Just a perfect day...
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41
  1. #1

    Just a perfect day...

    Kada bi imali priliku da izrežirate jedan apsolutno savršen dan, kako bi ga proveli?
    Da li bi to bio maštovit izlet, beg iz svakodnevice, ili se savršenstvo može dosegnuti u skladu s onim što vam se realno dešava?
    Vrag odneo šnalu...

  2. #2

    Odgovor: Just a perfect day...

    Svojevremeno sam znala da u mašti proživljavam savršen dan, bolje rečeno, savršene dane..i uglavnom su to bile nemoguće destinacije i događaji kao iz bajke..i svaki povratak u stvarnost je bio bolan..

    S godinama sam naučila da u svakodnevici napravim savršene trenutke, čitav dan mi nije ni potreban jer ti realni trenuci su toliko savršeni, da me ispune i narednih dana, nedelja..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #3

    Odgovor: Just a perfect day...

    Doruak u krevetu , ruak u krevetu , veera u krevetu ...
    samo na hranu mislim
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #4

    Odgovor: Just a perfect day...

    Sa voljenom osobom negde u prirodi,shumarice su bi bile dobro mesto za savrsheno proveden dan,iako mi je sa njom svaki proveden dan savrsen

  5. #5

    Odgovor: Just a perfect day...

    Da, eto... Ja upravo od ovog nikakvog, običnog utorka pokušavam da napravim neku takvu, što bolju, celinu. Ustala sam jutros rešena da tako nešto pokušam. Iskreno, na to me je potakla sahrana jednog mladog čoveka, mog prijatelja, na kojoj sam juče bila. Ljudi, kako život prođe...
    Kad sve sagledam, imam sreću da trenutno živim neka svoja prošla sanjarenja. Ma, to i jeste recept. U glavi sabereš sve ono što bi te moglo činiti srećnim, a onda pokušaš da to nekako realizuješ. Nešto od toga sigurno i jesu ludosti, ali 'bem ti život bez njih. Na kraju se samo toga i sećamo...
    Ne dešava mi se danas ništa epohalno, kosa me ne sluša, jurnjava za zaboravljenom štilorkom i lenjirima, nadrndane kolege, u kući me po povratku s posla čeka jutarnji nered... Ali, neš' ga majci. Ima da mi bude lepo, i tačka.
    Ne mogu danas na Havaje, ne mogu da cvrkućem uronjena u topao zagrljaj satima, ne mogu da igram na Brodveju... Istina. Ali to me ne sprečava da se osećam savršeno.
    Just a perfect day is today...
    Vrag odneo šnalu...

  6. #6

    Odgovor: Just a perfect day...

    Potpuno mi je sve jedno gde bih isla i sta bih radila. Savrsen dan bi cinila osoba s kojom zelim da budem.

    Mogli bismo citav dan provesti ne izgovorivsi ni jednu rec. Sedeci na klupi, posmatrajuci ovu nasu reku. Udisali bismo neizrecene reci i dane koji dolaze. I dan bi bio savrsen.

    Mogli bismo setati sumom i umoriti se do besvesti. Razmisljati koja je zivotinja pre nas tuda prosla, ili je neki davno zaspali konjanik tom stazom nosio vesti. Te veceri sve bi bilo tiho i mirno. I dan bi bio savsen.

    Mogli bismo se voziti nekud, nebitno gde, i usput caskati o tako nebitnim stvarima. Stati i jesti negde usput sendvice iz folije. Bez zurbe, jer nigde drugde ne zelimo biti, osim jedno pored drugog. I dan bi bio savrsen.

    Mogli bismo lezati citav dan i planirati put na Mesec, dok posao ceka. Neka ceka. I dan bi bio savrsen.

    Mislim da ponekad ne vidimo da ono sto nam je toliko blizu, je ono o cemu drugi mastaju. Nije toliko tesko biti srecan. Svi bismo planirali plaze i plave horizonte, ali dzabe sve ako nam je dusa ostala prazna i sama.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  7. #7

    Odgovor: Just a perfect day...

    Moj savrsen dan je narandzast od poznog avgustovskog popodneva.Pod hladom,za kamenim stolom ja razvijam vishku pogacu s paradajzom i srdelama.Susti vinova loza.Ako sidjemo niz kamene stepenice,izmedju maslina i borova,doci cemo do stene o koju udara more.Mushule zrele za branje prijanjaju o stene.Zrikavci u najvecem ludilu.Zvuci poznoga leta.
    Vracamo se pred kucu....bokore ruzmarin i lavanda,i neko zuto cvece ,nalik na zvoncice.Bokori bosiljak,bokori zalfija.Hocu li naseci i malo prsute uz pogacu,i malo sira,onog,iz ulja?
    Narandzast ,od zrikavaca vrijuci dan.
    Pogaca se pece.
    Moj covek seda uz mene,i mi pijemo belo vino....
    Iz kuce dopire Steely Dan...
    Lepo je.
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #8

    Odgovor: Just a perfect day...

    Savršen dan je savršeno relativna kategorija. Bilo je perioda kada sam smatrao vrhunskim danom i onaj u kojem sam uspeo da se okupam (pod špinom cisterne), ili da odspavam bar dva sata...

    Ali, u nekom običnom životu savršenim danom smatram onaj u kojem ne čujem neku ružnu vest, obraduje me bar jedno moje dete i provedem ga skladno sa osobom koju volim...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #9

    14 Odgovor: Just a perfect day...

    Citat Cecara kaže: Pogledaj poruku


    Mislim da ponekad ne vidimo da ono sto nam je toliko blizu, je ono o cemu drugi mastaju. Nije toliko tesko biti srecan. Svi bismo planirali plaze i plave horizonte, ali dzabe sve ako nam je dusa ostala prazna i sama.


    Opet je sve u našim glavama. Maštovitosti...

    Jutros su me probudila dva Sunca... oba moja...
    Bila bih nezahvalna, ako ne bih bila sretna zbog toga.
    Učim... još uvek učim od malenog stvorenja da se radujem.
    Kako malci to dobro znaju.

    Eventualna šetnja, kad nam vreme to dozvoli... Slatko iščekivanje nekih telefonskih poziva, kada od sreće tri puta kažem: ''Dobar dan!''...
    Očekivanje dolaska muža sa posla, deljenje lepog... i manje lepog...
    Sreća što smo jedno uz drugo i treće...

    Ponovno upoznavanje sveta zahvaljujući Kikiju
    Ako sreća može da se meri, a ne može... Kažem - moj dream team

    Nas troje... (radenska )
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #10

    Odgovor: Just a perfect day...

    Nije toliko tesko biti srecan, ali je to tesko dosegnuti. Borimo se i koprcamo u sivoj svakodnevnici, trudeci se da sacuvamo ono malo sto imamo, da ne obracamo pzanju na one savrsene momente koji prolete pored nas. U celoj toj kolotecini, zaboravimo da budemo srecni, a dovoljno je samo pruziti ruku, izaci na ulicu i osmehnuti se. Mozda nece biti bas savrsen, ali je ponekad za blizinu tog ostvarenja potrebno da ti neko taj osmeh i uzvrati

    I kao sto kaze Cecara, potpuno mi je svejedno gde bih bila, bitni su mi ljudi koji bi bili sa mnom.

    Nemam viziju savrsenog dana, samo znam da bih volela da sa mnom budu osobe koje oru nebeske njive i zbog kojih mi stoji knedla u grlu cak i sada.. i onaj koji me ne zeli.. Za savrseni dan, treba mi moja porodica i moji prijatelji.. treba mi sunce i moji ljubimci.. treba mi samo parce zemlje da se sa svima njima skupim na jednom mestu.
    Samo jedan dan.
    Krek, krek.. Ne gudra

  11. #11

    Odgovor: Just a perfect day...

    Moj savršen dan...
    Svaki je takav... I kad je toplo i ušuškano i kada nekad zaboli...
    Savršen dan je kada si sa onima koje voliš i koje te vole, kada se izdigneš iznad ljudske zlobe...
    Savršen dan je...
    Svaki je takav...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  12. #12

    Odgovor: Just a perfect day...

    Ujutro ustanem sam od sebe u O4:O5 i izadjem na terasu da zabacim
    pecaljke. Zabacim dubinku i dok nameštam mamac na drugi štap, onaj prvi
    već peca... vadim manjeg tunja...ošacujem da je još mali, svega 25 kg...
    pa ga bacam nazad preko ograde terase u plave talase.
    Sednem u stolicu od bambusa da posmatram izlazak sunca, kad mi kreolska
    devojka koja radi kao technical support donosi belu šolju od 3 dcl. sa
    Dalmeyer Prodomo kafom koja je tačno 42 stepena celzius ...bez šećera,
    s malo mleka.
    Na radiju su najnovije vesti... " na današnji dan se zvanično ukidaju sva
    sredstva plaćanja širom sveta...ukidaju se sve državne granice na planeti...
    uhvaćeni su i poslednji vernici koji su šetali van rezervata...poslednjoj grupi kriminalaca je izvršeno brisanje memorije...poslednje vozilo na fosilno gorivo je
    povučeno iz saobraćaja...na marsu proradila prva farma za uzgoj svinja
    gde pod uslovima smanjene gravitacije krmci narastu do dve ipo tone.
    posle vesti muzika... Pink Floyd...itd.
    Stiže i neverovatno ljubazna devojka iz technical supporta sa doručkom...
    izlazeće sunce obasjava tanjir sa četiri pečena jaja gomilicu pečene slanine,
    kisele krastavce, jedna ljuta papričica (pola crvena- pola zelena)
    frišak lebac još se puši i litar soka od naranči iseđenih pre deset minuta.
    Dok doručkujem žena telefonira...na mesecu je sve u redu. Vreme je uvek isto
    tamo, tako da nemamo šta dugo da pričamo...ljubimteljubišme i ajd.
    Stiže još jedna neverovatno ljubazna devojka iz technical supporta i pita...
    " jel ste li raspoloženi za jutarnji sex?" "ne hvala danas ne" odgovaram i
    dok odlazi pohvalim joj frizuru.
    Zatim se oblačim (kratke pantalone i košulja na cvetove...havajska)
    ...i odlazim da radim (ovako normalan život bi bio nezamisliv da ljudi
    ne rade, nego se kao u prošlosti bave kojekakvim gadostima za novac)
    Na posao me vuku delfini...sretni oni - sretan ja.
    Uveče u 18:O5 stižem kući i bacim delfinima tuce skuša kao nagradu što su bili tako brzi. Gledam zalazak sunca...slušam talase ... i čekam technical support

    Kad sam bio mali zaista sam mislio da će život u 2OO9 biti takav

  13. #13

    Odgovor: Just a perfect day...

    ... probudim se tvrdoglav a ona pored mene
    pokrijemo se s cebetom ...
    uvece izadjemo do kuhinje na kafu pa nazad na spavanje
    P.S.
    kakav lep san
    Ko je za jednu voznjicu

  14. #14

    Odgovor: Just a perfect day...

    Копаоник, на стазама око 90 сантиметара снега, Сунце.....музика на све стране, скијаши и сви остали на свему што може да се креће по снегу....расположење и осмех на лицу.

    Стварно "Just a perfect day..."
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  15. #15

    Odgovor: Just a perfect day...

    Juče smo moj sin i ja farbali jaja. Loša farba, ma strašno... Danas nabavimo nove farbice i još nešto jaja i damo se na posao. Imao je super ideje kako da zamaskiramo jučerašnje flekice i pege, lepio sličice... Međutim, to ipak nije bila ona puna pažnja i entuzijazam kao prethodnih godina. Nekako mu je žao da sve to prođe bez njega, ali pažnju mu odvlače druge stvari, igrice, TV, zvao ga drugar...
    Raste. Nisam sigurna da li će sledeće godine hteti. Zato pamtim plave prstiće, par polupanih jaja koja su završila ispod stola, smeh, komentare... Savršen prizor, savršen dan...
    Vrag odneo šnalu...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •