Kako da zavolim njegovu decu? - Strana 4
Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 91
  1. #46

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    ........ ljubav ce pobediti .......
    .......volja, strpljenje, tolerancija, lepa rec....
    i sve ce doci na svoje mesto....
    ......da....
    Poruku je izmenio Mish, 01.06.2010 u 23:00 Razlog: ok, imamo temu i o pravosuđu
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  2. #47

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Ne znam koliko godina imas,ali vidim da si nezrela i sebicna.
    Znala si da se upustas u brak sa covekom, koji ima decu.
    Ne razumem sta si ocekivala, da ces decu, njegovu, vidjati samo na slikama i to ce biti sav kontakt,koji ces sa njima uspostaviti?

    Meni je iskreno zao te dece sto dolaze.
    Na vec spremljen gard od macehe.



    Ljubav nije sila.
    A deca bilo cija, zasluzuju ljubav.
    Pogotovo deca, coveka, sa kojim delis zivot.
    Ima nas raznih u ovoj bozijoj basti
    Poruku je izmenio Mish, 01.06.2010 u 22:42 Razlog: uklonjen obrisan citat

  3. #48

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Ja ti predlazem da im posaljes mail, da je Srbiju zdrmao zemljotres.
    I da je zatvorena za turiste.
    Kao i one, koji nameravaju u njoj da ostanu.
    Ako ti nepoveruju, ostaje ti varijanta da je donela zakon,ta ista Srbija, da deca pre punoletstva nemaju prava ulaska u nju.

    Spasices decu, a i sebe.
    Ti neces morati da ih gledas, ona ce imati srece , sto te nisu upoznala i milinica.


    Nego ima jedan problem, a sta ako muz progleda na svoje oci, pa zbrise nazad u dragu mu Nemacku
    Poruku je izmenio Mish, 01.06.2010 u 23:00 Razlog: uklonjen obrisani citat

  4. #49

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Prosto to si znala,samo ih postuj nama ti tu sta da ih zavolis.Prihvatas ih zbog coveka koga volis i to je to,izmedju tebe i te dece nikad nece biti ljubavi jedino neko postovanje,kompromis,to je realnost

  5. #50

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Kuma moje curice ima muža koji iz prvog braka ima troje djece. Ne jedno, ne dvoje već troje djece.. A zajedno su još dobili blizance..

    Kad su se oni oženili, klinci su bili stari 4,6 i 7 godina otprilike. Istina, klinci nisu stanovali sa njima ali nerijetko se događalo da su bili svaki vikend kod njih. Moja kuma - njihova maćeha, je sa njima pisala zadaće, kupovala robu jer su znali dolaziti podrapani a i gladni (njihova mama im je davala mlijeko u prahu za piti - instant mlijeko).. Prihvatila je klince kao svoje. Čak i kad su klinci malo pali pod majčin utjecaj te su postali osorni prema njoj, ona nije digla ruke od njih.

    Dala im je šansu. Nije se sakrila iz termina 'maćeha' već je išla da pobije sve predrasude istog.

    Htjela je i ostvarila je to.

    Djecu je lako zavoljet ali nas zavoljet nije lako pogotovo ako imamo već neko loše mišljenje formirano o njima. Djeca to osjete koliko god mi mislili da ne osjete..
    Poruku je izmenio Mish, 01.06.2010 u 23:01 Razlog: uklonjen citat
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #51

    Kako da zavolim njegovu decu?

    Hvala dobronamernim ljudima na savetima. Pokušaću sa decom biti super pa kad mi oni to budu vraćali valda ću ih zavoleti, možda će ta uzajamna ljubav pobediti.

    Mada razumem i one koji su dali loš komentar, jer znam da ovo moje osećanje i stav prema njegovoj deci nije dobro. A sta mogu kad imam takav stav, bas sto znam da je loš odlučila sam vam reci da bi se to promenilo. Najteže je boriti se protiv sebe, i sami znate kad nesto ne volite kako je teško raditi na tome i ubeđivati sebe u nešto, razmislite o tome. Neki su me osudili zato što se tu radi o deci.

    Ne menjam ja muža ili odluku o dolaženju dece ili šta već, već hocu sebe da promenim, moj stav, zato sam postavila pitanje. Barem sam iskrena, a ne kao neke što ćute a rade po svom u braku.

    A ono što neki nagađaju da neću biti dobra maćeha, deci će biti bolje u domu to su samo nečije predrasude i uzalud pisanje o tome, možda ću biti dobra, možda neću baš tako dobra, to niko nezna pa ni vi.
    Samo znam da ih nikad necu namerno povrediti. A i znam da će se moj muž potruditi da njima bude što ugodnije u našoj kući i da ih on voli.
    Poruku je izmenio Mish, 01.06.2010 u 22:44 Razlog: spojene uzastopne poruke

  7. #52

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Djeca nisu kriva zbog takvog razvoja situacije, to imaj uvijek na umu.

    Prvi korak je taj da si shvatila da 'problem' i da želiš poradit na njemu. Stoga, samo naprijed. Osuđena si samo zbog toga što si otpisala djecu a da nisi išla upoznat ih. Samo to..

    Svakako, nadam se da ćeš nam tu opisati prve dojmove, strahovanja ili pitanja za pomoć kad klinci se dosele.

    Teta - sretno i.. oslobodi mjesto u srcu. Ti klinci možda doista zaslužuju.. Nije niti njima lako.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #53

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Kuma moje curice ima muža koji iz prvog braka ima troje djece. Ne jedno, ne dvoje već troje djece.. A zajedno su još dobili blizance..

    Istina, klinci nisu stanovali sa njima ali..
    Kažem ja .. žene su čudo. Svaka čast.
    Ali, čak ni to (priznaćeš) nije "njena situacija".
    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku
    Pokušaću sa decom biti super pa kad mi oni to budu vraćali valda ću ih zavoleti, možda će ta uzajamna ljubav pobediti.

    A sta mogu kad imam takav stav, bas sto znam da je loš odlučila sam vam reci da bi se to promenilo. Najteže je boriti se protiv sebe, i sami znate kad nesto ne volite kako je teško raditi na tome i ubeđivati sebe u nešto, razmislite o tome. Neki su me osudili zato što se tu radi o deci.

    Ne menjam ja muža ili odluku o dolaženju dece ili šta već, već hocu sebe da promenim, moj stav, zato sam postavila pitanje. Barem sam iskrena.
    Ja opet kažem Bravo za iskrenost.
    I uopšte ne mislim da si decomrziteljica.
    But... zarad iskrenosti si ovde prošla k'o BantuCrnkinja () po užarenom kamenju.


    Najbolji savet je oduvek bio (i ostao) "Raspitaj se, razmisli i odluči sam"... & hajNeHaj
    Čula jesi (svašta) ali ti ne obraćaj pažnju na nas. Ima nas ovde koje (iz ovih ili onih razloga) ni muževe kraj sebe nemamo.
    I veliko je pitanje da li bi i njih.. i koliko "trpele" ... a kamoli njihovu decu iz prethodnih brakova.
    Prema tome, sve to ipak spada u teško "so far away" teoretisanje i moralisanje.
    Ja ti želim da se u svemu tome snađeš, da rodiš zdravo dete.. i da sa tom decom uspeš da uspostaviš i nešto više
    od puke ravnoteže.


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #54

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku


    Ja opet kažem Bravo za iskrenost.
    I uopšte ne mislim da si decomrziteljica.
    But... zarad iskrenosti si ovde prošla k'o BantuCrnkinja () po užarenom kamenju.


    Najbolji savet je oduvek bio (i ostao) "Raspitaj se, razmisli i odluči sam"...
    Čula jesi (svašta) ali ti ne obraćaj pažnju na nas. Ima nas ovde koje (iz ovih ili onih razloga) ni muževe kraj sebe nemamo.


    Rekla sam da necu komentarisati vise.
    Zapravo ovaj put i necu vec da pitam nesto Glisu.....
    O cijoj iskrenosti ti pises?
    O njenoj ili forumasa?
    Ako cemo zapravo koja je tema? Kako da zavolim njegovu decu?
    A prica otisla iskreno u ljubav prema novcu jer sta ce meni i bebi ostati ako dodju deca( naravno njegova)
    Ni u jednom trenutku nije se zabrinula sta njenoj bebi potrebno u smislu paznje,nege bar ja sam o tome pitala kao buduca majka.
    Ona se preracunavala koliko ostane njoj i njenoj bebi ako dodju,posto imaju kredit na 20godina i bla,bla.....
    Iskreno nema sta.

    A sad malo sto je prosla kao po uzarenom kamenjuMnogi od nas su je posavetovali dobronamerno,iskreno kao sto bih i svom detetu rekla i prekorila za takvu sebicnost.
    Da se razumemo svi mi brinemo za decu.
    Zajednicko nam je briga,ljubav,davanje,pozrtvovanost,posvecenost potomstvu.I potpuno je nevazno da li se zovemo macehe ili majke.Bitno je da im damo puuuuuno ljubavi i paznje.
    I jos nesto da li imam ili nemam muza,da li bi trpela njega ,njegovu decu ....ne znas.
    Sigurno da bi se potrudila da prsti od ljubavi.
    Uvek kazem, kad ima ljubavi i razumevanja i postovanja,za ostalo cemo se snadjemo.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #55

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku
    A ono što neki nagađaju da neću biti dobra maćeha, deci će biti bolje u domu to su samo nečije predrasude i uzalud pisanje o tome, možda ću biti dobra, možda neću baš tako dobra, to niko nezna pa ni vi.
    Samo znam da ih nikad necu namerno povrediti. A i znam da će se moj muž potruditi da njima bude što ugodnije u našoj kući i da ih on voli.

    Tracy,
    zaista niko ne zna kako bi postupio u situaciji u kojoj se Vi nalazite.Ovde se digla prašina jer ste priznali onaj deo sebe koji većina nas u svojim postovima,pa i u stvarnom životu,vrlo vešto krije.Bili ste iskreni.
    Želim da Vam kažem kako je zapravo vrlo malo roditeljau pravom smislu te reči.Čak i ljudi koji su svoju izrodili sopstvenu decu nisu uvek ideal roditelja,a verujem kako veliki broj njih dođe u iskušenje da sebi prizna kako je život lakši bez dece.Sve je to tako ljudski,sve te misli koje se rađaju kada dođe do onog stanja bezizlaza,koji sigurna sam svi doživljavamo bez obzira radilo se o deci,ili nečem drugom.

    Samo polako,pokušajte da se prisetite dana kada ste i sami bili dete.Drugarski se ophodite prema deci koja Vam dolaze.Ako i dođe do otpora sa njihove strane,nemojte im to zameriti i sigurna sam kako će to NEZAMERANJE učiniti više od bilo kakvih ustupaka koje biste im mogli učiniti.

    Poruku je izmenio kohili, 30.05.2010 u 21:17 Razlog: greške pri kucanju
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  11. #56

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku
    Problem je taj što se ja ne mogu sa tim pomiriti, jednostavno ne želim da dođu a da to kažem mužu povredila bi ga.

    Bojim se da me ne prihvate i da će mi ta deca stvarati probleme.
    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku
    I zbog naseg budućeg deteta mi smetaju njegova deca, jer smo mi zajedno sve pripremali za buduću bebu, kupovali stvari, kolica , krevetac a kad je odlučeno da će njegova deca doći kod nas on je obustavio pripremu za nasu bebu a posvetio se spremanju jedne sobe gde će njih smestiti, sobe u potkrovlju i sve pare daje na to a zapostavio je mene i moje buduće dete. Bojim se da to materijalno necemo izgurati jer oboje otplaćujemo kuću na kredit koju smo digli na 20 godina.

    Ne volim što se ovako osećam,čini mi se da volim svu decu ali samo ne i njegovu.
    Volela bi da gledam optimističnije na to ali bar za sada ne mogu.
    Izvini ali malo ti se ova dva posta koja sam citirala razilaze na dve razlicite strane.
    U prvom navodis da je najveci problem tvoj strah kako ce oni tebe prihvatiti,a vec u sledecem postu otkrivas svoje pravo lice zle macehe,gde navodis da volis svu decu osim njegove.
    Samo ti mogu reci da si nevidjeno sebicna i nehumana i da ti je bolje da stavis prst na celo i zapitas se kakva si ustvari osoba i da li zasluzujes s ovakvim svojim razmisljanjem da te ta deca ikad prihvate. A da sam na mestu tvog muza,pljunula bih te i isterala na ulicu,sa sve stomakom do zuba,pa da se nadjes u situaciji da molis Boga da dete koje nosis jednog dana neki stranac prihvati i zavoli,a ne da otvara ovako odvratnu temu s ovako odvratnim stavom da li i kako da ga zavoli.

    Fuj!!!
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  12. #57

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    I umalo da zaboravim ja se nikad ne foliram.
    Sta ce mi to??
    Jer i da mi saopsti da dovodi svoju decu iz prvog braka verovatno bih brinula ali bih razgovarala sa ocem te dece a ne trazila savet po forumima.
    Jer ipak ja i muz smo tim.
    Tako da onda nema potrebe ni mesta foliranju,tresnula bi sve u brk sta mi smeta,za sta brinem,a za sta ne.
    Pa kud puklo.
    Poruku je izmenio Mish, 01.06.2010 u 23:03 Razlog: spuštanje lopte
    Najveca vlast je vladati sobom.

  13. #58

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat BoginjaMarija kaže: Pogledaj poruku
    A da sam na mestu tvog muza,pljunula bih te i isterala na ulicu,sa sve stomakom do zuba,

    Fuj!!!
    Jesi li stvarno sigurna da bi to uradila na njegovom mestu?... i da li bi on (na svom mestu) baš to trebao da uradi?
    Da pljune ženu (trudnicu) i istera je (na ulicu)...?
    Zato što se pita kako da zavoli njegovu decu.
    To (ona sa detetom na ulici) niti bi bila ista situacija, niti se sa ovom pričom uopšte može upoređivati.


    U šali sam navela primer pitanja (ne nemogućeg) "dolaska i njegove majke u zajednicu".
    I upravo ta šala bi pokazala da bi se bar pola ispitanica zapitalo "Kako da zavolim njegovu majku".
    Reč "zavoleti" je možda trapavo upotrebljena - ja je lično doživljavam i čitam kao "prihvatiti".
    I pitanje bi bilo sasvim na mestu.
    Jer, znati da neko postoji - ne znači (nema dodirnu tačku) sa prihvatanjem da se živi s'njima/njom/njim... bilo kim - u zajednici.
    Tu je potreban DoGovor!

    Imati ljudski, dobronameran, požrtvovan, brižni i zaštitnički stav u situacijama gde/kada se radi o:
    1. TEORIJI
    2. "sporadičnoj" PRIMENI
    3. (konstantnoj) PRAKSI
    nije isto. Primeri se razlikuju kao Nebo, Zemlja i (recimo) Mars.

    Najlakša je teorija. (To umemo svi)
    Nije teško (biti fin) ni apriori dobar (...etc) biti - ni s'vremena na vreme i sve to primeniti... što bi se reklo "u prolazu".
    (Veliki je broj primera koji po/do-kazuju da to ne umemo baš svi)
    Ali, praksa je već i te kako teška. To nije više priča "volećeš me, voleću te , ja ću voleti sve tvoje i ti naravno sve moje .. bez rezervno".
    I živećemo srećni, veseli i bezbrižni.. "prštaće od ljubavi" šta god da nas snađe ... i sve tako, dok nas smrt ne rastavi.

    Ta priča je u najmanju ruku neozbiljna.
    Jer, da je ozbiljna.. niko se nikada ne bi ni razveo. Što bi se ljudi rastajali i razvodili, ako je to tako !?

    Zajednica je uz sve lepo što (do)nosi i "muka". Učenje prihvatanja. Svakodnevno.
    Nije (smrtno zaljubljenima) potreban ni ovako "drastičan" slučaj pomeranja "figura" ... da bi se (ti isti) ljudi zapitali "A šta sad? "



    Jesi li baš sigurna u to, da bi je muž zbog ovoga trebao pljunuti ... i izbaciti na ulicu?
    A Ljubinka?

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #59

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Ne Glisho,ne pita se ona kako ce da zavoli njegovu decu,ona je vec u drugom postu kanstatovala da voli svu decu osim njegove.
    I da,stojim pri svom stavu.Imam dvoje dece i da neko ko me voli pocne da se pita kako ce ih prihvatiti,pri tom stavlja na prvo mesto finansije,a potom i konstatuje da voli svu decu osim mojih dvoje...noga brate ...nema izvini,oprosti...vrata!


    Da je ona postavila temu kao da trazi savet,kako s njima da se uklopi,ok,tesko se covek snalazi u toj situaciji i mogla bh da je razumem..Ali ovo...njene poruke se razilaze...prvo kako ce oni nju prihvatiti,pa finansije,pa sve voli osim njih...mislim ljugavo.
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  15. #60

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku
    I zbog naseg budućeg deteta mi smetaju njegova deca, jer smo mi zajedno sve pripremali za buduću bebu, kupovali stvari, kolica , krevetac a kad je odlučeno da će njegova deca doći kod nas on je obustavio pripremu za nasu bebu a posvetio se spremanju jedne sobe gde će njih smestiti, sobe u potkrovlju i sve pare daje na to a zapostavio je mene i moje buduće dete.
    Ne volim što se ovako osećam, čini mi se da volim svu decu ali samo ne i njegovu.
    Volela bi da gledam optimističnije na to ali bar za sada ne mogu.
    Citat BoginjaMarija kaže: Pogledaj poruku
    Ne Glisho,ne pita se ona kako ce da zavoli njegovu decu,ona je vec u drugom postu kanstatovala da voli svu decu osim njegove.
    "Natera" me (iz čista mira) da prekopam (ovol'ki) materijal.

    Kao što i sama primećuješ ... nije tako rekla.
    A i (alarrrm crveni) razlozi koji su izgleda u najvećoj meri doveli do tog (ljubičanstvenog) "čini mi se" ... uopšte nisu zanemarljivi.



    Men'mi se (i dalje) čini da se ona (već par stranica) pogrešno i nakaradno interpretira.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Čemu učite decu?
    Autor Mish u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 26.08.2016, 16:32
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  4. Dečije pesme, ili muzika za decu
    Autor SQUAW u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 26.02.2012, 19:04
  5. Knjiga za decu...
    Autor JelaS u forumu Književnost
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 21.07.2008, 14:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •