Kosmet - oteta zemlja - Strana 27
Strana 27 od 67 PrvaPrva ... 17252627282937 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 391 do 405 od ukupno 998
  1. #391

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Pricas o muslimanima, Srbima, Hrvatima, Albancima,...
    Oslabile ti baterije, i memorija za razumevanje ti je otišla!
    Ovo gore što je napisao Igo treba i razumeti! Ali da te nebi grizla savest, nisi ti kriv. Krivi su ti učitelji koji nisu odavde.
    In vinas veritas

  2. #392

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Oslabile ti baterije, i memorija za razumevanje ti je otišla!
    Ovo gore što je napisao Igo treba i razumeti! Ali da te nebi grizla savest, nisi ti kriv. Krivi su ti učitelji koji nisu odavde.
    Dobro je sto ti razumes umetnika sa trulog zapada...
    Back in red!

  3. #393

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Evo još jedne genijalne priče:
    Strani metalni petao kukuriče sa srpskog plota. Dok nas autobus nosi prema Gračanici okupatorski tenkovi i vojnici zaustavljaju autobus, proveravaju da li idemo na miting. Mladi strani ser, dvadesetogodišnjak u uniformi, digao je ruku i stao pred autobusa gledajući nas smešno strašnim pogledom. Belgijanac, kaže neko od naših domaćina. Tek posle kratkog razgovora vozača autobusa sa kosovskim policajcem Belgijanac se sklanja s puta. Šta ćeš ovde, Belgijo, zar nemaš drugog posla? Eto i nešto vedrijih, NATO Rumuna. Ne znam se da l oni čuvaju borna kola ili borna kola čuvaju njih. Šta ćeš ovde Rumunijo? Šta je to? Susret NATO pravoslavlja sa još uvek pravoslavnim pravoslavljem! Evo veselih crnpurastih Indijaca. Poludeli svet pazi da normalni Srbi ne polude, ne može tek tako biti lud, za to je potrebna dozvola, pomišljam gledajući učestale kontrolne punktove na putu prema Gračanici. Razdragani Srbi pozdravljaju autobus. Događaj je to, ej, događaj! Srbima je, uprkos svemu, dozvoljeno da posete Srbiju! Velikodušan je okupator!

    U Gračanici preosvešteni Artemije vodi goste u manastirski konak. Kratak, lep susret. A posle toga miting. Nekoliko hiljada Srba sluša Tomu Nikolića, a taj govor snimaju domaće i strane, čak i male NATO kamere sa susedne zgrade. Lep gest. Sve će to, prirodno, otići u izveštaje o srpskim radikalima kojima nikada, nikada, ama baš nikada, ne bi trebalo da vladaju Srbijom i Kosovom, jer su Srbi najsumnjiviji u Srbiji i celom svetu.

    Autobus nas iz Gračanice nosi u Kosovsku Mitrovicu. Prolazimo kroz naselja kojima je određena različita budućnost. Izvaljeni spomenici i razrušeno srpsko groblje. Eto smrtonosnog dokaza da tamo gde mrtvima nije dano da počivaju u miru, živim Srbima ne može biti lako, pomišljam. A onda, opet, srpsko naselje i veseli susret Srba sa Srbima. Došla Srbija u posetu Srbiji. Smišljam šta bih mogao reći ljudima kad na mene dođe red. Svugde lakše nalazim reči nego na Kosovu. Najavljuju me kao oštro srpsko pero, a ja se osećam otupljeno. Znam, kao i drugi, da će famnoznog 11. maja biti, na dug rok određena sudbina Srba i Srbije. Ali, zar to ovi ljudi ne znaju? Ko je više od njih, i na svojoj koži, osetio NATO i šiptarski rukopis koji opisuju njihovu sudbinu. I tvoju, Beograde! Znam da će radikali u koje sam se, pod starost ugurao, učiniti sve da ispune obećanja koja daju u predizbornoj kampanji. Ali, gledajući ove ljude, nisam u stanju da upalim predizbornu vatru u sebi. NJihova je vera, i vatra, jača od moje.

    Govorim prilično smušeno. Nameravao sam da im kažem da će oni, zlo ne trebalo, moći da pobegnu iz Srbije u Srbiju, ali gde će se Srbija, zajedno s njima skloniti ako se to dogodi. Kosovo je Srbija, kažem sebi, a ne njima, ali, braćo moja, posle 11. maja videćemo i mi i vi, da li je Srbija još uvek Srbija. Srbi me vode na produženi espreso u velikoj šolji, bez mleka, ne dozvoljavaju mi da platim. Vi ste gost, kažu.

    Momci iz Kosovske Mitrovice vode nas na ručak. Toma Nikolić se, već iz Banjske, umoran uputio u Beograd. U kafani televizor. Televizija pokazuje predizbornu borbu socijalista i LDP. Jedni se trude da dokažu da je upokojeni Slobodan Milošević življi nego što njihovi protivnici misle, drugi dokazuju da im je upokojeni Zoran Đinđić obeležio put u budućnost s kog neće, ni po koju cenu, skrenuti.

    Ogovaramo govornike, nisu naši.
    U pet ili u 17 časova evo Tome Nikolića na Pinku. Plaćeni termin, piše na ekranu. Radikali najčešće govore u okviru plaćenog termina, protivnici govore koristeći oba termina, i plaćeni i potplaćeni, pomišljam. Srbija će 11. maja ponovo imati priliku da dokaže da li postoji ili ne postoji.
    E, pa sa srećom!
    Preuzeto od prijatelja
    In vinas veritas

  4. #394

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Znam da će radikali u koje sam se, pod starost ugurao, učiniti sve da ispune obećanja koja daju u predizbornoj kampanji.

    Preuzeto od prijatelja
    Obecanje?

    Daj pitaj prijatelja koja su to obecanja...
    Back in red!

  5. #395

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Obecanje?

    Daj pitaj prijatelja koja su to obecanja...

    Ili da čekaju ova obećanja koja im se najavljuju od zapada i ove lepe međunarodne koalicije(naši i zapad zajedno)?

    Incident od 17. marta direktno su isprovocirali Unmik i Kfor i to bez ikakvih razloga, u potpuno mirnoj situaciji. Zabrinjavajuće je da za taj incident deo srpske vlasti osuđuje srpski narod i ministra za Kosovo, što još više ohrabruje svetske moćnike u pokrajini da nastave sa provokacijama i insceniranim neredima. NATO je već pokazao da je dobar režiser. Ovde se pre petnaestak dana spekulisalo da spremaju hapšenje lidera kosovskih Srba. Iskreno, od tada smo na oprezu - kazao je Ivanović. Kao još jedan od razloga zašto veruje da će NATO pokušati da sprovede svoj krvavi plan, on je naveo i „mlaku reakciju naše države na pokušaj etničkog čišćenja 17. marta“.

    - Nešto je trulo u državi Srbiji - dodao je on. Da je realno očekivati da će NATO inscenirati još veći incident u pokrajini smatra i prof. dr Radoslav Gaćinović, stručnjak za bezbednost i međunarodni antiterorizam. Kako je rekao, NATO, u pokušaju da stvori svoju državu na Balkanu, neće birati sredstva da do svog cilja i dođe.

    - Severnoatlantska alijansa nastoji da se stacionira tamo gde ima podršku lokalnog stanovništva, a Kosmet je jedina tačka na zemaljskoj kugli gde su Amerikanci dobrodošli, pa je zato i ovakav scenario o kome je govorio kanadski novinar, veoma realan. Takođe, rovita politička situacija u Srbiji, u kojoj gotovo i da ne postoje bezbednosne i respektabilne vojne snage, olakšava da NATO sprovodi svoj plan. Postoje, verovatno, mnoga iznenađenja od NATO, pa se može i očekivati novi pogrom na Kosmetu u njihovoj režiji - rekao je Gaćinović.

    A profesoru sa Fakulteta za bezbednost Zoranu Dragišiću, kako nam je rekao, ovakav plan deluje potpuno suludo jer bi takav scenario otvorio nove probleme koji godinama ne bi mogli da budu rešeni
    In vinas veritas

  6. #396

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Ili da čekaju ova obećanja koja im se najavljuju od zapada i ove lepe međunarodne koalicije(naši i zapad zajedno)?
    Koja su to obecanja ?
    Back in red!

  7. #397

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Koja su to obecanja ?
    Teško ti je da razumeš, nažalost nemogu ti pomoći, daleko smo.
    In vinas veritas

  8. #398

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Teško ti je da razumeš, nažalost nemogu ti pomoći, daleko smo.
    Vidim, daleko je Srbija od Srbekistana...
    Back in red!

  9. #399

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Vidim, daleko je Srbija od Srbekistana...
    daleko je i Srbija od pasaluka!
    TO SAM JA !!!!

  10. #400

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    daleko je i Srbija od pasaluka!
    Zamislimo sebe za jedno Dvadeset god. Albanaca šest-sedam miliona stanovnika,na spram Pet-šest mil.Srba.Sa ovim natalitetom albanaca.
    Srbi manjina 2030 god.A zna se Vćina vladaju.



    Neka im daleka srbija lepo nam i bez njih

  11. #401

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Evo još jedne genijalne priče:
    U Gračanici preosvešteni Artemije vodi goste u manastirski konak. Kratak, lep susret. A posle toga miting. Nekoliko hiljada Srba sluša Tomu Nikolića, a taj govor snimaju domaće i strane, čak i male NATO kamere sa susedne zgrade.
    Šta će pravoslavnom življu miting, kad već imaju bogosluženje - liturgiju od gospodina preosveštenog. Miting nikad ne može ni da dopuni, ni da nadomesti bogosluženje. Odgovor čoveka na bogosluženje je molitva a ne miting.

    Znam, kao i drugi, da će famnoznog 11. maja biti, na dug rok određena sudbina Srba i Srbije. Ali, zar to ovi ljudi ne znaju? Ko je više od njih, i na svojoj koži, osetio NATO i šiptarski rukopis koji opisuju njihovu sudbinu.
    Možda general Božidar Delić, vrsni član SRS, dopisnik Haškog Tribunala, plaćen od istog Suda za 5000 sati saradnje i ispostavu tajnih vojnih dokumenta, svedok saradnik istog Suda na suđenju Miloševiću. Heroj koji nije otišao da svedoči protiv Haradinaja u Hag. On, general Delić, on je osetio na svojoj koži NATO i šiptarski i Haški rukopis - na koži dlana kad mu se evrima plaćalo! Onako patrijotski, hrišćanski, pravoslavno!
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  12. #402

  13. #403

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    znam da ljudi nece da priznaju, ali znam za, i dosta ljudi koji su rasprodali svoje kuce albancima, za mnogo vise novaca nego sto stvarno vredi i otisli dalje (u Vosu, BG, kojekuda po beli svet) u cijem je onda srcu bilo Kosovo, u cijem su srcu onda bili zelembaci??? Ali da je sve samo prodaja ne bi bilo potreba za vazda tim vojskama, koje se nalaze na kosovu, da li je oteto ili prodato, da li je dato '74. ustavom, ne znam. . . jedino bi dodao i upitnik na kraju imena teme
    rumena si kao mlado vino, dobro jutro Vojvodino . . .

    ...Ne dirajte mi ravnicu...

  14. #404

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Sve su to Amerikanci i Siptari smislili da nas oteraju iz nase zemlje. Ne mogu oni nikoga da teraju zato sto je Kosovo nasom krvlju natopljena. Ali zapamtite OTETO JE PROKLETO!!!!
    DuSaN

  15. #405

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat DUKI_INDJIJA kaže: Pogledaj poruku
    Sve su to Amerikanci i Siptari smislili da nas oteraju iz nase zemlje. Ne mogu oni nikoga da teraju zato sto je Kosovo nasom krvlju natopljena. Ali zapamtite OTETO JE PROKLETO!!!!
    Imaš samo 15 godina. Ni ne znaš kako krv izgleda, jer ti još drugi brišu nos. Ne mešaj se u ozbiljne teme.

    ----

    Igazsagot, igazsagot...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

Strana 27 od 67 PrvaPrva ... 17252627282937 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 12:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 20:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 01:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 16:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 20:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •