Rusi, naša braća? - Strana 5
Strana 5 od 19 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 281
  1. #61

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je jasno šta je Konuzin poručio Tadiću za sav kurvarluk; Nesvrstani, NATO, EU, braća Rusi...svima bi da se svidimo.
    Al tako da se ponaša jedan diplomata u nekoj zemlji, pa bila to i ovakva Srbija je za mene neverovatno.
    Eh,... da smo normalna zemlja, da mu se ikenjamo po glavi i ispratimo do aviona uz pratnju, pa oteramu u tri pič...
    Da smo mi normalna zemlja, on to ne bi morao da govori, već bi se mi sami borili za naše interese.

  2. #62

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    jeste ruje su nam prijatelji otprilike ko avganistanci .
    koju su paru samo uzeli od amera da se ne mesaju u kosovski konflikt , za vreme vladavine ''vozda'' s.m. ? omanje kamionche . / naravno zvanicno nepotvrdjena glasina koja mi zaudara na istinu / .....

    samo use i u svoje kljuse .
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  3. #63

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Samo ti lepi etikete, - stara Udbaška fora, misliš da se ne vidi da si stranački vojnik iz te škole.
    Budućnost Srbije...dodaj još i ovu gospodu tom govedu.
    Ма да, ко не мисли како нареди политбиро у Вашингтону, тај је страначки војник.

    Ја етикетирам? А говедо је владаперо шта?

    A što se Rusa tiče,... toliko puta su nam pomogli do sad u istoriji, i vojno i finansijski i diplomatski,... prava naša braća.
    Koji je to mozak,...da im neko posle svega još veruje i uzda se u njih.
    Да, један од наизглед необјашњивих феномена данашње Србије - док нам Америка уништава државу на све могуће начине, заједно са својим НАТО слугама, расте русофобија! Како мајку му, запита се неко ко није чуо за фондове УСАИДа.

    Кад су нам помогли? За почетак, помогли су нам кад су косовски Албанци прогласили независност - спречили њихов пријем у УН, промену резолуције 1244, али ето, давно је било па не можеш да се сетиш.

    И да, Срби су русофили. Томе неки разлог постоји, вероватно то да је питање да ли би држава Србија постојала да није било Русије у одређеним тренуцима претпрошлог века. Али ајте, ко то памти, битно је "кад су нам они помогли... никад...

    Pošto se slažeš sa ovim govedom Konjusinom, nadam se da ćete se sutra zajedno opasati dinamitom i stati na barikade na Jarinju,...ili ćete im opet po starom dobrom običaju pružiti svu moralnu podršku i saosećanje da izdrže do kraja, pa sa dovoljno bezbedne udaljenosti mrsomuditi
    Потпуно је у складу с твојом болесном мржњом према Русима и неистомишљеницима да вређаш човека који се усудио да противречи америчким слугама. На Косову се дешава и спрема срање, а америчке слуге у Београду праве неку конференцију и свршавају како је стање у региону екстра... и нико да спомене да је цар го. 1984 на делу, рат је мир, слобода је ропство, незнање је моћ... нико сем Конузина, и то изазва бес...

    Поптуно је у складу с твојом болесном мржњом према неистомишљеницима да им желиш смрт јер се не слажу с тобом.

    Да, ми с безбедне удаљености подржавамо борбу косовских Срба.

    Већ сам те питао - шта је проблем у томе? Ако их и ти подржаваш, како да демонстрирамо ту своју подршку а да ти будеш задовољан? Само пази, мораш да нам кажеш шта си ти урадио.

    Ако их не подржаваш, а убеђен сам да је тако, онда овим срањем о томе "подржавате их са безбедне удаљености" само покушаваш да сузбијеш било какву причу о томе, јер не одговара онима чије ставове си усвојио. Па по тој логици, нико не сме да изрази јавну подршку Србима доле, од патријарха до нас бедника са форума, јер ето није отишао доле. Генијално, само да се Власи не досете...

    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    jeste ruje su nam prijatelji otprilike ko avganistanci .
    Ма, гори од Американаца и Шиптара заједно... које извртање, страшно...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #64

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku

    A što se Rusa tiče,... toliko puta su nam pomogli do sad u istoriji, i vojno i finansijski i diplomatski,... prava naša braća.
    Koji je to mozak,...da im neko posle svega još veruje i uzda se u njih.
    Па, наравно, то је општепознато!










    Михаил Черšајев - Википедија

    Михаил Григоријевич Черњајев (1828 189 био је руски генерал, словенофил, један од вођа руских снага у Централној Азији, а касније и српске војске у Српско-турском рату. Носилац је највиших руских и српских одликовања.



    Srpsko Nasledje


    Ruski list "Niva" sa portretom i nekrologom majora Nikolaja Aleksijeviča Kirjanjeva: Ovaj ruski dobrovoljac bio je najhrabriji oficir prvog srpsko-turskog rata, njegova hrabrost graničila se s ludilom, on kao da je tražio smrt. Na čelu trupa, ispred streljačkog stroja, išao je obučen u crvenu košulju, bez oružja, glasno komandujući! Narednik Živojin Mišić bio je ordonans kod ovog hrabrog majora, i ovako ga opisuje: "... kad zapucaše Turci, mi smo svi pogledali, samo je major ostao da stoji, sam, uspravan u žitu, div u crvenoj košulji!"
    Ох, умало да заборавим ситницу, познату као први светски рат:







    Знамо како су Руси прошли у том рату, и како је завршио сам Цар.

    Скорашње време:



    Садашњост:





    P.S

    Ко то може те руске "лицемере" који нам "никад нису помагали", да упореди са нашим западним пријатељима. који нису лицемери:












    Црно је бело, а бело је црно...

  5. #65

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    prijatelji i braca se poznaju u nevolji .koji su to prijatelji i braca koji skrstenih ruku gledaju kako agresor mesecima
    bombarduje pored vojnih , obilno i civilne ciljeve ? well mozda ja nisam upucen , zadrzavam tu rezervu, ali ako je
    dokaz prijateljstva u toj situaciji ''intenzivna diplomatska akcija '' i ''pomeranje bojnih brodova i nosaca aviona sa tacke
    A do tacke B u sredozemlju '' onda ja nista ne razumem. vidim da se polomiste sa dokazima kako su nam rusi bogomdana
    braca . to ne pije vodu , iako su bili nekada u istorijskom trenutku danasnjice sigurno nisu , a mi zivimo dragi srbi danas.
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  6. #66

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Ма да, ко не мисли како нареди политбиро у Вашингтону, тај је страначки војник.

    Ја етикетирам? А говедо је владаперо шта?
    Da klerofašističkog genija podsetim i još za Tadićevce, LDP-ovce,... možda shvati kako se Udbaški lepe etikete.
    Samo kad toliko citiraš kao da smo svi malumni, pronadji mi citat gde sam podržao Tadića ili Čedu ili gde sam to pohvalio politiku NATO ili EU prema nama.
    I to što za Konjusina mislim da je toliko govedo nema nikakve veze što to isto mislim i za NATO i njihovo učešće u svemu ovom.. Misliš da za Montgomerija imam drugačije mišljenje?
    Tebi treba da se crta kako Kosovski Albanci provociraju sukob, a ovo govedo pujda pitbulove i pravi haos u kojem će NATO imati razloga da uleti i završi priču za sva vremena.
    Diplomatija je ta koja treba da odradjuje posao u kojoj mi treba da smo u ofanzivi i na tu stranu upremo sva raspoloživa sredstva, a ne da stalno kaskamo za korak i odgovaramo na njihovu inicijativu.
    To što ti ne možeš da shvatiš je da tom tvojom i podrškom ostalih čuvara Srpstva oni dole mogu bulju da obrišu, a još i moleban kad im se organizuje pretpostavljam da su presrećni.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  7. #67

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Stigao i dvostruka ličnost .
    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku

    Па, наравно, то је општепознато!
    ....
    Ne znam gde si to primetio moju naklonost prema NATO, pa mi lepiš njihove slike,... ili provociraš?
    Baš lepo što si nas prodsetio na davnu istoriju,...samo mi nije jasno zašto si izostavio ovu ljubav iz novije istorije tipa; Veto ne postoji, ili hrabro oslobodimo aerodrom, pa ga sutra predamo,...a jesi čuo da smo dobili jednu traktorsku gumu vojne pomoći od njih ili smo i remonte aviona morali da isplatimo do poslednjeg dolara. I ti misliš da nas sutra neće prodati samo da im nismo u interesu?
    Bratska ljubav nema šta...al nema ni to veze, jer isto to mislim i za NATO.
    Razumem da jedan Ambasador ne priča u svoje ime, već predstavlja državu,...tako je i ova poruka Tadićevom kurvarluku vrlo jasna i precizna,...al svakako mi je Konuzin govnar kojeg treba ispratiti do aerodroma uz pratnju.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  8. #68

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    prijatelji i braca se poznaju u nevolji .koji su to prijatelji i braca koji skrstenih ruku gledaju kako agresor mesecima
    bombarduje pored vojnih , obilno i civilne ciljeve ?
    Ако се пријатељи и браћа познају у невољи, кад сми ми то икада помогли (макар и вербално) Русима, кад су они били у невољи? Братство подразумева обостран однос. Колико се ја сећам, кад су нас бомбардовали, Русија је била суочена са инвазијом Чечена у Дагестан 1999. што је започело Други Чеченски Рат, који је трајао кроз целу 1999. (кад су нас бомбардовали). Да не спомињем да су били на ивици економског слома. Свуда око нас су биле НАТО државе. Како су могли да нам допреме помоћ, све да су и хтели? Ово ти је руска војска из тог доба:





    Нису били у стању сами себе да издржавају, а камо ли нас.

    Шта су они требали да раде? Да тако пропали дођу у сукоб са осокољеном САД, који би довео до могућег нуклеарног рата? Није довољно што су због нас започели први светски, што је резултирало уништењем њихове државе, неколико десетина милиона мртвих, грађанским ратом и комунистичком диктатуром. Цар који је због нас започео рат са неспремном армијом је био погубљен. Шта смо ми урадили?

    Нисмо му чак, ми Срби, ни споменик подигли, после рата. Али зато стоји споменик захвалности Француској, и давали смо називе улица по француским генералима. Ето то је доказ каква смо ми "браћа".

    И кога су то требали да подрже? Овог човека?:







    Овакву политику?:





    Дружимо се само са Западом не обраћајући пажњу на Русе кад нам одговара, а када нас наши западни "партнери" преваре по ко зна који пут, онда се тражи да Руси ратују са Западом у наше име. Требали су да покрену трећи светски рат, јер су Милошевића преварили његови западни "партнери"?

    Милошевић је отворено подржавао Зјуганова и комунистичку опозицију против Јељцина, а када су га напали његови западни "партнери", тражио је помоћ од тог истог Јељцина и савез са Русијом. Није него. Чак ни Јељцин није био толико ретардиран.

    А садашња прозападна Србија искључиво војно сарађује са НАТО земљама, које су је бомбардовале и признале Косово, и увлачи им се као последњи црв. Србија тренутно, управо највише сарађује са земљама које највише подривају суверенитет Србије, док најмање одржава односе (било политичке или економске) са онима који тај интегритет подржавају. Још у самој Србији пљују Русе и изругују им се. У Русији то не можемо видети према Србима. Само кад нас притисну споља призивамо Русе, а кад нам је добро игноришемо их и чак исмејавамо.

    П.С

    Док у Софији, Бугарска на главном градском тргу доминира споменик руском цару Александру "ослободиоцу", колико ми уопште имамо споменика у славу било ког Руса? Да ли смо подигли споменик Николају II, који је жртвовао себе, своју породицу и државу због нас? Једино кад Руси хоће нешто да купе у Србији диже се дрека и погрда. Кад наши "западни партнери" нешто купују, цела држава се тресе од снисходљивости, увлачења и похвала. Поред свега тога, неки у Србији имају дрскости да се таквој нацији изругују и вређају је, попут незрелих размажених деришта.

    Лично задивљен сам да нас Руси уопште још подржавају. Ја да сам Рус, би одавно откачио тако превртљиву и незахвалну нацију. Дакле, свака њима част, а од нас и нашег понашања зависи да ли ће нас уопште било ко подржавати. Не можемо очекивати да нас природни савезник помаже по сваку цену, док ми по сваку цену подривамо то савезништво и сматрамо их за будале. А Руси (као и Грци) су управо то-природни савезници Срба, а не "браћа". Срби морају да науче прво да буду браћа сами себи, пре него што крену да се братиме са другима.
    Poruku je izmenio Luctor, 20.09.2011 u 00:54

  9. #69

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    mudro zboris , ima tu nesto , ali nisi u pravu . nazalost 21 vek priznaje samo interes . zaboravi ostalo.
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  10. #70

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    [

    . Свуда око нас су биле НАТО државе. Како су могли да нам допреме помоћ, све да су и хтели?


    .

    [
    Sada nisu ?
    Sada se nesto promenilo ?

    Mi cemo biti ono usamljeno ostrvo a la Kuba , ruska marioneta , gubernija kojoj oni ne mogu pomoci
    nikako drugacije osim verbalno.
    Није довољно што су због нас започели први светски, што је резултирало уништењем њихове државе, неколико десетина милиона мртвих, грађанским ратом и комунистичком диктатуром. Цар који је због нас започео рат са неспремном армијом је био погубљен. Шта смо ми урадили?

    Нисмо му чак, ми Срби, ни споменик подигли, после рата. Али зато стоји споменик захвалности Француској, и давали смо називе улица по француским генералима. Ето то је доказ каква смо ми "браћа".
    Rusi zbog nas zapoceli prvi svetski rat . unistena Rusija zbog nas i car pogubljen zbog nas ?
    Dokle ide ova rusofilija.?
    Nisam znao da smo toliko jaki i da su su rusi tolike zrtve podneli zbog nas.
    Necemo se nikada iskupiti .....da im poklonimo 100000 NIS eva ..necemo.

    Дружимо се само са Западом не обраћајући пажњу на Русе кад нам одговара, а када нас наши западни "партнери" преваре по ко зна који пут, онда се тражи да Руси ратују са Западом у наше име. Требали су да покрену трећи светски рат, јер су Милошевића преварили његови западни "партнери"?
    Koja zamena teze i opravdanje jadnih i nevinih rusa.
    Ne , mi cemo da ratujemo sa zapadom u njihovo ime.
    Mi smo jaci od rusa i oni su nasa marioneta i taj trn u oku zapadu.
    У Русији то не можемо видети према Србима.
    Zato su nas svrstali u red sa Severnom Korejom i sve tako nekim drzavama.
    DrZe do nas ..cene i postuju.
    Да ли смо подигли споменик Николају II, који је жртвовао себе, своју породицу и државу због нас? н
    Mi smo znaci krivi ?
    Necu nocas spavati saznavsi za ovu bolnu "" stinu ""
    Sada mi je tek jasan taj stav Rusije prema nama..
    Sve se vraca i sve se placa.
    Pa kako da se nekako operemo pred bracom rusima kojima smo toliko zla naneli .
    Da pobedimo NATO i kazemo : braco Rusi , ovo smo i zbog vas uradili
    Jel sad u redu ?"'

    Ја да сам Рус, би одавно откачио тако превртљиву и незахвалну нацију.
    Tako govoriti o sopstvenoj naciji je za svaku osudu.
    Razumem ja da neko voli ruse ali da vredja sopstvenu naciju je neprihvatljivo u svakom slucaju.
    Dokle ide ta ljubav .....ne mogu da verujem.
    Strasno.
    razocaran sam i jos sam vise razocaran jer to dolazi od nekog od koga sam se najmanje nadao.
    I postavio bih i sliku ,,,,koliko sam razocaran.


    A bahatog i polupijanog ruskog ambasadora ili mozda gubernatora bi trebalo proglasiti personom non grata
    i zahvaliti mu se na saradnji.
    Ono je bio poziv da zaratimo sa NATO paktom a nasa braca bi nam u tom slucaju drzali pesnice
    da ne kazem fige kao i 1999 godine.
    A mozdqa bi i poslali par ruskih kozaka da otpevaju koju pesmu onako emotivno i saosecajno.
    Nego , sto su rusi onako slavno Otpelali sa Kosova i ostavili Srbe.
    Zasto rusi nisu sada na severu Kosova , recimo.
    Druga bi se prica pricala ?
    Zasto nam nisu poslali one raketne sisteme ?
    Zasto smo napravili gasni ugovor 51 - 49 sa rusima dok je sa Hrvatskom taj odnos 50 - 50.
    Zasto jedino mi imamo posrednika u prodaji gasa ?
    Zasto smo poklonili NIS ?
    Ucena?
    Zasto je Putin odlikovao Mesica ?
    Zasto nismo pozvani na Paradu Pobede u Moskvi ?
    Zasto je Rusija utociste svima onima za kojima je raspisana poternica ?
    Vise drze do njih nego do Srbije.
    I kojim ruskim investitorima da otvorimo vrata ?
    Lebedevu i ostalim tajkunima , da upotrebim tu rec.
    Dobro smo prosli sa NISom.
    Najskuplje i najgore gorivo.
    Zasto malo ne ucene zapad Energetski?
    To je najmanje sto bi mogli uciniti za nas.
    Nece , jer ne zele da kvare odnose sa zapadom zbog nas.
    Nije im to u interesu i pored neizmerne ljubavi prema nama.
    Svojoj braci.

    Mi smo mala zemlja , koja Rusiji sluzimo samo kao sredstvo u ostvarivanju svog uticaja na Balkanu.
    Mi treba da budemo onaj trn u oku Evropi , to ostrvo u NATO moru ,.....tako daleko od Bratske Rusije.
    koje ce nas ostaviti na cedilu kao i toliko puta i istoriji.


    Konuzinu ...Konuzinu ....
    ....................................
    Poruku je izmenio bigrancer, 22.09.2011 u 01:03
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  11. #71

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Mi cemo biti ono usamljeno ostrvo a la Kuba , ruska marioneta , gubernija kojoj oni ne mogu pomoci
    nikako drugacije osim verbalno.
    За сада смо америчка губернија. Да барем имамо неке користи од тога, него нам је све горе...
    Подржаваће нас вербално, све док не буду имали поверење у нас. За сада нам ништа не верују, тј. нашој власти.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Rusi zbog nas zapoceli prvi svetski rat . unistena Rusija zbog nas i car pogubljen zbog nas ?
    Dokle ide ova rusofilija.?
    Nisam znao da smo toliko jaki i da su su rusi tolike zrtve podneli zbog nas.
    Necemo se nikada iskupiti .....da im poklonimo 100000 NIS eva ..necemo.
    Кад кажем "нас" мислим на Србе.
    Незнам што би се мањине толико узбуђивале због тога.

    Русија је без проблема могла Србију да пусти да је Аустрија нападне и окупира, да су они размишљали према нама, као ми према њима. То би се свело само на краткотрајни сукоб, а за нама нико не би превише плакао.
    Царска Русија је тек започела реформу војске, која је требала да буде завршена 1917. Ипак су ушли у рат са Аустријом и Немачком због нас. Последице по њих знамо.

    И не, Руси нису ушли у рат због нас јер смо јаки, већ управо јер смо слаби и што бисмо тај рат сигурно изгубили.

    Овде имаш транскрипт између цара Николаја и немачког Кајзера (иначе блиских рођака):

    The Willy-Nicky Telegrams - World War I Document Archive


    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Koja zamena teze i opravdanje jadnih i nevinih rusa.
    Ne , mi cemo da ratujemo sa zapadom u njihovo ime.
    Mi smo jaci od rusa i oni su nasa marioneta i taj trn u oku zapadu.
    Не, него ми тражимо од Руса да се у наше име се сукобљавају са Западом, сваки пут кад нас Запад превари (што ради редовно). Кад нам иде добро, баш нас брига за Русе. Не иде то тако. Зато нам и дају само вербалну подршку. Добро је да нам и то дају, каква је ситуација.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Zato su nas svrstali u red sa Severnom Korejom i sve tako nekim drzavama.
    DrZe do nas ..cene i postuju.
    Можеш бити сигуран да нас не цени и не поштује нико. Ми смо извозили оружје Грузији током рата њих са Русима у Осетији, а истовремено позивамо Русе да нам дају подршку. Организација "Отпор" из Србије је учествовала у антируским пројектима и револуцијама у Украјини и Грузији, што саме вође Отпора признају.

    Србија је потенцијални савезник Русије, стога Руси не желе да нас потпуно отуђе, али нас сигурно неће јаче подржавати све док имамо русофобну, дволичну и проамеричку власт.

    Попљували смо и Гадафија, јединог муслимана који нам је давао одлучну подршку, и био је први који нам је дао финансијску помоћ после пада Милошевића. Да смо барем ћутали и правили се неутрални. Али не.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Pa kako da se nekako operemo pred bracom rusima kojima smo toliko zla naneli .
    Da pobedimo NATO i kazemo : braco Rusi , ovo smo i zbog vas uradili
    Jel sad u redu ?"'
    Не, него да доведемо власт у коју Руси могу да имају поверења. Балкански шибицарски фазони не пале у свету, па ни код Руса. Пар пута смо их испалили, а они нису будале.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Tako govoriti o sopstvenoj naciji je za svaku osudu.
    Откад си ти добио напад патриЈотизма?

    Почињеш да ме плашиш...

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Razumem ja da neko voli ruse ali da vredja sopstvenu naciju je neprihvatljivo u svakom slucaju.
    Dokle ide ta ljubav .....ne mogu da verujem.
    Нисам спомињао никакву љубав, него чињенице. Нисам чак ни рекао да су нам они браћа, него природни савезници, попут Грка. Ми нисмо браћа чак ни себи.Али на савезништву се мора радити, не очекивати, као балкански шибицар да све добије на готово, само што је "брат". Ти си тај који се сво време позива на емоције и нешто огорчено драми, јер од њих очекујеш да су некаква "браћа".

    Реч "браћа" највише чујем од оних којима Русија смета. Синдром неузвраћене љубави.

    Лепо је један рекао да су у политици интереси. Нама је у интересу да имамо моћног савезника, на којег можемо да належемо. Америка је против нас, и ми ту, нажалост не можемо ништа да учинимо. Русија нуди савезништво јер им је то такође у интересу, али наша власт их зеза и игра двоструку игру. То не иде тако. Зато нам дају само формалну подршку, све док коначно могу да нам потпуно верују.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Mi smo znaci krivi ?
    Necu nocas spavati saznavsi za ovu bolnu "" stinu ""
    Не, него смо незахвални, непоуздани, уображени и превртљиви (тј. наше владајуће елите).

    Упореди то са Хрватским односом према Немцима, па да видиш како се доследност исплати.


    П.С
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Nego , sto su rusi onako slavno Otpelali sa Kosova i ostavili Srbe.
    Зато што су Срби довели проамеричку власт у Србији, па стога није било сврхе да се Руси више боре за Србе од самих Срба.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Zasto rusi nisu sada na severu Kosova , recimo.
    Druga bi se prica pricala ?
    Зашто српска војска није сада на северу Косова рецимо?


    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Zasto nam nisu poslali one raketne sisteme ?
    Да продају напредну одбрамбену технологију режиму, код којег пола официра и државног врха продаје војне тајне сопствене земље Американцима (нпр. Момчило Перишић)? Ти заиста мислиш да ће они да поклањају своју напредну технологију друштву где је корупција начин живота, и где су људи спремни да продају рођену мајку за пар евра? Шта ти мислиш, да смо ми Северни Вијетнам, са фанатичним и спартанским народом, који је био спреман да гине у милионима за слободу? Са дисциплинованим режимом који је био фанатично одан Совјетима?

    Па наши "паметни и сналажљиви бизнисмени" би моментално продали те системе и њихове тајне Западу за шаку долара. Уосталом, Руси су се већ опржили кад су поклањали најнапреднију технологију Арапима током 60-их. Кад су их Израелци испрашили, докопали су се те технологије, коју су дали на анализу Америма. Тако су Амери знали које противсистеме да направе и да знају слабости тих система. А Арапи су те системе изгубили у рату, не шибицарењем.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Zasto smo poklonili NIS ?
    Већину привреде смо поклонили западним земљама, и још смо то доплаћивали. Али тебе жуља НИС, јер су га Руси купили. Када Запад купује то је ОК, али када Руси купују то је смак света. Шта је са САРТИД-ом? То су добили на поклон Амери, па се не диже фрка. Кад Руси купе нешто диже се дрека у небо, вређају се и исмејавају. После се чудимо што шаљу "распеване Козаке", уместо да се лепо конфронтирају са Западом због нас, док ми тај исти Запад љубимо у позадину, хвалимо га и тражимо још.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    A mozdqa bi i poslali par ruskih kozaka da otpevaju koju pesmu onako emotivno i saosecajno.
    За то време су наши "западни пријатељи" слали нама бомбе и убијали нашу децу. То је зато што они, за разлику од Руса, нису лицемери.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Zasto je Putin odlikovao Mesica ?
    Zasto nismo pozvani na Paradu Pobede u Moskvi ?
    Мислиш на нас, који смо променили улице назване по руским генералима, оним истим чији су војници гинули за Београд?

    Месић је, по биографији из партизанске породице, а детињство је провео са партизанима на Папуку, што је вероватно био један од разлога.

    За то време НВО у Србији ради на успостављању антируских режима на Кавказу и Украјини:





    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Nece , jer ne zele da kvare odnose sa zapadom zbog nas.
    Кад ми сами нећемо да кваримо односе са Западом због нас, што би то Руси радили због нас?

    П.П.С

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Mi smo mala zemlja , koja Rusiji sluzimo samo kao sredstvo u ostvarivanju svog uticaja na Balkanu.
    Па наравно, као што Албанци служе за остварење америчког утицаја на Балкану и Хрвати за Немачки. Од тога сами Албанци имају користи, као и Амери. Амери не раде у нашем интересу, и никакво наше пузање и увлачење то неће променити. Албанци су им поуздани. Стога је нама у интересу да се ставимо под заштиту силе која нам нуди свезништво. А Русији је у интересу да има савезника на Балкану. Проблем је што ми водимо јаку проамеричку, не проруску политику. Истовремено се чудимо што нам Руси не помажу против наших "партнера" којима сев увлачимо као задњи црви. Да ли смо ми стога нормални, или зрели за лудару?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Mi treba da budemo onaj trn u oku Evropi , to ostrvo u NATO moru ,.....tako daleko od Bratske Rusije.
    koje ce nas ostaviti na cedilu kao i toliko puta i istoriji.
    Ако бисмо заиста постали земља њиховог утицаја, што би они оставили на цедилу земљу сопственог утицаја?
    Какав они интерес имају да то ураде? Потпуно нелогично.

    Већ су војно подржавали придњестровље против молдавије, иако се не граниче са њим. Ратовали су против Грузије због Осетије и Абкхазије. Све те територије (слабије од Србије) воде радикално и непоколебљиво проруску политику.

    Уосталом, нико и не тражи од нас да се сукобљавамо са Западом због Русије, него да се приближимо Русији и да више се не трудимо да слепо слушамо све што Запад нас "саветује".

  12. #72

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Кад погледа последња дешавања, човек не може да се не запита како неки медији и политичари још увек постоје и делују на јавној сцени Србије.
    Прво, пошто је шиптарска "власт" на Косову кренула да успостави контролу и над севером покрајине, а народ се томе супротставио, шиптарско-амерички лоби у Србији је просто подивљао. Чудо је како Чеда Јовановић и Вук Драшковић још увек могу да изненаде човека - колике су то моралне ништарије и нуле. Наравно, сва пратећа опрема, од Блица до еновина, пратила је ту кампању, називајући Србе са Косова шверцерима и криминалцима, спрдајући се на рачун балвана од којих су барикаде направљене (ваљда не испуњавају ЕУ стандарде за модерну барикаду), спрдајући се не рачун тог народа изјавам да "северно од Ибра нема ништа вредно осим балвана"... и док је поменута господа радила подршку терористичком Тачијевом режиму, јавност у Србији их наравно није презрела, већ их чак гура као Прометеје, једине који имају храброст да саопште "реалност", Вук Драшковић је звезда каква није био од 91.

    И док стање на Косову полако излази из медија, америчке слуге у виду Чанка, напале су ни мање ни више - на руског амбасадора. Нема смисла, човек се меша у унутрашње ствари Србије. Одавно се не понаша као амбасадор, вели Блиц. Ебига, нашли људи проблем, није то проблем кад немачки фашисти убијају Србе на Косову, проблем је кад Конузин прозбори коју на скупу СНСа, ком су присуствовали и амбасадори САД и Немачке ако се не варам.
    Наравно, кад је амбасадор Цобел рекао "Ако будете пуно с*али око Косова, оде и Санџак и Војводина, све пре 1912", Чанак није тражио протеривање.

    Докле ће Србија да трпи отворену издају земље, отворен рад за шиптарскоамеричке непријатељске лобије?
    Где је морално дно за Чанка, Чеду, Драшковића и сличне?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #73

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Америка не жели Русију у Србији
    ПОЛИТИКА | 30. ОКТОБАР 2011. | 19:11
    БЕОГРАД – Критике на рачун амбасадора Русије Александра Конузина и захтев лидера ЛСВ-а Ненада Чанка, који је од владајуће већине тражио да протера из Србије руског дипломату, могу да имају последице по укупне односе Србије и Русије. Према речима саговорника „Правде“, захтеви појединих партија говоре да су оне продужена рука НАТО-а, који не жели да Русија има добре односе са Србијом.
    Чанак је затражио од надлежних органа да се амбасадор Конузин прогласи за персону нон грата у Србији и по кратком поступку протера.
    - Конузин је својим наступом на скупу СНС-а дефинитивно показао да се Руска Федерација меша у унутрашње ствари Србије у неподношљивој мери – рекао је Чанак. Потпредседник Владе Божидар Ђелић оценио је да се Конузин својим изјавама на митингу СНС-а још једном умешао у унутрашњу политику Србије. И СДУ подржава став ЛСВ-а, а наступ Конузина на скупу напредњака оцењује као још један у низу инцидената који је тај дипломата учинио.
    Међутим, Драган Петровић са Интитута за међународну политику рекао је да НАТО не жели да Србија има добре односе са Русијом и да САД истурају своје људе да критикују руског амбасадора.
    - ЛДП, Г17 плус, СПО и СДУ су експоненти политике САД и њихова продужена рука. Они имају задатак да сломе Србију. Неки то раде отворено, сепаратистички, као Чанак, а неки као Г17, који реализује економске циљеве Америке. Суштина америчке политике је елиминисање руског утицаја у Србији. Не можете водити проамеричку политику, а да у исто време она није антисрпска – казао је Петровић.
    Ђорђе Вукадиновић, уредник НСПМ-а, казао је да захтеви као што је Чанков имају негативан ођек у Русији и да штете међусобним односима две земље.
    - Посебно је проблематично то што се под лупом политичара и једног дела медија, који су под западном контролом, налази руски амбасадор. Истовремено, они немају никаквих примедби на мешање западних дипломата, који подржавају сепаратизам и директно угрожавају територијални интегритет Србије. Иако сам против било каквог мешања страних фактора, мора се рећи да Русија подржава интересе Србије на Косову, док западне дипломате подстичу сепаратизам – рекао је Вукадиновић.
    Политиколог Александар Павић казао је да такви потези власти могу утицати негативно на трговинске и друге односе са Русијом зато што су оптужбе изрекли представници владајуће коалиције.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #74

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Докле ће Србија да трпи отворену издају земље
    Jbt, ovi sto su nas ovom nesretnom politikom zakovali za dno Evrope i dalje urlaju kada neko pokusava da ukaze kako je to pogresan put na kom su i stvoreni svi ovi nesrecnici od svercera do ratnih zlocinaca... Da nije takvih kao josa taj Taci bi danas bio najobicniji sluzbenik nekakvog obezbedjenja u nekoj Rajfajzen banci nekakve filijale u Prizrenu... Izdali ste zemlju onog momenta kada je masa Srba krenula da bezi u beli svet u nemoci da vam se suprotstavi u naletima ludila...
    Back in red!

  15. #75

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Докле ће Србија да трпи отворену издају земље
    Jbt, ovi sto su nas ovom nesretnom politikom zakovali za dno Evrope i dalje urlaju kada neko pokusava da ukaze kako je to pogresan put na kom su i stvoreni svi ovi nesrecnici od svercera do ratnih zlocinaca... Da nije takvih kao josa taj Taci bi danas bio najobicniji sluzbenik nekakvog obezbedjenja u nekoj Rajfajzen banci nekakve filijale u Prizrenu... Izdali ste zemlju onog momenta kada je masa Srba krenula da bezi u beli svet u nemoci da vam se suprotstavi u naletima ludila...
    Јао да, сад се сећам, да смо били добри а не неваљали, не би било Тачија, Туђман би умро као генерал ЈНА заклет еСеФеРЈоту, Клинтон би био први хипик председник Америке, све је почело са Слобом 91, помешај Тачија, одлазак младих, ратне профитере, за све то је крив Јоса, па како онда да у било чему буде у праву... досаднооооооо.

    Лизачи дупета америчке амбасадорке су се јако окуражили на руског амбасадора, чак и онај несретни Тадић који је 2008. плакао и молио да оде с Вељом Илићем код Путина и потпише нешто између два изборна круга.
    Страх од Томе чуда чини... плус наравно америчке слуге.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 5 od 19 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.06.2007, 04:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •