Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier - Strana 6
Strana 6 od 15 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 217
  1. #76

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Drugari, evo mene da se i ovako zahvalim drugu!!!
    Za one koji ne znaju, Aleksander37 mi je nakon mog gubitka kuje NLT, moje Belle, poklonio mladog psa Antonia(Ulk-Ana), njegov uzgoj.
    Velik potez i moja velika zahvalnost njemu i njegovoj porodici na gostoprimstvu i poklonu
    Slike malca ce biti za koji dan
    Poz
    P.S.
    Inace nocas je Antonio radio u rovu, cim smo stigli, vadio je zecju kozicu iz cijevi oko 2 m.

  2. #77

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Ima li kakvih novosti oko utakmica?Kakve su sanse da se dozvoli ponovo kontakt?

  3. #78

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat Tirke kaže: Pogledaj poruku
    Ima li kakvih novosti oko utakmica?Kakve su sanse da se dozvoli ponovo kontakt?
    to jos niko ne zna,utakmica nece biti dok se ne donese novi pravilnik o radu,pricao sam sa nekim ljudima koji su u komisiji za izradu novog pravilnika i oni mi kazu da se svim silama bore da se dozvoli kontakt,mada mi nesto ne zvuce optimisticno,ako bude i bilo kontakta bice samo na lisicu i u gateru na divlju svinju,jazavac je zasticena vrsta tako da ce zahvat na jazavca biti zabranjen
    Poruku je izmenio BulletToothTony, 07.03.2008 u 16:32

  4. #79

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat BulletToothTony kaže: Pogledaj poruku
    to jos niko ne zna,utakmica nece biti dok se ne donese novi pravilnik o radu,pricao sam sa nekim ljudima koji su u komisiji za izradu novog pravilnika i oni mi kazu da se svim silama bore da se dozvoli kontakt,mada mi nesto ne zvuce optimisticno,ako bude i bilo kontakta bice samo na lisicu i u gateru na divlju svinju,jazavac je zasticena vrsta tako da ce zahvat na jazavca biti zabranjen
    Kojim svim silama???? Sramota je sto komisija nije ni na koji zvanican nacin reagovala kada je zabrana stupila na snagu. Ako se nista nije izdejstvovalo u pocetku kada je sve to bilo "vruce" cisto sumnjam da ce se sad nesto promeniti. Ljudi polako rasprodaju pse, sve je manje reakcija (mnogo ih je i bilo) i imam osecaj da smo sve nemocniji.... Cuo sam i ja neke price o promeni pravilnika.....kao neka zicana okrugla baza.... ali cemu to vodi....sve je to smesno ako nema zahvata. Koji pas ce pobediti?? Koji najbrze trci oko baze ili koji najglasnije laje...

  5. #80

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Taj zicani krug je ocaj...pas udje za lijom i moze da place....
    Ma taj novi pravilnik unistice bitan faktor kod NLT-a...ostrina na grabezljivca, mnogi psi koji nece praviti zahvat postace pravi uzimace se u uzgoju i dobicemo pekinezera....ubi se lajuci na sve ali nema srca da se uhvati u kostac...

  6. #81

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat lovacpd kaže: Pogledaj poruku
    Taj zicani krug je ocaj...pas udje za lijom i moze da place....
    Ma taj novi pravilnik unistice bitan faktor kod NLT-a...ostrina na grabezljivca, mnogi psi koji nece praviti zahvat postace pravi uzimace se u uzgoju i dobicemo pekinezera....ubi se lajuci na sve ali nema srca da se uhvati u kostac...
    Dali je to isti sistem kao sto se koristi u Nemackoj (guranje) ili je nesto novo.Taj zicani krug nisam nigde video.

  7. #82

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat Tirke kaže: Pogledaj poruku
    Dali je to isti sistem kao sto se koristi u Nemackoj (guranje) ili je nesto novo.Taj zicani krug nisam nigde video.
    gurka,kao u Nemackoj,samo sto ne mora da znaci da ce biti tako,jos niko nemoze sigurno da kaze da se kontakt nece vratiti

  8. #83

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat Tirke kaže: Pogledaj poruku
    Dali je to isti sistem kao sto se koristi u Nemackoj (guranje) ili je nesto novo.Taj zicani krug nisam nigde video.
    Kakav je sistem i pravilnik u Nemackoj?? Cuo sam neke price..., ali ne znam nista konkretno. Ako neko zna nek napise ili postavi neku sliku ili link. Nisam ni ja video nikad "zicani krug" Trazio sam ovih dana na net-u ali nisam nista nasao.

  9. #84

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    imam ja snimak sa neke utakmice u Nemackoj,radi se o okruglom kotlu u koji pas udje kroz rov kao kod nas ali je od lisice razdvojen ogradom,ograda moze da se pomera oko svoje ose,pas gura ogradu i tera lisicu iz kotla,pas koji je najbrze izgura je pobednik,cista glupost sta da ti kazem.Postavicu sliku pa ces videti

  10. #85

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    I obicno ce tako i da bude....
    Losi psi bez srca da ugrizu ce da budu fantasticni...
    Ma ludost...
    Vratite zahvat!!!

  11. #86

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    @alexander

    Cao!

    Posetila bih te,cisto da pogledam tvoje pse.
    Ako mozes napisi mi tvoju adresu na privatan E-Mail
    Trebala bi mi zenka NLT i zenka jazavicara.

    Pozdrav Beba
    Poruku je izmenio Bombica, 01.06.2009 u 18:58 Razlog: bespotrebni citat

  12. #87

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat BulletToothTony kaže: Pogledaj poruku
    imam ja snimak sa neke utakmice u Nemackoj,radi se o okruglom kotlu u koji pas udje kroz rov kao kod nas ali je od lisice razdvojen ogradom,ograda moze da se pomera oko svoje ose,pas gura ogradu i tera lisicu iz kotla,pas koji je najbrze izgura je pobednik,cista glupost sta da ti kazem.Postavicu sliku pa ces videti
    Ne pobedjuje pas koji najbrze izgura lisicu.Ograda ili resetka se okrece do jednog granicnika.Kad pas dogura lisicu dotle onda treba tu da je zadrzi 4min.Posle toga se otvara da lisica moze da izadje.Normalno da se na ovaj nacin nemoze ispitati prava ostrina ali zato postoji ispit u prirodnom rovu( NB,NB/ )

  13. #88

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat Tirke kaže: Pogledaj poruku
    ....ali zato postoji ispit u prirodnom rovu( NB,NB/ )
    Da jos trebamo da zamolimo liju da nas saceka u rupi taj dan pa da sve to izorganizujemo....
    Malo mnogo komplikovano, i na kraju jos se i ne vidi zahvat

  14. #89

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat lovacpd kaže: Pogledaj poruku
    Da jos trebamo da zamolimo liju da nas saceka u rupi taj dan pa da sve to izorganizujemo....
    Malo mnogo komplikovano, i na kraju jos se i ne vidi zahvat
    Ako je zamolite da ostane u rupi kad idete na jamarenje onda isto to uradite i u ovomm slucaju! Zahvat se nevidi sa povrsine ali kad se prokopa do psa onda se vidi.

  15. #90

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat Tirke kaže: Pogledaj poruku
    Ako je zamolite da ostane u rupi kad idete na jamarenje onda isto to uradite i u ovomm slucaju! Zahvat se nevidi sa povrsine ali kad se prokopa do psa onda se vidi.
    Druze ne znam za tebe i tvoja iskustva u jamarenju... ali sudeci po mojim iskustvima, to je jedna velika "lutrija" Mnogi faktori uticu na uspesnost jamarenja... i mnogo je teze da se tako oceni pas nego na utakmicama.
    Ja sam isao u subotu na jamarenje i vratio se kuci praznih ruku.... Na pocetku je sve delovalo idealno... jedna rupa.... lepa zemlja (pesak)... mirno vreme... raspolozeni psi... poceli smo da jamarimo oko 10.... pustim zenkicu (Zanu) .... posle 10-tak minuta cujemo lavez.... krenemo sa prokopom.... prokopamo 1,80 metra i nista... u medju vremenu izadje Zana... i pustim Ulka... Posle 5 minuta on pocne da laje na drugom mestu... pravimo drugi prokop.... 2 metra i nista..... vrati se Ulk do izlaza i udje u prvi hodnik gde je bila Zana.... laje...laje..laje... i mi produzujemo prvi prokop jos metar i nailazimo na Ulka... Hodnik nije bio siri od 25 cm... i da stvar bude jos gora skrece pod pravim uglom.... tu su ocigledno oboje stali zato sto nisu mogli dalje. Vadimo Ulka , prosirujemo otvor i pustamo Zanu..... pocinje kisica..... ona se jedva (na ledjima) provlaci i posle 7-8 metara staje i opet laje.. i kopa... 4 sata je ... sve se slabije vidi... nema se vremena za jos jedan prokop.. dozivam Zanu i teska srca odlucujemo da napustimo lokaciju..... Zatrpavamo sve prekope i rupu. Umorni i mokri odlazimo kuci....

    I pored nase dobre volje i volje pasa nismo uspeli da uhvatimo liju....

    P.S. Danas sam otisao da vidim da li ima promena..... Rupa je iskopana ko da je nikad nismo zatrpali... svezi lisciji tragovi oko rupe...

Strana 6 od 15 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Erdel terijer - Airedale terrier
    Autor Flufi u forumu Rase pasa
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 19.03.2024, 16:24
  2. Nemacki Ovcar-Deutscher Schaeferhund
    Autor silvia u forumu Rase pasa
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 15.06.2013, 20:51
  3. Nemacki Bokser - Deutscher Boxer
    Autor silvia u forumu Rase pasa
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 16.02.2010, 08:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •