Da li smo spremni za EU? - Strana 22
Strana 22 od 24 PrvaPrva ... 122021222324 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 316 do 330 od ukupno 356
  1. #316

  2. #317

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Živim u Evropi, kao što i sama Srbija jeste u Evropi, i Evropljanin sam, kao što Srbi jesu Evropljani, pošto pripadaju evropskim narodima. Čak i Rusi govore da su Evropljani, odnosno Evroazijati jer Rusija nije samo u Evropi nego i u Aziji. Rusi ne govore da su Azijati, ili jošta Tatari ili Turci. Naprotiv, kao Tatar ili Turčin možeš dobiti teške batine po Moskvi ili Petrogradu..

    A poneki Srbin misli da mora terati inat takozvanom zapadu, ali kao obično ovo čini na pogrešan način. Umesto da govori: "ja sam Evropljanin, vama se svidelo ili ne, briga mene", on će: "ja nisam Evropljanin", šta onima na zapadu koji nisu preveliki ljubitelji Srba može da bude samo dobrodošlo. I tako Srbin u svom inatu ne radi za sebe, nego protiv sebe, odriče se svoje kulture i svog mesta u svetu.

    Uostalom, Evropom se zvala prvo jugoistočna Evropa, dakle Grčka, Srbija, Bugarska, Rumunija itd. Tek kasnije naziv je prešao na takovanu Hiperboreju, zemlje severa. Znači, Srbija se nalazi u regiji koja je bila prva, najranija Evropa. No ni iz ovoga Srbin ne ume da izvuče sebi korist, jer tera inat.

    Sutra da zapad primi Pravoslavlje, Srbin će se, ako ostane u svom inatu, prvi odreći Hrista i Pravoslavlja. Eto koliko je iracionalnosti u srpskom inatu.

    Negde su govorili: Bože, sačuvaj nas kuge, rata, i Hrvata.

    Ja ću govoriti: Bože, sačuvaj me kuge, rata, i srpskog inata!

    Poruku je izmenio SQUAW, 17.02.2009 u 16:17 Razlog: uklonjen link

  3. #318

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Пометšа у чоколадном царству | šолумне Ђорђа Вукадиновића

    Делимично као резултат наше жеље и фрустрације, а делимично њихове веште пропаганде (мало је познат, а још мање помињан податак да на сопствену рекламу и промовисање "европских вредности" ЕУ троши око три милијарде евра годишње, од чега макар нека мрвица, односно неки промил заврши и на столу наших ЕУ хоровођа), у Србији се запатио један необичан сој евро-фанатика који више воле Унију него тату и маму а о држави и отаџбини да и не говоримо.

    (...)

    Треба рећи да почетни резултати овог евро-теста, најблаже речено, иду углавном на руку евроскептицима. Не само што криза озбиљно потреса чак и традиционално стабилне "староевропске" економије, укључујући и оне најјаче Немачку, Италију и Француску него се пред нашим очима урушава и оно многохваљено европско јединство и солидарност. Елем, показало се да у митологизованом "европском царству" уопште не царује "другарство", и далеко од тога да је "све лепо" и "нежно", него свако итекако води првенствено рачуна о сопственим интересима, о својој економији, својим радницима, својим банкама и својим компанијама.

    Упркос заклињању да не сме бити затварања и протекционизма, Британци спасавају своје банке, а Французи и Италијани своју аутомобилску индустрију. А до јуче највећи евроентузијасти Немци, сачинили су сопствени план за излазак из кризе и хладно одбили апеле мађарског премијера Ђурчањија да се оформи посебан фонд од око 150 милијарди евра за помоћ посрнулим источноевропским економијама.

    Питам се само да ли ће и када једном и Срби схватити да им је груба српска кошуља ипак ближа од европског капута?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #319

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Cao svima,
    Da li razmisljamo ko su organizacije koje su osnovane da se mesaju gde zatreba i da stite zivote neduznih ljudi? Dali se angazujemo za dijaloge samo kad je neko od nas doveden u opasnost, ili mi imamo savest da kazemo da je svet dom za sve nacije i da pomognemo istim ako su u nevolji.?
    Moramo da shvatimo da ako nismo direktno povezani sa nekim konfliktom, indirekto se on oseca kao prostor u kojem je tesko raditi na sopstvenom prezivljavanju. Postoje neke interesante misli na ovu temu u knjizi The Age Of Nepotism (Doba Nepotizma), preporucujem da se procita ova knjiga koja govori bas o trenutnim aferama u svetu, koja je napisana od strane jednog Amerikanca Iranskog porekla, koju je napiso putujuci kroz Balkan. Takodje mozete posetiti i sajt The Age of Nepotism

  5. #320

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Nismo spremni. Srbija bi trebala mnogo više raditi a manje kukati.

  6. #321

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Već 30-ak godina maštam o ulasku srbije u EEZ,a sad u EU.Ipak,ne da nismo spremni,neko nismo zreli kao narod.Stvarnost je poražavajuća.
    Sa ejdne strane,primitivci nagore vrste menjaju teze i sve čine da bi narod odvratili od jedinog mogućeg i prirodnog puta napretka,a sve da bi ostali van domašaja evropskih i civilizovanih zakona u sprovođenju svojih fašisoidnih ideja.
    Sa druge strane,o EU se pričaju bajke i nameću raznorazne žrtve i odricanja,koje od nas niko i ne traži.Mislim da to neće proći,a nas zaklete evropejce,ali privržene i sovjoj tradiciji,bacaju u ruke monstruma i komuno-fašista.
    Kakvo bre odricanje od ajvara,kajmaka,sarme,parasetine.To u srbji sigurno neće proći,ai i ne mora.Zakon se treba doneti onakav kakav je propisan,ali svako ko ima zdrave pameti,mnoge stvari koje se kose sa našom tradicijom će prećutno puštati.
    Najbolji primer su grci.To je jedini narod sa Balkana koji je osnivač EU i mi se isdključivo trebamo ravnati prema njemu.Za vreme Olimpijade,na Plaki su se vrteli prasići,jariči.Na pitanje šta je to,pokazuju da zakon postoji,ali da nema ko da se suprotstavi tradiciji i sve se završi na tome.
    Ovaj suludi zaoon o zabrani šušenja.Pa jedino po čemu smo poznati su mnogobrojni kafići i noćni život.Da li hoćemo da sečemo granu na kojoj sedimo.Beograd je prvi grad u evropi koji je još očetkom XV-og veka imao kafanu.Pariz ju je dobio tek 100-ak godina kasnije.A danas je izdvojen od zakona o pušenju u kafićima zbog tradicije.Beograd je još stariji od njega.
    Nećete nikada doživeti,da srbi idu u kafanu i da piju kafu uz kolače.Kod nas to ide uz cigaretu,čak i kod nekih nepušača.
    Sa zadovoljstvom se prihvataju svi restriktivni zakoni,ali zato nikakve legalizacije i višak slobode..Najradije bi nas zatvorili u domove i da ne izlazimo na ulicu.A narod nezreo,na svaki odgovor da je tako u evropi se povuče i kapitulira.
    Svako treba razmisliti svojom glavom i ne nasedatri na zakone iz Brisela,ali ni one iz Pekinga,već sve što je dobro ,ne treba nidirati.A papir sve trpi.Ko kaže da se ono što se doneses mora i poštvati.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  7. #322

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    ...kad bi ove ruže maleeeeee
    za bol moga srca znaleeee
    pustileee biiii
    suzu kojuuu
    da ublaže tugu mojuuuuu....
    Poruku je izmenio love hunter, 25.04.2009 u 20:53 Razlog: priPevalo mi se

  8. #323

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Molio bih cenjenog moderatora ili moderatorku da objasni po kom kriterijumu su izbrisani svi današnji postovi na ovoj temi? Moje skromno mišljenje je da nijedan nije promašio temu, niti je bio uvredljiv, niti je na bilo koji način povređivao pravila foruma.

    Još bih samo hteo da napomenem da ću biti prilično uporan dok ne dobijem odgovor, i to javan, pošto ovako nešto nisam video, barem ne na ovom sajtu: brisanje iz ćefa.
    Пробај овде:
    http://www.vojvodinacafe.com/forum/d...4/strana7.html
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #324

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    I-ju.

  10. #325

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Eh sto smo mi Srbi skoro isto misljenici,55% za...masala,ima se usrecimo sa EU,ustvari hteli mi ne hteli isto nam se 'vata..Al' ja licno mislim da nama tamo nije mesto.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  11. #326

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Eh sto smo mi Srbi skoro isto misljenici,55% za...masala,ima se usrecimo sa EU,ustvari hteli mi ne hteli isto nam se 'vata..Al' ja licno mislim da nama tamo nije mesto.
    Ne 'vata se isto onom koji hoće i onom koji neće. Onom koji hoće 'vata se i lakše, i lepše.

    A što misliš da nama tamo nije mesto? Gde nam je... mesto?
    Poruku je izmenio izabelitta, 25.04.2009 u 23:16
    Vrag odneo šnalu...

  12. #327

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    ne vidim zašto bi se opterećivao bilo ko u Srbiji pitanjem da li smo spremni za EU...
    Ne,nismo spremni,nezaposlenost ogromna,standard nikakav,pozivanje na odgovornost službenih lica ne postoji...
    Ili za EU treba da se spremamo samo donošenjem niza ''dobrih'' zakona?

    http://www.vojvodinacafe.com/forum/d...ar-sava-10531/

    Uostalom,možda da pričamo onom čoveku što je odsekao sebi prst i živi u bedi(nisam neku markiranu garderobu video među tim štrajkačima,nego samo napaćena lica) o tome kako je gay populacija u Srbiji ugrožena,pa će sad još i da uzmu 11 000 000 dinara od javnog preduzeća na osnovu ''duševnog bola''?

    Ne,nismo spremni za EU,niti ćemo skorije biti...a sad što bi neki da putuju,šta da im kažem,u red pa čekajte na vize pošto im očigledno nismo dovoljno dobri,a čepulje ko hoće neka glumi u svoje ime,ne i u moje,niti u ime velikog procenta ljudi u Srbiji...

  13. #328

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ne 'vata se isto onom koji hoće i onom koji neće. Onom koji hoće 'vata se i lakše, i lepše.

    A što misliš da nama tamo nije mesto? Gde nam je... mesto?
    Zato sto ako odemo u EU od Srbije ostaje samo Beogradski pasaluk...
    A mesta za nas izgleda nema nigde...prosto se pitam ima li neki narod da nas gotivi,ali bas da nas gotivi?
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  14. #329

    10 Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Evo kako oTprilike (meni) mi izgledamo ... zamišljeni pogled iz npr. aviJona il' bal(k)ona .



    ...ne vidimo se baš dobro, ali smo tu - slož(e)ni - eno čak i sijamo - na samom dnu ... centra Evrope .

    Srbija !!! Srbija !!! Srbija !!!

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #330

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Zato sto ako odemo u EU od Srbije ostaje samo Beogradski pasaluk...
    A mesta za nas izgleda nema nigde...prosto se pitam ima li neki narod da nas gotivi,ali bas da nas gotivi?
    Otkud ti taj zakljucak molim te ?!!

    A drugo, kakvo gotivljenje... otkud ti to da se neki narodi negde eto tako gotive ?
    Ne gotive nas, nit' nas nesto posebno mrze (u stvari nemaju pojma o nama, uglavnom)...
    samo se imaju ovakvi ili onakvi interesi, sve se oko toga vrti...
    svako brine za sebe i svoje interese, pa bi trebalo i mi...
    a to se ne moze uraditi tako sto cemo sami sebe izolovati...
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

Strana 22 od 24 PrvaPrva ... 122021222324 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li ste spremni za još jednu bebu?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 10.02.2012, 18:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •