Roze šeširić.......
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 44
  1. #1

    Roze šeširić.......

    .. gledam juche na tv'u neku zzenu u kasnim chetrdesetima pricha o svojoj knjizi intervjua sa patrijarhom pavlom.... crnokosa sa haljinom cvetnog desena i roze sheshirichem na glavi.....

    ...danas u jutarnjem programu slavica djukich dejanovich u roze kompletichu sa roze karminom i roze senkom na podbulim kapcima....

    i setim se anegdote od pre par godina kada je majka svojoj cherki rekla:"kad me vidish da sam stavila roze sheshirich odma me ubij...."


    shta je tim zzenama u zakasnelom pubertetu?
    koji malfunction treba da se dogodi u glavi pa da si turish "roze sheshirich"?
    & underpaid......

  2. #2

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Sesirice nisam nikada nosila (ni u pubertetu...ni roze ni bilo kakve)...
    Ali, iju, zagledaH sada sebe i....
    ...na meni je trenutno roza majica (bez rukava, sa izrezanim ledjima i po njoj crni kris/kros znaci) i sivi donji deo trenerice...
    Treba li da se zabrinem? (Ili mozda narucim ubistvo?)
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #3

    Odgovor: Roze šeširić.......


    ja sam roze šeširić još kao beba zafrljačila u neki pesak (narator: maj mami )
    i o'tad je svima bilo jasno da mi najbolje paše plavi kačketić ... kasnije CrvenaBeretKa ili smb Šlem





    mislim da je boja (ne samo kose) na glavi odraz situVacije u istoj ... npr


    gospoĐa trenutno nema ni cvetić ni šeširič ... but .. ona je pravi primer za rozLe pozLe i bozLe

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #4

    Odgovor: Roze šeširić.......

    jeste ona je izvrstan primer... kao i isidora bjelica ili rushka jakich... ima primera pregrsht
    & underpaid......

  5. #5

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Mislim da je problem tih gospoJa da se tesko mire sa ...godinama koje dolaze...
    Jos bi se igrale u pesku i setale po korzoU...
    A da nevolja bude veca, nikako da skontaju da im to ne pristaje....
    Sve koje ste navele su "rugoba do rugobe" i jos vece jer se ponasaju u neskladu svojih godina...
    Razumem ja da je lepoj zeni tesko da se pomiri sa staroscu...i godinama...i borama...i...
    Ali ni Mira, ni Rushka ni Isidora ni u mladosti nisu bile lepoJke....

    No postoji i druga stana...ljudi se osvrcu ili za necim lepim ili za necim ruznim....
    One su odabrale ono drugo, i privlace paznju ruznocom....
    I negativna reklama je....reklama
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #6

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Po mojoj slobodnoj proceni,Isidora ga nosi ,isključivo da se ne bi za*ebavala sa frizurom,mada i nosić ,može biti zaslužan za šeširić.

  7. #7

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Bas danas o istom ovom mislim, ali u malo drugacijem maniru
    Pretpostavljam da je rozLe sesiric samo metafora, tj. paralela sa svim onim zenama koje ne mogu da "produze dalje" sa svojim godinama, nego ostaju zarobljene u nekom idealu mladosti koji je prosao odavno.
    Npr. Ana Bekuta ili Neda Ukraden. Zene od 50-60 godina. Zaista izgledaju odlicno za svoje godine, nema spora. Ali, brate mili, zena od toliko godina ne moze da se oblaci kao da ima 20-30, nije ukusno, jednostavno ne ide.

    Mislim da je problem tih gospoJa da se tesko mire sa ...godinama koje dolaze...


    Ili sa godinama koje su dosle.

    Lako je mojoj mladosti da kudim njihovu starost, ali, daj Boze, dozivecu te godine i necu se sa 60 ponasati kao siparica od 20.
    Krek, krek.. Ne gudra

  8. #8

    Odgovor: Roze šeširić.......

    A opet..tu je po meni Josipa Lisac...žena u poznim godinama...koja ma šta da metne na sebe, meni je super... čak može i bolje..i više.

    Valjda je i do osobe koja sve to nosi...personality treba da prati ekstravaganciju u oblačenju...u ovom slučaju...u šeširenju.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  9. #9

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Vezale ste se za medijske dame, a shta je sa onima iz vasheg okruzhenja?
    Pre neki dan, kada sam se "sprijateljila" na FB sa drugaricom iz osnovne, pala sam na doope.
    Prvo - ona izgleda fenomenalno za zhenu u chetrdesetim (stas kao manekenka), ali me je njen stajling iznenadio: kozha, helanke, ramenca sa tetovazhom, kajle i kajlice...... "poze i poziture" za FB fotke...
    Ne mislim da za zhenu u chetrdesetim nisu helanke ili mini suknja - sve prema prilici ....ali sa merom i ukusom.
    Ove sa medija i imaju neki izgovor za preterivanje (u neukusu).... za rad "shirokih narodnih masa", reklame i anti reklame...... da ih pamtimo kao nekadashnje ribe i ribice (Maja O. ), bile su, ali vishe nisu, i sa tim treba da se izbore.

    Ali zhene iz anonimnosti koje srecemo na ulicama, u prodavnicama, na radnim mestima, a pri tome sa "metaforichnim roze seshirichem" meni ostavljaju onaj utisak, kao kad sam gledala film "Bulevar sumraka" sa Gloriom Swanson (Norma Desmond).....utisak nakaradnog!

    Mozda sam samo maLko vise konzervativna.
    Kao majka tinejdzera, bilo bi mi odvratno da se "napucavam" kao balavica...
    Svoje godine (i izgled) nosim sa dostojanstvom (i krizu srednjih godina necu lechiti sa roze sheshiricem).

    ps. promashila sam temu

  10. #10

    Odgovor: Roze šeširić.......

    nisi.

    upravo, roze sheshirich jeste metafora za negovanje izgleda koji u potpunosti ne prilichi godinama, vrlo cheso ne prilichi situaciji i uvek ne prilichi vanjshtini dame koja insistira da svoj stajling podvede pod excentrichnost i time se izdvoji, da si na znachaju, proglasi se jedinstvenom.... slichno kao oni likovi shto slushaju umobolnu muziku da bi odredili svoj identitet....

    dame iz javnog zzivota su pomenute da bi se tema blizze definisala jer se leptirica zabrinula za opstanak svoje pink majice...ali vidim, ipak smo skontali o chemu se radi....

    pomenutih zzena ima mnogo na ulicama i nisu sve iz javnog zzivota...i mnogo ih ima vishe na floridi (npr) nego u knez mihajlovoj (npr)....

    one stvarno ne vide na shta liche kad stanu ispred ogledala ili shta? imaju li neke najbolje prijatelje da im kazzu - "slushaj dusho stvarno izgledash kao klovnovi stivena kinga..."


    .... i josh pride, ladno i bez blama stane pred kameru da pricha o patrijarhu pavlu ... mora da se u grobu okreche....
    & underpaid......

  11. #11

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    .. gledam juche na tv'u neku zzenu u kasnim chetrdesetima pricha o svojoj knjizi intervjua sa patrijarhom pavlom.... crnokosa sa haljinom cvetnog desena i roze sheshirichem na glavi.....

    ...danas u jutarnjem programu slavica djukich dejanovich u roze kompletichu sa roze karminom i roze senkom na podbulim kapcima....

    i setim se anegdote od pre par godina kada je majka svojoj cherki rekla:"kad me vidish da sam stavila roze sheshirich odma me ubij...."


    shta je tim zzenama u zakasnelom pubertetu?
    koji malfunction treba da se dogodi u glavi pa da si turish "roze sheshirich"?

    hm
    ja uopste na to ne gledam kao na izraz zzali za mladoscu
    ja mislim da je to poimanje sopstvenog senzibiliteta koji se mozda ne poklapa uvek sa slikom koju drugi imaju o vama
    zal za mlados` mi se ogleda u sasvim drugim stvarima:u besomucnim posetama raznoraznim salonima i ordinacijama,na primer
    i priznajem da veoma volim da vidim bakice u svetlim bojama
    meni je to odraz zivotnosti i zivahnosti duha
    neukusa ima svuda,i vise je izrazen u cetrdesetim i pedesetim nego u sezdesetim i sedamdesetim
    da li je oblacenje Olje Ivanjicki uvek imalo smisla i bilo opsteprihvaceno?
    sljokice ,trake oko glave,helanke?
    je li to ikad bilo komentrarisano u negativnom smislu?
    naravno da ne
    zasto?
    jer je njen vanredan talenat samarom zaklopio usta "estetama"
    ali,da se vasa komsinica obuce u istom stilu? hm?
    e to su ti dvojni arsini...
    apsolutno mi ne smeta tudj nacin oblacenja
    volim da vidim zivotnost i veselje kod matoraca,lucidnost u odevanju i iskorak iz stereotipa

    ima jedna engleska pJesmica koju sam davnih devedesetih procitala u "Politici" i koja me je sasvim kupila....volela bih da budem takva kad ostarim..
    (mada,mrka kapa od toga....)


    Kad ostarim odenucu se u purpur,
    Nosicu crven sesir, sto niti ide, niti mi dobro stoji,
    Penziju cu trositi na rakiju, na letnje rukavice
    I satenske sandale, a zalicu se da nemamo para za buter.
    Budem li umorna sescu na plocnik,
    Kljukacu se na degustacijama hrane, pritiskacu redom
    zvona za uzbunu
    I tandrkati stapom po ogradama,
    Pa tako izmiriti racune sa svojom ozbiljnom mladoscu.
    U papucama cu izlaziti na kisu,
    Cvece brati u tudjim bastama
    I svakako nauciti da pljuckam.

    Da, moci ces da nosis drecave kosulje i nagojis se,
    Da uzgred smazes kilo i po kobasica,
    Ili pak malo hleba i tursije da rastezes nedelju dana
    I cuvas po kutijama gomile pera, olovaka i pivskih podmetaca.
    No sada moramo imati odela koja stite od vlage,
    Moramo placati kiriju i ne smemo psovati na ulici,
    Moramo biti dobar primer deci.
    Pozivacemo prijatelje na vecere i redovno citati novine.

    Ali, kako bi bilo da sada malcice vezbam?
    Da se moji poznanici ne bi sokirali i zaprepastili
    Kad iznenada ostarim i purpur nabacim.
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #12

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Primer da i mushkarci imaju kompleks "roze sheshiricha".
    ... nekako smo to, po defaultu, pripisale samo zhenama, zaboravljajuchi da i neki mushkarci zaboravljaju godishte u lichnoj karti.
    G-din Mile je estradni primerak...


  13. #13

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku
    Primer da i mushkarci imaju kompleks "roze sheshiricha".
    ... nekako smo to, po defaultu, pripisale samo zhenama, zaboravljajuchi da i neki mushkarci zaboravljaju godishte u lichnoj karti.
    G-din Mile je estradni primerak...

    a sta je sa Billy Idolom? i on ima frku s godinama i pretvara se da je klinac ili je samo baja do jaja?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #14

    Odgovor: Roze šeširić.......

    bili ajdol je oduvek bio takav.... nije pocheo da fura nitne za svoj najnoviji projekat. olja ivanjicki je fakat freak... i njen je krembilski image zasenio njene slike... ja sasvim sigurno nechu nositi roze sheshirich niti sam ikad mislila da chekam pedesete pa da se "oslobodim" .... kome treba dozvola za slobodu taj je u debelom sranju.
    & underpaid......

  15. #15

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Apropo navedenog..

    Stvari koje nosimo treba znati nositi. Olja kao licnost je to mogla da iznese. Missim, nisam otkrila toplu vodu, ali zamisli sad da tako obuces Bjelicu
    Nije sve za svakog.
    Jbg, neciji life stile ne moRe da se kopira.
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •