Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 41 od ukupno 41
  1. #31

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Nije se Juda obesio zbog griže savesti. Juda se obesio jer je prešao onu granicu greha(hula na Svetog Duha), sa koje nema povratka(oprost i spasenje). On se pokajao ali bilo je uzalud, Bog ga više nije slušao.... i zbog toga ide čin besenja i samoubistva--> samoubistvo je jedan od neoprostivih greha, a iz prostog razloga: jer mrtav nema više vremena(koje je sam sebi uskratio) da se pokaje, a samim tim mu ne može biti ni oprošteno.


    3 Tada videvši Juda izdajnik Njegov da Ga osudiše raskaja se, i vrati trideset srebrnika glavarima svešteničkim i starešinama
    4 Govoreći: Ja sagreših što izdadoh krv pravu. A oni rekoše: Šta mi marimo za to? Ti ćeš videti.
    5 I bacivši srebrnike u crkvi iziđe, i otide te se obesi.

    (Matej 27:3-5)


    Dakle, niko ko ima grižu savesti ne treba da uzima uže, pa na tavan.
    Jer to ne piše nigde... pa ni u Bibliji ....
    Judi jeste proradila griža savesti, i jeste se pokajao, kako piše u Svetom Pismu. - sumirano - znao je da je pogrešio. Međutim, kako nikad nije shvatao Isusa, mada je putovao sa njim kao učenik, nije znao rešenja za svoju nevolju. Rešenje bi možda bio da ode pod krst Isusov i da traži oprost. Ili da se srušivši na zemlju pomoli Bogu za milost. Ali on je bio u tami znanja oko rešenja ljudskih nevolja, tako i najvećeg ljudskog problema - izmirenja sa Bogom. Juda nije znao kako čovek može da se izmiri sa Bogom. Zato je u očaju pristupio ovom rešenju, koje ne vodi ničemu, odnosno koji vodi u ništavilo... u samoubistvo.
    Značaj samoubistva nije u nedostatku vremena posle za pokajanje, mada je i to istina, nego u pogrešnoj nameri da čovek uzme svoj život u svoje ruke, jer misli da je ono njegovo. No, čovek je svoj život dobio od Boga i ne može da raspolaže njime. Činom samoubistva čovek greši jer dovodi u pitanje pravo Boga da raspolaže ljudskim životima. No, pošto po samoubistvu sledi smrt, čoveku se na tacni nudi uverenje da nema svrhe da čovek raspolaže ljudskim životom. Tako ostaje uverenje da je ljudski život na najboljem mestu u Božjim rukama.
    Judu, uže i tavan sam spomenuo jer se pisalo o bukvalnom shvatanju Svetog Pisma, bez da se uzme u obzir kontekst stiha. Oni ljudi koji nisu teološki edukovani, a drže da su hrišćani u očaju, koje može proizaći iz griže savesti, skloni su da tumače bukvalno reči iz Biblije.
    Imaš primera i u islamu, gde fanatici svoju fanatičnu opredeljenost jačaju citiranjem stihova iz Kurana izdvajajući ih iz konteksta.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  2. #32

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Judi jeste proradila griža savesti, i jeste se pokajao, kako piše u Svetom Pismu. - sumirano - znao je da je pogrešio. Međutim, kako nikad nije shvatao Isusa, mada je putovao sa njim kao učenik, nije znao rešenja za svoju nevolju. Rešenje bi možda bio da ode pod krst Isusov i da traži oprost. Ili da se srušivši na zemlju pomoli Bogu za milost. Ali on je bio u tami znanja oko rešenja ljudskih nevolja, tako i najvećeg ljudskog problema - izmirenja sa Bogom. Juda nije znao kako čovek može da se izmiri sa Bogom. Zato je u očaju pristupio ovom rešenju, koje ne vodi ničemu, odnosno koji vodi u ništavilo... u samoubistvo.
    Da. Rekao bih da je to druga strana medalje.
    Ali, opet ta činjenica da nije spoznao rešenje za svoju nevolju, ne vodi ga ka samoubistvu! Ka samoubistvu ga vodi demon kojim beše opsednut, jer njegova vera beše slaba/nikakva--> ponavljam: hula na Svetog Duha nema oprost....Dakle, i da je znao rešenje za svoju nevolju(da padne pod Isusov ktrst i zamoli Gospoda za oprost) ne bi mu pomoglo, jer je prešao tu granicu i potpao potpuno pod vlast/uticaj sotone.

    Značaj samoubistva nije u nedostatku vremena posle za pokajanje, mada je i to istina, nego u pogrešnoj nameri da čovek uzme svoj život u svoje ruke, jer misli da je ono njegovo. No, čovek je svoj život dobio od Boga i ne može da raspolaže njime. Činom samoubistva čovek greši jer dovodi u pitanje pravo Boga da raspolaže ljudskim životima. No, pošto po samoubistvu sledi smrt, čoveku se na tacni nudi uverenje da nema svrhe da čovek raspolaže ljudskim životom. Tako ostaje uverenje da je ljudski život na najboljem mestu u Božjim rukama.
    Slažem se

  3. #33

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Judi jeste proradila griža savesti, i jeste se pokajao, kako piše u Svetom Pismu. - sumirano - znao je da je pogrešio. Međutim, kako nikad nije shvatao Isusa, mada je putovao sa njim kao učenik, nije znao rešenja za svoju nevolju. Rešenje bi možda bio da ode pod krst Isusov i da traži oprost. Ili da se srušivši na zemlju pomoli Bogu za milost. Ali on je bio u tami znanja oko rešenja ljudskih nevolja, tako i najvećeg ljudskog problema - izmirenja sa Bogom. Juda nije znao kako čovek može da se izmiri sa Bogom. Zato je u očaju pristupio ovom rešenju, koje ne vodi ničemu, odnosno koji vodi u ništavilo... u samoubistvo.
    Značaj samoubistva nije u nedostatku vremena posle za pokajanje, mada je i to istina, nego u pogrešnoj nameri da čovek uzme svoj život u svoje ruke, jer misli da je ono njegovo. No, čovek je svoj život dobio od Boga i ne može da raspolaže njime. Činom samoubistva čovek greši jer dovodi u pitanje pravo Boga da raspolaže ljudskim životima. No, pošto po samoubistvu sledi smrt, čoveku se na tacni nudi uverenje da nema svrhe da čovek raspolaže ljudskim životom. Tako ostaje uverenje da je ljudski život na najboljem mestu u Božjim rukama.
    Judu, uže i tavan sam spomenuo jer se pisalo o bukvalnom shvatanju Svetog Pisma, bez da se uzme u obzir kontekst stiha. Oni ljudi koji nisu teološki edukovani, a drže da su hrišćani u očaju, koje može proizaći iz griže savesti, skloni su da tumače bukvalno reči iz Biblije.
    Imaš primera i u islamu, gde fanatici svoju fanatičnu opredeljenost jačaju citiranjem stihova iz Kurana izdvajajući ih iz konteksta.
    Isus je morao da zavrsi na Krstu, Juda je kao i Jevreji koji su osudili Isusa na
    smrt su alat Svetog Duha (Bozije volje). Svi ostali ucenici su pobegli od Isusa,
    kao sto je prorocanstvo proricalo, Zaharija 13:7
    Maču, ustani na pastira mog, i na čoveka druga mog, govori Gospod nad vojskama, udari pastira (Hrist), i ovce će se razbeći, ali ću okrenuti ruku svoju k malima. "
    Sto im je Isus ponovio, Matej 26:31 " Tada reče im Isus: Svi ćete se vi sablazniti o mene ovu noć; jer u pismu stoji: Udariću pastira i ovce od stada razbežaće se. "

    Posle Isusove smrti, svi ucenici su otisli od Istine/Hrista.
    Duh Sveti (Bozija volja) je dosao na ucenike 40 dana posle smrti Isusa, da bi ih vodio u zapisivanju reci koje im je Isus rekao. Jovan 14:26
    " A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh. "

    Smrt je kazna Bozija/Sudnji dan, plata za greh svedocenja protiv Svetog Duha/Bozije volje.
    Jedino mesto gde se zivot nalazi, su Bozije ruke, kakva je razlika da li Bog ubija
    nekog samoubistvom ili ubistvom ?
    Bog ne ubija one koje spasi/ da vecni zivot, a oni koji su spaseni nisu gresni, kao sto Isus nije bio gresan, i ponavljam, Bog ne ubija pravednog/bezgresnog
    Postojanje 18:20-33
    " I pristupiv Avram reče: Hoćeš li pogubiti i pravednog s nepravednim?
    Može biti da ima pedeset pravednika u gradu; hoćeš li i njih pogubiti, i nećeš oprostiti mestu za onih pedeset pravednika što su u njemu?
    I reče Gospod: Ako nađem u Sodomu pedeset pravednika u gradu, oprostiću celom mestu njih radi.
    ..................
    ....Najposle reče: Nemoj se gneviti, Gospode, što ću još jednom progovoriti; može biti da će se naći deset. Reče: Neću ih pogubiti radi onih deset. "

    Ali kad Bog ubije, dusa je mrtva za svagda, Jezekilj 18:4
    " Gle, sve su duše moje, kako duša očeva tako i duša sinovljeva moja je, koja duša zgreši ona će poginuti. "
    Ne postoji vaskrsenje grobova, samo zivi ljudi mogu da vaskrsnu u Hristu,
    posto je Bog samo Bog zivih.

    piter

  4. #34

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Isus je morao da zavrsi na Krstu, Juda je kao i Jevreji koji su osudili Isusa na smrt su alat Svetog Duha (Bozije volje).

    Svi ostali ucenici su pobegli od Isusa, kao sto je prorocanstvo proricalo, Zaharija 13:7

    Duh Sveti (Bozija volja) je dosao na ucenike 40 dana posle smrti Isusa, da bi ih vodio u zapisivanju reci koje im je Isus rekao. Jovan 14:26

    Smrt je kazna Bozija/Sudnji dan, plata za greh svedocenja protiv Svetog Duha/Bozije volje.
    Jedino mesto gde se zivot nalazi, su Bozije ruke, kakva je razlika da li Bog ubija
    nekog samoubistvom ili ubistvom ?
    " I pristupiv Avram reče: Hoćeš li pogubiti i pravednog s nepravednim?

    Ali kad Bog ubije, dusa je mrtva za svagda, Jezekilj 18:4
    " Gle, sve su duše moje, kako duša očeva tako i duša sinovljeva moja je, koja duša zgreši ona će poginuti. "
    Ne postoji vaskrsenje grobova, samo zivi ljudi mogu da vaskrsnu u Hristu,
    posto je Bog samo Bog zivih.

    piter
    alat, alat.. možda, ali Juda sigurno nije bio vođen od Svetog Duha, jer je bio izdajnik. On je bio prevaren od onog ko je bio čovekoubica od početka vremena.

    Ja sam pisao o Judi i o samoubistvu itd., citirajući to zašto pišeš o rastrčavanju učenika Isusovih?

    Pa onda, još jedna tema: dolazak Svetog Duha na učenike. Hajde da pomenemo i svadbu Kanaansku. Čak si i Avrama pomenuo.. alrajt..

    Piter, ti to tvrdiš da nema vaskrsenja za mrtve?
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  5. #35

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Da. Rekao bih da je to druga strana medalje.
    Ali, opet ta činjenica da nije spoznao rešenje za svoju nevolju, ne vodi ga ka samoubistvu! Ka samoubistvu ga vodi demon kojim beše opsednut, jer njegova vera beše slaba/nikakva--> ponavljam: hula na Svetog Duha nema oprost....Dakle, i da je znao rešenje za svoju nevolju(da padne pod Isusov ktrst i zamoli Gospoda za oprost) ne bi mu pomoglo, jer je prešao tu granicu i potpao potpuno pod vlast/uticaj sotone.
    Očaj, rekoh očaj..
    Ne znati rešenje - odnosno nemati znanje - znači živeti u mraku.
    Ako se setimo da je Isus Svetlost ovog sveta, to znači da je mrak bezbožnost ovog sveta.
    Na samom početku Biblije piše da tamo gde (još) nema Božjeg stvaranja je haos.
    U ljudskom životu ima haosa dovoljno, zavisno koliko je ono ne-predato Bogu. Naziv za Sotonu - đavo - proističe iz grčke reči - diabolos - koji znači: "onaj koji razbacuje". Bog stvara mir i red, a sotona je onaj koji stvara nered i haos. Tako i u ljudskom životu. Tako je postupio i u slučaju Jude. Judino razmišljanje je bilo u haosu, pri tom ni vere nije imao. Vera je, da se podsetimo poverenje položeno u Boga oko našeg života. Ne čitamo u Bibliji, kao na drugim mestima, da je Juda bio opsednut demonom, ali je sigurno da je ono učenje koje ga je vodilo, i na kraju zbog kojeg se obesio, od sotone.
    Juda je odlučio da napusti puteve Gospoda i tako se izložio prevari sotone, koji ga je iskušivši, našao pogodnim za svoje planove. I iskoristio ga je..
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  6. #36

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    alat, alat.. možda, ali Juda sigurno nije bio vođen od Svetog Duha, jer je bio izdajnik. On je bio prevaren od onog ko je bio čovekoubica od početka vremena.

    Ja sam pisao o Judi i o samoubistvu itd., citirajući to zašto pišeš o rastrčavanju učenika Isusovih?

    Pa onda, još jedna tema: dolazak Svetog Duha na učenike. Hajde da pomenemo i svadbu Kanaansku. Čak si i Avrama pomenuo.. alrajt..

    Piter, ti to tvrdiš da nema vaskrsenja za mrtve?
    Sveti duh je na onima koji sprovode Boziju rec, datu prorocima - u dela.
    Jovan Krstitelj je jedini covek koji je rodjen sa Svetim duhom, Luka 1:15
    " Jer će biti veliki pred Bogom, i neće piti vino ni siker; i napuniće se Duha Svetog još u utrobi matere svoje; " On je taj koji je po volji Bozijoj trebao da
    Isusa krsti svetim duhom, znaci neko ko je "Ilija" onaj koi proglasava da je
    Bog sa nama. Jovan je znao ko je Isus, i zasto je on rodjen, ali je na kraju
    izgubio Sveti duh, posto nije bio siguran ko je Isus ustvari. Matej 11:3
    " I reče Mu: Jesi li ti Onaj što će doći, ili drugog da čekamo? "
    Isus je to lepo opisao " Zaista vam kažem: Ni jedan između rođenih od žena nije izišao veći od Jovana Krstitelja; a najmanji u carstvu nebeskom veći je od njega.
    Sve je volja Bozija, sto ukljucuje i "samoubistvo", Petar se triput odrekao Isusa, on je veci izdajnik od Jude, cak ga je i Isus nazvao Sotonom,
    Matej 16:23
    Moraju se citirati mnogi stihovi da bi se podudarali u istini.

    Realnost/istina tvrdi da nema vaskrsenja grobova, zato sto je Bog samo Bog
    zivih, dusa/zivot onog koji umre - umire, Jezekilj 18:4
    " Gle, sve su duše moje, kako duša očeva tako i duša sinovljeva moja je, koja duša zgreši ona će poginuti. "
    Mrtvi u Hristu/istini su zivi koji veruju u lazi,( i time su gresni ) i samo oni mogu da vaskrsnu u Hristu (Jovan 3:5-7), i to na "poslednji dan" ili Dan Boziji,
    Jovan 6:44

    Ako je "vaskrsenje onih koji nisu u zivotu" istina, onda niko od ljudi koji zive danas nije opisan u Otkrovenju 20, a Isus ispada lazov zato sto o Danu Bozijem u Matej 24 on veoma jasno objasnjava da su "spaseni" oni koji prezive
    Dan Boziji, i ne govori o nikakvom vaskresnju grobova.
    " I da se oni dani ne skrate, niko ne bi ostao; ali izbranih radi skratiće se dani oni. "

    jupiter

  7. #37

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Sve je volja Bozija, sto ukljucuje i "samoubistvo", Petar se triput odrekao Isusa, on je veci izdajnik od Jude, cak ga je i Isus nazvao Sotonom,
    Matej 16:23
    Samoubistvo nije i ne može biti volja Božija! Iz prostog razloga--> jer Bog ne želi da se mi ubijamo i samoubijamo, Bog ne želi da čovek propadne, Bog hoće da se svaki čovek spase, i da izabere put pravednika u svom životu. Ali taj izbor zavisi isključivo od samog čoveka.
    Petar nije izdajnik u smislu da je planski izdao Isusa, kao što je to Juda uradio. I zato se nemože uporedjivati s'njim.
    Petar se odriče Isusa iz svoje ljudske slabosti --> straha!
    Strah da će i on biti mučen i ubijen je nadvladao njegovu veru, ali to samo govori da Petar, kao i ostali učenici, nije bio savršen.


    Piter:
    Realnost/istina tvrdi da nema vaskrsenja grobova, zato sto je Bog samo Bog
    zivih, dusa/zivot onog koji umre - umire, Jezekilj 18:4
    Ne tvrdi to istina i realnost nego ti!
    Imam utisak da ti ni ne čitaš druge postove osim svoje sopstvene.....pa da ponovim šta je Isus rekao:

    25 Zaista, zaista vam kažem: Ide čas i već je nastao, kad će mrtvi čuti glas Sina Božijeg, i čuvši oživeti.

    28 Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,
    29 I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda.

    (Jovan 5:24-29)

    2 I mnogo onih koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se, jedni na život večni, a drugi na sramotu i prekor večni.
    (Danilo 12:1-4)


    17 A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
    (1 Sol. 4:13-17)


    Piter:
    Ako je "vaskrsenje onih koji nisu u zivotu" istina, onda niko od ljudi koji zive danas nije opisan u Otkrovenju 20, a Isus ispada lazov zato sto o Danu Bozijem u Matej 24 on veoma jasno objasnjava da su "spaseni" oni koji prezive
    Dan Boziji, i ne govori o nikakvom vaskresnju grobova.
    Ja stvarno posle ovoga ne znam više šta da ti kažem i kako da ti crtam. Lepo ti Isus govori da ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg! Da će biti vaskrsnuti prvo pravedni, a potom zlikovci na sud. Zlikovci će biti osudjeni sa sotonom i bačeni u "ognjeno jezero" a potom svi zajedno idu u uništenje, i to je druga smrt!
    A ti stalno po svome....neverovatno

    20 I bi uhvaćena zver, i s njom lažni prorok koji učini pred njom znake kojima prevari one koji primiše žig zverin i koji se poklanjaju ikoni njenoj: živi biše bačeni oboje u jezero ognjeno, koje gori sumporom.


    2 I uhvati aždahu, staru zmiju, koja je đavo i sotona, i sveza je na hiljadu godina,


    4 I videh prestole, i seđahu na njima, i dade im se sud, i duše isečenih za svedočanstvo Isusovo i za reč Božiju, koji se ne pokloniše zveri ni ikoni njenoj, i ne primiše žig na čelima svojim i ruci svojoj; i oživeše i carovaše s Hristom hiljadu godina.


    5 A ostali mrtvaci ne oživeše, dokle se ne svrši hiljada godina. Ovo je prvo vaskrsenje.


    12 I videh mrtvace male i velike gde stoje pred Bogom, i knjige se otvoriše; i druga se knjiga otvori, koja je knjiga života; i sud primiše mrtvaci kao što je napisano u knjigama, po delima svojim.


    13 I more dade svoje mrtvace, i smrt i pakao dadoše svoje mrtvace; i sud primiše po delima svojim.

    14 I smrt i pakao bačeni biše u jezero ognjeno. I ovo je druga smrt.


    (otkrivenje 20)


    Eto, stvarno se da videti da se nikakvi grobovi i mrtvi tu ne spominju ....cccc...
    Prosto izbija oči koliko je jasna i istinita Reč!

  8. #38

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Samoubistvo nije i ne može biti volja Božija! Iz prostog razloga--> jer Bog ne želi da se mi ubijamo i samoubijamo, Bog ne želi da čovek propadne, Bog hoće da se svaki čovek spase, i da izabere put pravednika u svom životu. Ali taj izbor zavisi isključivo od samog čoveka.
    Petar nije izdajnik u smislu da je planski izdao Isusa, kao što je to Juda uradio. I zato se nemože uporedjivati s'njim.
    Petar se odriče Isusa iz svoje ljudske slabosti --> straha!
    Strah da će i on biti mučen i ubijen je nadvladao njegovu veru, ali to samo govori da Petar, kao i ostali učenici, nije bio savršen.
    Pa koliko kreatora ima ako sve sto se desilo nije Bozija volja ?
    Kako Bog moze da bude Bog i sve stvara (Isaija 45:5-7) ako je covek
    nezavistan od Boga ?
    Kako moze covek koji je stvoren "slep i gluv" (Isaija 6:9-10) da vidi i cuje
    sta je pravedno a sta nije ?
    Isus je Petra nazvao Djavolom (Matej 16:23) i rekao Petru da ce ga se Petar
    svesno odreci, Matej 26:34
    Bozija volja/Boziji plan je bio da se Petar odrekne Isusa, ili da Juda izda
    Isusa, Matej 26:25
    Citat sg kaže:
    Ne tvrdi to istina i realnost nego ti!
    Imam utisak da ti ni ne čitaš druge postove osim svoje sopstvene.....pa da ponovim šta je Isus rekao:

    25 Zaista, zaista vam kažem: Ide čas i već je nastao, kad će mrtvi čuti glas Sina Božijeg, i čuvši oživeti.

    28 Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,
    29 I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda.

    (Jovan 5:24-29)

    2 I mnogo onih koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se, jedni na život večni, a drugi na sramotu i prekor večni.
    (Danilo 12:1-4)


    17 A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
    (1 Sol. 4:13-17)




    Ja stvarno posle ovoga ne znam više šta da ti kažem i kako da ti crtam. Lepo ti Isus govori da ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg! Da će biti vaskrsnuti prvo pravedni, a potom zlikovci na sud. Zlikovci će biti osudjeni sa sotonom i bačeni u "ognjeno jezero" a potom svi zajedno idu u uništenje, i to je druga smrt!
    A ti stalno po svome....neverovatno

    20 I bi uhvaćena zver, i s njom lažni prorok koji učini pred njom znake kojima prevari one koji primiše žig zverin i koji se poklanjaju ikoni njenoj: živi biše bačeni oboje u jezero ognjeno, koje gori sumporom.


    2 I uhvati aždahu, staru zmiju, koja je đavo i sotona, i sveza je na hiljadu godina,


    4 I videh prestole, i seđahu na njima, i dade im se sud, i duše isečenih za svedočanstvo Isusovo i za reč Božiju, koji se ne pokloniše zveri ni ikoni njenoj, i ne primiše žig na čelima svojim i ruci svojoj; i oživeše i carovaše s Hristom hiljadu godina.


    5 A ostali mrtvaci ne oživeše, dokle se ne svrši hiljada godina. Ovo je prvo vaskrsenje.


    12 I videh mrtvace male i velike gde stoje pred Bogom, i knjige se otvoriše; i druga se knjiga otvori, koja je knjiga života; i sud primiše mrtvaci kao što je napisano u knjigama, po delima svojim.


    13 I more dade svoje mrtvace, i smrt i pakao dadoše svoje mrtvace; i sud primiše po delima svojim.

    14 I smrt i pakao bačeni biše u jezero ognjeno. I ovo je druga smrt.


    (otkrivenje 20)


    Eto, stvarno se da videti da se nikakvi grobovi i mrtvi tu ne spominju ....cccc...
    Prosto izbija oči koliko je jasna i istinita Reč!
    "Mrtvi", "Grobovi" su metafora o onima koji su mrtvi u Istini/Hristu.
    Covek se radja gresan zbog greha svojih roditelja, tokom zivota umire u Hristu,
    posto kao i ti prati lazi. Oni koji vaskrsnu u Istini/Hristu ne mogu da umru.
    To ti je objasnjenje za Jovan 11:25-26

    "Druga smrt" je fizicka smrt, i svakom ko je umro, je bio sudnji dan.
    Sudnji dan ne postoji za one koji nece umreti.

    Lepo sam te pitao nekoliko puta gde se u Otkrovenju 20 govori o ljudima koji
    zive danas ? Posto za tebe rec "mrtvaci" predstavlja bukvalne grobove.

    jupiter
    Poruku je izmenio euridika, 26.10.2008 u 21:28 Razlog: citat

  9. #39

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    "Mrtvi", "Grobovi" su metafora o onima koji su mrtvi u Istini/Hristu. Covek se radja gresan zbog greha svojih roditelja, tokom zivota umire u Hristu, posto kao i ti prati lazi. Oni koji vaskrsnu u Istini/Hristu ne mogu da umru.
    To ti je objasnjenje za Jovan 11:25-26
    (Jovan 11:25-26)


    25 A Isus joj reče: Ja sam vaskrsenje i život; koji veruje mene ako i umre živeće.

    26 I nijedan koji živi i veruje mene neće umreti vavek. Veruješ li ovo?



    Sad ja tebe lepo pitam: Gde su ili gde se nalaze oni koji su živeli pre 2000 godina i koji su poverovali u Hrista tada? Jer kaže Isus: "neće umreti vavek"

    Prosto mi dolazi misao u glavu: Da nisi ti možda begunac iz one ustanove koju si pominjao, pre neki dan ?!

    Piter:
    Lepo sam te pitao nekoliko puta gde se u Otkrovenju 20 govori o ljudima koji
    zive danas ? Posto za tebe rec "mrtvaci" predstavlja bukvalne grobove.
    a pre par postova sam sebi odgovaraš:
    Piter:
    Tako sto su proroci imali viziju o onome sto se danas desava, pa su to napisali.
    Mojsije je to pisao pre 3500 godina, i Danijel je to pisao pre 2500 godina.
    A evo da odgovorim i direktno na tvoje pitanje (poslednji put), gde se u otkrivenju spominju ljudi koji žive i danas i pre 100, 200, 300.....2000.....god :

    9 Po tom videh, i gle, narod mnogi, kog ne može niko izbrojati, od svakog jezika i kolena i naroda i plemena, stajaše pred prestolom i pred Jagnjetom, obučen u haljine bele, i palme u rukama njihovim.


    13 I odgovori jedan od starešina govoreći mi: Ovi obučeni u bele haljine ko su, i otkuda dođoše?
    14 I rekoh mu: Gospodaru! Ti znaš. I reče mi: Ovo su koji dođoše od nevolje velike, i opraše haljine svoje i ubeliše haljine svoje u krvi Jagnjetovoj.


    Pitanje za tebe: Kako se haljine mogu ubeliti krvlju jagnjetovom?

    Ende.

  10. #40

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Prosto mi dolazi misao u glavu: Da nisi ti možda begunac iz one ustanove koju si pominjao, pre neki dan ?!
    Zavrsismo ti i ja pricu.

    jupiter

  11. #41

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Otvorite molim vas temu o zagrobnom životu i vaskrsenju i kakvoći Carstva Božjeg.
    Ovde bih hteo komente da vidim o milosti i o suverenosti Božjoj.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Pomagajte ko Boga vas molim
    Autor NickPA u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 27.04.2017, 21:54
  2. Da li može postojati pravda bez postojanja Boga?
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 27.07.2010, 20:38
  3. S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...
    Autor love hunter u forumu Politika
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 11.05.2010, 12:35
  4. A da smo za boga odabrali ženu?..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.12.2008, 00:40
  5. Mi imamo svoga boga, ime mu je Bodiroga
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.06.2007, 19:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •