Srbija danas i sutra - Strana 20
Strana 20 od 27 PrvaPrva ... 101819202122 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 286 do 300 od ukupno 401
  1. #286

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat love hunter kaže:
    Znaš ono, ja sad treba da ti se obraćam kao klincu od (recimo) 9 godina i da ti objašnjavam kako se nezadovoljstvo kanališe tamo gde nešto može da se promeni, razvejano u vazduhu je samo bleda magla koju niko i ne primećuje, bez ukusa i mirisa (dobro, ima neki otužan miris ). Mogao bih, ali me mrzi. OdoH da spavam.
    Sa devetogodisnjacima da razgovaras treba itekako biti sposoban, a tesko da si ti u stanju za to. Obracaj se kako zelis ili ne zelis, a ja gubim strpljenje i volju da se vise na ovakvom nivou raspravljam sa tridesetsestoogodisnjim pubertetlijom, kojem se kao takvom i obracam. Stoga ti jos samo mogu reci da ti je bolje da se manes politike i da zaviris malo u sebe, ugasi TV, procitaj koju knjigu, ostavi flasu i bice ti mnogo bolje.

    Citat love hunter kaže:
    I ko su, po tvom mišljenju, ti sposobniji ljudi koji bi tebalo da povuku Srbiju napred? Ja ih ne vidim.
    Ti ih ne vidis, znaci ne postoje? Malo previse smelo za nekog tvojih godina. Da ti se i progleda kroz prste da si neki osvedoceni autoritet pa da to kazes, a posto si veoma daleko od toga, delujes vrlo neozbiljno i decacki.

    Posto sam primetio da se malo zanimas i za poeziju, sigurno ti je poznata misao Bodlera koji je kazao da je "najveca lukavost djavola to sto nas je ubedio da ne postoji", razmisli malo o tome.

    Citat love hunter kaže:
    Da, oni su osvedočena karikatura srpskog društva, a ako ti dosad nisi uspeo da primetiš kako, zašto i zbog čega, onda imaš ozbiljan problem, koji meni ne pada na pamet da rešavam.
    Mogu da se nadovezem: ista osvedocena karikatura kao i oni koji govore da "evropa nema alternativu".
    Iznosis karakterizacije i osude prema nekome bez i jednog argumenta, kojim bi ih potkrepio, a onda onoga ko to, sto si tako nejasno i nicim podrzano kazao, ne shvata, optuzujes da ima problem, jer ne vidi to sto si ti zamislio u svojoj glavi (ovim sam te castio, jer nisi to smislio u svojoj glavi vec si cuo mnogo puta na B92 i drugim slicnim "(neuro)transmiterima").
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  2. #287

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    DBlica

    Sa devetogodisnjacima da razgovaras treba itekako biti sposoban, a tesko da si ti u stanju za to. Obracaj se kako zelis ili ne zelis, a ja gubim strpljenje i volju da se vise na ovakvom nivou raspravljam sa tridesetsestoogodisnjim pubertetlijom, kojem se kao takvom i obracam. Stoga ti jos samo mogu reci da ti je bolje da se manes politike i da zaviris malo u sebe, ugasi TV, procitaj koju knjigu, ostavi flasu i bice ti mnogo bolje.
    Izvini, al' men' je ovo mnogo smešno, naročito deo sa tv-om, flašom i knjigama.

    Ti ih ne vidis, znaci ne postoje? Malo previse smelo za nekog tvojih godina. Da ti se i progleda kroz prste da si neki osvedoceni autoritet pa da to kazes, a posto si veoma daleko od toga, delujes vrlo neozbiljno i decacki.
    Ja ih ne vidim, znači da ne postoje. Tačno tako. Ti ih vidiš, znači da postoje. Pa što ne podeliš taj svoj vizionarski gleD sa širokim auditorijumom i napišeš neko konkretno ime? Jedva čekam.

    Posto sam primetio da se malo zanimas i za poeziju, sigurno ti je poznata misao Bodlera koji je kazao da je "najveca lukavost djavola to sto nas je ubedio da ne postoji", razmisli malo o tome.
    I ponovo si loše primetio. Uopšte me ne interesuje poezija.

    Mogu da se nadovezem: ista osvedocena karikatura kao i oni koji govore da "evropa nema alternativu".
    Iznosis karakterizacije i osude prema nekome bez i jednog argumenta, kojim bi ih potkrepio, a onda onoga ko to, sto si tako nejasno i nicim podrzano kazao, ne shvata, optuzujes da ima problem, jer ne vidi to sto si ti zamislio u svojoj glavi (ovim sam te castio, jer nisi to smislio u svojoj glavi vec si cuo mnogo puta na B92 i drugim slicnim "(neuro)transmiterima").
    Ja stvarno ne mogu da pomognem nikome ko ne vidi razliku između wadikala i ostatka sveta. Jedino onome ko je prespavao devedesete i ine godine (ili onome ko ih je proveo u imaginarnim, privatnim svetovima) treba da se ponovo pokazuju neki argumenti za tako nešto. A zašto bih ja to, i to volonterski, radio?

    Između nebuloza koje neko smisli sam i iole razumnih mnogo puta izrečenih reči sa tv-a (mada, ne mogu da se ne zapitam odakle ti znaš šta, kad i kako ja gledam, slušam i čitam), izabraću ovo drugo. Samozvani "intelektualci", "otvarači očiju", "oni koji se kreću putevima kojima se ređe ide", Kleopatre i ostale patetične vidovite Zorke me nikad nisu dojmile.

  3. #288

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    srbija danas...po mnogo cemu lici na onu od onomad...
    imas posao ,ako si najvise ukao i bukao i pomogao partiji da se docepa vlasti..
    harac koji pri tom izabrani od strane parija placaju sliva se u neke fondove ,,partje...i kako on sada da nesto se buni i menja ,,jer sto bi ista menjao kad mu je dobro...
    opzicija se bori za narod ,,pa zato je i opozicija ,,,velika zabluda ..
    samo se bore da bude ,,sjasi kurta da uzjasi murta ...
    srbija danas ,,,tuga i zalost...
    rasprodate firme za bagatelu..
    pa trend mafija
    stecajna ...radnici gubili preduzeca
    index..studenti gubili indexe
    pa ...da ne nabrajam...mnogo ih je ..i sve je bilo ,,tresla se gora rodio se mis...
    dajte narodu hleba i igara...
    igre smo dobili a hleba nekako ponestaje ...
    i mogla bih da veslam po ovoj temi ,toliko se gneva i besa sakupilo ne samo u meni ,nego
    i u mnogim srecnicima koji su izvisili u vozu koji se sad zove tranzicija

  4. #289

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Toliko sam i ja (plavuša) ukapirao. I ako pročitaš moj post do kraja, videćeš dva moguća scenarija. Oba su mi jako mila & draga...



    Pa ako si ukapirao, zašto si se čudio?

    No, čitah ja tvoj post ne jednom, ali ne videh "dva moguća scenarija". A što me još više čudi, ne videh NI JEDAN ponuđen scenario! Pa bi, ne bilo ti zapoveđeno, voleo da mi ih podvučeš u tom tvom postu.



    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  5. #290

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Pa ako si ukapirao, zašto si se čudio?

    No, čitah ja tvoj post ne jednom, ali ne videh "dva moguća scenarija". A što me još više čudi, ne videh NI JEDAN ponuđen scenario! Pa bi, ne bilo ti zapoveđeno, voleo da mi ih podvučeš u tom tvom postu.


    Il' je wadikal, ili "nesvrstan".

    Ispostavilo se da je ovo drugo.

    I da promeniš dioptriju, znaŠ.



  6. #291

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Uzdržite se od komentarisanja psihofizičkog stanja sagovornika. Vratite se na temu.

  7. #292

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    B92 Biz Fokus Komentar


    Jedna dobra vest
    8. novembar 2009. | Piše: Milan Ćulibrk | Izvor: Ekonom:east
    Srpski tim za pregovore o ruskom kreditu teškom milijardu dolara vratio se iz Moskve praznih ruku. Za divno čudo, to se u ovom trenutku može smatrati za - dobru vest! Pre svega zbog ne baš bezrazložnog strahovanja da bi predstavnici Vlade Srbije, pritisnuti problemima sa punjenjem državne kase, mogli prihvatiti sve što od njih druga strana bude tražila.


    U Srbiji se, naime, mesecima unazad kao najveći uspeh predstavlja svako novo zaduživanje. Kao da kredit nikad neće morati da se vrati. Stiče se utisak da sa toliko zanosa zvaničnici svojevremeno nisu govorili ni o bespovratnoj pomoći, koju je Srbija dobijala od međunarodne zajednice neposredno posle 5. oktobra 2000.

    Zato i ne čudi što je javni dug već narastao na 10 milijardi evra i što će u narednih nekoliko meseci da poraste za još dve-tri milijarde evra. Toliko je novih kreditnih aranžmana već ugovoreno i samo je pitanje dana kad će taj novac biti iskorišćen, a udeo javnog duga u bruto domaćem proizvodu nastaviti da se približava granici posle koje će otplata dospelih rata postati nepodnošljiv teret za srpsku privredu i poreske obveznike.

    Sami zvaničnici svojim izjavama pothranjuju opšti utisak da im je najvažnije da novim kreditima namaknu pare za popunu manjka u državnoj kasi, jer će ionako te dugove morati da vraća neko drugi. Samo na taj način može se objasniti euforija sa kojom je tokom nedavne posete ruskog predsednika Dmitrija Medvedeva saopšteno da je Rusija spremna da Srbiji pozajmi milijardu dolara. Pod kojim uslovima? To, izgleda, nekima nije ni bilo bitno. A to je suštinsko pitanje....
    Back in red!

  8. #293

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Ovo je moglo i na zdravlje ali pre mi je za ovde.
    Podsetilo me je na period kada sam radila u firmi pa su se organizovali neki lekarski pregledi na kojima smo mi morali da ako smo imali neke tegobe ili bolesti, pricamo o tome sa sve prisutnim sefovima..
    - Podignite majicu, molim
    - Ochu, al' kad voajer izinidje..


    Apsurd u ambulanti u kampusu

    Studentima portiri određuju dijagnozu

    NOVI SAD - Akademci, kada potraže pomoć u Zavodu za zdravstvenu zaštitu studenata, prvo moraju portiru da opišu simptome oboljenja da bi on procenio da, možda, ne nose virus novog gripa H1N1. Na najmanju sumnju, portiri zaštićeni maskama vraćaju studente, upućujući ih da pozovu neki od telefona dežurnih epidemiologa istaknutih na ulazu, usput im i savetujući da je, ako imaju grip, najbolje da piju dosta vode.



    - Zbog čega dolazite? Imate temperaturu? Evo, lepo piše na vratima da ne dolazite ako imate simptome gripa, već da pozovete ove brojeve telefona. Nažalost, ne mogu vas pustiti jer je to procedura. Ako imate grip, najvažnije je da pijete dosta vode, a zbog sigurnosti pozovite ove brojeve telefona - objašnjava portir kroz prozorče kućice na ulazu mladiću koji je doveo vidno bolesnu devojku kod lekara.
    Na ulaznim vratima Zavoda za zdravstvenu zaštitu studenata stoji natpis da se svi koji dolaze prvo moraju javiti na informacije, odnosno portiru u kućici.
    Studenti koji dolaze na redovnu terapiju, sistematski pregled, kod stomatologa, očnog lekara, interniste, fizijatra ili psihologa prolaze i druga vrata ambulante u studentskom kampusu. Ali, njihove kolege, koje dođu kod lekara zbog simptoma nalik gripu (visoka temperatura, kašalj, otežano disanje, bol u grlu, curenje nosa, glavobolja, bol u mišićima) vrata koja ih dele od ordinacija i medicinara, koji takođe nose maske, ne mogu da prođu.
    Na papiru na ulazu ispisani su telefoni, na koje će im portiri ljubazno ukazati. Jedan od njih je upravo broj Zavoda za zdravstvenu zaštitu studenata 450-016, a drugi je broj mobilnog telefona dežurnog epidemiologa 065/5518-019.



    Pošto je na ambulantu u kampusu upućeno 40.000 studenata, a svakodnevno prolazi dosta obolelih, neki od studenata moraju i više puta da objašnjavaju zašto im je potreban lekar.
    - Bilo mi je baš neprijatno kada me juče zaustavio portir i pitao zašto dolazim. Treba tom momku reći da dolazim kod lekara zato što mislim da imam upalu jajnika. Isto sam morala da ponovim još dva puta, jer su gužve velike, a ne volim da sedim u čekaonici. Mogu samo da zamislim kako se osećaju studenti koje ni ne pusti da uđu - priča studentkinja Mirjana B.
    Dežurna lekarka se javila na prvi poziv broja telefona ispisanog na vratima.
    - Portiri uglavnom ne vraćaju studente, ali ovaj telefon dosta često zvoni telefon i studenti postavljaju najrazličitija pitanja. Najčešće o tome kako da se zaštite i šta da rade ako imaju temperaturu i slično. Oni koji zaista utemeljeno sumnjaju da imaju novi grip, dobiju uputstva sa kojima dođu kod nas na pregled. Dolaze sa maskom i odmah ih primamo - navodi lekarka i dodaje da povratne informacije o tome da li je neko od studenata oboleo od novog gripa nemaju.
    U Domu zdravlja su, inače, otvorene i dve specijalne ambulante za sve koji posumnjaju da boluju od novog gripa. Ambulanta za odrasle je na Bulevaru Mihajla Pupina 23, a za decu u Ulici Zmaj Ognjena Vuka.

    U tri klinike zabranjene posete
    U klinikama za infektivne bolesti, endokrinologiju i ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Vojvodine su, zbog povećane pojave novog gripa H1N1, potpuno obustavljene posete. Ulaz u sve ostale klinike novosadske bolnice je dozvoljen, ali uz mere predostrožnosti propisane u Ministarstvu zdravlja, pa pacijente može nakratko da poseti samo jedan član uže porodice. U Institutu za KVB u Sremskoj Kamenici posete nisu zabranjene, ali su ograničene i svi posetioci moraju proći kontrolu zdravstvenog osoblja. Pacijente na odeljenju kardiohirurgije takođe može da poseti samo najbliži srodnik, uz prethodnu proveru zdravstvenog stanja.

    BLIC
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #294

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Ne postoji nista od cega oni nisu u stanju da naprave cirkus..

    Skupština o odavanju pošte patrijarhu - Slavica: Tomo, prešli ste granicu pristojnosti, Toma: Poštujem patrijarha kao oca

    Skupština Srbije počela je danas objedinjenu načelnu raspravu o 26 međuarodnih sporazuma i ugovora, a na samom početku došlo je do polemike predsednice parlamenta i opozicije o odavanju pošte preminulom patrijarhu Pavlu.

    Šef poslaničke grupe Napred Srbijo Tomislav Nikolić na početku rada kazao je da u 10 sati, kada je minutom ćutanja odana pošta preminulom patrijarhu Pavlu, sednica nije bila otvorena zbog nedostatka kvoruma i da zato škupština zvanicno počast nije ni odala.

    Ceo tekst
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  10. #295

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Šef poslaničke grupe Napred Srbijo Tomislav Nikolić na početku rada kazao je da u 10 sati, kada je minutom ćutanja odana pošta preminulom patrijarhu Pavlu, sednica nije bila otvorena zbog nedostatka kvoruma i da zato škupština zvanicno počast nije ni odala.
    Pocast odaju lica, to je licni cin, te zato sednica i ne mora biti otvorena.
    Bilo bi nedostojno prvo praviti prozivku, otvarati sednicu, pa tek posle odavati pocast. To bi bilo bezlicno, rutinski.
    Smatram da je Skupstina na pravilan nacin odala pocast Patrijarhu.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #296

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pocast odaju lica, to je licni cin, te zato sednica i ne mora biti otvorena.
    Bilo bi nedostojno prvo praviti prozivku, otvarati sednicu, pa tek posle odavati pocast. To bi bilo bezlicno, rutinski.
    Smatram da je Skupstina na pravilan nacin odala pocast Patrijarhu.
    Eto, da me ne shvatite da samo udaram kontru Biteru, ali minuta ćutanja nije lični čin, nego se iskazuje stav parlamenta kao institucije!!!



    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  12. #297

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Eto, da me ne shvatite da samo udaram kontru Biteru, ali minuta ćutanja nije lični čin, nego se iskazuje stav parlamenta kao institucije!!!


    Pa onda bi trebalo prvo da se glasa...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #298

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pa onda bi trebalo prvo da se glasa...
    Ajde Bitere ne ... zapetljavaj.
    Ne glasa se u skupštini o svemu.
    Nekada se samo i čitaju saopštenja.
    A ko će da ustane, a ko ne, to je "glasanje" i stvar ličnog odgoja i kulture.
    Glasaju li na stadionima hoće li biti minut ćutnje ili ne?
    Ne samo u NS na Srbija-Norveška. I u Parizu su juče ćutali, ali ne Pavlu.
    I ko je pitao Noleta hoće li?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  14. #299

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Naravno da je stvar licnog ophodjenja i kulture.
    Zato ce svi ustati i ne vidim razlog zapetljavanja situacije...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  15. #300

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    I u Visokom domu Republike, ali i u vladi crkvenoj, u sv. arh. Sinodu. Pustimo uvrede i bačene cipele, ovoga puta sve je i tužnije i ružnije. Izumeo je bio neki doktor Koštunica barem za Vladu Srbije telefonske sednice, ali u sv. arh. Sinodu to nikako da usvoje kao metod rada. I došlo je do zbrke i frke, u kojoj se ne zna ko govori istinu, ko laže i kada to čini. I niko živ da se snađe. I skoro neće jer u toku sednice Narodne skupštine u vezi svega ovoga oko Vojvodine, Sinod se našao baš u sosu, i to baš sada kada valja birati patrijarha.

    Još 6. februara ove godine, oglasio se Sinod in corpore i poslao pismo S. Đukić-Dejanović i B. Tadiću opominjući ih da se u vezi sa Vojvodinom Lukavi ne šali: ovo oko Vojvodine je čist separatizam, ovo je komadanje Srbije. I pozvao se na to pismo radikalski neki poslanik, i kazao da ga je potpisao bački vladika Irinej. Nesrećnik nije gledao dobro, nije pismo potpisao vladika Irinej, već Sinod zvanično u punom sastavu. Hitno se javio Skupštini vladika bački Irinej sa izjavom da je to falsifikat i da on ni daj Bože tako nešto nije i ne bi potpisao. A pismo svi imaju u rukama, ali prva dama Visokog doma obaveštava poslanika o demantiju vladike Irineja, ali pismo uopšte ne pominje.

    Nesrećni radikalski poslanik krši ruke, gleda u nebesa, nikako da shvati šta ga to snađe i šta mu je sve to trebalo. Nije mu jasno da li predsednica Skupštine ne govori istinu, a nije mu jasno ni da li izgleda on govori istinu. Dan iza toga, oglasio se bljustitelj trona patrijaršago Amfilohije koji kaže da, ja sam to učinio i potpisao to pismo u ime celog Sinoda koji je bio okupljen na molitvi i raspravi. Sada Irinej bački pere ruke, okreće leđa Amfilohiju, ali nije jedini: ko je ovo pisao, ko je kome to pismo uzeo, i ko govori istinu, neće se lako ni brzo utvrditi. Čini se da Sinod arhijerejski nije tako svet kako mu u naslovu piše. Do sabora prošlog su bili članovi Sinoda bihaćko-petrovački Hrizostom i dični Filaret mileševski i radikalski. Prvi se sada ničeg ne seća i okreće leđa Amfilohiju, i to javno jutros u Politici kaže, a onaj drugi, episkop Filaret mudro ćuti. Ispade da je Amfilohije to sam radio, a on to, istini za volju ponosito i sam tvrdi i kaže da stoji i danas iza svake reči tog pisma. Mnogi sada od njega beže, novine pišu popreko ga gledaju, ali on stoji kao klisurina.

    Približava se izborni Sabor biće 22.01.2010. i mnogi se ponašaju kao ona divna stvorenja na brodu koji tone, ali niko za sada ne zna ko je sa Amfilohijem. I u crkvi i u državi. To što se svuda mnogo laže nije možda ni bitno katkad je i laž na spasenije. Neki lažu javnost, neki lažu druge, a neki lažu i sebe same. Sve što je tada sv. ahr. Sinod saopštio o predlogu statuta Vojvodine, kaže mitropolit Amfilohije, i danas bih potpisao. Dobar deo Srbije to misli, a da li će ga svi podržati na Saboru, to niko ne zna. Nije jasno je li Sinod bio na okupu, i je li i danas složan oko nečega. Ko laže a ko ne laže, nije ni važno, jer toliko lažemo da se pošteni već prepoznaju po tome što manje lažu. Ali je jasno da uoči izbornog Sabora podele bivaju u episkopatu sve dublje, a izjave sve tužnije i ružnije.

    Laž se ne može tolerisati, kaže S. Đukić Dejanović, a to poručuje i episkom Irinej bački. To je tačno. Laž se zaista ne bi smela tolerisati, ali nikako da se sporazumemo kako to da laž kazana pre podne, već popodne bude istina, i obrnuto.

    Ne znamo šta će biti sa A. Martinovićem on argumenata protiv statuta Vojvodine nema, ali ima dobru dikciju kada govori: pogrešio je, nema potpisa vladike Irineja ispod famoznog pisma, ali Martinović ima pismo u rukama i svi ga imamo. Imaju ga i S. Đukić Dejanović i B. Tadić. Sada treba dokazati nemoguće: da pismo postoji, ili da ne postoji. Sabor se približava, i treba dobro naoštriti sečiva, ali oni koji nešto i znaju, i ćute i lažu, i čekaju.


    Ovo je deo teksta koji je Mirko Đorđević objavio na sajtu peščanika.
    Jedna sličica iz političke svakodnevnice Srbije.

Strana 20 od 27 PrvaPrva ... 101819202122 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Mesto koje voliš danas sačuvaj za sutra...
    Autor Invisibleman u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.10.2011, 17:32
  2. Vojvodina danas i sutra
    Autor Becar u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.10.2009, 19:22
  3. Od sutra okrećem novi list!
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 29.05.2009, 09:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •