Najbolji gitarista na svetu? - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 80
  1. #61

    Odgovor: Najbolji gitarista na svetu?

    Za najboljeg je teško reći. Ako je pitanje tehnike, onda pola ovde navedenih gitarista ne može ni da prismrdi. Bar dve trećine njih stvarali su dobre rifove, pamtljive, ali sasvim jednostavne, lake za sviranje. Mogla bi i beba da ih odsvira, ali treba biti genije, pa smisliti nešto što je tako jednostavno, a tako dobro i omiljeno. Ja, iskreno, dobre tehničare ne cenim, kao ni, izvinite na mom rumunskom, izdrkavanje na instrumentu. Ne cenim solo gitariste koji su samo hteli da pokažu svetu kako oni dobro sviraju, a nisu stvorili ništa lepo i slušljivo. Isto tako, ne cenim ni gitariste koji su stvarali lepu, jednostavnu muziku, ali samo radi muzike, bez ikakvog pokrića (mislim na emociju, tekst, ideju, poruku).

    I, sada, ne mogu navesti najbolje, već ću svoje omiljene, koji imaju sve ono što ja mislim da gitarista treba da ima:

    Džimi Hendriks
    Kurt Kobejn
    Erik Klepton
    Džo Stramer
    Pit Taunsend
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  2. #62

    02 Odgovor: Najbolji gitarista na svetu?

    AOI ye ubedljiwo naj. gitarista ever!
    Poruku je izmenio Reita-chan, 12.06.2009 u 17:37 Razlog: zato
    日本の音楽のルール!!!

  3. #63

    Odgovor: Najbolji gitarista na svetu?

    I po ko zna koji put....

    nemojte mešati dobro sviranje gitare sa tekstom koji vam prija u datom momentu.....slažem se ja i da je u raznolikosti smisao, slažem se i da "o ukusima nećemo"...

    da se objasnim...

    pod 1.

    "prljavo" sviranje shvatam kao uvredu i tekst koji prati pomenuto muziciranje:"ali, baš sam tako hteo da zvuči"....

    pod 2.

    korišćenje raznoraznih elektronsko-tehničkih pomagala, tipa "vah-vah", "delay", " distorsion", etc. ( sjajno je to što je muzčar/umetnik baš tako hteo da napravi temu, ali to nije dovoljno da isti uđe , čak ni u razmatranje, u krug najboljih gitarista na svetu) smatram, pa, protetikom...


    pod 3.

    ako kao reper uzimate magazin" Rolling Stone" i on vam kreira mišljenje , u grdnoj ste zabludi(isključeni su svi muzičari koji ne sviraju, po njihovom, "rock")..

    pod 4.

    kako ne bi bio okarakterisan kao rasno netrpeljiv, pomenuću George Benson-a(kao opozit) i postaviti spot, opet, za koji se nadam da mi uprava neće zameriti

    slobodno možete zanemariti sax



    p.s. neko mi je pomenuo neke Hendriksove "clean" svirke, ili snimke....to bi bilo zanimljivo razmotriti...šta je tu čisto

  4. #64

    Odgovor: Najbolji gitarista na svetu?

    Citat bloom73 kaže: Pogledaj poruku
    pod 1.

    "prljavo" sviranje shvatam kao uvredu i tekst koji prati pomenuto muziciranje:"ali, baš sam tako hteo da zvuči"....
    Neću da zagovaram ovo moderno bezgraničje. Neke granice moraju da postoje, ali granice ovoga tipa, u umetnosti, ja smatram uvredom.

    Citat bloom73 kaže: Pogledaj poruku
    pod 2.

    korišćenje raznoraznih elektronsko-tehničkih pomagala, tipa "vah-vah", "delay", " distorsion", etc. ( sjajno je to što je muzčar/umetnik baš tako hteo da napravi temu, ali to nije dovoljno da isti uđe , čak ni u razmatranje, u krug najboljih gitarista na svetu) smatram, pa, protetikom...
    Ovde se slažem u potpunosti. Tehničke nedostatke maskiraju na taj način, barem u većini slučajeva.

    Citat bloom73 kaže: Pogledaj poruku
    pod 3.

    ako kao reper uzimate magazin" Rolling Stone" i on vam kreira mišljenje , u grdnoj ste zabludi(isključeni su svi muzičari koji ne sviraju, po njihovom, "rock")..
    Kod ovog pitanja se slažem još i više. Pa voditi se Rolling Stone-ovom listom je kao kad neko kaže da sluša MTV zato što voli novu muziku. Šta je tu novo i šta je tu muzika, neka mi samo neko objasni? Ko voli muziku i želi joj dobro, treba da se svim silama suprotstavlja MTV i svemu što je isti proizveo.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  5. #65

    Odgovor: Najbolji gitarista na svetu?

    Brajan Mej i Džimi Hendriks
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  6. #66

    Odgovor: Najbolji gitarista na svetu?

    Covek koji toliko dugo traje ...i uvek prepoznas njegovu gitaru u pesmi...Carlos Santana!
    Idemo 11.jula na Kalis?Mislim,ja idem!
    U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno!

  7. #67

    Odgovor: Najbolji gitarista na svetu?

    Chet Atkins - "Tiger rag"




    toliko o prljavom
    Poruku je izmenio bloom73, 29.08.2009 u 20:45

  8. #68

    Odgovor: Najbolji gitarista na svetu?

    john petrucci


    YouTube - john petrucci the best! (comfortably numb solo)
    Poruku je izmenio Lilith_021, 04.09.2009 u 02:41
    & underpaid......

  9. #69

    Odgovor: Najbolji gitarista na svetu?

    Odlicna interpretacija, ali original je ipak original..
    Inace, dok sam ziv, necu prezaliti sto nisam bio na ovom koncertu..ubjedljivo najbolja solaza, ikad odsvirana..jeza me hvata svaki put kad ovo slusam..a o sceni nema potrebe trositi rijeci.

    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  10. #70

    Odgovor: Najbolji gitarista na svetu?

    Randy Rhoads,Jimi Hendrix,Eddie Van Halen,Eric Clapton,Joe Satriani,Steve Stevens,Jimmy Page,Ritchie Blackmore,Steve Vai,David Gilmour,John Petrucci,Chuck Berry,Eric Johnson,Buckethead,Dimebag Darrell,Michael Schenker,Steve Lukather,Billy Gibbons,John Frusciante,Allen Collins,Gary Rossington,Steve Gaines,...



  11. #71

    Odgovor: Najbolji gitarista na svetu?

    elektricna - Karlos Santana

    klasicna - Pako De Luci

  12. #72

    Odgovor: Najbolji gitarista na svetu?

    eric clapton iz doba cream-a pokazuje neke veshtine na gitari.....

    Poruku je izmenio maski, 14.03.2010 u 15:37
    & underpaid......

  13. #73

    Odgovor: Najbolji gitarista na svetu?

    Od muzha mi, pokupih poshtovanje za ovo "sveto trojstvo":

    PACO DE LUCIA , John McLaughlin , AL DI MEOLA !




    ps. ali ga varam i sa postovanjem prema Santani

  14. #74

    Odgovor: Najbolji gitarista na svetu?

    ae dajmo se malo skoncentrirat na Srpstvo

    evo npr Vlatko Stefanovski

    šalim se.naravno. Vlatko je sami vrh , but ... mislila sam na Miroslava Tadića.





    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #75

    Odgovor: Najbolji gitarista na svetu?

    Mark Knopfler


Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zanimljivosti u svetu
    Autor proleće u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.09.2015, 17:51
  2. Najbolji frajer na svetu
    Autor silvia u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.05.2013, 20:54
  3. Najružnija žena na svetu?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 09.04.2012, 23:44
  4. Pronađimo se po svetu
    Autor deran416 u forumu Dijaspora
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 10.04.2009, 09:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •