Da li smo spremni za EU? - Strana 23
Strana 23 od 24 PrvaPrva ... 1321222324 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 331 do 345 od ukupno 356
  1. #331

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat MaNemoj kaže: Pogledaj poruku
    Otkud ti taj zakljucak molim te ?!!

    A drugo, kakvo gotivljenje... otkud ti to da se neki narodi negde eto tako gotive ?
    Ne gotive nas, nit' nas nesto posebno mrze (u stvari nemaju pojma o nama, uglavnom)...
    samo se imaju ovakvi ili onakvi interesi, sve se oko toga vrti...
    svako brine za sebe i svoje interese, pa bi trebalo i mi...
    a to se ne moze uraditi tako sto cemo sami sebe izolovati...
    SLozila se Evropa sa time da Kosovo vise nije sastavni deo nase zemlje,slozice se i kad to budu trazili Sandzak,Vojvodina ili ko jos vec...i sta ostaje od Srbije.Bg i okolina...
    Interesi,pa da svi gledaju interese...al' obrni okreni nismo spremni.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  2. #332

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    SLozila se Evropa sa time da Kosovo vise nije sastavni deo nase zemlje,slozice se i kad to budu trazili Sandzak,Vojvodina ili ko jos vec...i sta ostaje od Srbije.Bg i okolina...
    Interesi,pa da svi gledaju interese...al' obrni okreni nismo spremni.
    Pa vidi, to sta se ko slozio i zasto je mnogo komplikovano...
    Prvo, to sa Kosovom je zakuvano jos pre 30 godina, a Sloba je to dokusurio svojom
    politikom... a za Kosovo je pre svega zalegla Amerika, koja je jos uvek sila...

    a drugo, ako smo deo te Evrope, i ako tamo ostvarimo nekakvu saradnju s nekim,
    ekonomsku recimo, onda taj nece tako priznati otcepljenje neceg tamo kod nas,
    jer mu nije u interesu, jer ce raskidom ekonomske saradnje s nama, koja bi tad usledila,
    bio i on sam na steti...

    S druge strane, ako se izolujemo i svima udaramo kontru, bolece ih uvo za nas
    i pocecemo da im smetamo... i onda itd...
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  3. #333

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat MaNemoj kaže: Pogledaj poruku
    Pa vidi, to sta se ko slozio i zasto je mnogo komplikovano...
    Prvo, to sa Kosovom je zakuvano jos pre 30 godina, a Sloba je to dokusurio svojom
    politikom... a za Kosovo je pre svega zalegla Amerika, koja je jos uvek sila...
    I?Znači gave up

    Citat MaNemoj kaže: Pogledaj poruku
    a drugo, ako smo deo te Evrope, i ako tamo ostvarimo nekakvu saradnju s nekim,
    ekonomsku recimo, onda taj nece tako priznati otcepljenje neceg tamo kod nas,
    jer mu nije u interesu, jer ce raskidom ekonomske saradnje s nama, koja bi tad usledila,
    bio i on sam na steti...
    Isto tako neće baš povući dato priznanje,što dovodi do mnogih daljih komplikacija i na kraju opet diplomatskog rata...

    Citat MaNemoj kaže: Pogledaj poruku
    S druge strane, ako se izolujemo i svima udaramo kontru, bolece ih uvo za nas
    i pocecemo da im smetamo... i onda itd...
    Naravno,budući da je EU svi


    Come to the dark side Luk
    You don't know the power of the dark side
    Poruku je izmenio Uprolazu, 26.04.2009 u 00:49 Razlog: my spelling...davno beše xaxaxaaa

  4. #334

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat chichaglisha kaže: Pogledaj poruku
    evo kako otprilike (meni) mi izgledamo ... Zamišljeni pogled iz npr. Avijona Il' bal(k)ona .

    ...ne vidimo se baš dobro, ali smo tu - slož(e)ni - eno čak i sijamo - na samom dnu ... Centra evrope .
    Srbija !!! srbija !!! Srbija !!!
    А да... најгори смо... црна рупа Европе... хемороид на шупку Европе... на дну, дно дна... нема горе од нас... најгори смо и најцрњи... куку леле куку леле... ој Љубиша сиви тићу... косо моја бренована...

    Јеботе, како вам не досати то волонтирање као нарикаче...

    Србија је по ХДИ индексу у првој трећини светских земаља, рецимо. А и у Европи постоје државе у којима је горе него код нас. Али јок... битно је пљувати како је Србија најгора. Јер ако пљујемо по Србији, онда ми нисмо та Србија... ми смо нешто са стране, боље. Ако пљујемо по свом бившем идентитету, по свом мрском народу... онда смо ми за Еуропу спремни!!!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #335

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    А да... најгори смо... црна рупа Европе... хемороид на шупку Европе... на дну, дно дна... нема горе од нас... најгори смо и најцрњи... куку леле куку леле... ој Љубиша сиви тићу... косо моја бренована...

    Јеботе, како вам не досати то волонтирање као нарикаче...

    Србија је по ХДИ индексу у првој трећини светских земаља, рецимо. А и у Европи постоје државе у којима је горе него код нас. Али јок... битно је пљувати како је Србија најгора. Јер ако пљујемо по Србији, онда ми нисмо та Србија... ми смо нешто са стране, боље. Ако пљујемо по свом бившем идентитету, по свом мрском народу... онда смо ми за Еуропу спремни!!!
    Znaš šta .
    Mislim da ne bi bilo loše, kada bi se ti sam sa sobom (i hodnikom) dogovorio, da li smo mi ustvari :
    najgori, najbolji, osrednji, u prvoj trećini ili u drugoj petini ....

    Mslm,
    dal' te (samo) ja ne razumem, ako su svi tvoji postovi, na ovakvim temama, ustvari pevanje ODE RADOSTI Serbiji ?!?!

    "Pusti" ljude (čitaj: mene) da misle svojim glavama,
    da nam se sviđa što nam se sviđa,
    da nam se ne sviđa što nam se ne sviđa,
    da se bune kad im se buni,
    da riču kad im se riče... itd




    Kad se nešto hvali - ti se buniš i žališ
    kad se nešto pljuje - ti baš to pohvališ

    šta si se tu uzjogunio i uzantiprotivio ... ček' i mi da kažemo koju svoju

    i ko uopšte ovde nariče ... vidiš da samo pokušavamo od crne hronike da napravimo crne humore.ske .

    Pa stvarno.
    Šta se svađaš.
    Idemo u EUropu i gotovo.
    Mir Mir Mir ... niko nije kriv.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #336

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Znaš šta .
    Mislim da ne bi bilo loše, kada bi se ti sam sa sobom (i hodnikom) dogovorio, da li smo mi ustvari :
    najgori, najbolji, osrednji, u prvoj trećini ili u drugoj petini ....

    Mslm,
    dal' te (samo) ja ne razumem, ako su svi tvoji postovi, na ovakvim temama, ustvari pevanje ODE RADOSTI Serbiji ?!?!

    "Pusti" ljude (čitaj: mene) da misle svojim glavama,
    da nam se sviđa što nam se sviđa,
    da nam se ne sviđa što nam se ne sviđa,
    da se bune kad im se buni,
    da riču kad im se riče... itd



    Kad se nešto hvali - ti se buniš i žališ
    kad se nešto pljuje - ti baš to pohvališ

    šta si se tu uzjogunio i uzantiprotivio ... ček' i mi da kažemo koju svoju

    i ko uopšte ovde nariče ... vidiš da samo pokušavamo od crne hronike da napravimo crne humore.ske .

    Pa stvarno.
    Šta se svađaš.
    Idemo u EUropu i gotovo.
    Mir Mir Mir ... niko nije kriv.
    Едукација чича-тете: Кад хоћеш да напишеш нешто, и то сачуваш само за себе... пишеш дневник.
    Кад нешто пишеш на дискусиону групу ака форум, доводиш себе у грозну опасност да ће то неко прокоментарисати, или чак да се неће сложити.

    И, нисам ја ја а ти ми, ја сам ми а ти си ти... мене је више... Престани себе да проглашаваш гласом већине... ја сам глас већине...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #337

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Едукација чича-тете: Кад хоћеш да напишеш нешто, и то сачуваш само за себе... пишеш дневник.
    Кад нешто пишеш на дискусиону групу ака форум, доводиш себе у грозну опасност да ће то неко прокоментарисати, или чак да се неће сложити.

    И, нисам ја ја а ти ми, ја сам ми а ти си ти... мене је више... Престани себе да проглашаваш гласом већине... ја сам глас већине...
    He heh Ma, samo ti (uz)diši, piši ... i komentariši. No problemo.
    Zato smo tu.

    "Ćeraćemo se još" ... u našoj i vašoj kombinaciji, odnosu "snaga" i broju "grla" moglo bi (sa Crnogorskog na Srpski) komotno da se "prevede" i kao - Deraćemo se još.

    Pa ... ko nadjača.
    Neka "bolji" pobedi

    ____________________________

    Što se nas i nEuropske situacije tiče,
    gledam neki dan ove bandiljerose u našem visokom domu.


    Iskreno, od sat vremena slušanja i gledanja one sveukupne farse, zgadio mi se i taj sat ... i dobar deo dana koji je sledio.
    Naime,
    iz svake od opozicionih stranaka mogla bi poimenice da navedem ljude: pametne, razložne, očigledno upućene, sa brdom raznih dokumenata, dosijea, dokaza, predračuna i računa,

    koje od ovih velikih štrumfova niko i ne sluša ... i ne čuje. Jer im se može ... jer im se "dalo" ...
    A ako ih bar Evropa sluša ... i čuje , sudeći po našim reprezentima u onim "komandujućim" rezbarenim foteljama, pomisliće da nismo normalni.. uopšte.

    Jedno je, na žalost.. potpuno jasno
    Tamo nikoga ne boli uvo za državu i ovaj njen narod,
    jedino im je važno :
    prvima - da što duže ostanu s'guzicama u toj rezbariji, pretapaciranoj kožom,
    drugima - da što pre zauzmu tu poziciju.

    A narod ... ???

    Ljudi su načisto prolupali ... narod je za njih samo njihov glasački "aparat"
    ... i ništa više.


    Jesam ja za Evropu .... ali ne ovako !!!

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #338

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Pitanje bih preformulisao u:
    - Jesmo li mi spremni da svoju državu poboljšamo, učinimo jačom u svim segmentima (obrazovanju, ekonomiji, vojno, pravno...etc) ?
    Ako jesmo...i u tome uspemo...koja vrata nam neće biti otvorena ?
    Ako jesmo...a nesposobna vlast to ne ume...onda govnjivom motkom i apsom po njima!
    Ako nismo...nema toga ko će nas učiniti "princezom", pre će biti da ćemo biti sluge.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  9. #339

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat sivi kaže: Pogledaj poruku
    pitanje bih preformulisao u:
    - jesmo li mi spremni da svoju državu poboljšamo, učinimo jačom u svim segmentima (obrazovanju, ekonomiji, vojno, pravno...etc) ?
    Ako jesmo...i u tome uspemo...koja vrata nam neće biti otvorena ?
    Ako jesmo...a nesposobna vlast to ne ume...onda govnjivom motkom i apsom po njima!
    Ako nismo...nema toga ko će nas učiniti "princezom", pre će biti da ćemo biti sluge.
    Не можеш да хапсиш власт, власт хапси.

    Овде си се дотакао нечег јако битног - наша еврослинавачка власт користи ЕУ као изговор. Улазак у ЕУ значи и сређивање државе. Наша влада катастрофално води државу, али је себе прогласила јединим носиоцима "европских вредности". И онда, ко нападне њих, напао је неупитне еуропске интеграције. С друге стране, бриселским бирократама се улизују тако што испуњавају све њихове захтеве, и оне које треба и оне које не треба, како би им помогли да што дуже остану на власти и извлачили корист од тога.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #340

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Samo kratka opaska yosso :
    - Rekoh...prvo govnjiva motka (što znači da ih treba prvo oterati sa vlasti) pa aps (jer dok su na vlasti imaju izuzeće od zakona...prikriveno pod imenom imunitet) .
    Nego...ovde je na sceni decenijama uspešna i poznata priča zvana "Svetla budućnost". I sadašnji nam prodaju tu priču...a ja sam nekako pre pristalica da nam baš oni zaklanjaju to sunce .
    Ponoviću...da je mnogo važnije da podignemo svoju državu na nivo koji nam obezbeđuje bolje dogovore i bolje društvo.
    E sad...nevolja je u tome što sam svedok da mnogi svoju državu ne vole...jer se "upljuvaše" da je ponize, upropaste i ekonomski i etički, poklone kojekakvim rđama, a o tome da je ne brane su napisali već doktrine .
    Pitam...koja to budala nije svesna činjenice da ako sam sebe ne ceniš i poštuješ da te ni drugi neće ceniti i poštovati ? Kome takav trebaš ? Kad sebe ne poštuješ...kako ćeš onda poštovati druge ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #341

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Drašković: EU umorna od optužbi
    26. april 2009. | 02:31 | Izvor: Blic
    Beograd -- Odnosi sa nekim susedima nisu najbolji, sa SAD su iskomplikovani, sa Rusijom nedefinisani, a ka EU se ide samo deklarativno, smatra lider SPO-a Vuk Drašković.

    Lider Srpskog pokreta obnove i bivši ministar inostranih poslova kaže za Blic da su stranke koje su vodile kampanju protiv evroatlantskih integracija dobile izvestan broj glasova, pa je normalno da blokiraju evropski put države. Ono što nije normalno jeste pasivan odnos poslanika Koalicije ZES' u kojoj je i SPO, prema toj antievropskoj strategiji", kaže on.

    Drašković ukazuje da se ta strategija "ne demaskira, ne postavljaju se prava pitanja, ne traže se odgovori".

    "Beži se od sile argumenata, kako se ne bismo zamerili većini naroda. To može da se završi fatalno. Narod mora da se edukuje i vodi, smatra on.

    Drašković kaže i da je Evropa "umorna od naših optužbi da nam Brisel stalno ispostavlja sve nove i nove ultimatume i da Srbija više ne može i neće da ih ispunjava".

    Zanemarimo, za trenutak, zahtev o hapšenju Mladića. Recimo da bude uhapšen, da umre ili se otkrije da nije u Srbiji. Brisel će da traži, i već traži, evropski sistem ravnomernog razvoja Srbije, snažnu vlast opština i regiona, usvajanje zakona o restituciji, korenitu demontažu tajnih policija i komunističkog nasleđa, izgradnju saobraćajnica do svakog sela, ogromna sredstva za poljoprivredu kao vodeću privrednu granu u Srbiji", ukazuje on.

    "Pa, jesu li ovo antisrpske ucene? Ovde se stvara klima da jesu. Zato, između ostalog, nema ukidanja viza. Zato EU, sve više, okreće glavu od države koja ne želi evropske vrednosti, smatra Drašković.

    Drašković je rekao i da Srbija ne može očekivati učlanjenje u Evropsku uniju bez članstva u NATO-u.

    Ako Srbija neće u NATO, onda ne može i neće ni u EU. Ako je NATO zločinačka organizacija, čiji su ciljevi antisrpski, kako se sve češće govori i piše u Srbiji, onda ne smemo biti neutralni prema tom svom neprijatelju. Nema druge nego da šijemo ratne barjake sa Miloševićevom slikom", kaće on.

    " Ako je NATO neprijatelj Srba, onda je to i EU, jer je ogromna većina njenih članica u NATO alijansi. Ako je NATO družina zločinaca, šta će Rusija u zajedničkom savetu s njima, zaključio je Drašković.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #342

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Eh ova pusta "evolucija" političara...šta dočekasmo.
    Onaj koji je ovaj narod poveo u obnovu, sada priča kao da se stidi svog naroda !
    Njemu je najvažnije (kao i još nekolicini) da se arhive službe DB pretresu i unište dokazi o njihovoj saradnji (setite se samo navale Dane da postane prva u DB-u).
    Ali...zapitam se koliki je više taj "tepih" Evropeizacije kad se više ne može izbrojati šta je sve gurnuto pod njega .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #343

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Nismo,niti cemo ikada biti,jer nemamo ni truncicu gradjanske kulture,pogledajte samo gde bacamo smece,bizarno ali ocigledno.

  14. #344

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Ne znam što ()
    al' mi se sve (više i više) nešto čini da od našeg odlaska u EUropu nema ništa.

    Izgleda da su naši kolovođ.. volovođ.. vođ.. mslm naši vodiči izgubili kompas ...

    Pogubili se u šumi(ci) k'o Ivica i Marica ... sa sve zlom vešticom ... pa ih sada "sramota" i "stra' " da nam kažedu,
    da:
    nit' znaju kuda idu ... asocijacija - "Kuda idu divlje svinje"
    nit' imaju pooojma gde su sad,
    nit' umeju da se (bar) vratU nazad ... na pravi put,
    jerBo je "neko" u međuvremenu pozobao mrvice ... a i zalihe kruha ...

    - nit' se (jadnici) u toj papazjaniji više i ne sećaju ... gde ... i kad' su uopšte i krenuli.

    ... što seljaci umeju lepo da kažu "Kud' si bre pobratime poš'o ... s'travu u glavu ? ".





    ___________________________


    "oooop žica žica žicaaa drma mi se kabanica ... ooop opaaaa ..."



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #345

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat amenothep kaže: Pogledaj poruku
    nismo,niti cemo ikada biti,jer nemamo ni truncicu gradjanske kulture,pogledajte samo gde bacamo smece,bizarno ali ocigledno.
    Како су нам нацртали ту "ЕУропу" а ми сви верујемо, као Микија Мауса. Па смо тако процес придруживања ЕУ помешали са лепим понашањем, непљувањем по улици, поштовањем закона... дајмо се мало сконцентрират...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 23 od 24 PrvaPrva ... 1321222324 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li ste spremni za još jednu bebu?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 10.02.2012, 19:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •