Rehabilitacija Vuka Brankovica ??? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 34 od ukupno 34
  1. #31

    Odgovor: Rehabilitacija Vuka Brankovica ???

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Opet moram da primetim Malu nelogicnost koja postaje uobicajena pojava.

    Ako nema kapiranja samim tim ne postoji sansa da dodje do povredjivanja a jos manje do prepoznavanja.


    A Vuku Brankovicu bi trebalo odati sve pocasti . nazvati neku ulicu po njemu i bulevar celi , zasto da ne ?

    Ali to ce nece nikad desiti jer su narodni guslari i Vuk Karadzic ucinili svoje .

    Sve pogresno.....ali to je normalna pojava kod nas.
    Dugo si ovo smišljao, ali džabe. Opet nisi shvatio temu. I, mani se logike, jer vidim ne ideti baš od ruke. Ali, kada je već stalno prizivaš u pomoć da ti malo pomognem. Jedina ispravna logika je ona koju nazivaju matematičkom logikom. A, tu si baš tanak, jer su moje tri citirane rečenice, em isključive između sebe (može biti samo jedna tačna), em su upitne, dakle nisu potvrdne, što znači da su u kondicionalu, tako da je rezultat mog posta možda i to u jednoj od tri mogućnosti...

    A. što se tiče guslara i Vuka Karadžića, zaista mislim da nema smisla da bilo šta sa tobom polemišem, jer ti jednostavno nemaš softer u za tradicionalne i brojne druge duhovne univerzalne vrednosti, ali i istoriju kao nauku.

    Ne treba Vuku Brankoviću ni bulevar niti bilo šta slično, jer je on pre svega (ne)moralna metafora o pojavi među Srbima (čega ima u i drugim narodima) o pojavama izdaje i kukavičluka, osobine koje su se uvek prezirale u odnosu na hrabrost, patriotizam i žrtvovanje, osobine koje su se uvek slavile. Dakle, ta tvoja kvaziistoričnost je besmislena, neduhovita i tragikomična i više je nego očit primer potpunog oportunizma oličenog u montanjarstvu, odnosno građanskom ekstremizmu.

    E, sada posle ovoga pročitaj opet sledeće tri rečenice pa možda ih (sada) malo drugačije doživiš:

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku


    Pitam se da li je moguće da ljudi baš ovoliko ne kapiraju? Ili ih je moj komentar možda nečim povredio? Ili su se, jednostavno, prepoznali?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #32

    Odgovor: Rehabilitacija Vuka Brankovica ???

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku



    Dugo si ovo smišljao, ali džabe. Opet nisi shvatio temu. I, mani se logike, jer vidim ne ideti baš od ruke.
    [/QUOTE]

    celu noc sam smisljao........i jutro rano....
    Procitam samo ovih prvih par recenica i opet mi dodje da razmisljam.
    Toliko pravopisnih gresaka u tako malog napisanog.
    Gde je tu Vuk ?
    I .....pa zarez .....ideti se ne pise zajedno vec ide ti.

    em isključive između sebe
    To je jedino tacno.
    Prva recenica iskljucuje druge dve.
    Cista logika.
    Ako je prva tvrdnja tacna , ostale dve nemaju smisla.

    A. što se tiče guslara i Vuka Karadžića, zaista mislim da nema smisla da bilo šta sa tobom polemišem, jer ti jednostavno nemaš softer u za tradicionalne i brojne druge duhovne univerzalne vrednosti, ali i istoriju kao nauku.
    Naravno da nema smisla ...nemas softer u za tradicionalne ..... naglasak na ...u za ..

    Ne treba Vuku Brankoviću ni bulevar niti bilo šta slično, jer je on pre svega (ne)moralna metafora o pojavi među Srbima (čega ima u i drugim narodima) o pojavama izdaje i kukavičluka, osobine koje su se uvek prezirale u odnosu na hrabrost, patriotizam i žrtvovanje, osobine koje su se uvek slavile. Dakle, ta tvoja kvaziistoričnost je besmislena, neduhovita i tragikomična i više je nego očit primer potpunog oportunizma oličenog u montanjarstvu, odnosno građanskom ekstremizmu.
    Znaci ..za tebe je Vuk Brankovic izdajnik ..nemoralna metafora izdaje i kukavicluka, kako si se spektakularno izrazio , iako je stradao od Turaka
    a sto su istoricari nepobitno utvrdili.
    Potpao si pod uticaj narodnih guslara i Vuka Karadzica.
    Gusla se i o Ratku Mladicu pa ti je verovatno i on pozitivan lik.
    Ponos i dika srpskog naroda.

    """....potpunog oportunizma oličenog u montanjarstvu, odnosno građanskom ekstremizmu......

    Malo sam jako malo razumeo od ovog napisanog .
    Sta bi rekao Vuk a tek narod celi citajuci ove reci ....ingeniozne ?



    Apriori fundamentalno apstrahujem nesuvisle konstatacije i elaboracije u postu .....dijametralno i kardinalno ...
    ....suprotne od relevantnih cinjenica .....
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #33

    Odgovor: Rehabilitacija Vuka Brankovica ???

    @bigrancer

    Dalmatinci imaju jednu uzrečici dok igraju briškulu (kartaška igra poreklom iz Italije):
    -Ja u kupe, ti u špade.
    a koja se koristi kada se partneri u ovoj igri (može se igrati u četvoro, dva protiv dva) ne razumeju.

    E, vidiš ti ne razumeš mene pa ću pokušati da krajnje pojednostavim svoj stav o Vuku Brankoviću i ostalim tvojim esencijalnim umotvorinama iz ove teme.

    Dakle, na tvoj uvodni post (koji mi se, čak i svideo), a koji sam ja shvatio kao blago iriničan, ja sam dao jedan (takođe) ironični komentar. I ti si onda navalio kao smrt na babu sa logikom i ostalim glupostima. E, pa da završim sa ovom temom. Dakle, priča o Vuku Brankoviću je mit, legenda i proizvod je kolektivne misli jednog poraženog i kasnije porobljenog naroda, kao izraz nemoći u jednom istorijskom trenutku. Ne znam da li kapiraš da priča o VB nema veze niti sa istorijom, niti sa istinom, vać isključivo sa moralnim vrednostima jednog malog (u odnosu na tadašnju tursku carevinu) naroda koji je želeo na takav način pronaći opravdanje za svoj strahovit poraz i da i takvim metodama sačuva svoj identitet i opstojnost u izrazito teškim uslovima. Takvih mitova ima i o drugim istorijskim ličnostima sa sličnim ili različitim (moralnim) predznacima. Sličnih legendi ima i u drugim narodima i deo su njihove tradicije. Pošto je ovo, čini mi, se očito, nisam verovao da ti se mora posebno objašnjavati. Hoću da kažem da je tvoj pokušaj (ako nije ironičan, a izgleda, na žalost, da nije i da si krajnje ozbiljan) da se rehabilituje VB ravan nastojanju da se rehabilituju, recimo, sir Oliver iz stripa Alan Ford, ili zločesti vuk iz bajke Tri praseta itd, itd.

    Zatim, Hromi Vuk i Slepi Guslar nisu krivi ni za šta. Oni su samo sačuvali deo nas, odnosno našeg nekadašnjeg duha i kolektivne svesti, kojima se ja ponosim, a ti, koliko vidim stidiš. I ti i ja imamo pravo na svoja osećanja, ma kakva ona bila, to je jesano.

    A, to sa Ratkom Mladićem i ostalim glupostima, mislim da ni tebi ne priliči. Možeš ti to i bolje. Bar mislim. I nikako da pogodiš temu. Bolje da se napajaš humanizmom pa i tradicijom nego čitajući partijskie biltene. Veruj mi.

    E, a sada piši što ti je drago, jer me je baš briga i za Vuka Brankovića i za tvoje stavove o svemu ovome.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #34

    Odgovor: Rehabilitacija Vuka Brankovica ???

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    @bigrancer

    Dalmatinci imaju jednu uzrečici dok igraju briškulu (kartaška igra poreklom iz Italije):
    -Ja u kupe, ti u špade.
    a koja se koristi kada se partneri u ovoj igri (može se igrati u četvoro, dva protiv dva) ne razumeju.
    To ono... ja bi ribu na gradele a ti preferiras brodet .....naprimer

    E, vidiš ti ne razumeš mene pa ću pokušati da krajnje pojednostavim svoj stav o Vuku Brankoviću i ostalim tvojim esencijalnim umotvorinama iz ove teme.
    Pokusaj da krajnje pojednostavis .....

    Dakle, na tvoj uvodni post (koji mi se, čak i svideo), a koji sam ja shvatio kao blago iriničan, ja sam dao jedan (takođe) ironični komentar. I ti si onda navalio kao smrt na babu sa logikom i ostalim glupostima. E, pa da završim sa ovom temom. Dakle, priča o Vuku Brankoviću je mit, legenda i proizvod je kolektivne misli jednog poraženog i kasnije porobljenog naroda, kao izraz nemoći u jednom istorijskom trenutku. Ne znam da li kapiraš da priča o VB nema veze niti sa istorijom, niti sa istinom, vać isključivo sa moralnim vrednostima jednog malog (u odnosu na tadašnju tursku carevinu) naroda koji je želeo na takav način pronaći opravdanje za svoj strahovit poraz i da i takvim metodama sačuva svoj identitet i opstojnost u izrazito teškim uslovima. Takvih mitova ima i o drugim istorijskim ličnostima sa sličnim ili različitim (moralnim) predznacima. Sličnih legendi ima i u drugim narodima i deo su njihove tradicije. Pošto je ovo, čini mi, se očito, nisam verovao da ti se mora posebno objašnjavati. Hoću da kažem da je tvoj pokušaj (ako nije ironičan, a izgleda, na žalost, da nije i da si krajnje ozbiljan) da se rehabilituje VB ravan nastojanju da se rehabilituju, recimo, sir Oliver iz stripa Alan Ford, ili zločesti vuk iz bajke Tri praseta itd, itd.
    pa nisi bas pojednostavio ...ali dobro.....

    Moj prvi post nije bio nimalo ironican jer zaista mislim da treba rehabilitovati Vuka Brankovica i tako ispraviti tu veliku nepravdu ,
    s tim da isto tako mislim da i tvoj post nije bio ironican i da smatras da je Vuk brankovic izdajnik iako je utvrdjeno da to nije istina.
    Naravno da lazna prica o Vuku Brankovicu nema veze sa istorijom i jos manje ima veze sa istinom i sa moralnim vrednostima jos manje ima veze
    jer proturati kroz celu istoriju takvu klevetu o jednom coveku stvarno nije moralno.
    "Naravno . trebalo je pronaci antipod Caru Lazaru a Vuk Brankovic je bio "" Idealno resenje za ocuvanje identiteta naroda ""

    Kada se plasira takva laz i koja opstojava i dan danas a koja nije jedina , jer Kosovska bitka nije bila presudna bitka , poraznija je bila Maricka bitka ,
    ali trebalo je formirati tu kolektivnu svest , kako kazes , u cijem formiranju je svoju ulogu imala i crkva , narodni guslari ...pa i Vuk karadzic.
    Svako na svoj nacin.

    Ukoliko poredis Vuka Brankovica i sir Olivera to dovoljno govori da si potpao pod tu laznu , nakaradnu kolektivnu svest.
    Verujes u tu laz i podrzavas tu neistinu

    zatim, Hromi Vuk i Slepi Guslar nisu krivi ni za šta. Oni su samo sačuvali deo nas, odnosno našeg nekadašnjeg duha i kolektivne svesti, kojima se ja ponosim, a ti, koliko vidim stidiš
    .

    O krivi su ..itekako su krivi.
    Upravo zato sto su stvarali i propagirali tu kolektivnu svest , kako kazes , a ja bih dodao nakaradnu , destruktivnu kolektivnu svest
    u cijem je formiranju svoju ulogu imala i crkva.
    Potpirujuci i velicajuci taj mit o zrtvi , o carstvu nebeskom , velicajuci smrt a ne zivot i stvarajuci tako kolektivnu svest ,
    nas je kostala kroz celu istoriju sve do danas.
    Od balkanskih ratova , preko prvog svetskog rata u kojem smo desetkovani kao narod ( znas i sam procente izgubljenog stanovnistva )
    pa preko "bolje grob nego rob "".....sve do NATO bombardovanja u kojem smo mogli biti zbrisani sa planete zajedno sa onom sljivom.
    Ali taj mit o uzvisenosti u stradanju zivi i danas .
    Reci naseg Patrijarha upucene srbima na Kosovu :

    """Našim dragim vernicima, Srbima na Kosovu i Metohiji, preporučujemo da budu istrajni u svom neopravdanom stradanju i da ostanu na svojim ognjištima uz svoju crkvu i uz svoje svetinje na zemlji svojih dedova i pradedova",

    """Bez stradanja nema ni vaskrsenja. Gospod neka svima bude merilo i u stradanjima"


    Naravno ....posle je seo u crni Audi i krenuo put Nisa da osvesta Tajkunski Shoping centar.


    Tako da se nikako ne mogu napajati tom narodnom tradicijom i tom kolektivnoj svesti jer ona donosi samo nesrecu
    ......do konacne propasti ( ne daj boze ) ako se ona i dalje bude odrzavala radi sitnih interesa politicara i crkve.


    Bolje da se napajaš humanizmom pa i tradicijom nego čitajući partijskie biltene. Veruj mi.
    Jedini partijski bilten je onaj koji sam napisao sam jer sam jedini clan a samim tim i lider stranke SDBS.
    Sremacka Demokratska Bostandzijska Stranka.
    Program je "" boli glava " i u njemu je sve Najnaj pa se mozes pridruziti.
    Imamo sanse na lokalu .....zasada
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Rehabilitacija četničkog vođe Draže Mihailovića
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Spomenar
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 06.04.2012, 13:48
  2. Polarni susret mede i vuka
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.04.2008, 21:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •