Uniforme u školama? - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 91
  1. #76

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam ih mrzeo dok sam ih nosio, ono par godina.

    Da imam klinče, bio bih protiv.

    Ne volim pravljenje istoizglednog stada.
    ...ne,nego ce deca da se razlikuju i da zadirkuju jedan drugog kako je ko obucen...ovako,stavlja im se do znanja da su jednaki i da idu u skolu,a ne na kasting za Grand produkciju......
    ...hell ain't a bad place to be......

  2. #77

    Odgovor: Uniforme u školama?

    ne bih bila ,da odlazak u skolu ne nalikuje odlasku u nocni zivot
    pa kad vidis ucenicu ,nisi siguran da li se vraca iz nocnog zivota ili ide da otalja skolske obaveze..
    postalo je vec vulgarno..
    ali osim uniforme i zavesti neke norme ponasanja ..al' sve je to nemoguca misija ...
    mozda poceti sa prevaspitavanjem od glave pa ako se stigne i dalje..madaaaa
    imalo bi tu posla za ozbiljnog ministra i ozbiljnu drzavu..al' posto mi to nismo
    sto li lupamo glavu?
    i dalje ce se taksijem ici u skolu,skockani,nasminkani,markirani,razgoliceni,sa mobilnim na usima i dalje ce iz kafica ici pravo u skolske klupe ...
    oni koji nisu takvi su sve redji i strah me je da ce to postati, ako vec nije ,normalno
    a normalno je, da ovo sto se zove skolom nije normalno ,ili ja nisam normalna ..a pre ce biti da je to u pitanju
    brm ..brm,,brmm

  3. #78

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...ne,nego ce deca da se razlikuju i da zadirkuju jedan drugog kako je ko obucen...ovako,stavlja im se do znanja da su jednaki i da idu u skolu,a ne na kasting za Grand produkciju......
    Upravo tako
    dolaze u školu kako im padne na pamet,
    nemaju svest o tome da institucije traže propisno odevanje
    a to se uči kod kuće (gde roditelji zataje, ili ni sami ne znaju)
    pa posle bude problem kad porastu i vrate ih iz suda ili opštine
    kad odu u papučama i havajci.
    Goli stomaci, brtelice, helanke su dress code kod devojčica
    dakle, uniforma
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  4. #79

    Odgovor: Uniforme u školama?

    E sad, da razgraničimo:

    jedno je doneti određeni kodeks oblačenja koji zabranjuje klincima razgolićivanje i slične fore

    a nešto sasvim drugo uniformisanje u, mahom (setimo se samo naših plavih bluza) poluIdiotske uniforme koje, još jednom kažem, imaju za cilj da im pokažu kako su deo jednoličnog stada.

    I svi vi koji ste za drugu opciju rastete u džangrizave dosadne matorce zaboravljajući da možda niste bili takvo dete. Samo čekam kad ćete da tražite i da svi budu isto podšišani.

    Aj zdravo.

  5. #80

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    E sad, da razgraničimo:

    jedno je doneti određeni kodeks oblačenja koji zabranjuje klincima razgolićivanje i slične fore

    a nešto sasvim drugo uniformisanje u, mahom (setimo se samo naših plavih bluza) poluIdiotske uniforme koje, još jednom kažem, imaju za cilj da im pokažu kako su deo jednoličnog stada.

    I svi vi koji ste za drugu opciju rastete u džangrizave dosadne matorce zaboravljajući da možda niste bili takvo dete. Samo čekam kad ćete da tražite i da svi budu isto podšišani.

    Aj zdravo.
    ...seres,iako znas da smo u pravu...ali ne bi priznao da gresis ni da ti neka cupika obeca felacio od par sati...
    ...nase plave bluze su bile takve kakve su bile...pogledaj uopste kakva je bila garderoba i sta si mogao da kupis u ono vreme...isli smo u Planiku po Adidas patike,farmerke smo kupovali u Varteksu ili...vec sam zaboravio...a danas svaki mali penis poznatiji kao preduzetnik shije garderobu...
    ...pitacu te macane,kada dobijes dete kakvo ce da ti bude razmisljanje...vec sada vidim kako kenjas da ces mu dozvoliti da sam izabere i da ces uticati na njega kroz pricu...medjutim,malo se osvrni oko sebe pa pogledaj u kakve kretene nam deca izrastaju....
    ...zato Bane...ne jedi govna...
    ...hell ain't a bad place to be......

  6. #81

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...seres,iako znas da smo u pravu...ali ne bi priznao da gresis ni da ti neka cupika obeca felacio od par sati...
    ...nase plave bluze su bile takve kakve su bile...pogledaj uopste kakva je bila garderoba i sta si mogao da kupis u ono vreme...isli smo u Planiku po Adidas patike,farmerke smo kupovali u Varteksu ili...vec sam zaboravio...a danas svaki mali penis poznatiji kao preduzetnik shije garderobu...
    ...pitacu te macane,kada dobijes dete kakvo ce da ti bude razmisljanje...vec sada vidim kako kenjas da ces mu dozvoliti da sam izabere i da ces uticati na njega kroz pricu...medjutim,malo se osvrni oko sebe pa pogledaj u kakve kretene nam deca izrastaju....
    ...zato Bane...ne jedi govna...
    Ćuti, džangrizavi dosadni matorcu.

    Ako ćemo tako, nešto mi govori da tvoja ćerka nema šanse da oponaša grand zvezdu, sa uniformom ili bez. Vaspitanje se nosi od kuće, i pingvin-stil nema nikakve veze sa tim.

    A sad odoh da spavam.

    Inače,

  7. #82

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ćuti, džangrizavi dosadni matorcu.

    Ako ćemo tako, nešto mi govori da tvoja ćerka nema šanse da oponaša grand zvezdu, sa uniformom ili bez. Vaspitanje se nosi od kuće, i pingvin-stil nema nikakve veze sa tim.

    A sad odoh da spavam.

    Inače,
    ...vaspitanje se nosi od kuce...ali uticaj okoline je cudo...

    ......
    ...hell ain't a bad place to be......

  8. #83

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Taj kodeks i kad bi se uveo, ne bi bio od neke koristi. Opet onaj ko ima pare nosice etiketiranu i skupu garderobu, a onaj ko nema, ne, i opet ce postojati razlike.
    To bi se izbeglo ukoliko se uvedu uniforme, koje danas izgledaju daleko lepse neko one plave kosulje koje smo mi nosili.
    A da ne pricamo o tome koliko ce finansisko olakasnje biti roditeljima koji ne mogu na nekoliko meseci da obnavljaju garderobu svojoj deci.
    Poruku je izmenio Bombica, 18.07.2010 u 21:43


  9. #84

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    Taj kodeks i kad bi se uveo, ne bi bio od neke koristi. Opet onaj ko ima nosice etiketiranu i skupu garderobu, a onaj ko nema, ne, i opet ce postojati razlike.
    To bi se izbeglo ukoliko se uvedu uniforme, koje danas izgledaju daleko lepse neko one plave kosulje koje smo mi nosili.
    A da ne pricamo o tome koliko ce finansisko olakasnje biti roditeljima koji ne mogu na nekoliko meseci da obnavljaju garedorbu svojoj deci.
    ...posto sam malo glup...sad mi prevedi...treba li uvesti uniforme ili ne?...
    ...i ko je rekao da treba da se uvedu retro modeli?...
    ...hell ain't a bad place to be......

  10. #85

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...posto sam malo glup...sad mi prevedi...treba li uvesti uniforme ili ne?...
    ...i ko je rekao da treba da se uvedu retro modeli?...
    Ne znam sto ti nije jasno u mom odgovoru.

    Procitaj polako jos jednom, mozda ces razumeti i naci odgovor na svoja pitanja


  11. #86

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam sto ti nije jasno u mom odgovoru.

    Procitaj polako jos jednom, mozda ces razumeti i naci odgovor na svoja pitanja
    ...opusteno,zaboravi...
    ...hell ain't a bad place to be......

  12. #87

    Odgovor: Uniforme u školama?

    ja sam za! zasto ? jel smatram da nije u pitanju samo modni krik ili sta vec ....nego dobijanje na disciplini,kodeksima ,redu itd koje se usadjuju od detinjstva . Glupo je vezati modni detalj sa tom situacijom jel to nema veze jedno sa drugim ,jednolicno oblacenje odnosno uniforme su po meni pametni ljudi izmislili da bi se dobila ta kako sto sam rekao disciplina i i utisak da su svi isti sto je vrlo vazno.(zamislite vojsku gde vojnik dolazi kao da je ispao iz serije Nika Slotera ) to nebi bila voijska.
    Znam iz iskustva : jer sam sluzio vojsku na moru ,bio sam muzicar i ije bila potreebana uniforma ,zastavnik je cupao kosu sa nama sto ne mamo uniformu ...no....

    za demokratiju jesam ali sam i za cvrstu ruku,mene su na primer vracali kuci sto nisam obukao crvenu ili zutu maramu(sto je za neke danas glupost ),uciteljica me vukla za usi ,zulufe ,maltene sto me nije samarala !!!!

    Ali da vam kazem nesto !! Ja tu uciteljicu kad vidim danas na ulici ja se maltene naklonim i kazem DOBAR DAN GOSPODJO ,MOJE POSTOVANJE !!!(sto je najbolje stvarno tako mislim ,da je gospodja i da zaluzuje postovanje ) e sad ,to mi je usadjeno tom disciplinom i cvrstom rukom delimicno ,usadjenim postovanjem prema starijima ,to sam dobio odredjenim "stvarima "u detinjstvu pa i tim "modnim krikom ".

    Na kraju laicki receno : Sere mi se o sranjim o demokratiji i slobodnom ponasanju i nekim pravima koje treba da ima neki klinac /ka koja jos njije punoletna , Jedino pravo koje oni treba da imaju je da ne budu gladni zedni ,da ih niko fizicki ne maltreria i da iole zive u zdravoj sredini .
    Dajte njima prava i slobodu i najebali smo . Moj klinac ili klinka ce imati sva prava ,imace pravo da postuju starije ,da budu norrmalni ,da neomalovazavaju druge ma koliko imali ili ih "nece biti "
    a ne da ih ujutru pre nego krenem na posao da bi ih hranio pogledam net i vidim klip kako moj sin TUCE UCITELJICU zato sto mu neko reko da ima svoja prava i da mu ona ne moze nista .
    To onda nije dete ,onda je to zivotinja sa pravima ,ima svoja prava ali ipak moze "nekog da prikolje da bi preziveo " ....ma daj ...


    Kraj.
    Niko ne moze da bude onoliko lud koliko ja mogu da budem pametan.

  13. #88

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Kad pročitam ovako inteligentan i argumentovan post, momentalno promenim mišljenje.

    Od danas sam i ja za uniforme u školama.

    Poruku je izmenio Mish, 25.07.2010 u 20:10 Razlog: nepotreban citat

  14. #89

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Uvodjenje uniformi u sve skole je u isto vrijeme dobra i losa stvar.
    Po mom misljenju dobra stvar je to sto ce svi ucenici biti uniformni (isti) - isto obuceni, tako da ce razlike biti manje ocigledne.
    A losa strana toga je sto se tako sputAva kreativnost ucenika, sto naravno nije dobro.

  15. #90

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Uniforme u skolama !
    Secam se da smo u osnovnoj skoli svi nosili uniforme.
    Ali i pored sve te uniformisanosti ipak je postojala
    i mogucnost neke licne kreacije , slobode izbora.
    Pa je tako plava boja isla od svetlo plave do tegeta.
    A mogao si i sam birati broj i velicinu dzepova.
    A sta tek teci o dugmadima kojih si mogao imati koliko hoces
    i u bilo kojoj boji hoces.
    Ja sam nekako najvise voleo one zute a pozlacene .

    U srednjoj skoli je bila vec neka sasvim druga prica.
    Uniforma mi je bila majica ( kosullja karirana ) i izlizani , svetloplavi gornjak
    na kojem je pisalo : " Sijaj ti ludi dijamante."
    Ponosno sam nosio taj gornjak , diveci se sam sebi ..i gornjaku i
    natpisu na ledjima.
    Ne treba spominjati da sam bio glavni frajer u razredu i tiha ceznja
    ucenica srednje skole cele a ne samo mog razreda.
    I taj originalan i tako mnogoznacan natpis na mojim ledjima je bio prava enigma
    za moje drugove i drugarice .
    I ne samo njih vec i pojedinih profesora zastarelih shvatanja a sto sam saznao kasnije.
    Zasto je bas to napisao ?
    Sta je time hteo da kaze ?
    Da ;li ta recenica neku poruku nosi ?
    Da li je ona odraz njegove kompleksne licnosti ?
    Da li prednost daje materijanom ?
    Da li je to njegov bunt protiv sivila svakodnev(n)ice i naseg
    socijalistickog , samoupravnog drustva u celini.?

    Mnogo pitanja a odgovor sam znao samo ja.


    A sto se danasnjeg vremena tice i ove dileme ,
    trebalo bi da postoji mogucnost izbora.
    Neke su slobode osvojene.
    Ko hoce - hoce a ko nece - nece.

    A ako to ipak nije moguce , ako su uniforme obavezne,
    u svoj toj uniformisanosti ,
    trebalo bi ostaviti prostor za mogucnost.
    Poruku je izmenio bigrancer, 18.11.2010 u 22:40
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Skolske uniforme
    Autor Sunny u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.11.2017, 22:53
  2. Poslovne uniforme
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 21.02.2015, 08:52
  3. Kadrovi u školama / fakultetima
    Autor Kunic u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 14.02.2014, 20:47
  4. Informacije o srednjim školama na jednom mestu
    Autor Cecara u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.06.2012, 21:49
  5. Privatni časovi u srednjim školama?!
    Autor memento u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.09.2011, 11:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •