Ima li života nakon razočarenja? - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 73
  1. #46

    Odgovor: Ima li života nakon razočarenja?

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    @ser_gogsy...

    ....Razočarenje nije ''privilegija'' neverujućih,kao to ni ''nesposobnostda se razočara'' nije povlastica verujućih.Razočarenje je jedno osećanje napuštenosti i obmanutosti koje se može osetiti i u vezi sa bogom,zar ne?

    http://www.vojvodinacafe.com/forum/f...42/#post523724


  2. #47

    Odgovor: Ima li života nakon razočarenja?



    Ne mogu da shvatim vezu ponuđenih postova sa delom citiranog,mog,posta.Jedina veza jeste u tome što se ponuđenim pričama jasno oslikava sva razlika između dva viđenja ovoga sveta.Ne 'krivim'' ja boga za nevolje,kao što ga i ne vidim kao rešenje istih jer mi je nemoguće da ''okrivim'',ili ''opravdam'' situacije iz života natprirodnim-što bi bog trebao biti.Jednsotavno smatram da ništa nije iznad prirode,da ne postoje snage izvan čoveka.Čovek je odgovor na svako pitanje.Pa čak i na pitanje zbog črga mu je potrebno da proizvede božanstvo,religiju.Sve je to ljudski.Razumem tu potrebu čoveka da se osloni,prilokom razočarenja u više sile,u Dobro koje vodi nevidljiva ruka Dobrog Oca.Nije mi čudno.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  3. #48

    Odgovor: Ima li života nakon razočarenja?

    ...Naravno da ima...

    Pochni zhiveti u skladu sa svojim moguchnostima.

    Prestani razmishljati o sebi kao o nechemu shto je bitno i vazhno na ovom svetu.

    Budi zadovoljan onim shto si korisno i lepo uradio.

    Nemoj kriviti druge za svoje stanje.

    Nauchi da vidish lepe stvari.

    Probleme ne utapaj u sredstvima za otupljivanje uma, nego se izdigni iznad njih.

    Idi na svezh vazduh...oseti vetar, kishu, sunce na svojoj kozhi.

    Nabavi psa i poshtuj ga ko sebi ravnog.

    Brini se o nekome.

    Smeshkaj se svakome.


    ....ja probao...radi

  4. #49

    Odgovor: Ima li života nakon razočarenja?

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Ne mogu da shvatim vezu ponuđenih postova sa delom citiranog,mog,posta.
    Kohili.

    Nisam ponudio "postove" sa navedene teme, nego "post" ! Jedan post. Jednu priču koja se zove -> Božiji sluga. Koja lepo oslikava ono o čemu smo diskutovali, pokazujući kako velika razočaranost jedne majke, koja sahranjuje tri sina, nalazi mir i utehu, a gorki ukus razočaranosti nestaje...
    A da bi došla do tog posta, potrebno je da klikneš na link koji sam postavio

    @Uriel

    Najzad nešto i od tebe, a ne samo zadizanje suknjica devojčicama

  5. #50

    Odgovor: Ima li života nakon razočarenja?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Kohili.

    Nisam ponudio "postove" sa navedene teme, nego "post" ! Jedan post. Jednu priču koja se zove -> Božiji sluga. Koja lepo oslikava ono o čemu smo diskutovali, pokazujući kako velika razočaranost jedne majke, koja sahranjuje tri sina, nalazi mir i utehu, a gorki ukus razočaranosti nestaje...
    A da bi došla do tog posta, potrebno je da klikneš na link koji sam postavio


    Naravno da sam i taj post pročitala.I ostaem pri svojoj ranijoj tvrdnji.
    Poruku je izmenio Goga, 31.05.2009 u 04:43 Razlog: VB kodovi
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  6. #51

    Odgovor: Ima li života nakon razočarenja?

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    I ostaem pri svojoj ranijoj tvrdnji.
    Dobro.

  7. #52

    Odgovor: Ima li života nakon razočarenja?

    Nakon razočarenja ostanu tragovi. Ipak.
    Život ti se promjeni i više nikad nećeš biti
    isti. I nećeš više imati isti pogled na svijet.
    Ali... tako se uči. I to je normalno.

    Život ide dalje...

  8. #53

    Odgovor: Ima li života nakon razočarenja?

    Cudno... sad sam tek shvatio da za razocaranje ne krivim sebe, nju, vec drustvo koje nas okruzulje... Drustvo koje ne uspeva da izgradi potpune licnosti, vec nas ``proguta`` u zivot, bili mi spremni ili nespremni.
    Udarci stizu skoro haoticno, statistickom verovatnocom i finalno lome nasu dushu, kao sto vihori lome stogodisnji hrast... Izrastu nove grane ali nije vise to, to...
    Nema zivota posle razocarenja, ukoliko je razocarenje bilo veliko, definitivno... ono sto se posle toga nastavlja nije vise taj zivot... to je nesto novo, mozda cak i sa elementima srece ali uz stalno saznanje da je izgubljeno nesto jako vredno i nenadoknadivo... Kako gomilamo godine za sobom, tako imamo i sve vise polomljenih grana...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #54

    Odgovor: Ima li života nakon razočarenja?

    Kažu da podrezivanje grana jača, a ne slabi... da je ono potrebno za potpuni rast (barem je tako kod ruže npr. )

    Tako je ( kažu ) potrebna i određena količina boli u životu... da ukloni nebitne emocije i nevažne detalje koji nas odvlače od onoga što je doista važno.

    Snažne emocije se ne zaboravljaju. Ali... ne postoji mjerna jedinica za ljubav. Svakoga koga voliš, voliš drugačije.
    I... do nove veze treba pričekati. U nju ući tek kad budeš potpuno spreman.

    Bez prtljage koja bi ju mogla pokvariti, naravno.

  10. #55

    Odgovor: Ima li života nakon razočarenja?

    Života će uvek biti, kao i što će uvek biti i razočarenja..

    Logika se, nekako sama, nameće da smo mi bili u zabludi šta je to život sve do onog trenutka kada smo postali razočarani...prvo razočarenje nam pokazuje, kao istrument na kontrolnoj tabli, da je tu došlo do promene u shvatanju jedne te iste situacije ili stvari...jednostavno rečeno, čovek je progledao...doživeo je mini prosvetljenje kao najprirodniju pojavu...

    Umesto da čovek slavi zbog toga ...on pada u očaj....Zašto?

    Zato što je shvatanje života *veštačko i lažno* (interesno procesovano )...I kada se čovek rodi, on jednostavno nasleđuje shvatanja o životu od svojih roditelja i socijalne sredine ( toliko o slobodnoj volji )...to za njega predstavlja najdublju istinu..takva ideja duboko je povezana sa emocijama a emocije sa ljudskim telom...I mi sada imamo procesovanog čoveka, ljubi ga/je majka, koji je određenu ideju ( shvatanje života ) knjiški vezao emocijama i telom....Eeee...ali takvo shvatanje života , jednoga dana izađe na videlo.... i kao svaka laž koja kratko traje... pretvori se u tvoje lično iskustvo koje ti kaže:....pa to nije tako kako su me učili i kako sam ja mislio da jeste...Čovek doživi iskustvenu istinu, suoči se sa realnošću..Iskustvena istina i realnost koju mi sada shvatamo je drugačija od one ideje o shvatanju života a koja je duboko povezana emocijama i telom...Šta se sada dešava....One ideje koje su bile prožete lepim emocijama i prijatnim telesnim osećajem... se ruše...a sa njima se ruše i lepe emocije i prijatni telesni osećaji.....

    ....a dualnost kaže: može tako a može i ovako...

    ..nova ideja o shvatanju života umesto da bude skok na evolutivnoj lestvici ona postaje razočarenje...mi ne želimo da je prihvatimo...jer je ona suprotna od prve...a prva je bila lepa i prijatna ....a ko želi da mu bude ružno i neprijatno...neki ljudi provedu živote i živote u pokušaju da vrate staru ideju...

  11. #56

    Odgovor: Ima li života nakon razočarenja?

    Život zapravo i počinje tada. Novi život doduše. Sve igre su se odigrale, niko nikog više ne laže, stojite ogoljeni jedno naspram drugog i po prvi put se gledate širom otvorenih očiju. Boli to... Boli jako... I jako je teško pokrenuti se i otići bez osvrtanja. Ali onda jednog dana osvane jutro potpuno otupelo na bol. Napraviš iskorak u novi dan, ponovo si u stanju da se smeješ, da živiš, da voliš... Svaki kraj je početak nečega novog... Sad, kakvo će to novo biti, od tebe zavisi...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  12. #57

    Odgovor: Ima li života nakon razočarenja?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Logika se, nekako sama, nameće da smo mi bili u zabludi šta je to život sve do onog trenutka kada smo postali razočarani...
    Logika se ipak, nekako sama nameće, da si ti Vladane potpao pod preveliki uticaj Indijaca, raznih Indijanaca, Kineza i Leo Ce-a ....

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    ...prvo razočarenje nam pokazuje, kao istrument na kontrolnoj tabli, da je tu došlo do promene u shvatanju jedne te iste situacije ili stvari...jednostavno rečeno, čovek je progledao...doživeo je mini prosvetljenje kao najprirodniju pojavu...
    Znači, ja kada se razočaram u današnje vreme koje je kišovito, a očekivao sam sunčan i vedar dan, ja sam ustvari doživeo jedno mini prosvetljenje?...bejah slep, pa odjednom progledah... I umesto da idem na pecanje, ostajem da stobom divanim ovdi...prosvetljavam se ...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Umesto da čovek slavi zbog toga ...on pada u očaj....Zašto?
    Stvarno, ni meni nije sasvim jasno ... šta to ima bolje i zanimljivije na jednom običnom pecanju, kapitalnih primeraka šaranske ribe, uživanja u prirodi i čistom vazduhu...od sedenja u četr zida dok kiša dobuje li dobuje ... ? Bahh.... ja budala očajavam, a trebo bi da slavim

    ?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    ...I kada se čovek rodi, on jednostavno nasleđuje shvatanja o životu od svojih roditelja i socijalne sredine ( toliko o slobodnoj volji )...to za njega predstavlja najdublju istinu..
    Kad se čovek rodi...on je -> Dete! Beba! Nedonošče! Novorodjenče...I kada ne bi nasledjivao shvatanja o životu od svojih roditelja, socijalne sredine(Obdanište, zabavište, škola, i crkva koja bi trebala biti imuni sistem jednog naroda....), on bi nasledjivao i nasledjuje, shvatanja, pouke, poruke, reklame, uputstva, recepte...od ulice, Televizije i ostalih "majka i otac" medija....moj dualni Vladane reinkarnirani .... eeeeeeeeeeeeeeee.........(toliko baš, o slobodnoj TV volji)

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    ...I mi sada imamo procesovanog čoveka, ljubi ga/je majka, koji je određenu ideju ( shvatanje života ) knjiški vezao emocijama i telom....Eeee...ali takvo shvatanje života , jednoga dana izađe na videlo.... i kao svaka laž koja kratko traje... pretvori se u tvoje lično iskustvo koje ti kaže:....pa to nije tako kako su me učili i kako sam ja mislio da jeste...Čovek doživi iskustvenu istinu, suoči se sa realnošću..
    Tako je!
    Bravo!
    To je to!

    I mi sada na kraju, imamo procesovanog(čitaj->programiranog) čoveka-narkomana! Ljubi ga čale alkoholičar i keva prostitutka (duhovna ili telesna, nebitno)..... eeeeeeeeeeee baš!
    I onda, jednog dana programirani TV/ulični narkoman, progleda->pa to i nije baš tako kako su mi govorili i servirali mi, i kako sam ja mislio da jeste< >Hmm...šta sada da radim? Jooj....Idem u Crnu reku na lopate....a, možda ipak da svratim do kavane? Na još jednu dozu? <


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    ....a dualnost kaže: može tako a može i ovako...
    Stvarno? ?
    Pa to je divno!

    Dakle, mogu i tamo i vamo? ?
    I onde i ovde? ?

    Super!

    Ja se ubi od razmišljanja šta da činim, kad ono rešenje leži u -> Jedi, pij, i veseli se!!!! Udri brigu i razočarenje u veselje!!!
    U U U U R R R R R R R A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A

    Ž i v e l a D u a l n o s t !!!



    p.s. Nikad' nećeš odrasti...Vladane mali veseljače....

  13. #58

    Odgovor: Ima li života nakon razočarenja?

    Znači, ja kada se razočaram u današnje vreme koje je kišovito, a očekivao sam sunčan i vedar dan, ja sam ustvari doživeo jedno mini prosvetljenje?...
    Tako je...imao si predrasude, da će biti sunčano na nekom mestu, a koje su se odigrale u tvojoj glavi i gde si uspeo da ubediš još milion ljudi u tvoje mišljenje, a doživeo si direktno iskustvo istine i kišu na tom mestu...

    ....ajde sada izađi ispred milion ljudi i objasni im grešku..

    Stvarno, ni meni nije sasvim jasno ... šta to ima bolje i zanimljivije na jednom običnom pecanju, kapitalnih primeraka šaranske ribe, uživanja u prirodi i čistom vazduhu...od sedenja u četr zida dok kiša dobuje li dobuje ... ? Bahh.... ja budala očajavam, a trebo bi da slavim
    Dr.prof.ser_Slepi čoveče....buđenje nije prijatno...a nas su učili da sve što je neprijatno pripada tami...i tu je blokada....preispitaj svoje predrasude na osnovu iskustva koje si doživeo, ne okreći se i ne rukovodi šta će većina misliti o tome, i rešićeš problem...

    Ja se ubi od razmišljanja šta da činim, kad ono rešenje leži u -> Jedi, pij, i veseli se!!!! Udri brigu i razočarenje u veselje!!!
    U U U U R R R R R R R A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A

    Ž i v e l a D u a l n o s t !!!
    ma jok....gladuj, budi žedan i tuguj...

    Ovo...... živeliiiiiii.... i uurraaaaaa..... me podseća na nešto

  14. #59

    Odgovor: Ima li života nakon razočarenja?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Tako je...imao si predrasude, da će biti sunčano na nekom mestu, a koje su se odigrale u tvojoj glavi i gde si uspeo da ubediš još milion ljudi u tvoje mišljenje, a doživeo si direktno iskustvo istine i kišu na tom mestu...
    Kakve predrasude?

    Pa predrasuda je stav koji nije zasnovan ni na kakvim činjenicama ili opravdanim razlozima i praćena je obično emocijama a ne logičkim rasudjivanjem.
    Predrasude su u osnovi negativan odnos ili stav ka nekome ili nečemu... i u suprotnosti su sa principima razumnosti...

    Ko ovde govori o predrasudama?

    Izgleda da si ti polupao malo lončiće ?

    Ovde je reč o razočaranosti, koja se najviše manifestuje baš kada su želje, htenja i stremljenja nekog čoveka zasnovana na činjenicama, opravdanim i realnim razlozima... A ne predrasudama!!!
    Bahh...

    Dakle, ja nisam imao nikakve predrasude da će biti sunčano! Nego sasvim realna očekivanja, recimo na osnovu meteorološkog izveštaja, ili prosto zato što postoji sasvim realna činjenica jel, da postoje i sunčani dani, a ne samo kišni jel...

    A ako insinuiraš da je predrasuda kako Bog postoji, onda se opet grdno varaš!
    Jer postojanje Boga je gola činjenica!

    Kao što je gola činjenica da i ti kao takav, postojiš!

    Ili misliš da si i ti samo nečija predrasuda?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Dr.prof.ser_Slepi čoveče....buđenje nije prijatno...a nas su učili da sve što je neprijatno pripada tami...i tu je blokada....

    Ok Vladane SveVidećeTrećeOko Vas su učili, al’ vas, da prostiš, nisu ništa naučili! Pa kad se otrezniš i probudiš, videćeš kako je ustvari budjenje iznenadjujuće prijatno...i da je svaki dan, novi dan!
    Hvala Bogu na tome!

  15. #60

    Odgovor: Ima li života nakon razočarenja?

    Život je važniji skoro od svega, posebno od razočarenja. Za vernike, života ima i posle smrti, a za ateiste (i ne samo njih) život se nastavlja kroz potomstvo...

    Ineče, ta priča o razočarenju, patnji (ljubavnoj posebno) mi je baš njanjava...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Priče iz života..
    Autor yige_gui u forumu Pričaonica
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 17.09.2015, 22:27
  2. Javna ličnost koja vas je razočarala...
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 236
    Poslednja poruka: 08.07.2012, 22:09
  3. Kozmetika koja vas je razočarala
    Autor Najgora u forumu Lepota
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 25.02.2010, 18:55
  4. Razočarani - barem malo?
    Autor love hunter u forumu Spomenar
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 04.07.2009, 13:20
  5. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.06.2008, 04:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •