Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni... - Strana 4
Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 97
  1. #46

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    SOTONA



    Sotona (heb. שָׂטָן satan; aram. שִׂטְנָא lat. Stanas) znači protivnik: optužitelj, dok se u religiji on se smatra palim anđelom, demonom, vragom ili manjim božanstvom. U abrahamskim religijama (židovstvo, kršćanstvo, islam) Sotona je nadnaravno biće koje je utjelovljenje zla. Obično poznat je kao vrag ili đavao (lat. Dibolus), gospodar tame, Belzebub, Nečastivi, Mefisto, ili Lucifer. U Talmudu Sotona se spominje pod imenom Samael. U islamu Sotona je poznat kao Iblis (arap. إبليس) ili Šejtan (arap. شيطان), a bio je poglavica Đina, posebne vrste duhova prije svoje pobune i pada. Sam Isus Krist dva ga puta zove knez ovoga svijeta (Iv 12,31) i (Iv 14,30).


    Hrišćanstvo propoveda da demoni postoje i da imaju određenu im moć, ali da samo od čovečije volje zavisi da li će ga demon nadvladati ili ne. Verujući čovek ima veću vlast od demona, jer kao zaštitnika ima Boga, Njegove svetitelje i anđele. Onaj čovek koji napusti Boga i odbacio zaštitu anđela čuvara, uvek dobije jednog ili više demona pratioca.

    preneto sa: wikipedia
    memento kaže:Св. Дионисије Ареопагит, иначе ученик св. Апостола Павла, описао је ових 9 чинова у својој књизи "О небеској Јерархији" и ти чинови су следећи (од виших ка нижим): шестокрилни Серафими, многооки Херувими, богоносни Престоли, Господства, Силе, Власти, Начела, Арханђели и Анђели...
    Војвода целе анђеоске војске је архистратег Михаило, јер када је Сатана, такође богомстворени анђео, отпао од Бога и повукао у пропаст један део анђела, Михаило је устао и окупио све војске неотпалих анђела и сви су се заједно заветовали на вечну верност Богу...
    itebejackaže:Demoni koji se spominju u Bibliji su pali anđeli-sluge isto palog anđela Lucifera (Sotone).
    Bog je stvorio andjele i ljude dajući im slobodnu volju iz jednog jedinog razloga: da dobije istinsku ljubav, odnosno istinsko dobro! Kao što se čovek, na zemlji, usprotivio protiv Boga izabravši greh i otpadništvo od izvora života, tako se i jedan broj andjela pobunio, sa Luciferom(svetlonoša) na čelu. I oni se nazivaju pali andjeli, kasnije nazvani demoni, kojima upravlja/vlada njihovo vrhovno božanstvo sotona, djavo. I to su bića koja mi ne možemo da vidimo, bića sa mnogo većim znanjem i potencijalima od nas...
    Jedini način kako sotona može da povredi/ražalosti Gospoda je da što više Božijih stvorenja sa slobodnom voljom, povuče na svoju stranu u "ognjeno jezero", "pakao", odnosno smrt. Djavo zna da je osudjen na propast i da taj rat ne može dobiti, ali želi da što više duša uništi i odvoji od Boga, želi da uživa dok može (jedi, pi, veseli se, drogiraj se, orgijaj, ubijaj...jer život je kratak i treba ga što više proživeti).

    Način kako sotona pridobija ljude na svoju stranu, na zlo, u svoj tabor, je manipulacija. Ljudi koji nisu upoznati sa ovim stvarima, postaju veoma laka meta za manipulaciju i konačno uništenje. O čemu se radi:

    Zamislite kada bi mogli da se vratimo, jedno, 200 god. u prošlost. Dodjemo tamo medju ondašnje ljude, vidimo neke pastire kako čuvaju stoku, okačimo jedan zvučnik iza drveta, uzmemo bežični mikrofon, i počnemo da pričamo! Kako bi se samo ondašnji čovek uplašio i isprepadao. Verovatno bi pomislio da smo neki bog, a mi bi smo mogli da manipulišemo sa njim. E sad, kako bi ti ljudi mogli da budu zaštićeni od te manipulacije? Jedino ako ih neko, ko zna za tu manipulaciju, obavesti o tome: da postoje neki ljudi, neka bića, koja imaju veće potencijale od vas, koji mogu da manipulišu sa vama i koja mogu da prave čuda.
    Tako i nas, Bog obaveštava o nekim stvarima koje mi nikada ne bismo mogli da saznamo. On nas obaveštava da u ovom svetu, ovom univerzumu, postoje bića koja mi ne vidimo. Ta duhovna bića se zovu andjeli i pali andjeli(demoni). Bog nas dalje obaveštava da su pali andjeli/demoni bića ikoja maju mnogo veće potencijale od nas i da mogu da manipulišu sa nama. I to su bića koja su jako opasna, koja ljude podstiću na najmonstruoznija dela.
    Čovek je osim telesnog bića, takodje i duhovno. Osim telesnih čula/oči,nos,uši/, mi imamo i duhovno čulo, i preko tog duhovnog čula, čoveku mogu svakakve gadosti da padnu na pamet. Dokazano je da, pre nego što čovek učini nešto gadno i ovdratno, zločin se prvo dogodi u mozgu, u umu čoveka.
    Dakle, postoje izuzetno opasna bića koja mogu da utiču na čovekov um, i koja mogu da nas ubiju, i bukvalno u fizičkom smislu, mogu da učine da poludimo, da skočimo sa petog sprata, misleći da je to spasenje...itd itd...

    Mnogi se varaju ako misle da su ovo sve--> tamo neke izmišljotine/bajke! Živimo u vremenu kada je manipulacija ljudima od strane sotone i demona, na najvećem nivou od postanka sveta. I oni to rade najviše preko svojih hramova u vidu tajnih društava--->slobodnih zidara--> masona! Masonerija danas vlada svetom, dakle, "sotona je knez ovoga sveta"

    Evo šta je govorio najpoznatiji svetski mason Albert pike, mason 33 stepena - morals i dogma:

    "Svaka masonska loža je hram religije, a njena učenja predstavljaju versko upustvo"

    "Zadatak svakog masona je da otkrije tajnu masonerije, tragaj i naći ćeš"

    "U svakom stepenu masonerije, kandidat traži da dosegne svetlost"
    "Masonerija je marš i borba na putu prema svetlosti"

    "Većina drevnih naroda imala je, uz zajedničko božanstvo, i još neko lično,koje je stvaralo misterije, a kome su bili odani oni koji su se za obožavanje tog boga prieremali izvesnim obredima, nazvanim inicijacije."

    "Sunce je drevni simbol životvorne i generativne moći božanstva! Obožavanje sunca postalo je osnov svih religija drevnog sveta. Sunce, njegovo svevideće oko, nalazi se u našim ložama."

    "Sjajna zvezda predstavlja veliku centralnu svetlost, koju su kao sunce, obožavali, toliki narodi. Pravog boga, kome se svi masoni klanjaju."

    "Lucifer, svetlonoša! Čudno i tajanstveno ime za duha tame...! lucifer sin jutra!
    Da li on nosi svetlost? Ne sumnjajte u to!"

    "kada mason nauči da je ključ ratnika odgovarajuća primena pokretača žive moći, naučio je tajnu svog zanata. Uzavrela energija Lucifera nalazi se u njegovim rukama, i pre nego što uzmogne da kroči tamo ili ovamo, mora da dokaže svoju sposobnost da pravilno primenjuje tu energiju."


    Prva i najsramnija manipulacija sotone prema čoveku zbila se u Edemskom vrtu sa Adamom. Kada je sotona progovorio "bežičnim mikrofonom" kroz zmiju, pitajući Adama: "jel istina da je vama sve zabranjeno?" ...To što se tada desilo, dešava se danas svakodnevno...U vrtu je postojalo jedno drvo sa nekim plodom, mi ne znamo kakav je to plod bio, ali Bog kaže :"plod poznanja dobra i zla" , "ako uzmeš plod sa tog drveta, umrećeš" , nemoj da saznaješ šta je zlo, šta je ubistvo, kradja, droga...nemoj....Medjutim sotona progovara kroz zmiju: "jel istina da je vama sve zabranjeno? Vama koji prihvatate Tvorca, vama je sve zabranjeno, nesmete da pušite, da kradete, da lažete, da se kurvate, da ubijate, da skitate, da ločete, da spavate u kanalu, da igrate pijani po stolovima...ništa vi nesmete! Vi ne znate šta je život, vi ne znate šta je provod, vi ste primitivci...jel istina da je vama sve zabranjeno?
    Šta kaže čovek: Nije nama sve zabranjeno, nego je Tvorac rekao, da ne diramo samo ovo drvo, jer ako budemo dirali plod sa tog' drveta...umrećemo! A sotona preko zmije kaže: "nećete vi umreti!" laže Bog, nego kada se pobunite protiv njega, postaćete kao bogovi! Evo, mi smo se pobunili, gledaj, evo ja mogu slobodno da konzumiram plod, i ništa mi nije! "Nećete vi umreti" To je najveća laž koja danas postoji!

  2. #47

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Ovoj temi prilazim hladno,samo tako mogu da je sagledam dobro i uporedim svoje,lično iskustvo sa podacima iz knjiga,sa pričama,sa stavovima vernika i svih ostalih.
    Pakao i raj su ovde i sada.Sve je u nama.Nema potrebe za ''neobjašnjivim'',nema potrebe za natprirodnim,osim kako bismo se utešili,ohrabrili i opravdali pred sobom.Naravno,to je ljudski i prihvatljivo.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  3. #48

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    Ako je Bog "negde tamo na nebu", da li je đavo među nama?
    Nije
    Znam da nita ne znam...

  4. #49

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Sve su to samo metafore, sem termina 'Antihrist', on je rezervisan za jednog coveka (Otkrovenje 13:18 *), kao i termin 'Mesija'.
    Hrist je istina, a Antihrist je osoba koja je kreirala najvecu laz koja se suprostavlja istini - "Hriscanstvo", Pavle iz Tarsusa (na Jevrejskom broj 666 daje
    ime "Tarsus").
    * - " Ovde je mudrost. Ko ima um neka izračuna broj zveri: jer je broj čovekov i broj njen šest stotina i šezdeset i šest. "

    Kao i Djavo u prici o njegovom nastanku, Hriscanstvo uklanja Gospoda Boga i ustolicava njegovog mrtvog sina na mesto Gospoda Boga, koji se navodno vraca bukvalno leteci na oblaku.

    JewroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  5. #50

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    ja bash bash volEm iznenadjenja
    I ja isto...
    Znam da nita ne znam...

  6. #51

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Od svih karakondžula, ja se bojim jedino loših ljudi... Na žalost, za takve je sigurno da postoje.
    Vrag odneo šnalu...

  7. #52

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Nisam vernik, sto ce reci, ne verujem u Boga, te tako ni u antihrista. Vecna borba izmedju dobra i zla se odvija na Zemlji i njeni akteri su ljudi, nikakva bozanstva i njihovi oponenti.

  8. #53

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Nisam vernik, sto ce reci, ne verujem u Boga, te tako ni u antihrista. Vecna borba izmedju dobra i zla se odvija na Zemlji i njeni akteri su ljudi, nikakva bozanstva i njihovi oponenti.
    Kakva borba?
    Borba postoji samo u ljudskim glavama

  9. #54

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Kakva borba?
    Borba postoji samo u ljudskim glavama
    Nisam mislio bukvalno, na borbu, vec na to da postoje dobri ljudi i oni drugi, sreo sam nekolicinu ljudi koje bez rezerve mogu nazvati zlim.

  10. #55

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Nisam vernik, sto ce reci, ne verujem u Boga, te tako ni u antihrista. Vecna borba izmedju dobra i zla se odvija na Zemlji i njeni akteri su ljudi, nikakva bozanstva i njihovi oponenti.
    Naravno dobro i zlo je samo kulturna razlika i nikave veze nema sa božanstvom.
    Znam da nita ne znam...

  11. #56

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Nisam vernik, sto ce reci, ne verujem u Boga, te tako ni u antihrista. Vecna borba izmedju dobra i zla se odvija na Zemlji i njeni akteri su ljudi, nikakva bozanstva i njihovi oponenti.

    I?

    Ko će pobediti na kraju?

    Kada ne bi postojao Bog, dobri ljudi bi već odavno bili sasvim istrbljeni od strane zlih. . .

  12. #57

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    ja bih samo rekaO..da sotOna,djawo i (ili) demon,posjedUju ili posjeduJe mnogo wise energije od samog Boga..ako cemo objektiwnO...nazalosT je tako..zalosnO je sto se radi ,pa stoga i owakwa konstatacija

  13. #58

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    Kada ne bi postojao Bog, dobri ljudi bi već odavno bili sasvim istrbljeni od strane zlih. . .
    Dobro ako ćemo po tvom mišljenju a odakle se stvoriše ti zli ljudi ako ne od boga.
    Znam da nita ne znam...

  14. #59

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Dobro ako ćemo po tvom mišljenju a odakle se stvoriše ti zli ljudi ako ne od boga.
    Zli ljudi se stvoriše zli, jer su odbacili Boga i zakone koje je uspostavio, priklonivši se sotoni i njegovim pravilima . . . Jer čovek se ne radja zao, on to postaje tokom svog života!

  15. #60

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Zli ljudi se stvoriše zli, jer su odbacili Boga i zakone koje je uspostavio, priklonivši se sotoni i njegovim pravilima . . . Jer čovek se ne radja zao, on to postaje tokom svog života!

    Jer čovek se nerađa zao,on to postaje tokom svog života-to je pravi odgovor...niti Bog niti Sotona nisu odgovorni za to.
    Znam da nita ne znam...

Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Egzorcizam i demoni
    Autor Apolonija u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 05.06.2013, 12:19
  2. Šefe, koji ti je vrag?
    Autor Mish u forumu Posao
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.07.2010, 13:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •