NS: Imena ulica po braniocima svog naroda - Strana 7
Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 133
  1. #91

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Vidim ovde su neki zaboravili sta je tema a to je NS: Imena ulica po braniocima svog naroda.
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  2. #92

    04 Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Slazem se sa Lilit. hajde da svi damo predloge ko bi bio branioc svog naroda, bez obzira na veru i naciju, pa onda da raspravljaamo o licnostima. Ovako odosmo u postove koji stvarno nisu tema !
    Pogledao sam plan grada NS pa sam imao nekih ideja, ali da ne bi bilo beogradizacije vojvodine pustio bih Vas da date predloge pa cu onda ja da dam neke istorijske licnosti koje smo zaboravili !

    Nadam se da sam konstruktivan ?

    Zamolio bih da me pogresno ne shvatite !

    Zoran Matic
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

  3. #93

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Ulica Eugena Savojskog
      Vrh

  4. #94

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Ulica Eugena Savojskog
    Да му не буде мало пуно, пошто се већ СС дивизија банатских фолксдојчера по њему звала "Принц Еуген"?

    Све може, по Италијану, по Французу, по Мађару свирачу... само не по Србима?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  5. #95

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Raif Dizdarevic

    ako me secanje ne vara, on je stao pred skupstinom pred masu na prvim demonstracijama sa nacionalnim prizvukom, pre nekih 20 godina i rekao:

    Vratite se, krenuli ste opasnim putem!


    Josip Broz Tito

    Odbranio je svoje narode od okupacije i stranih blokovskih uticaja...


    Sto se danasnjih heroja tice, sve je diskutabilno, a paravojne formacije su nelegalne formacije, samim tim nikada ne smeju biti priznati njihovi borci kao borci za slobodu. To je direktno potkopavanje pravnog poretka.

    A imena ulica se ne daju po nacionalnoj pripadnosti vec po zasluzi.
    Sacekajmo jos 20 godina pa neka istorija odluci!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  6. #96

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Raif Dizdarevic

    ako me secanje ne vara, on je stao pred skupstinom pred masu na prvim demonstracijama sa nacionalnim prizvukom, pre nekih 20 godina i rekao:

    Vratite se, krenuli ste opasnim putem!


    Josip Broz Tito

    Odbranio je svoje narode od okupacije i stranih blokovskih uticaja...
    Џоузеф Стаљин, Пол Пот, Слободан Пенезић Крцун (пардон, по њему се већ зову), Лаврентије Павлович Берија, УДБЕ, ОЗНЕ, Принудног откупа, Пасјих гробља... ?

    Sto se danasnjih heroja tice, sve je diskutabilno, a paravojne formacije su nelegalne formacije, samim tim nikada ne smeju biti priznati njihovi borci kao borci za slobodu. To je direktno potkopavanje pravnog poretka.

    A imena ulica se ne daju po nacionalnoj pripadnosti vec po zasluzi.
    Ма знам ја да је по заслузи, само ми није јасно како неко од тих Срба никако да заслужи... лењ народ. Ево овај је погинуо бранећи свој народ, али опет није заслужио.

    Што се данашњих хероја тиче, неко би волио да је све то дискутабилно. Ништа се не зна ако се не ради о српској кривици, само то се зна јако добро.
    Држава се распадала, правни поредак се распадао, републике су оснивале паравојне формације... а ти би да "не признаш" људе који су бранили свој народ јер су били "паравојна формација"? Карађорђе је по теби исто поткопавао правни поредак, а Вељко Миланковић је требао да поднесе захтев у три примерка ССУПу, па кад добије одобрење, да брани свој народ. То што је Туђман у међувремену васкрснуо усташке легије, то је требало да чекамо да реши независно судство Републике Хрватске...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  7. #97

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    12.04.1941. na uscu Tise tacnije prekoputa usca nemacke stuke bombama i mitraljezima potopile su monitor DRAVA. Komandant monitora bio je porucnik bojnog broda Aleksandar Beric.
    Od napada na tadasnju Jugoslaviju Beric je monitorom vrsio napade u okolini bezdana na teritoriju madjarske pomazuci malobrojnim pogranicnim jedinicama koje su pruzale otpor.
    Od cele posade sticajem okolnosti spasao se samo pomocnik strojara Karlo Banauh, Nemac po nacionalnosti, ali covek koji je ostao na brodu kada je komandant Beric vece pre toga rekao da oni koji ne zele da ostanu mogu slobodno otici sa broda svojim kucama. Cika Karla upoznao sam osamdesetih.
    Postojao je predlog da Brodarska skola u Beogradu ponese ime komandanta Berica ali nista od toga ni do dan danas.

    Eto, jos jedan predlog.
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

  8. #98

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Не знам баш, мени звучи као да је тај твој учествовао у рату, што је лудост, и да је пуцао на Мађаре и Немце, што је против мултиетничности Војводине.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  9. #99

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Џоузеф Стаљин, Пол Пот, Слободан Пенезић Крцун (пардон, по њему се већ зову), Лаврентије Павлович Берија, УДБЕ, ОЗНЕ, Принудног откупа, Пасјих гробља... ?


    Ne razumem sta ova imena imaju sa moji postom?
    Licno mislim da su tvoja nabrajanja uvrede za gore navedene licnosti.
    Takodje mislim da citiranje delova mojih postova uvek tendenciozno.
    Moji postovi su odraz mog misljenja i nisu podlozni analizi jer tvoje misljenje moje utemeljeno misljenje nikako ne moze promeniti.

    Recimo najlepse ime za ulicu po meni je: Ruzina ulica
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  10. #100

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ne razumem sta ova imena imaju sa moji postom?
    Па исто комунисти и злочинци, као и нека њихова дела, рецимо дела госн Броза.

    Licno mislim da su tvoja nabrajanja uvrede za gore navedene licnosti.
    Ја мислим да је предлог да се улице зову по њима и сличнима увреда за њихове жртве.

    Takodje mislim da citiranje delova mojih postova uvek tendenciozno.
    Moji postovi su odraz mog misljenja i nisu podlozni analizi jer tvoje misljenje moje utemeljeno misljenje nikako ne moze promeniti.
    Иначе сам тенденциозна особа.

    Recimo najlepse ime za ulicu po meni je: Ruzina ulica
    Читаве Боцке су ти такве, Ружина, Јасенова, Орахова, Багремова... у Ветернику имамо Ластину, чини ми се и Лептирову... тја. Зашто да дајемо улици име по некоме ко је бранио свој народ кад имамо мушкатле.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  11. #101

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Posto su ulice koje nose imena ljudi ustvari uvrede za njihove zrtve, predlazem da se promene svi nazivi ulica koji su nazvani po kraljevima jer su svi bili krvavi, kao sto je i vreme u kojem su ziveli!

    Tvoj stav je procitan, dat je kontrastav i to je to.
    Antikomunizam nije razlog da pljuljemo na sve sto je sada istorija, kao ni antivelikosrbizam nije razlog da pljuljemo na sve sto je proslo nedavno.

    Ipak paravojne formacije nemaju pozitivno mesto u istoriji!
    Sa moje strane je end of discusion za ovu temu!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  12. #102

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Posto su ulice koje nose imena ljudi ustvari uvrede za njihove zrtve, predlazem da se promene svi nazivi ulica koji su nazvani po kraljevima jer su svi bili krvavi, kao sto je i vreme u kojem su ziveli!
    О свакој историјској личности треба судити и по времену у ком су живели.

    Tvoj stav je procitan, dat je kontrastav i to je to.
    Antikomunizam nije razlog da pljuljemo na sve sto je sada istorija, kao ni antivelikosrbizam nije razlog da pljuljemo na sve sto je proslo nedavno.
    Комунизам у Србији је био злочиначки режим који су водили злочинци. Можемо ми да поздравимо то што су они рецимо направили Мост Слободе, али то не мења чињенице.
    Сем тога, да их није било, данас бисмо били као све и једна држава у Европи која их није имала.

    Ipak paravojne formacije nemaju pozitivno mesto u istoriji!
    Видим Јосипу Брозу си одлучио да опростиш и убијање политичких противника и диктатуру и кршење људских права и накарадно уређену државу... а Србима који су бранили свој народ не можеш да "опростиш" ни то што су били "паравојна формација"?

    Sa moje strane je end of discusion za ovu temu!
    Нема потребе да драматизујеш, једноставно не одговараш више ако нећеш.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  13. #103

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Видим Јосипу Брозу си одлучио да опростиш и убијање политичких противника и диктатуру и кршење људских права и накарадно уређену државу... а Србима који су бранили свој народ не можеш да "опростиш" ни то што су били "паравојна формација"?

    Dobro vidis, ali ne vidim zasto je to bitno za temu?
    Da li to zelis da ostalima sugerises da taj moj stav vredi manje od tvog stava?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  14. #104

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Видим Јосипу Брозу си одлучио да опростиш и убијање политичких противника и диктатуру и кршење људских права и накарадно уређену државу... а Србима који су бранили свој народ не можеш да "опростиш" ни то што су били "паравојна формација"?

    Dobro vidis, ali ne vidim zasto je to bitno za temu?
    Da li to zelis da ostalima sugerises da taj moj stav vredi manje od tvog stava?
    Битно је јер у причи колико је ко заслужио улицу хрватском комунистичком зликовцу опрашташ много а српским браниоцима нећеш неке формалне ситнице.
    Желим да кажем да си мало недоследан и да имаш двоструке стандарде. Да постоје назнаке да си антисрпски оријентисан, што је прилично често.
    Да сви имају заслуге, па и зликовац Броз, а Срби никако немају.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  15. #105

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Yossarian, vrlo lako okarakterises ljude, sto nikako nije dobro i nikako nije mudro!

    Tvoje olako okarakterisanje o mojoj orijentisanosti me vredja, i time sebe kako coveka na mojoj lestvici kvalifikacija te spusta nisko!
    Ne, nisam antisrpski orijentisan i ne volim nacijonaliste bilo kog predznaka bas zato jer mrze, a mrzeti mogu samo osteceni i ogorceni ljudi!

    Naravno, slican si mnogim ljudima oko mene ali sta je, tu je, takav si, kakav si, tvoje je pravo da budes takav dok time ne ugrozavas druge.

    Sto se mene tice, slobodno mozes mrzeti ili prezirati ceo svet, mozda si time jaci ili vredis vise, tvoja stvar.

    Ipak, nemam ja dvostruki arsin, vec ti, kao i svi tebi slicni! Mada taj dvostruki arsin se moze nazivati i politicka propaganda! Ispravljam se, nemas dvostruki arsin, vec politicki cilj! Opet, to je tvoje pravo, kao sto je i moje!
    Da li cemo i dalje odstupati od teme?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. SAD je pokazao pravu ulogu svog saveznika
    Autor Kardaxos u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.11.2019, 13:43
  2. Da li se stidite svog porijekla?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 07.10.2009, 17:01
  3. Jela drugih naroda..
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 12.08.2008, 17:27
  4. Horoskop drugih naroda
    Autor sussi u forumu Astrologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.09.2007, 19:11
  5. Bonobo majmuni sa ljudima dele 98% svog DNK sastava
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.06.2007, 19:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •