Psihoterapija
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 25
  1. #1

    03 Psihoterapija

    Šta je to psihoterapija? Da li neko ima preporuku za dobrog psihoterapeuta?

  2. #2

    Odgovor: Psihoterapija

    To je ono iz američkih filmova... kožni kauč... sat... psiholog ili psihijatar... pa te rastavi na sastavne delove, što jako boli... a posle te sastavlja - što ne boli baš mnogo manje...

    Imam preporuku za komada tri! Ne zna se koja je od koje bolja - u zavisnosti od problema.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  3. #3

    Odgovor: Psihoterapija

    Psihoterapija nam pomaze da se mozemo pogledati u ogledalo. Da sagledamo sebe iz nekog drugog ugla. Psihoterapeut je osoba koja nas navodi da sami sebe rasclanimo na cinioce i onda da se sami sastavimo na ispravan nacin.
    Imam srecu da u firmi radim sa koleginicom psihologom. Ona mi je par puta pomogla da donesem ispravnu odluku. Ljudi na ovim prostorima imaju predrasude o tom zanimanju. Njihov negativan stav prema njima se zasniva na nepoznavanju nacina rada tih strucnjaka. Najcesci stavovi su:
    - nisam ja lud, u mojoj glavi je sve na svom mestu
    - kako on moze meni da pomogne, sta on zna o meni
    - ja znam kako da resim sve moje probleme, i sl.

    Nekima je sve mnogo jasnije na nekom primeru. Navescu vam moj primer, kada sam ja zatrazio savet od moje koleginice psihologa. Rec je bila o zestokoj svadji izmedju mog brata i moje majke. Bio sam u nedoumici kako da se postavim. Da li da stanem na stranu brata ili majke? Oboje su delom u pravu, a od mene se ocekivalo da nesto ucinim. Koleginica me je lepo saslusala. Stavila mi je moje reci pred mene, reci koje sam ja izgovorio, izgovorila je ona i tek tada sam shvatio koje su najbitnije cinjenice i na koji nacin treba da postupim. Znaci nije ona ta koja je "prepametna" i nije ona ta koja ce vam "dati resenje vaseg problema", "pamet" je vasa i "resenja problema" su vasa samo ponekad ne znamo da odvojimo bitne od onih manje bitnih cinjenica.
    Ono sto je jako vazno, u razgovoru sa psihoterapeutom je potrebno biti apsolutno iskren.

    P.S. Lako je ljudima deliti savete, najteze ih je prihvatiti (narocito ako su u suprotnosti sa nama)
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  4. #4

    Odgovor: Psihoterapija

    Moze li neko da preporuci psihoterapeuta na teritoriji Subotice ?

  5. #5

    Odgovor: Psihoterapija

    Imam ja preporuku.Sami sebi smo najbolji psiho i ostali terapeuti.Ne budite razmazeni slabici koji sazaljevaju sebe i misle da nikom nije teze nego njima.Glavu gore,zavrnite rukave,bacite se na rad,sport,druzenje sa psihicki stabilnim osobama i rezultati dolaze vrlo brzo.PROVERENO 100% !

  6. #6

    Odgovor: Psihoterapija

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    Imam ja preporuku.Sami sebi smo najbolji psiho i ostali terapeuti.Ne budite razmazeni slabici koji sazaljevaju sebe i misle da nikom nije teze nego njima.Glavu gore,zavrnite rukave,bacite se na rad,sport,druzenje sa psihicki stabilnim osobama i rezultati dolaze vrlo brzo.PROVERENO 100% !
    Naravno dragi moji!!!
    Što bi vas gulio tamo neki psiho koji ima verovatno više problema nego Vi!!!

  7. #7

    Odgovor: Psihoterapija

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    Imam ja preporuku.Sami sebi smo najbolji psiho i ostali terapeuti.Ne budite razmazeni slabici koji sazaljevaju sebe i misle da nikom nije teze nego njima.Glavu gore,zavrnite rukave,bacite se na rad,sport,druzenje sa psihicki stabilnim osobama i rezultati dolaze vrlo brzo.PROVERENO 100% !
    Lepo ovo sve zvuči i korisno za one koji nemaju nikakav problem. Prava stvar. Ali ako neko traži pomoć psihoterapeuta, taj neko možda ne može baš da pomogne sebi. Mi nismo tu da sudimo o tome da li je neko slabić ili ne, na osnovu toga da li ide na psihoterapiju ili ne. Teška su vremena, izloženi smo stresu 24 sata na dan i ako neko nekada poklekne i možda misli da bi mu razgovor sa profesionalcem pomogao, mi ne treba da se dičimo svojom mentalnom stabilnošću i sposobnošću da rešavamo sve samostalno, već da možda pomognemo tom nekom. Psihoterapija ne bi bila zvanično prihvaćena kao oblast medicine da je besmisleno to što ona postoji.

    Citat Adora kaže: Pogledaj poruku
    Naravno dragi moji!!!
    Što bi vas gulio tamo neki psiho koji ima verovatno više problema nego Vi!!!
    To da gule, verovatno gule, ali sve u životu košta, stvar je našeg izbora kod koga ćemo da idemo da nas guli i za šta, a to da li ima više problema od nas ili ne, nije naše da se time zanimamo.

    Ljudi ovde pokušavaju da možda nađu savet za rešavanje nekih možda ozbiljnih problema. Mi ne moramo da im to još više otežavamo.

    Hvala
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  8. #8

    Odgovor: Psihoterapija

    Bez ljutnje Euridika!
    Nikog nisam htela da uvredim
    Samo smatram da čovek može "sam" da sagleda svoje probleme i da se suoči sa njima.Sa time jačamo.
    Ako ne može neka potraži profesionalnu pomoć.Svako ima svoj izbor.

    Naravno da imam probleme,svaki čovek ih ima i kad bi rekao da nije tako, lagao bi.Imala sam milion( pa ne baš milion,ali dosta) situacija da sam mogla psihički da odlepim, ali sam se preispitala ,sagledala posledice, bacila to iza sebe i fokusirala se na svetlije trenutke života.
    Imam jednu osobu blizu sebe koja je večito u depresiji,kuknjači,zove psihoterapeute,namučim se da bi joj pomogla.Ali ona prosto neće sebi da pomogne, uživa u svojoj ulozi žrtve.Jednostavno neće! Eeee...na to se naježim!

  9. #9

    Odgovor: Psihoterapija

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Lepo ovo sve zvuči i korisno za one koji nemaju nikakav problem. Prava stvar. Ali ako neko traži pomoć psihoterapeuta, taj neko možda ne može baš da pomogne sebi. Mi nismo tu da sudimo o tome da li je neko slabić ili ne, na osnovu toga da li ide na psihoterapiju ili ne. Teška su vremena, izloženi smo stresu 24 sata na dan i ako neko nekada poklekne i možda misli da bi mu razgovor sa profesionalcem pomogao, mi ne treba da se dičimo svojom mentalnom stabilnošću i sposobnošću da rešavamo sve samostalno, već da možda pomognemo tom nekom. Psihoterapija ne bi bila zvanično prihvaćena kao oblast medicine da je besmisleno to što ona postoji.



    To da gule, verovatno gule, ali sve u životu košta, stvar je našeg izbora kod koga ćemo da idemo da nas guli i za šta, a to da li ima više problema od nas ili ne, nije naše da se time zanimamo.

    Ljudi ovde pokušavaju da možda nađu savet za rešavanje nekih možda ozbiljnih problema. Mi ne moramo da im to još više otežavamo.

    Hvala
    Ocigledno da se nismo razumeli.Niti ja osporavam strucnost tih lekara,niti mislim da ne treba popricati s njima.Sustina mog stava je da je to samo trenutna pomoc,a da je najbitnije da covek sam sebi pomogne.Ako nema volje da to uradi,nece mu koristiti ni svi lekari ovoga sveta.

  10. #10

    Odgovor: Psihoterapija

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    Ocigledno da se nismo razumeli.Niti ja osporavam strucnost tih lekara,niti mislim da ne treba popricati s njima.Sustina mog stava je da je to samo trenutna pomoc,a da je najbitnije da covek sam sebi pomogne.Ako nema volje da to uradi,nece mu koristiti ni svi lekari ovoga sveta.
    Potrebna je pomoc i s jedne i s druge strane. Jaka vollja i podrshka bar nekog od prijatelja, rodbine, voljene osobe je isto jako vazna. Mislim da su se psihoterapeuti, chast pojedincima, pretvorili u satnicu...
    Govorim tiho i nosim psa sa sobom

  11. #11

    Odgovor: Psihoterapija

    -Ajmo kao na ispitu, ili pitanje iz kontrolnog, tj. pola odgovora izvuces iz pitanja. Psihoterapija predstavlja terapiju psihe! (ddjjU)
    Pocevsi od onog osnovnog kad u periodima anksioznosti dobijes komplimente na racun izgleda, intelekta ili materijalnih dobara. Srednjeg, kada dobijas (tj. predstavlja stalni proces trazenja samopotvrdjivanja u socioloskom okviru) pozitivne reakcije na licne stavove, i najviseg (za to je vec potrebna pomoc struke) i to psihijatrije (dok psiholog moze da da pomogne u prva dva).
    Ja to, amaterski, svatam kao razliku izmedju bolesti i poremecaja.
    U kontekstu novih trendova, tj. sve te otudjenosti, "prodavanja" sebe kao osobe sa karakteristikama vrednosno dominantnog tipa licnosti a statisticki verovatno komformistickog, dobar je ventil ispoljavanja slabosti u neugrozavajucoj sredini, ...pa onda, posto poznati neprijatelj niji ni blizu tako strasan.
    Mada kad je neko utepan (lesk.-glupav)

  12. #12

    Odgovor: Psihoterapija

    Nesto bih o polemici da li mozemo sami ili nam treba stručna pomoć.
    Tu nema opšteg pravila, zavisi od ličnosti i njenog stanja. Neko zaista moze sam, i taj je zdrav, ali neko ne moze i ne treba ga zavaravati da moze, jer će mu biti gore. Zato i postoje stručnjaci.
    Kad je u pitanju preporuka dobrog psihoterapeuta, to nije ni malo lako. Meni izvanredno odgovara moj doktor, ali ima puno pacijenata koji su ga napustili. Dakle, najbolji je onaj koji prija pacijentu, koji sa pacijentom uspe da ostvari dobru komunikaciju, makar i da nema nikavu repitaciju, a suprotno, najpoznatiji i najcenjeniji stručnjaci, mogu kod nekog doživeti potpuni neuspeh.
    To je vrlo individualno, i koliko zavisi od terapeuta, toliko zavisi i od pacijenta, da li je spreman da se leci, otvori i prihvati.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  13. #13

    Odgovor: Psihoterapija

    Pritisnuti problemima imamo potrebu da nekom kažemo šta nas muči. Najbolje je to odmah reći nekom prijatelju, bratu, sestri....Ako nema nikoga ko je spreman da nas sasluša, da odvoji mnogo vremena za nas, tarapeut je najbolje rešenje. Nisi lud, ne, samo ti je potreban razgovor, pogled iz drugog ugla, pomoć da ne "pukneš".

    Carpe diem

  14. #14

    Odgovor: Psihoterapija

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    Imam ja preporuku.Sami sebi smo najbolji psiho i ostali terapeuti.Ne budite razmazeni slabici koji sazaljevaju sebe i misle da nikom nije teze nego njima.Glavu gore,zavrnite rukave,bacite se na rad,sport,druzenje sa psihicki stabilnim osobama i rezultati dolaze vrlo brzo.PROVERENO 100% !



    Bravo kolega!Tipicno misljenje u ovoj nasoj lepoj zemlji.Sasvim normalno
    pricamo,cak i sa nepoznatima o nemastini,svaleraciji,sve bolesti iznesemo...Ali,problem duse,intime ili nekog psihickog problema,jos dok smo mali
    nauce nas da krijemo.Sve gore pomenuto moze da pomogne,ali nije uvek dovoljno.
    I zub ako zaboli,malo zestine na njega,blokira bol...ali ga ne izleci...

  15. #15

    Odgovor: Psihoterapija

    Naravno da se treba truditi da se borimo sami koliko možemo.
    Ali, ima mnogo situacija kad ne možemo, ozbiljnih bolesti gde je stručna pomoć nužna.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •