor: Internet popularniji od televizije

    Citat librabicboj kaže: Pogledaj poruku
    @Darlington Nisi u pravu sto se tice wirelessa....
    Činjenica je da kvalitet wirelessa zavisi od kvaliteta opreme koju poseduješ, udaljenosti od AP-a, pa na to posle dolaze i vremenski uslovi, kvalitet provajdera, a slobodno se može i dodati cena, koja je ipak veća nego za sličnu uslugu adsl-a.

    I na kraju krajeva, uvek će adsl sa brzinom od npr 512kb/s raditi daleko sigurnije i bolje nego wireless sa tim protokom (a da ne pričamo da retko gde ćeš nabaviti wireless od 1mb i više)

  14. #14

    Odgovor: Internet popularniji od televizije

    Citat Darlington kaže: Pogledaj poruku
    Činjenica je da kvalitet wirelessa zavisi od kvaliteta opreme koju poseduješ, udaljenosti od AP-a, pa na to posle dolaze i vremenski uslovi, kvalitet provajdera, a slobodno se može i dodati cena, koja je ipak veća nego za sličnu uslugu adsl-a.

    I na kraju krajeva, uvek će adsl sa brzinom od npr 512kb/s raditi daleko sigurnije i bolje nego wireless sa tim protokom (a da ne pričamo da retko gde ćeš nabaviti wireless od 1mb i više)
    Ovo prvo si totalno upravu, sem za vremenske uslove.

    A drugo nisi u pravu

    Postoje provajderi koji daju protok od 1MB, cak i vise i to pri istoj ceni kao na aDSL. (npr. Somborska firma)
    Jedni je problem je to da oni uz download od 1536Kbps daju i upload od 1536Kbps + FTP server i to za 2900Din sto znaci da je jos bolje nego na aDSL!

    Pozzz



  15. #15

    Odgovor: Internet popularniji od televizije

    Lepi divni wireless je zgodno reshenje ako ste mnoooogo blizu AP-a...
    802.11b ili 802.11g, koji rade na 2.4 GHz, a koje nashi ISP najvishe vole, i najcheshtje koriste, koji mogu biti podlozhni smetnjama drugih uredjaja koji rade na 2.4 GHz, a to su primera radi, mikrotalasne, bluetooth uredjaji, bezhichni telefoni... Vrlo frustrirajutje iskustvo...

    802.11b ima maximalni protok od 11 Mbps, a 802.11g ima maximalni protok od 54 Mbps... 802.11a, koji radi na 5 GHz, ima max protok od 54 Mbps, ali i kratji domet od 2.4 GHz mrezhe...

    Elem... Vremenski uslovi... 2.4 GHz je vrlo podlozhna vremenskim uslovima, koji donose dosta vlage... Prvenstveno kisha, magla, sneg i slichno... Voda apsorbuje 2.4 GHz talase i naravno, utiche na kvalitet veze... Primera radi, ako se izmedju vashe antene i access pointa, na direktnoj liniji nalazi neko drvo, velike su shanse da tjete dozhivljavati prekide veze, i slichno... Zashto bash drvo? Zbog lishtja... Lishtje je puno vode, i voila... Instant barijera za 2.4GHz talase...

    Malo extra podataka zashto je 2.4GHz absorbovana od strane vode... Hemija... A to sam skoro pronashao... 2.4GHz je vrlo blizu vrekvencije O-H veza (kiseonih - vodonik)... Voda je puna ovakvih veza, i laichki recheno, voda JAKO apsorbuje 2.4GHz talase... Ovo mogu da potvrdim iz lichnog primera, jer sam u jednoj firmi u kojoj sam bio i system administrator, dobijao ospice kad je magla, teshka kisha ili slichno shugavo vlazhno vreme, jer je net bio tuzhan...

    Ne kazhem ja da WiFi nije dobar, ali svakako nije idealno reshenje, posebno ako je potrebno imati stabilnu vezu ka netu...

    @librabicboj:
    A za taj somborski WiFi od 1536 up/down... Ima li tu neko ogranichenje u protoku? Najdalje shto sam ja video da ISP idu za WiFi je 512kbps i to jedva... najcheshtje se drzhe oko 384Kbps... Mada se trend menja, rastu te brzine, video sam i 1Mbps... I shta znachi FTP server, daju neki odredjeni prostor na njihovom serveru ili shta? Nekako mi se chini da tu negde ima i kvaka 22

    U svakom sluchaju, ADSL je ionako asimetrichna linija, dok WiFi nema taj hendikep... Jedina razlika je shto je u normalnom svetu, najmanji ADSL paket od 1Mbps do 3Mbps, pa idu na vishe, pa se i ne seti toliko 8:1 razlika up/down... Mada je cheshtji odnos 4:1, ali dobro... Ipak zhivimo tu gde zhivimo Uostalom, za normalnu upotrebu neta, ADSL je sasvim adekvatan... Ako neko misli da tera neki server od kutje, e onda ADSL nishta ne valja... Inache, vrlo je fino dobar... Mene moj 512/64 jako lepo sluzhi kutji... Samo shto moji apetiti rastu, pa tju da dizhem na 1024/128, a mozhda i 1536/192, no...

    Odlutasmo od teme...

    Meni je svakako internet popularniji, i to u smislu da odnos TV:internet ide 0:beskonachnost... Dakle, TV ne gledam ni u kojoj varijanti, izuzev ako je bash neka posebna prilika, pa pogledam i potroshim pola sata do sat... Sve shto mi treba, imam na internetu, da prochitam, pogledam, poslusham... U svakom sluchaju, jedan sam od onih, koji je postao izuzetno zavisan od tehnologije, posebno interneta... I to ne u svrhe igranja online igara, i dopisivanja, vetj korisnog rada


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Televizije sa nacionalnom frekvencijom
    Autor Necromancer u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 06.04.2012, 21:46
  2. Klinci i internet
    Autor Mish u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 10.06.2011, 08:30
  3. Internet trol
    Autor Bombica u forumu WWW
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 03.08.2010, 22:50
  4. MTS internet
    Autor Painkiller u forumu Online savetnik
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 22:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •