Војводину треба укинути? - Strana 9
Strana 9 od 19 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 278
  1. #121

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Da.AP Vojvodinu treba ukinuti.Vojvodjani ne postoje!!Postoje SRBI Madjari Rumuni Hrvati Rusini .....
    Sa Srbima u Vojvodini se desava isto sto i sa Srbima iz SR BiH.:Za vreme SFRJ Muslimani u BiH su se izjasnjavali kao Muslimani Hrvati iz BiH su se izjasnjavali kao Hrvati samo su glupi Srbi govorili kako su Bosanci.E kad se desilo sve sto se desilo onda su se setili da su SRBI.Ostatak price vam je poznat.
    Vojvodjani ne postoje.

  2. #122

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Blago tebi,tvoja glava vredi bar za cetiri noge.Ja sam se na zadnja dva popisa izjasnio kao Vojvodjanin i ko kaze da nas nema????

  3. #123

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Ima nas vise.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  4. #124

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    ... у Љубљани су ретко када били митинзи и протести (осим када се Хитлер дочекивао цвећем) посебно не ови "економски" ...

    ...
    Samo da preciziram, Hitler nije nikada bio u Ljubljani. Dočekivali su ga u Mariboru.
    jawohl!!! Пребацио сам их са пургерима који су Немачке ослободиоце дочекивали као браћу најрођенију

    Zašto samo nemačke...



    Elhallgattak a fegyverek,
    Újvidékre menetelek.
    Szabadkánál ha megállok,
    Nevessetek, magyar lányok!
    Seje-haja-haj, dalolj, magyar!

    Ropogtak a gépfegyverek,
    Bomba robbant, sírtak szerbek.
    A magyar nép azt kiáltja,
    Szép hazánknak nincsen párja
    Seje-haja-haj, örülj magyar!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #125

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat attaker kaže: Pogledaj poruku
    Blago tebi,tvoja glava vredi bar za cetiri noge.Ja sam se na zadnja dva popisa izjasnio kao Vojvodjanin i ko kaze da nas nema????
    ...i ja sam se izjasnio kao marsovac...ko kaze da nas nema???
    ...hell ain't a bad place to be......

  6. #126

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat attaker kaže: Pogledaj poruku
    Blago tebi,tvoja glava vredi bar za cetiri noge.Ja sam se na zadnja dva popisa izjasnio kao Vojvodjanin i ko kaze da nas nema????
    Ако узмемо и усвојимо да су се свих 28567 српских држављана са територије АП Војводине који су се "изјаснили у смислу регионалне припадности" изјаснили као "војвођани" ... то је 1,48 % популације АП Војводине ... што значи да се у смислу "војвођанизације" нису чак изјаснили ни најжешћи поборници сепаратизма и псеудоаутономаштва Војводине (лсв,лдп гласачи). Тај број је далеко мањи и од наведеног, јер су се многи изјаснили и као Сремци, Банаћани, Новосађани, Панчевци итд ... то је све стављено у ту категорију ... Процена је да има око 0,7% оних који су се изјаснили као "војвођани" ... што опет, колико год мизеран проценат био није занемарљив! Мађара има 3,5%, Цигана око 2%, Шиптара око 1%, Бошњака око 2% !

    Највише се се у смисли регионалне припадности у АПВ изјаснило станвништво у Јужнобачком округу (логично због Новог Сада, где се опет доста изјаснило као "новосађани") док је најмањи проценат у Сремском управном округу!

    Наравно, Мађари су се изјаснили као Мађари, Русини као Русини, Румуни као Румуни ... једино Срби праве будала од себе и расипају свој национални идентитет у смислу изјашњавања као "југословен" "војвођанин" и остале глупердарије (неизјашњавања)... тако бацисмо скоро 5-6% ... Дакле, да смо били паметнији ... Било би Срба преко 90% у србији (уместо садашњих 84%) ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  7. #127

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    ... Било би Срба преко 90% у србији ...
    Da mi je časno da se identifikujem sa onima koji srbuju u državi i pokrajini u kojoj su apsolutna većina i na razne manje ili više 'upakovane' načine nesrbima pokazuju da nisu poželji ili bar ravnopravni u državi Srba, izjasnio bih se i ja kao Srbin.

  8. #128

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    ... Било би Срба преко 90% у србији ...
    Da mi je časno da se identifikujem sa onima koji srbuju u državi i pokrajini u kojoj su apsolutna većina i na razne manje ili više 'upakovane' načine nesrbima pokazuju da nisu poželji ili bar ravnopravni u državi Srba, izjasnio bih se i ja kao Srbin.
    ...ali ovako,posto Vas je sramota jednog dela svoga naroda,Vi se drugacije izjasnjavate...gospodine Nenade...ja Vam se izvinjavam,ali iskreno...pun mi je qrac ovakvih stavova...prikazujuci nas kao pavijane koji mrze sve sto nije srpskog porekla,direktno se stavljate na stranu onih koji namerno zele takvu sliku da stvore o nama...i ne moze niko da me ubedi,da se mi kao narod,ponasamo na nacin koji ste naveli...imam puno prijatelja raznih nacionalnosti...i funkcionisemo super...a zbog jednog MALOG dela naseg narode,tj. polupismenog sveta koji radi i lupeta gluposti,dovesti sebe u stanje da se izjasnjavam kao npr.juznobanacanin...e to je za mene apsurd...btw...o generalizaciji tek necu da pricam......
    ...hell ain't a bad place to be......

  9. #129

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    [QUOTE=Angus;761622]
    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    ....a zbog jednog MALOG dela naseg narode...
    Očigledno onoj ogromnoj većini ne pada baš na pamet da se delotvorno distancira od tog 'MALOG dela' pa mi je teško da primetim da i postoji neka većina drugačija od tog 'MALOG dela'.

  10. #130

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Očigledno onoj ogromnoj većini ne pada baš na pamet da se delotvorno distancira od tog 'MALOG dela' pa mi je teško da primetim da i postoji neka većina drugačija od tog 'MALOG dela'.
    Besmislena i ničim nepotkrepljena tvrdnja. Zašto besmislena? Najjednostavnijom logičkom analizom iznešenog stava nije teško zaključiti da on u sebi implicira mišljenje da navodno dobri Srbi nisu deletovorno (sic!) distancirani od zločestih Srba, što opet nedvosmisleno navodi na zaključak da u stvari i nema dobrih Srba i da svi oni koji se osećaju dobrim (valjda ljudima) treba da konvertiraju u neku bolju (uzvišeniju, čistiju, arijevskiju, pretpostavljam) naciju pošto ih je, eto, sramota, tih i takvih Srba i to toliko da i ne mogu da se osećaju više Srbima.

    Da nije žalosno, bilo bi smešno...

    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #131

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Da nije žalosno, bilo bi smešno...
    ... što se distancirate od mene (moje izjave) a ne od gomile stvari koje se svakodnevno dešavaju (ili to ja samo nisam zapazio).
    Ili očigleno ni ne smatrate da se i sada nešto loše uopšte dešava na srpskoj strani.

  12. #132

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Da nije žalosno, bilo bi smešno...
    ... što se distancirate od mene (moje izjave) a ne od gomile stvari koje se svakodnevno dešavaju (ili to ja samo nisam zapazio).
    Ili očigleno ni ne smatrate da se i sada nešto loše uopšte dešava na srpskoj strani.
    Naravno da ima loših stvari. I ne samo danas. U Srbiji se loše stvari događaju već duže vreme i to nije tajna. Međutim, to nije tema. Tema je patriotizam. Po logici koju zastupaš, posle II svetskog rata niti jedan Nemac nije trebao ostati Nemac, jer, eto mnogo Nemaca je bilo zločesto. Za nedostatak ljubavi (nadam se da nije mržnja u pitanju) prema svom narodu i svojoj domovini može se pronaći hiljadu razloga, ali ni jedan dovoljno dobar.

    Pa tako, podsetiću na Ivu Andrića (za divno čudo osećao se Srbinom i to u jednim mutnim vremenima kada je mišljenje koje zastupaš bilo više nego popularno) i na njegovo reči:

    - Svoja država i svoj narod se vole i kada nisu u pravu!

    Ili si ti možda moralniji, pametniji, umniji i dalekovidiji od Andrića?!

    Zatim, ukazaću na još jednog svetski poznatog Srbina, a to je Emir Kusturica, koji je izabrao osećaj dostojanstva pripadanja naciji svojih predaka i pretpostavio ga prividnoj sigurnosti i materijalnim benefitima logike koju zastupaš ti i tebi slični, na šta svakako imate pravo i što je dobro, ako ni zbog čega drugog, a ono da bi se razlikovali od mene, mojih predaka, mojih sinova i nama sličnima. Bogu hvala.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #133

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    .. Tema je patriotizam...
    Nije tema patriotizam jer ja se nisam distancirao od moje države.
    Kao što vidim iz ovoga što si rekao, patriote mogu biti samo Srbi.
    Ma kakvi bili.

  14. #134

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    .. Tema je patriotizam...
    Nije tema patriotizam jer ja se nisam distancirao od moje države.
    Kao što vidim iz ovoga što si rekao, patriote mogu biti samo Srbi.
    Ma kakvi bili.
    Naravno, međutim, ja sam mislio da je jasno da pod tema mislim na raspravu između tebe i Angusa. Ali, ovaj tvoj post bi bio korektan, da ne postoje tvrdnje koje si ranije izneo, a to su da se većina Srba nije dovoljno distancirala od loših Srba, kao i priznanje da se zbog toga i ne izjašnjavaš kao Srbin. Ja sam na to dao komentar i to je (pod)tema ove teme. Ali, ti i dalje ništa od toga ne komentarišeš već se hvataš za maglu, a ne za argumente i mišljenja koje sam izneo.

    Inače, već sam to i napisao, čvrsto mislim da Vojvodinu ne treba ukinuti i da joj treba odrediti nadležnosti na Ustavu predviđen način.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #135

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    ... Било би Срба преко 90% у србији ...
    Da mi je časno da se identifikujem sa onima koji srbuju u državi i pokrajini u kojoj su apsolutna većina i na razne manje ili više 'upakovane' načine nesrbima pokazuju da nisu poželji ili bar ravnopravni u državi Srba, izjasnio bih se i ja kao Srbin.
    ..
    Po mom mišljenju nečasno je "po potrebi" menjati svoje izjašnjavanje o tome šta smo po rođenju!!!
    Zašto bi se neko stideo pripadnosti bilo kojem narodu ukoliko sam ništa loše ne radi? Uvek postoji LIČNA odgovornost, imenom i prezimenom, a "preletače" niko častan ne ceni. Zar su Nemci se odricali svoje narodnosti posle I i II svetskog rata?
    Ko ne ume da ceni osobe po tome kakve su već ih ceni po nacionalnoj, verskoj i rasnoj pripadnosti tome mozak ne treba. Bilo ko ko tako postupa nije ličnost već stado podložno manipulaciji samozvanih "vođa".
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 9 od 19 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Не волим у Војводини...
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.03.2012, 23:02
  3. Српско Војводство
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 22.01.2012, 09:42
  4. Имена места у Војводини
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.05.2010, 11:46
  5. Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 16.11.2009, 14:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •