Hira Ratan Manek - Strana 12
Strana 12 od 24 PrvaPrva ... 2101112131422 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 166 do 180 od ukupno 349
  1. #166

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku

    i ja ne znam sta je tu neshvatljivo vise???

    to je konstatacija... jel pise da je svetlost slatka? Pise!
    Jel pise da je dobro gledati sunce (ili u sunce) sto mu je isto? Pise!

    I sta je tu sad nejasno???
    Ti kao da si jeo bunike pa ti se pamet zarumenila malo?
    Ili je to od buljingoozinga?

    Šta si se uvatio za taj jedan stih ko' pijan plota?
    Već sam rekao da čitanje pojedinačnih stihova nema smisla bez ostalih-pre i posle!
    I šta tu nije jasno?


    24. Nije li, dakle, dobro čoveku da jede i pije i da gleda da mu je duši dobro od truda njegovog? Ja videh i to da je iz ruke Božije.
    (Propovednik gl.2)


    Jel piše, dakle, da je dobro čoveku da jede i da pije? Piše!

    12. Jer ko zna šta je dobro čoveku u životu, za malo dana taštog života njegovog, koji mu prolaze kao sen? Ili ko će kazati čoveku šta će biti posle njega pod suncem?
    (Propovednik gl.6)


    Dalje->

    2. Bolje je ići u kuću gde je žalost nego gde je gozba, jer je onde kraj svakog čoveka, i ko je živ, slaže u srce svoje.
    (Propovednik gl.7)


    Jel piše da je bolje ići u kuću gde je žalost nego gozba? Piše!
    A ko se slaže sa ovim ?
    Malo ko!

    Ali u sledećim stihovima ide objašnjenje->

    3. Bolja je žalost nego smeh, jer kad je lice neveselo, srce postaje bolje.
    4. Srce je mudrih ljudi u kući gde je žalost, a srce bezumnih u kući gde je veselje.
    5. Bolje je slušati karanje mudroga nego da ko sluša pesmu bezumnih.
    (Propovednik gl.7)


    Propovednik izmedju ostalog, još poručuje za pravednike i pobožne->

    7. Hajde, jedi hleb svoj s radošću, i veselog srca pij vino svoje, jer su mila Bogu dela tvoja.
    9. Uživaj život sa ženom koju ljubiš svega veka svog taštog, koji ti je dat pod suncem za sve vreme taštine tvoje, jer ti je to deo u životu i od truda tvog kojim se trudiš pod suncem.
    (Propovednik gl.9 )


    Dakle, ne izvrći stvari, ne oduzimaj niti dodavaj...Jer, svakome po delima svojim...


  2. #167

    Odgovor: Hira ratan manek

    E, bas to sektasi i rade moj dragi Gosp_Gogy... ne citiraju ono sto im se ne svidja, vec udaraju po onome sto im se svidja i sto je u skladu smo sa njihovim stavovima.

    Ako pise, a pise... da je svetlost doba... da je dobro gledati OCIMA sunce ... aha... ne kaze buljiti kao ti!!! Znaci da je i to preporuceno kao dobro.

    Svako drugacije tumacenje ovog JASNOG stiha je sektastvo!!!


  3. #168

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku

    Svako drugacije tumacenje ovog JASNOG stiha je sektastvo!!!

    E tu si apsolutno u pravu!

    Usresredi se samo na taj stih, njega išćupaj iz konteksta, urami ga i stavi na zid iznad kreveta...a ostale stihove i ostatak Biblije baci kroz prozor ...



    ccccc...

  4. #169

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    E tu si apsolutno u pravu!

    Usresredi se samo na taj stih, njega išćupaj iz konteksta, urami ga i stavi na zid iznad kreveta...a ostale stihove i ostatak Biblije baci kroz prozor ...



    ccccc...
    Ju, ju ju kako ste vi sekta? Aman covece nedokazni, ispranog mozga ...

    Biblija kaze: DOBRO je svetlo, i DOBRO je ocima gledati sunce.... da pise ovako:

    LOSE je jako svetlo, i STETNO ocima gledati sunce... ja bih se mozda zabrinuo sta to radim!!!

    Ali ja je ne tumacim, jer ne verujem SVEMU sto pise u njoj... ja je citiram ponekad da istaknem da i ona cak (toliko kontradiktorna i kontraverzna) knjiga pise o necemu i direktno se dotice toga.


  5. #170

    Odgovor: Hira ratan manek

    7. Slatka je svetlost, i dobro je očima gledati sunce;
    9. Raduj se, mladiću, za mladosti svoje, i neka se veseli srce tvoje dok si mlad, i hodi kuda te srce tvoje vodi i kuda oči tvoje gledaju; ali znaj da će te za sve to Bog izvesti na SUD.
    (Propovednik gl.11)



  6. #171

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    7. Slatka je svetlost, i dobro je očima gledati sunce;
    9. Raduj se, mladiću, za mladosti svoje, i neka se veseli srce tvoje dok si mlad, i hodi kuda te srce tvoje vodi i kuda oči tvoje gledaju; ali znaj da će te za sve to Bog izvesti na SUD.
    (Propovednik gl.11)


    Tipican primer sektasenja... Znaci uzme se neki stih koji je jasan ko dan... zatim se preskoci sledeci stih ili par knjiga ili nekoliko stotina stranica biblije i onda se tumace stihovi u skladu sa time kako je ucenje crke ili sekte. E, da ovo su saveti i koliko vidim nisu vezani u jednoj recenici jedan za drugima a kameli u 2 ili 3 stiha. Ali eto vi ste izokrenuli Bibliju tumacite je kako vam se svidja i kako vam crkve vase zapovedaju i time ste stvorili podele itd.

    Ovi stihovi su zasebni svaki i bez ZAREZA koji to i govore mogli bi glasiti i ovako:

    - Slatka je svetlost,
    - i dobro je očima gledati sunce;

    pa preskok made in Gosp_Goxy

    i nastavak:

    - Raduj se, mladiću, za mladosti svoje,
    - i neka se veseli srce tvoje dok si mlad
    - i hodi kuda te srce tvoje vodi
    - i kuda oči tvoje gledaju
    -
    ali znaj da će te za sve to Bog izvesti na SUD.

    Tako da su to samo neke reference i saveti ali nikako se ne moze tumaciti da radi gledanja u sunce koje je ovde spomenute ce nekoga Bog izvesti na sud!!! Sto bi? Iz kog razloga ako se gledanjem u sunce dobijaju strasno dobri rezultati? Ako zato? onda njemu nije stalo da zivim dobro, lepo, zdravo i dugo... pa onda ako je to tako... ne treba mi takav bog- hvala lepo!!!

    Ali na svu srecu nije po ser_goxy tumacenju pa znam da ON nema nista pritiv toga sto gledam u sunce i uzivam dobro zdravlje!!!


  7. #172

    Odgovor: Hira ratan manek

    kuda oči tvoje gledaju; ali znaj da će te za sve to Bog izvesti na SUD.
    Jedini koji su izvodili pred SuD su bili ljudi....

  8. #173

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    Tipican primer sektasenja... Znaci uzme se neki stih koji je jasan ko dan... zatim se preskoci sledeci stih ili par knjiga ili nekoliko stotina stranica biblije i onda se tumace stihovi u skladu sa time kako je ucenje crke ili sekte.

    Kanda tebi sunašce kao produžava život, al’ ti istovremeno skraćuje razum.

    Ovaj duboko Umni opis sektašenja koji navodiš, u svom bezumlju nesvesno ili svesno ti sprovodiš!

    Pa upravo si ti taj koji uzima jedan stih neobazirući se na prethodne stihove i stihove posle!!

    Zamisli samo kad bi ti bio u pravu, čovek pročita stih, izadje u 12h napolje i počne da zvera u sunce zato što je pročitao-> “…dobro je očima gledati sunce” !?!

    Oslepeo bi za vrlo kratko vreme, proklinjući i stih i Propovednika i Boga!

    Shvataš?
    Ne?
    Žao mi je…

    Drugo, Knjiga Propovednika se sastoji od 12 glava u kojima on, od Boga nadahnut, iznosi svoje spoznaje o životu, materijalizmu, duhovnosti, večitoj unutrašnjoj borbi koja se odvija u čoveku jer je i telo i duh...

    Evo kako počinje Knjiga Propovednika->

    1. Reči propovednika, sina Davidovog cara u Jerusalimu.
    2. Taština nad taštinama, veli propovednik, taština nad taštinama, sve je taština.
    3. Kakva je korist čoveku od svega truda njegovog, kojim se trudi pod suncem?
    4. Naraštaj jedan odlazi i drugi dolazi, a zemlja stoji uvek.


    Pa dalje nastavlja->

    12. Ja propovednik bejah car nad Izrailjem u Jerusalimu.
    13. I upravih srce svoje da tražim i razberem mudrošću sve što biva pod nebom; taj mučni posao dade Bog sinovima ljudskim da se muče oko njega.
    14. Videh sve što biva pod suncem, i gle, sve je taština i muka duhu.


    Pa dalje->

    1. Ja rekoh u srcu svom: Daj da te okušam veseljem; uživaj dobra. Ali gle i to beše taština.
    3. Razmišljah u srcu svom da puštam telo svoje na piće, i srcem svojim upravljajući mudro da se držim ludosti dokle ne vidim šta bi dobro bilo sinovima ljudskim da čine pod nebom dok su živi.
    4. Velika dela učinih: sazidah sebi kuće, nasadih sebi vinograde;
    5.Načinih sebi vrtove i voćnjake, i nasadih u njima svakojakih drveta rodnih;
    6. Načinih sebi jezera vodena da zalivam iz njih šumu gde rastu drveta;
    7. Nabavih sebi sluga i sluškinja, i imah sluga rođenih u kući mojoj; i imah goveda i ovaca više od svih koji biše pre mene u Jerusalimu;
    8. Takođe nakupih sebi srebra i zlata i zaklada od careva i zemalja; nabavih sebi pevača i pevačica i milina ljudskih, i sprava muzičkih svakojakih.
    9. I tako postah veći i silniji od svih koji biše pre mene u Jerusalimu; i mudrost moja osta sa mnom.

    11. A kad pogledah na sva dela svoja što uradiše ruke moje, i na trud kojim se trudih da uradim, gle, sve beše taština i muka duhu, i nema koristi pod suncem.

    17. Zato mi omrze život, jer mi nije milo šta biva pod suncem, jer je sve taština i muka duhu.

    18. I omrze mi sav trud moj oko kog se trudih pod suncem, jer ću ga ostaviti čoveku koji će nastati nakon mene.

    22. Jer šta ima čovek od svega truda svog i od muke srca svog, koju podnosi pod suncem?


    Pa onda->

    10. Video sam poslove koje je Bog dao sinovima ljudskim da se muče oko njih.
    11. Sve je učinio da je lepo u svoje vreme, i savet metnuo im je u srce, ali da ne može čovek dokučiti dela koja Bog tvori, ni početka ni kraja.


    12. Doznah da nema ništa bolje za njih nego da se vesele i čine dobro za života svog.
    13. I kad svaki čovek jede i pije i uživa dobra od svakog truda svog, to je dar Božji.

    I tako dalje…

    Dakle, šte će čoveku sva materijalna blaga ovoga sveta, šta će mu osunčano, preplanulo i zdravo telo, ako duh svoj uništi grehom!

    Drugim rečima, ono što je Isus mnogo kasnije u Novom Zavetu rekao, a isto to što i Propovednik ->

    (Matej 7-12:34)
    12. Radujte se i veselite se, jer je velika plata vaša na nebesima, jer su tako progonili proroke pre vas.

    19. Ne sabirajte sebi blago na zemlji, gde moljac i rđa kvari, i gde lupeži potkopavaju i kradu;
    20. Nego sabirajte sebi blago na nebu, gde ni moljac ni rđa ne kvari, i gde lupeži ne potkopavaju i ne kradu.
    21. Jer gde je vaše blago, onde će biti i srce vaše.

    25. Zato vam kažem: ne brinite se za život svoj, šta ćete jesti, ili šta ćete piti; ni za telo svoje, u šta ćete se obući. Nije li život pretežniji od hrane, i telo od odela?
    26. Pogledajte na ptice nebeske kako ne seju, niti žnju, ni sabiraju u žitnice; pa Otac vaš nebeski hrani ih. Niste li vi mnogo pretežniji od njih?
    27. A ko od vas brinući se može primaknuti rastu svom lakat jedan?

    31. Ne brinite se dakle govoreći: Šta ćemo jesti, ili, šta ćemo piti, ili, čim ćemo se odenuti?
    32. Jer sve ovo neznabošci ištu; a zna i Otac vaš nebeski da vama treba sve ovo.
    33. Nego ištite najpre carstvo Božje, i pravdu Njegovu, i ovo će vam se sve dodati.
    34. Ne brinite se dakle za sutra; jer sutra brinuće se za se. Dosta je svakom danu zla svog.


    Dakle, Miki, ne brini se za telo svoje više neg što je potrebno, ne brini se da li ćeš živeti 100, 200 ili 300 god. ne brini se za svinjski, ptičiji ili bilo koji drugi grip, ne brini se za sunce i buljenje u isto...
    Brini se za duh i dušu svoju! I čini dobro za života svog...


  9. #174

    Odgovor: Hira ratan manek

    Ser_gogsy..

    Čovek govori o metodu i tehnici solarne joge koja u praksi daje rezultate. Sa druge strane ti govoriš o bajci koja služi da plaši takve kao što si ti... U toj bajci, uslovno govoreći, pretiš i govoriš da treba voditi računa o svom duhu..jer tu je božiji sud...

    Objasni, molim te, kakve veze ima duh sa procesom transformacije energije...
    To me podseti na automobil koji je trošio gorivo pa će na SuD božiji jer je u njega ugrađen plin...

    Ako nisi znao čovečiji duh se posle smrti tela pripaja kolektivnom duhu baš kao što se kapljica vode pripaja okeanu...A živo me interesuje da objasniš kako će to ljudski duh goreti u paklu...???

  10. #175

    Odgovor: Hira ratan manek

    Strasno je koliko je zalosno imati zatvoreni um.
    Svim sungazerima preporucujem da odgovore na ovom forumu isporuce kada zavrse sungazing do kraja, a evo iz kog razloga:
    - Posto do krajnjeg procesa memorija i inteligencija podizu svoj nivo kao i otvaranje treceg oka, podizanje kundalinija itd. u takvom stanju ce biti dovoljna jedna recenica koja ce dozivotno zacepiti usta ovim skepticima i naterati ih na razmisljanje da izadju iz svog stanja u kome drze svoj zarobljeni um i pokusaju da shvate da su im negativne energije koje su sami sebi naneli zacepile sve vidike za pozitivan razum.

    Za djavola je dobro (ono sto mu godi) ono sto je zlo, a zlo mu je dobro.
    Za andjela je dobro ono sto je dobro a zlo je zlo.

    Sta je od ovoga tacno a sta nije, sta je u harmoniji a sta u disharmoniji....????

    Tacno je i jedno i drugo, a kako to dokazati?
    U harmoji je ono drugo, a kako to dokazati?

    Razlika je ocigledna ako napravimo poredjenje, a to se vidi samo ako postavimo pitanje o harmoniji.
    Da li je ovo jasno skepticima?

    Ovo objasnjava kako se objasnjenje i dokaz neke teorije moze objasniti u dva smera a tako da i jedan i drugi smer sadrze svoje dokaze. I sta je tu onda istina?
    Zar dokaz uvek mora biti istina? Dokaz je samo proizvod neke radnje a istinu mogu videti i znati samo prosvetljeni ljudi. Ljudi koji su u harmoniji sa Bozanskim. Takvi ljudi su ljudi cije telo i duh su u skladu sa prirodom univerzuma, ljudi kod kojih je kundalini podignut itd... a to se postize najbrzom i najefikasnijom metodom koja se zove sungazing.

    Vi skeptici, molio bih vas uz duzno postovanje, da nauku, medicinu i ostle ljudske izmisljotine ostavite po nekad malo po strani, zato sto se je ljudski rod u razvoju i uvek ce biti i uvek se dolazi do novih saznanja i otkrica i uvek i uvek.....
    Pa ni pre 200 godina niko ne bi verovao da moze postojati nesto sto se zove telefon, ali danas postoji.... Ali ko je taj ko bi mogao tim ljudima objasniti teoretski i dokazati da je to moguce. Da su ti ljudi od pre 200 godina zivi pa da im sada pokazemo da takvi uredjaji postoje. Zato necemo ni mi vama dokazivati sta se postize sungazingom to ce te sami videti, jer mi smo ispred vremena i ako je sungazing star hiljadama godina, ljudi su zaslepljeni onima sto se uci u skoli, jer danas nije vise vazna istina, danas su vazne pare !!! Sve sto se uci i sve sto se "istrazuje" sve se vrti oko novca, skeptici zapamtite to !!! Na planeti zemlji postoji sve sto je potrebno za zivot, hrana, energija, lepota itd... ali oni koji zele da imaju moc u rukama oni su ti koji nam rade ovo, oni su ti koji zele da nam uniste um i razum i svedu ga na granicu koju samo njima odgovara kako bi nama manipulisali i stvorili strahotu zivljenja da je tesko opstati bez mucenja. Dakle gaje i sire negativnu energiju i ona nas okupira sve.
    A jedina prava pozitivna energija na svetu je fotonska energija sunca. Zar bi smo postojali da nije sunca? Ja sam krenuo sa sungazingom i sad sam na 1min i 40sek, ima jos puno do kraja.
    Ljudska misao je takodje energija, i to energija koja vibrira skalarnim talasima koji putuju brze od brzine svetlosti. Upijte pozitivnu energiju sunca, mislite pozitivno, kako bi smo prevladali ovaj negativizam na zemlji i otvorili oci, i skeptici konacno shvate u kakvom svetu zivimo..... uff dosta je za sad, nemojte ocekivati da cu komentarisati vase kritike na ovaj moj post, jer znam da pozitivanu kritiku sigurno necu dobiti a objasnjenje za to stoji u ovom postu, ko razume shvatice. Pozz...

  11. #176

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ser_gogsy..

    Objasni, molim te, kakve veze ima duh sa procesom transformacije energije...

    Evo, sutra ću ustati još ranije pa ću ti objasnit

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    To me podseti na automobil koji je trošio gorivo pa će na SuD božiji jer je u njega ugrađen plin...
    Hahahahahahahahahahahahahahahah aaaaaaaaaaa ... kako je to samo duhovito

    ...Ej, ja bih (ili, bih ja) još dodao-> ako jedeš supu za ručak, pa predješ na čorbu...nagrabusio si....

    Citat Acky kaže: Pogledaj poruku
    Svim sungazerima preporucujem da odgovore na ovom forumu isporuce kada zavrse sungazing do kraja

    Citat Acky kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam krenuo sa sungazingom i sad sam na 1min i 40sek, ima jos puno do kraja.
    Ajd vidimo se ka stigneš do kraja...

  12. #177

    Odgovor: Hira ratan manek

    Da te pitam nesto direktno i prakticno sa povicim uvodom Ser_Gogsy

    Da neko nazovimo ga Zarko nema sta da jede, ne mozes mu pomoci niti donositi da jede svaki dan, uz to je izgubio i posao na gradjevini na kojoj je radio od 6-19h uvece, gazda ga je ispalio da ga isplati zadnji mesec, a uz to je jos i podstanar a gazda mu preti da ce mu zapleniti ne tako vredne stvari ako mu ne da za stanarinu posto ga je cekao duze vreme da mu gazda na gradjevini plati.... Za (cvrstu i zatrovanu) hranu je samo prosli mesec dao preko 15.000 dinara, tu je bilo i po koja litra piva... znas ono gradjevina, popije se pomalo... pa za cigarete bez kojih ne moze 3 kutije na dan po 70 dinara za 30 dana je 210*30 din = 6300 din. neka je na pivo potrosio preko 5000 dinara... on je sam taj mesec imao troskove preko 21.300 dinara, a gde je jos stanarina od 80 ili 7400 dinara jos... dakle to je ukupno 28.700 dinara. Gazda na poslu ga ispalio i nema plate za taj mesec, gazda koji mu izdaje sobu je dosao po svoju kiriju On jadan nema ni dinara jer nije i nece dobiti platu, kirijas vristi, vice i urla trazi svoje pare Covek nema pare za kiriju a ovaj gazda kirijas mu zaplenjuje televizor i dvd plejer koji je imao, posto mu je i to bilo malo uzima mu i muzicki stub i izbacije sa nesto malo garderobe napolje u po noci Da dilema bude jos veca, pre oko 3 meseca Zarko je bio kod svog druga Duleta koji je aktivni clan foruma na Vovodina kafeu, i posto je ucestvovao u temi a i Zare je hteo je da pogleda temu o Hira Ratan Maneku malo je prosvrljao stranicama te teme i prokomentarisao drugaru da bi mu to bilo ekstra stvar ako je istinita jer ne moze novcano da izadje na kraj do kraja meseca, a majka mu je umrla pre 2 god. u drzavnoj ustanovi od raka jer joj je bila postavljena pogresna dijagnoza, pridrzavala se svega sto su joj lekari rekli i sve je po pravilima radila ali eto nestrucnost lekara (pri nedostatku 500) i ishod se zna. Kada je lutao ulicom bez icega samo sa svojim stvarima (garderobom) setio se svega toga, setio se i jednog zatucanog usera Ser_Gogy ili tako nesto kako je postavljao kontrapostove na zadatoj temi te i opomena da ce izaci na sud boziji ako gleda u sunce, mad aje Biblija rekla da je dobro gledati ocima u sunce sve mu je to proslo kroz glavu, mogao se izvuci, mogao je ustedeti bar 20.000 dinara da je gledao u sunce svaki put, mogao je bar smanjiti hranu, smanjiti cigarete sa 3 kutije na 1 kutiju na dan ili bar 10 cigareta (jer gledanjem u sunce to postizes), mogao je ostati da zivi gde je bio, raditi bez ikakvih problema dalje svoj posao mogao je ziveti. Sad mu nista ne preostaje nego da skoci sa mosta ili pd neki auto, jer je na ulici bez ikoga i icega. Zatvorio je oci i rekao : Neka si proklet i ti i tvoje tumacenje Biblije sto me je ovo snaslo, i neka sam ja zajedno sa tobom jer na vreme nisam slusao sta drugi koji praktikuju solarnu jogu govore Potom je skocio u plavi Dunav a njegovo telo su nasli sutradan.

    Da li bi ti preuzeo odgovornost za ovog coveka i sve ostale ljude koje ce tvoje tumacenje Biblije dovesti u slicne situacije, a ljudi imaju nacin da ih pobede? Evo ti primer iz svakodnevnog zivota, nije nikakvo tumacenje icega, nije nikakvo propovedanje bilo cega Samo primer iz jednog prosecnog zivota koji moze svakoga zadesiti.





    Sustina ovoga je... da iz svojih verskih ili ne znam kakvih ubedjenja nekoga svesno ili ne dovedes u ovakvu situaciju, a mogao je imati dobru sansu da do toga ne dodje. Ajde promisli malo o tome...

  13. #178

    Odgovor: Hira ratan manek

    a mozes li ti nama da pokazes sliku kako izgledas....koliko imas kila ?

  14. #179

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    a mozes li ti nama da pokazes sliku kako izgledas....koliko imas kila ?
    Pokazacu vam sliku od doceka 2009. i sad od jula meseca.

    Evo je od doceka 2009. mi malo pripiti a ja sa 110 kg i stomacinom



    A, evo me sa predavanja od 9. jula 2009. god. sa 90 kg.



    Sada sam na 87 kg. ali na zalost jos nemam sliku... bice i ona uskoro

  15. #180

    Odgovor: Hira ratan manek

    lepsi si bio sa 90 kg
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

Strana 12 od 24 PrvaPrva ... 2101112131422 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •