Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora? - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 84
  1. #46

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Pokojni Sloba je završio fakultet... Tito je bio mašin-bravar...
    Da, znam to, i slažem se da stepen obrazovanja ne znači nužno da će dotični biti dobar ili loš državnik, ali verujem da nikome ne bi smetalo da bar prvi čovek države bude dostojnog obrazovanja. Dakle, da ponovim ukoliko nisam bila jasna:

    Stepen obrazovanja ne čini čoveka, slažem se, ali valjda treba da gajimo neke normative...
      Vrh

  2. #47

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Mnogo bre moraju da se prevrnu da bi ih gledao drugim ochima..
    Vidi, ja ne tražim od tebe da bilo koga gledaš drugim očima. Nisam ja ovde da bih te prosvetlio, otvorio oči, pomogao da nađeš svoj put itd. Ja samo kažem da su mi priče o tome da će biti rata ako dođu radikali na vlast identične pričama da je Tadić izdajnik srpskog nebeskog naroda. I to je sve.

    Citat Lady S kaže:
    bar prvi čovek države bude dostojnog obrazovanja.
    Šešelj je najmlađi doktor nauka u bivšoj SFRJ, pa mu to nije smetalo da izvodi kojekakve gluposti.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  3. #48

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    ... sad se setih jedne opaske ...

    Istina je da je Šešelj jedan od najmlađih Dr nauka...

    isto tako je i čuvena Draškovićeva izjava da se na Pravnom Fakultetu u Sarajevu najteže otvaraju vrata. , a Šeki je tamo završio prava.
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  4. #49

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    JA radikalsku svest dozzivljavam kao plesan na trulom i loshem tkivu drzzave. Gangrenu koja nece nestati dok ...
    E bas si ga lebom sada!
    Kako mislis da promenis nekoga, a nazivas ga gangrenom? Zbog takvog pljuvanja i od strane politicara koje ti sad maltene citiras, ovi ljudi su samo sigurniji u svoj izbor. To su ljudi koji ce se jos vise zainatiti! Nisu videli boljitak za 7 godina i glasaju za one koji jos nisu bili na vlasti.

    Evo jedna mala anegdota. Jedan moj poznanik jos od osnovne skole, Madjar, je imao reakciju na izbor Maje Gojkovic za gradolnacelnicu kao da je smak sveta i kao da ce ga od tog dana Srbi sutirati u dupe i pokazivati prstom u njega! I naravno sutradan je sve bilo isto kao i do tada.

    Prema tome, ljudi su nadrogirani predrasudama sa televizije,stampe, iz kuce i drustva. Jedni drugima govore da su gangrena i zato ce izborni rezultati uvek biti ovakvi. Nikakvi!
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  5. #50

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Mislim da bi bilo bolje da što pre zaboravimo ove izbore....
    Bilo ih je mnogo, i biće ih dok je sveta...
    Što pre se vratimo u normalu lakše ćemo podneti razočaranje koje je definitivno prisutno kod svih...
    Kad pijem ne preterivam, nit volem nit preferiram... Al mi se desi...
    Svega se tako nakupi... Pa tamburama mangupi, prepreče put...
      Vrh

  6. #51

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    E bas si ga lebom sada!
    Kako mislis da promenis nekoga, a nazivas ga gangrenom? Zbog takvog pljuvanja i od strane politicara koje ti sad maltene citiras, ovi ljudi su samo sigurniji u svoj izbor. To su ljudi koji ce se jos vise zainatiti! Nisu videli boljitak za 7 godina i glasaju za one koji jos nisu bili na vlasti.
    Ma malo mi pun k ufer da izvinesh... . Poenta je u tome da se gangrena ne javlja na zdravom tkivu...NE znam kako da drugachije metaforichki opisem pojavu da se neko raduje sopstvenoj nesreci... A i ja nisam javna lichnost, ako i neodmereno kazzem neshto niko zbog toga ovde nece snositi posledice osim shto mozda rechnikom nekog razocharam ...

    A to shto nisu bili na vlasti, mislim, nije ni meni pao klavir na glavu pa opet znam da ne bih postao pijanista ako bi se to desilo...

    Znam kako zvuchim, shta cu..
      Vrh

  7. #52

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Nisu videli boljitak za 7 godina i glasaju za one koji jos nisu bili na vlasti.
    Upravo to!

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Evo jedna mala anegdota. Jedan moj poznanik jos od osnovne skole, Madjar, je imao reakciju na izbor Maje Gojkovic za gradolnacelnicu kao da je smak sveta i kao da ce ga od tog dana Srbi sutirati u dupe i pokazivati prstom u njega! I naravno sutradan je sve bilo isto kao i do tada.

    Prema tome, ljudi su nadrogirani predrasudama sa televizije,stampe, iz kuce i drustva. Jedni drugima govore da su gangrena i zato ce izborni rezultati uvek biti ovakvi. Nikakvi!
    Kakve predizborne kampanje vode, nije ni čudo šta bude na kraju. Ono što poseješ, to i požanješ.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  8. #53

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    S' obzirom da nam je cela zemlja pokupovana "privatizovana", sa sve prirodnim bogatstvima i validnim preduzecima, dakle jos jedino Srbija sume da kupe.... +banke i trziste koje su sebi ovde stvorili na celu sa Amerikom koja je najvise investirala ovde posle demokratskih promena,
    mislim da nece hteti sami sebe da bombarduju, te bi se sa svakom vladom dogovorili, stim da im je sa demokratama lakse da dodju do svojih interesa.

    Evo ja licno nisam osetio nikakav napredak. Ne mogu da izadjem iz zemlje, zivot mi poskupljuje konstantno (sem pred izbore )zdravstvo ne radi, za sve treba veza, moram u vojsku, a nemamo vojsku...itd. da ne bude kuknjava

    Ipak bi bilo najlogicnije da se dve najozbiljnije stranke sloze! To bi bila volja naroda. Bez obzira na opredeljenja, tako je filozofski najlogicnije. Smatram da su izbori tu da se neko izabere, a ne da se vlast krpi sa malim stankama. Cemu izbori, ako se ceo demokratski blok opet sabere? Radi raspodele naseg kesa?
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  9. #54

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Niko nije rekao da ce da te bombarduju ok? Kapirash da ovde neko mozze da invvestira nekad, a da to bude i u tvom interesu? Ne? ... A naravno da ce azzdaje prve da dodju i zadnje da odu i sa svakim da se dogovore...

    Ti lichno nisi osetio nikakav napredak? shta niko nije doshao da radi mesto tebe ide u vojsku mesto tebe ? Pa ili imash jako debelu kozzu ili si brate Stewie Wonder? Onomad je bilo bolje? Yeah right...
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 22.01.2007 u 23:52
      Vrh

  10. #55

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Ipak bi bilo najlogicnije da se dve najozbiljnije stranke sloze! To bi bila volja naroda. Bez obzira na opredeljenja, tako je filozofski najlogicnije. Smatram da su izbori tu da se neko izabere, a ne da se vlast krpi sa malim stankama. Cemu izbori, ako se ceo demokratski blok opet sabere? Radi raspodele naseg kesa?
    Izbori 2003. Tri godine prošlo od rušenja SPS-a sa vlasti, a oni opet u vladu. I to je volja naroda? I to u vladu čiji premijer je došao na mesto Slobe. A imali 5%, kao i sada.

    Da je demokratija u Srbiji zaista volja naroda, onda bi DS i SRS trebali da naprave vladu, kao što čovek kaže. U suprotnom, manjina upravlja većinom, a to nije demokratija, nego diktatura.

    Koga oni zajebavaju? Osvojiš 5% i računaš da ćeš moći nekoga da uceniš i da se ucuriš u vladu i tamo ladiš jaja četiri godine, a neko ko osvoji 30% izduva. Pa to nema smisla. Onda treba lepo da sednu i naprave DOS (319. put) da ne zamajavaju narod. Ovako se prozivaju tokom kampanje, a posle nam zajedno prodaju muda za bubrege dok pričaju budalaštine za skupšinskom govornicom. Pa ko je onda lud? Ako ti imaš 5%, znači da 95% tebe neće! 5% nije uspeh, nego neuspeh. Ljudi povećajte cenzus na 20% pa će drugačije da se priča.

    Da vidimo kako bi se tada ponašali Toma i Boris, kada znaju da samo od njih zavisi (e Čedo, ti i tvoja kampanja) 8 miliona ljudi i da su jedini prešli cenzus. Ako se ne bi ni tada dogovorili, onda ih treba obesiti. Ovako dobijamo samo kalkulacije i novu-staru vladu i uzalud bačen novac.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  11. #56

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Pobedili su najbolji, Radikalna Stranka!!!
      Vrh

  12. #57

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Citat Cezar kaže: Pogledaj poruku
    Pobedili su najbolji, Radikalna Stranka!!!
    Nemoj me vuci za jezik molim te...

    Ubica mekog srca.
      Vrh

  13. #58

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Izbori 2003. Tri godine prošlo od rušenja SPS-a sa vlasti, a oni opet u vladu. I to je volja naroda? I to u vladu čiji premijer je došao na mesto Slobe. A imali 5%, kao i sada.
    Istina živa i sramota velika... nemam šta da dodam.

    Da je demokratija u Srbiji zaista volja naroda, onda bi DS i SRS trebali da naprave vladu, kao što čovek kaže. U suprotnom, manjina upravlja većinom, a to nije demokratija, nego diktatura.
    Apsolutno netačno. Ukoliko u ovom slučaju DS, DSS, G17 i manjine formiraju vladu, koja će činiti preko 50%, verujem da nikome od građana koji su glasali za neku od navedenih opcija neće biti baš tooooliki problem što su u koaliciji sa ostalima, jer su u pitanju nijanse. Ja sam prva, na primer, imala veliku dilemu između dve od gore navedene tri stranke, tako da je meni generalno sasvim ok da oni budu zajedno u koaliciji, a i još jako velikom procentu ljudi. Ko je kriv radikalima što ne mogu da nađu srodnu stranku sa kojom će osnovati koaliciju (ili ne žele). Koalicije su najnormalnija stvar, ljudi...

    Pa ko je onda lud? Ako ti imaš 5%, znači da 95% tebe neće!
    Ne možeš razmišljati na takav način. Ako imaš 28% znači da te ostatak do 100% neće... loš rezon.
      Vrh

  14. #59

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Da je demokratija u Srbiji zaista volja naroda, onda bi DS i SRS trebali da naprave vladu, kao što čovek kaže. U suprotnom, manjina upravlja većinom, a to nije demokratija, nego diktatura.
    pa ne mozze jer je to opet neposhtovanje volje istih tih glasacha. Ja sam glasao ne samo za DS recimo nego bash protiv SRS. Koji sam moj ishao na izbore onda, kad smo mogli da podelimo mandate strankama po broju chlanova pa nek se dogovaraju. Vladu ce formirati one stranke koje imaju najblizzi program/interes, a ne samo digitron
      Vrh

  15. #60

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Meni samo nije jasno da li u Srbiji ljudi biraju po političkim opredeljenjima i programu partije ili svaku partiju gledaju kroz lidera, odnosno vrhušku jedne partije i/ili koalicije.
    Ma da mi rođena majka dođe na čelo srs-a, sps-a, dss-a ili ns-e (namerno napisano malim slovima) ni pijana ni luda ne bih glasala za ove stranke.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Reprezentacija Srbije - vesti, komentari....
    Autor Morpheus u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 20.07.2015, 15:12
  2. Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 17.11.2010, 00:09
  3. ODBOJKA: Vesti, komentari...
    Autor DarkRed u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 20.03.2010, 22:06
  4. Kriterijumi izbora partnera i/ili partnerke
    Autor Atlona u forumu Spomenar
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.10.2006, 11:01
  5. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07.09.2006, 02:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •