Abortus - Strana 22

Prikaz rezultata glasanja: Да ли одобравате

Učesnika ankete do sada
113. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • да, увек

    44 38.94%
  • да, само кад је здравље жене угрожено

    50 44.25%
  • не, никад

    19 16.81%
Strana 22 od 23 PrvaPrva ... 1220212223 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 316 do 330 od ukupno 343

Tema: Abortus

  1. #316

    Odgovor: Abortus

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku

    Abortus je civilizacijska tekovina. Pravo zene da se opredeljuje nad svojim telom.
    Izvini,ne upravlja samo svojim telom,nego i zivotom koji nosi u sebi...neduznim zivotom!

    S kojim pravom?
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  2. #317

    Odgovor: Abortus

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    E sad imam pitanje.
    Zasto opravdavas abortus ako je plod silovanja? Pa imamo danas tablete koje mogu da se piju i posle seksa (silovanja). Teoretski i dete, plod silovanja trebalo bi da se rodi zdravo. Ne zeli ga majka?
    Pa neke majke ne zele ni onu decu koja nisu plod silovanja. Koja je razlika?
    Jer će dijete niti krivo niti dužno podsjećat majku na taj surov čin.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  3. #318

    Odgovor: Abortus

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Oprosti ali ja nisam za to da dijete ispašta na taj način da bude zlostavljano jer u takvim slučajevima je to ono što će se najvjerojatnije i dogoditi, bilo psihički bilo fizički. A takvo dijete, nakon što odraste, ima velike šanse da krene putevima zlostavljača.

    Treba li ti sve crtati?
    Дакле, да га убијемо за сваки случај, да не би било злостављано? Можда и неће бити, али вероватно хоће, па да не ризикујемо.
    А и да не буде злостављач кад порасте... онда да побијемо и оне који муче животиње као мали... превентиве ради?

    Да покушам опет да ти нацртам: немаш право да одлучиш да некога треба убити јер ће му можда живот бити лош и јер ће можда неком сметати.

    Треба латиница?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Abortus je civilizacijska tekovina. Pravo zene da se opredeljuje nad svojim telom.
    Изеш цивилизацију којој је достигнуће масакрирање фетуса.
    Избацили смо оно "љуби ближњег свог" као средњовековно, али смо зато ово убацили...

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Jer će dijete niti krivo niti dužno podsjećat majku na taj surov čin.
    Ово је још генијалније, убијмо га да не подсећа мајку...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #319

    Odgovor: Abortus

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Изеш цивилизацију којој је достигнуће масакрирање фетуса.
    A izes li civilizaciju koja posalje na desetine hiljada ljudi na ratiste?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #320

    Odgovor: Abortus

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да покушам опет да ти нацртам: немаш право да одлучиш да некога треба убити јер ће му можда живот бити лош и јер ће можда неком сметати.
    Ako je moje, imam pravo.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Треба латиница?
    Hvala, ljubazan si. Može latinica sljedeći put.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #321

    Odgovor: Abortus

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    E sad imam pitanje.
    Zasto opravdavas abortus ako je plod silovanja? Pa imamo danas tablete koje mogu da se piju i posle seksa (silovanja). Teoretski i dete, plod silovanja trebalo bi da se rodi zdravo. Ne zeli ga majka?
    Pa neke majke ne zele ni onu decu koja nisu plod silovanja. Koja je razlika?

    Abortus je civilizacijska tekovina. Pravo zene da se opredeljuje nad svojim telom.
    A i tableta koja se pije do 48 sati posle seksa cini abortus, zar ne?
    Tacno da danas postoji tableta za dan posle i daje se zenama koje su silovane. I sva sreca da je tako. A sad ja imam za tebe pitanje - kako da voli dete koje je plod neceg uzasnog?
    Nije mi jasno kako mozes da tako nesto pitas....
    Da mi neko oskvernavi telo, da se izivljava vrz mene na najgori moguci nacin i ja da rodim njegovo dete????
    Nek mi Bog oprosti, majka sam, ali ovo ni u ludilu....


  7. #322

    Odgovor: Abortus

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    Tacno da danas postoji tableta za dan posle i daje se zenama koje su silovane. I sva sreca da je tako. A sad ja imam za tebe pitanje - kako da voli dete koje je plod neceg uzasnog?
    Nije mi jasno kako mozes da tako nesto pitas....
    Da mi neko oskvernavi telo, da se izivljava vrz mene na najgori moguci nacin i ja da rodim njegovo dete????
    Nek mi Bog oprosti, majka sam, ali ovo ni u ludilu....
    Takva tableta se moze uzeti u slobodnoj prodaji i reklamira se na radiju.
    Ne kazem ja da zena treba da rodi takvo dete no cinjenica jeste da zene vole i dete koji je plod silovatelja, kada je rode.
    Ja govorim o tome da se zalazete da je fetus zivo bice a njegovo pravo na zivot uslovljavate time ko mu je otac. To je nonsens...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #323

    Odgovor: Abortus

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ne kazem ja da zena treba da rodi takvo dete no cinjenica jeste da zene vole i dete koji je plod silovatelja, kada je rode.
    Ja govorim o tome da se zalazete da je fetus zivo bice a njegovo pravo na zivot uslovljavate time ko mu je otac. To je nonsens...
    Nama ženama, u biti - meni, to nije nonsens, kako si rekao. Sva sreća da ne znam kako je biti žrtva silovanja i ne želim saznati ali da krivim dijete, nenamjerno ali višom silom, samo zato što je začeto u toj situaciji? Radije ga ne rodim nego da se grozno ponašam prema njemu.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  9. #324

    Odgovor: Abortus

    @biteru

    Za tabletu znam, upoznata sam da je ima u prodaji (ali hvala Bogu nije mi trebala da je koristim). Bar toliko da se moze kupiti u apotekama upoznata sam.

    Nije tacno da uslovljavamo zivot deteta s time ko mu je otac, vec kako je to dete stvoreno.

    Rekla sam - da je zaceto u vezi - kratka, dugacka,za jednu noc, brak, planirano, neplanirano.... ne opravdavam abortus.

    Ali da je stvoreno na najuzasniji moguci nacin -
    Mislim pricam o sebi, da ne bih mogla. I poddrzala bih prijateljicu koja bi se iz ovog razloga resila za abortus.
    A ukoliko neka zena smatra da joj to ne smeta i resi da zadrzi dete, onda njena stvar, ne osudjujem je i ne kazem da gresi.


  10. #325

    Odgovor: Abortus

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Nama ženama, u biti - meni, to nije nonsens, kako si rekao. Sva sreća da ne znam kako je biti žrtva silovanja i ne želim saznati ali da krivim dijete, nenamjerno ali višom silom, samo zato što je začeto u toj situaciji? Radije ga ne rodim nego da se grozno ponašam prema njemu.
    Ma slazem se ja da ne treba roditi, ali zasto samo u slucaju silovanja?
    Sta ako je brak los ili nema materijalnih uslova a desila se trudnoca? Zasto tada primoravati zenu da zadrzi dete samo da bi mi nasa osecanja o zivotu zadrzali ispravnim a savest mirnim?
    I drzava ce primorati zenu da rodi? Ona drzava koja gubi na desetine dece i uopste ljudskih zivota godisnje jer nije sposobna da isfinansira i obezbedi normalan zdravstveni sistem? Drzava koja ima ustanove za nezbrinutu decu jer nije ``obicaj`` usvajati decu?

    Kada pogledam onu prelepu curicu koja prosi medju vozilima na raskrsnici svaki dan, i ja se pomislim trebala li se roditi? Koju ona srecu ima? To sto sam joj dao pola kifle? Pa jadna je sva bosa?

    Ako smo se izborili jednom za pravo abortusa, to pravo treba i zadrzati. Moje finalno misljenje na ovoj temi.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #326

    Odgovor: Abortus

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ma slazem se ja da ne treba roditi, ali zasto samo u slucaju silovanja?
    Sta ako je brak los ili nema materijalnih uslova a desila se trudnoca? Zasto tada primoravati zenu da zadrzi dete samo da bi mi nasa osecanja o zivotu zadrzali ispravnim a savest misrnim?
    I drzava ce primorati zenu da rodi? Ona drzava koja gubi na desetine dece i uopste ljudskih zivota godisnje jer nije sposobna da isfinansira i obezbedi normalan zdravstveni sistem? Drzava koja ima ustanove za nezbrinutu decu jer nije ``obicaj`` usvajati decu?
    Sve je stvar procjene a i odricanja. Smatram da će se čovjek/žena koja voli svoje dijete uvijek snaći. Neimanje novaca ne znači da odgoj će biti loš.

    Ja podržavam svaku ženu koja ima valjan razlog za abortus.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  12. #327

    Odgovor: Abortus

    Ja podržavam svaku ženu koja ima valjan razlog za abortus.
    Da. Valjan. A ne da tamo trci tamo kad god zatrudni. Po meni je to sebicno i surovo.
    Znam za primer zene koja je abortirala 18 puta u tri godine. Da nije malo previse? Jer, i to opisuje ono sto vi kod abortusa podrzavate.

    Svoj sam stav ovde vec iznela. Nisam za abortus osim u slucajevima kad je on zaista neophodan. Pored ovoliko kontraceptivnih sredstava koji su mi nadohvat ruke, ne zelim da mislim da li jesam ili nisam trudna. Ne zelim da rodim u ovim godinama, pa se stoga i pazim. Pazimo oboje. Jer, za tango jeste potrebno dvoje i necu sama zatrudneti.
    Sve u svoje vreme.
    Krek, krek.. Ne gudra

  13. #328

    Odgovor: Abortus

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    A izes li civilizaciju koja posalje na desetine hiljada ljudi na ratiste?
    Јесам ли ја причао да је ратиште једно од врхунских достигнућа цивилизације?

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Ako je moje, imam pravo.

    Hvala, ljubazan si. Može latinica sljedeći put.
    Ja ne mogu da ne kažem da mi je to monstruozno razmišljanje.
    Znaš ono, moje je, mogu da mu radim šta hoću. Čist kapitalizam, moje vlasništvo, privatna svojina... alo bre sestro, to je život, on ima svoje pravo na postojanje kao i ti, nisi ti nikakav Bog ili dr. Mengele koji ima pravo da odlučuje o takvim stvarima. Pa makar bilo i "tvoje".

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Nama ženama, u biti - meni, to nije nonsens, kako si rekao. Sva sreća da ne znam kako je biti žrtva silovanja i ne želim saznati ali da krivim dijete, nenamjerno ali višom silom, samo zato što je začeto u toj situaciji? Radije ga ne rodim nego da se grozno ponašam prema njemu.
    Ne smeš da ubijaš ljude da se ne bi ponašala grozno prema njima.
    Ili se nemoj grozno ponašati ili ih ostavi na miru.
    Čuj molim te, "nemam druge mogućnosti sem da ga ubijem ili ponašam se grozno".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #329

    Odgovor: Abortus

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne mogu da ne kažem da mi je to monstruozno razmišljanje.
    Znaš ono, moje je, mogu da mu radim šta hoću. Čist kapitalizam, moje vlasništvo, privatna svojina... alo bre sestro, to je život, on ima svoje pravo na postojanje kao i ti, nisi ti nikakav Bog ili dr. Mengele koji ima pravo da odlučuje o takvim stvarima. Pa makar bilo i "tvoje".

    Ne smeš da ubijaš ljude da se ne bi ponašala grozno prema njima.
    Ili se nemoj grozno ponašati ili ih ostavi na miru.
    Čuj molim te, "nemam druge mogućnosti sem da ga ubijem ili ponašam se grozno".
    Ne izvlači iz konteksta to 'mogu da mu radim što hoću' jer većini žena ta odluka jako teško pada ali drugi izlaz ne vide. Ti se nikada nećeš naći u takvoj situaciji pa ne možeš pojmiti kako se žena osjeća prilikom takve odluke. Ne mogu niti ja ali znam kako je to kada jedno biće kuca u meni i raste.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  15. #330

    Odgovor: Abortus

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Da. Valjan. A ne da tamo trci tamo kad god zatrudni. Po meni je to sebicno i surovo.
    Znam za primer zene koja je abortirala 18 puta u tri godine. Da nije malo previse? Jer, i to opisuje ono sto vi kod abortusa podrzavate.
    Za ovo ne treba zabraniti abortus. Zabranom bi cinicno primorali neke zene da radjaju a posle bi ih ostavili same u podizanju deteta.
    Ako vec drustvo treba da se aktivizuje, neka poveca troskove na propagandu i edukaciju, neka smanji vreme starosti ploda do koje se moze vrsiti abortus, neka poklanja besplatno kontraceptivne pilule, neka uradi nesto.
    A one zene koje na kraju ipak zele abortirati, pa neka urade! Mi smo tada bar ucinili sve da smanjimo ucestanost.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 22 od 23 PrvaPrva ... 1220212223 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •