Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi i sl... - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 39
  1. #16

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Kako god se zvalo to jelo (luk paprika i paradajz)
    al je meni apsolutno No1!
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  2. #17

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ja djuvec pravim sa dosta luka, paradajza, paprike,pirinca i odgore krompir na kolutove, sve se to zalije paradajz sokom,a unutra je obavezna kobasica ili krmenadle
    Aha, i ja djuvec kuvam na dva-tri nacina........... ma, kuvam ga u zavisnosti od namirnica i inspiracije....
    NPR:
    Kad si u stisci s vremenom, najlakse i najbrze je:

    - iseckati glavicu crnog luka i kao "prvi sloj", prekriti vatrostalnu ciniju (ili zemljanu, ako je imas)
    - drugi "red" bi bio meso..... meni je najlepse sa svinjskim spic rebrima....
    - krompir iseckan na kockice
    - sargarepa sitno seckana
    - malo graska (moze - ne mora)
    - ako se ima: plavi patlidzan...
    - seckana paprika
    - posuti sa soljicom pirinca
    - paradajz isecen na kolutove

    Prelije se bujonom od kocke, sa dodatkom bibera.... i ubaci u rernu.
    Moji vole ovaj recept, jer ne dominira ni pirinac, ni paprika, ni paradajz - vec je prava mesavina povrca

    Druga varijanta je sa dinstanjem dosta luka, komadicima mesa i paprike, ali sa mnoooogo vise pirinca i nalivenog paradajza.


    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne mogu da zamislimbecarac bez pirinca

    Isti nazivi, svi znamo na sta se misli, a sto razlicitih priprema
    Da, "sto kuvarica - sto recepta"! Kada bih u becarac ubacila pirinac - on bi kod mene promenio naziv - u djuvec

    Mada, uocih jos jednu razliku: ni u becarac, ni u sataras ne stavljam meso....... ali je zato u djuvec obavezno!

  3. #18

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da su lokalizmi u pitanju...
    Koliko se ja u ovo razumem, sataraš i bećar paprikaš su isto jelo (bećar paprikaš je verovatno mađarski naziv za isto.)

    To je, izvorno, siromaška ishrana letnjeg perioda, pogodna da se pripremi na otvorenom prostoru.

    A vuku 'recept' iz one priče o klin čorbi: u jelo ide ono što se zatekne pri ruci u doba letnjih radova. Ako se nadje jaje - dobro! Ako ima brašna da se zamesi za trgančiče - opet dobro!

    No osnovni sastojci su luk, paradajz i paprika babura.

    Meso uz ovo jelo ide tek od ovog vremena kad smo se iskvarili, pa nam nije ručak bez njega.

    Ja lično ga pravim sa dosta nakockanih bundevica (da malo ublaži luk koji ne prija mom stomaku) i malo pirinča da ne bude previše čorbast.

  4. #19

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    A mogu se dodati i zobene pahuljice
    Daju neki smek
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  5. #20

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Nemam problem imam pitanje
    A mozdaje i to problem....

    Treba mi naziv, a moze i recept
    Lako bi ja googla ali ne znam kako se zovu

    Izgledaju kao velike lopte -maxi bombice- velicina im je skoro kao pola sake ili tako nesto a u sredini se nalazi suva smokva koja je valjda pre toga namocena u rumu da omeksa...

    Zna neko kako se zovu?
    Prave mi se, pa valjda necu zabrrljati iako nisam nikad do sad pravila, a ta,an imam pakovanje suvih smokava u spajzu
    Lako cu,ako je do mene.........

  6. #21

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Zvuci zanimljivo...........'ajd ako nadjesh recept - okaci ga i nama


    ps. a kakvo je testo....ili vec to, u shta se nalaze suve smokve?
    Ne verujem da mislish, na varijantu knedla sa sljivama (gomboce)?

  7. #22

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Te smokve su u nekoj varijanti slicnoj obicnim kokos kuglicama(bombicama) znaci neka smesa mleveni keks + nesto...samo su oblikom mnogo vece i imaju suvu smokvu po sredini,
    Sluze se rasecene na pola jer su cele bas onako pozamasan zalogaj....

    Trazi se recept ili naziv
    Poruku je izmenio psssst, 15.06.2010 u 19:20 Razlog: lapsus u kuckanju...
    Lako cu,ako je do mene.........

  8. #23

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Kad su bombice u pitanju - naravno ja imam recept

    al moracu kad odem kuci da pogledam iskuckam ti recept

    Bombice sa smokvice

    znaci pisem veceraske.

    ************************************************** ****
    I sad evo (sreca radi mi opcija edit jos uvek) ko sto sam obecala

    znaci

    Bombice sa smokvice (ne znam dal je taj naziv al nije bitno )

    Sastojci


    200 g prah secera
    1/4 margarina
    250 g mlevenih oraha
    500 g keks mleveni
    1 kasika kakao
    3 kasike prezle
    250 g neki gazirani sok s okusom pomorandze
    kokos po potrebi

    500 g suvih smokvi
    oko 200-300 g seckanih oraha

    Priprema

    Staviti smokve u vrucoj vodi da omeksaju, zatim otvoriti ih i napuniti seckanim orasima.
    Od ostale sastojke napraviti smesu. Podelite smesu na jednake delove (u manje loptice), razvuci rukama da dobijete male kore s debljinom oko pola santimetara. Onda u to staviti jednu punjenu smokvu, pa uviti je u koru t.j oblikovati bombice.
    Uvaljati u kokos i staviti u frizider da se stegne.
    Pre sluzenja preseci na pola (a videla sam da ih neko sece i na cetvrtine. i tako nije lose)

    nadam se da je ovo recept koji si trazila
    Poruku je izmenio Bombica, 15.06.2010 u 20:48


  9. #24

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    nadam se da je ovo recept koji si trazila
    Tek sad, kad sam procitala recept, setih se da ima i oraha u sredini
    Bice da je to to

    HVALAAAAAAA

    I da ne zaboravim, dok me neko ne nauci kako se zaista zovu (a i ne moram da znam, vazno je da imam recept) ja cu ih zvati bombice sa smokvice
    Lako cu,ako je do mene.........

  10. #25

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Drago mi je da sam pomogla. Aj pa javi kad ih napravis da vidimo bar na slici - ako ne mozemo da ih okusimo


  11. #26

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Ti kolači se zovu "svekrvino oko" inače
    kome smeta nek' eta

  12. #27

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Moze pomoc?

    Treba mi recepat s patlidzanom......

    Ja ga samo spremam na jedan nacin -pohujem ga...
    A ponekad, kad zurim, sve samo onako obareno umuljam, ubacim malko brasna, koje jaje, soli, bibera po ukusu pa kasikom opet przim... dodje mi na isto

    E sad sledi molbica -dajte neki novi recepat, volim patAlidzan, ali nemam recepte

    Fala unapred
    Lako cu,ako je do mene.........

  13. #28

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi



    Tetkina mala kuvarice,ako misliš na ovaj patliđan pa kuckaj u guglu ima kolko voliš recepata ja jedino od njega pravi musaku

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  14. #29

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku

    Tetkina mala kuvarice,ako misliš na ovaj patliđan pa kuckaj u guglu ima kolko voliš recepata ja jedino od njega pravi musaku
    Naravno da mislim na taj

    Ali necu bilo koji recept
    Volim da eksperimentisem, ali ipak preferiram proverene recepte

    A kako ide ta musaka?
    Isto kao s krompirom samo metnem patAlidzan?
    Lako cu,ako je do mene.........

  15. #30

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Citat psssst kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da mislim na taj

    Ali necu bilo koji recept
    Volim da eksperimentisem, ali ipak preferiram proverene recepte

    A kako ide ta musaka?
    Isto kao s krompirom samo metnem patAlidzan?
    Jeste,isto kao sa krompirom ali ja ga samo ispržim na ulju malo sa obe strane,pre toga ga posolim da pusti svoju gorčinu.Ne umotavan ga u brašno i jaje,znači samo kada se ocedi posle soljenja ispržim i ređam isto kao krompir.
    Ništa drugo nepravim od njega a jedem ga i tako isprženog.Iskreno ni ja nevolim da eksperimentišem.


    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.10.2017, 06:52
  2. Browseri - pitanja, problemi, saveti
    Autor yige_gui u forumu Softver
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 07.05.2014, 13:56
  3. Pitanja, pomoc...saveti
    Autor bezec u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 12:41
  4. Korisni saveti za negu i zdravlje kucnih ljubimaca
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.07.2007, 00:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •